J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

poruka: 164
|
čitano: 30.345
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

One of the oddest changes from the book is that Sauron doesn't have a body; Saruman tells Gandalf that he isn't yet able to 'take physical form'. It's hard to see how this could be true - what use would the Ring be to Sauron, if he didn't have a finger to wear it on? The book makes it very clear that he does have a physical form - 'He has only four [fingers] on the Black Hand, but they are enough', says Gollum in The Two Towers, and this is confirmed explicitly by Tolkien among his letters. Actually, this does seem to be a misinterpretation rather than a deliberate change, because Peter Jackson has himself described Sauron in at least one interview as being no more than a floating eyeball.

 

When Gandalf said that the Witch-King had taken Osgiliath. Pippin did not understoand him and he was frightened to death, because he thought that it was Sauron that has come. Denethor said that he would come only after the destruction of Minas Tirith to enjoy the victory. Now, he can't go from Barad-dur to Minas Trith if he didn't have body.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Dosta se razlikuje viđenje između knjiga i filmova, ali je po svemu sudeći nejasno u knjizi, puno sam rasprava čitao na tu temu... Ali opet je shapeshifter, može mijenjat obličje po volji...

 

 

That eye isn't really an eye so much as a symbolic representation of Sauron himself. It's his spirit atop Barad'dur.

Theoretically, he could make himself a new body, but it's heavily implied that he requires the Ring in order to do so. That's one of the reasons why him getting it would be so bad.

 

Ali opet nije 100% sigurno kako je izgledao.

Također oko toga je li imao tijelo ili neko obličje:

 

He did when he invaded Mirkwood; it was the reason the White Council booted him from Dol Guldur at the end of The Hobbit.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Here is a quote from The Fellowship of the Ring, Book I, Chapter 2 "The Shadow of the Past", a conversation between Gandalf and Frodo (Gandalf speaking):

It was Gil-galad, Elven-king and Elendil of Westernesse who overthrew Sauron, though they themselves perished in the deed; and Isildur Elendil's son cut the Ring from Sauron's hand and took it for his own. Then Sauron was vanquished and his spirit fled and was hidden for long years, until his shadow took shape again in Mirkwood.
U filmu je to drukčije predočeno, po ovome je Sauron već bio pobijeđen kada je Isildur uzeo prsten za sebe i moguće da je bio samo ''spirit'' kasnije...

EDIT: I ovog sam se sjetio pa sam potražio:

 

In one of the commentary tracks on the Return of the King, Peter Jackson talks about how they had originally planned to include Sauron in the battle at the Black Gate. He was to appear first as a beautiful figure on the battlefield and then assume the form he takes in the Prologue and duel with Aragorn. The scene was filmed with this idea in mind, but Jackson changed it in post-production, with Aragorn simply fighting a big troll. This explains why Aragorn gets that weird look on his face when confronting the enemy host -- he was originally seeing the beautiful form of Sauron. It would have also lent Aragorn's battle a bit more gravitas, albeit at the expense of some major lore-breaking.

 

Valjda vam ne smeta engleski...

 

Čini se da ću morati pasti sljedeći kolokvij da pročitam Silmarilion opet, sve mi se pomiješalo jer gledam filmove stalno, a knjige odavno nisam čitao... 

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2013 1:12 (PLASMAorLCD).
15 godina
neaktivan
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
stickman1 kaže...

A koja je fora sa Tomom Bombadilom? Na njega prsten ne utječe ni na njegovu šumu, jel on nešto kao oni prvi duhovi?

Da, na njega ne utječe prsten, ali ja mislim da je on sam po sebi jak, jer kad sam igrao battle for middle earth, ako si igrao mogo si vidit da on baca orke, pa možda je i to jedna od njegovih sposobnosti, btw ono što si napisao za ona dva čarobnjaka, na wiki piše da se zovu  Alatar i Pallando i da se nalaze u nedovršenim pričama {#}

vorpen
13 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Nije pogriješio, drugačije se zovu na drugačijim jezicima. {#}

An alternate set of names in Quenya for both wizards is given in the 1996 The Peoples of Middle-earth as Morinehtar ("Darkness-slayer") and Rómestámo ("East-helper").

Dakle, na vilenjačkom.

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
10 godina
neaktivan
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
ris kaže...
stickman1 kaže...

A koja je fora sa Tomom Bombadilom? Na njega prsten ne utječe ni na njegovu šumu, jel on nešto kao oni prvi duhovi?

Da, na njega ne utječe prsten, ali ja mislim da je on sam po sebi jak, jer kad sam igrao battle for middle earth, ako si igrao mogo si vidit da on baca orke, pa možda je i to jedna od njegovih sposobnosti, btw ono što si napisao za ona dva čarobnjaka, na wiki piše da se zovu  Alatar i Pallando i da se nalaze u nedovršenim pričama {#}

 

Igrao sam davno, na P4 2.0 ghz i 7300GT na sve low i rezi 1024x768 :D

Sad bi je opet mogao zaigrati i usput isprobati Rise of the Witch King.

 

Da, ova imena koja sam napiso su imena koja su im dali narodi međuzemlja, a Pallando, Alatar, Olorin (Gandalf) itd. su im oriđiđi imena kad su tek došli, barem sam tako shvatio.

 

 

EDIT: glup sam, nisam gledao post ispod tvog di je sve objašnjeno, neg sam odmah išao odgovoriti :D

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2013 15:31 (stickman1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
stickman1 kaže...
ris kaže...
stickman1 kaže...

A koja je fora sa Tomom Bombadilom? Na njega prsten ne utječe ni na njegovu šumu, jel on nešto kao oni prvi duhovi?

Da, na njega ne utječe prsten, ali ja mislim da je on sam po sebi jak, jer kad sam igrao battle for middle earth, ako si igrao mogo si vidit da on baca orke, pa možda je i to jedna od njegovih sposobnosti, btw ono što si napisao za ona dva čarobnjaka, na wiki piše da se zovu  Alatar i Pallando i da se nalaze u nedovršenim pričama {#}

 

Igrao sam davno, na P4 2.0 ghz i 7300GT na sve low i rezi 1024x768 :D

Sad bi je opet mogao zaigrati i usput isprobati Rise of the Witch King.

 

Da, ova imena koja sam napiso su imena koja su im dali narodi međuzemlja, a Pallando, Alatar, Olorin (Gandalf) itd. su im oriđiđi imena kad su tek došli, barem sam tako shvatio.

 

 

EDIT: glup sam, nisam gledao post ispod tvog di je sve objašnjeno, neg sam odmah išao odgovoriti :D

Aha, da da mogao bi ih i ja odigrat Rise of the Witch king :D

vorpen
14 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Ja vam svima preporučam da probate Thid Age Total War kako sam i prije naveo,neće vas razočarati,doslovno ima sve živo.Daju se složiti bitke kao npr.Helms Deep,Pelennor Fields,Black Gate,Isengard itd.Ja igram s Rohanom jer sam veliki fan konjice.

You think by killing me tonight my powers will not rise there'll be nowhere for you to run when my hatred comes to life.
13 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Lutam danas malo netom i naletim na ovo.
Ne znam za vas, ali platio bih masno da ovo igram na PC-u. 

Middle-earth: Shadow of Mordor bi se zvala. Studio zadužen za izradu bi bio Monolith Productio (F.E.A.R. i Condemned).
Više vijesti:

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
13 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Izgleda opako. Je*eš lore-breaking ^^

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2013 19:37 (PLASMAorLCD).
14 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Čul sam i prije za to samo nisam previše obraćao pažnju,izgleda jako dobro. ;)

You think by killing me tonight my powers will not rise there'll be nowhere for you to run when my hatred comes to life.
13 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Nadam se na se zaseru {#}

LoL acc THCJoshi
13 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Da, svi pokušaji oživljavanja svijeta Middle-eartha u vidu nekog RGP-a ili open world sandobxa završe neslavno.
Jedino na što se možemo pozvati (da valja) su strategije BFME i BFME2 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
14 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Zamislite da se Middle Earth oživio kao Skyrim naprimjer tj.Tamriel,kaj bi to bilo.

You think by killing me tonight my powers will not rise there'll be nowhere for you to run when my hatred comes to life.
15 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
sudy_freak kaže...

Da, svi pokušaji oživljavanja svijeta Middle-eartha u vidu nekog RGP-a ili open world sandobxa završe neslavno.

Pored MMORPG-a, koji je zaista dobar, suludo bi bilo da rade na single-play igri istog tipa.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
Rocker kaže...

Zamislite da se Middle Earth oživio kao Skyrim naprimjer tj.Tamriel,kaj bi to bilo.

Kamo sreće da je.

Možda ima zainteresiranih (manjih studija), ali pretpostavljam da bi veliku lovu morali platiti zbog autorskih prava obitelji Tolkien. 

wyks kaže...
sudy_freak kaže...

Da, svi pokušaji oživljavanja svijeta Middle-eartha u vidu nekog RGP-a ili open world sandobxa završe neslavno.

Pored MMORPG-a, koji je zaista dobar, suludo bi bilo da rade na single-play igri istog tipa.

Da, totalno sam smetnuo s uma LOTRO.
Ali svejedno. Dobar, stari singleplayer je ipak dobar, stari singleplayer

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
15 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Je li netko možda gledao Desolation of Smaug u Branimir Centru u 3D HFR?Namjeravam sutra ići pa me zanima kakve je kvalitete i da li se više isplati gledati običnu verziju?Hvala.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
16 godina
online
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Gledao sam ja u Mostaru u Cinestaru i vjeruj mi isplati se.

Malio je cudno u pocetku, ali cim se oci priviknu kvaliteta je puuuno bolja nego inace.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
13 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Pozdrav, evo jedna zanimljiva studija.

 

Zašto dobro uvijek pobjedi zlo?

 

Studija oca i sina [link

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
13 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Jednostavan razlog, dobri su jaci. Neprijatelj ima veliku vojsku, al stega uvijek pobjedjuje, samo treba netko ko ce drzat red (citaj Gandalf). Takodjer, zadnji rat je jedini rat gdje su zapravo "dobri" bili slabiji, pa su se morali koristit alternativama (undeadovi i sl.). Takodjer, nekoc su ljudi bili daleko najjaca rasa, toliko jaka da se Sauron samo predao bez borbe (vojska mu se razbjezala) tako da ne mojte se drzati klisejevskog, "dobri su slabiji ali uvijek pobjede", jer zapravo, dobri su jaci (inace ne bi pobjedili 3 puta zaredom).

 

EDIT: Eh, jos nesto, ova "teza" mozda vrijedi za druge filmove i knjige, al Sauron je hranio svoju cijelu vojsku sa plodovima polja oko jezera Nurnena, koja su se onda dostavljala vojsci, a posto to nije toliko daleko, mogu se dostavljati gotovo sve namirnice. Uostalom, sto uopce orci jedu? Grah? U knjizi pise da su to bile velike zitnice, a mogla su bit i polja mandarina {#}

LoL acc THCJoshi
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 23:21 (Jonja).
15 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
sudy_freak kaže...

Studija oca i sina [link

Mislim da je ovo klasičan slučaj kako natjerati dijete da jede voće i da se igra na vani umjesto na računalu.

Pokušat ću na mlađem bratu, makar sam već pokušao isto kad sam mu rekao da će ga cure više primjećivati ako pojede sav karfiol i brokulu.

 

(Inače kako se Uruk Hai rađaju u zemlji, kao što i goblini većinu života provode u špiljama, za pretpostaviti je da bi razvili metabolizam neovisan o sunčevoj svjetlosti i klasičnim nutrijenima iz hrane kakvu jedu ljudi/elfovi/hobiti, dok bi posljedice osjetili tek nakon dužeg izlaganja neprirodnom okruženju. Ali kao uzmemo u obzir da su Orci ionako fizički jači, dok su goblini agilniji, u tom slučaju bi bili ravnopravniji ljudima)

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
Jonja kaže...

Uostalom, sto uopce orci jedu? Grah? U knjizi pise da su to bile velike zitnice, a mogla su bit i polja mandarina {#}

Pa, obzirom da su po Tolkienu orci nastali od vilenjaka, valjda sve isto što i vilenjaci.

 

wyks kaže...

... za pretpostaviti je da bi razvili metabolizam neovisan o sunčevoj svjetlosti i klasičnim nutrijenima iz hrane kakvu jedu ljudi/elfovi/hobiti ...

Da, to bi bilo logično, ali s druge strane toliki organizam mora u sebe biti u stanju unijeti dovoljno kalorija. Da je to slučaj, jednostavno bi se smanjili, zakržljali (možda su upravo tako i nastali goblini?) i više ne bi bili veći/jači. Obzirom na paradoks, jedino logično objašnjenje je crna magija :D

 

I to što jedu jedni druge...

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 23:41 (Veliki Brat).
15 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
Veliki Brat kaže...

I to što jedu jedni druge...

Možda hrane određene slabije vitaminima, pa ih onda ostali pojedu?

Kanibalski kiseli kupus?

Uruk - sarma!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
wyks kaže...
Veliki Brat kaže...

I to što jedu jedni druge...

Možda hrane određene slabije vitaminima, pa ih onda ostali pojedu?

Kanibalski kiseli kupus?

Uruk - sarma!

Da, rekao bih tako nešto. Prirodna selekcija. Svima trebaju vitamini, ali je onima najjačima neugodnjak jesti biljke. Oni slabiji ipak pokleknu kad ih nitko ne vidi, ali ih oda divan ten. Krug života.

 

BTW, kako se orci i ostala gamad razmnožavaju? Samo siluju okolo, ili možda ipak "vode ljubav" s orčicama? Ono, orci su kao luk, imaju slojeve...

Gledam te!
13 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Ma nemojte se držati ozbiljno toga.
Bilo mi zanimljivo pa ono.
Naravno da su vaše neke pretpostavke s kojima bih se naravno prije složio, nego s vitaminom D puno realnije i "više drže vode".

 

Nemojte zamjerit'

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
16 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
sudy_freak kaže...

Ma nemojte se držati ozbiljno toga.

Ma naravno da nije ozbiljno, najbolje mi je kako predlažu opsežnu studiju u tom smislu :D

 

BTW, gdje se kod nas može kupiti Silmarillion u originalu? Preko weba mogu naći samo HR prijevod, a to mi nije interesantno. Može i antikvarijat, ne mora biti tip-top.

Gledam te!
15 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Vratio se sa filma, gledao sa mlađim bratom - 10 godina.

Njemu se jako svidio,  tako da kad se uzme da je on ciljana publika, film je očto ispunio zadano.

 

Što mi se svidjelo:

Tauriel i Legolas su solidni dodaci priči, kako su drastično skratili boravak u Dvoru šumskih Vilenjaka, koji ni u knjizi nisu više od koluta koji prenosi zaplet dalje, ipak je trebalo dodati nešto što bi bolje predstavilo vilenjake, pa je izbor ženskog vilenjaka dobar i zbog toga jer nedostaje ženska uloga.

 

Dvojbeno ili loše je više toga:

Meni je 3D dao dojam kao da sam u dokumentarcu, zbog čega mi je nažalost promakla sva čarolija koja je vjerojatno trebala biti dočarana. Mnogo scena izgleda ubrzano, nešto što mi je zasmetalo i u prvom dijelu posebno kod onog skakutanja i surfanja po Goblin Gradu.

Fale široki kadrovi, pogotovo Smaugove pustoši koja je u knjizi drastično veća, reduciranjem iste na samo grad Dolje izgubila se scena koja je trebala dočarati koliko je Smaug opasan.

 

Gandalfov plot se morao prikazati jer u drugom činu Hobita njega jednostavno nema, no njegov rasplet je ostavljen za treći dio, što pored nadolazeće smrti Smauga i Bitke 5 vojski, ipak ostavlja previše za završetak trilogije, zbog čega ovaj nastavak ostavlja dojam da se ništa bitno dogodilo nije osim napretka u putovanju sa nekoliko usputnih prepreka. Nije velik krimen, ali se gubi na tempu.

 

Bard je dobio više vremena u radnji, što je dobro, no pozadinska priča je veoma loša. Vilenjačkom balistom umanjila se sposobnost Barda i što je bitnije umanjuje ulogu Bilba u otkriću Smaugove slabosti.

Tu dolazimo do IMHO najvećeg problema filma, koji iako se zove Hobit u svakoj sceni umanjuje njegovu bitnost u priči. To ne bi bilo veliki problem jer u svijetu filma može se vagati važnost uloga ukoliko neki drugi glumac uspije interpretacijom uvećati lik kojeg glumi, no ovdje se niti jedan lik ne ističe niti da bi "ukrao scenu", dok uopće nema uloge koja bi trebala u rascjepkanoj priči preuzeti primat. Thorin je drven, ostatk družine je toliko nebitan da većini niti ne spomenu imena, dok je Kili tu samo kako bi bio dio jeftinog ljubavnog trokuta.

 

Ali, ono što bi svakog ljubitelja knjige, ali i onoga koji zbog imena filma to očekuje, trebalo smetati je nebitnost Bilba Bagginsa.

Teško je na platno prenjeti desetke stranica koje u knjizi opisuju Bilbove varirajuće osjećaje, no ovdje ne dobivamo niti osnovne izraze lica. Cijela knjiga služi postepenom iskazivanju velike Bilbove važnosti, hrabrosti i lukavosti, svaka scena postavlja Bilba u situaciju u kojima se uspinje stepeništom od hedonističkog i bezbrižnog hobita na prvoj stepenici, koji je u toploj rupi odvojen od vremena i vanjskih događaja, do odvažnog ratnika na vrhu koji svoj um koristi kao najoštriji mač kako bi spasio one koji su mu putem prirasli srcu.

U sceni sa paucima, prsten je preuzeo ulogu koju je imala Bilbova rastuća hrabrost pobijediši ne samo njegov opipljivi strah već i vlastoručno spasivši malaksale i omamljenje patuljke, etapa u Šumskim dvorima je fokus stavila na razvoj ljubavne priče, umjesto na Bilbovo umijeće šuljanja i višetjednog planiranja. Dakako treba spomenuti da je sva napetost uništena kada je Thorin upozorio gledatelje da je Bilbo ostao slobodan, smanjujući napetost planiranja i izvršenja bijega.

 

Čak je i željno očekivano verbalno nadmudrivanje Bilba i Smauga ostavilo bljutav dojam, što zbog već spomenutog zanemarivanja Bilbovog otkrića slabe točke, tako i zbog iščekivanja Cumberbatchovog oživljavanja impozantnog i oholog zmaja koji je trebao dosegnuti realizam i uživljenost u ulogu Serkisovog Golluma kao i dočarati toliko zastrašujuću neman da je postala dijelom legendi.

 

Nažalost, kada se prisjetim što je preostalo za prikazati, jasno shvaćam razliku između knjige i filma, dok je Tolkien postepeno nadograđivao i poboljšavao lik Bilba raznim narativnim tehnikama, Jackson sve svoje snage polaže na vizualan dojam, zbog čega gledatelj, suprotno knjizi, nema niti jednog lika za kojeg bi se vezao, za čiju bi sudbinu strepio, za čiju bi pobjedu navijao. Tolkien svoj zadnji čin i velebnu bitku svodi tek na nekoliko stranica u kojima ipak pronalazi vremena da Bilbo, pored vojski svih rasa sa neprebrojivim jedinicama, preuzme veoma bitnu ulogu i time prikaže i slabosti i snage ostalih važnijih likova, Jackson će gotovo sigurno, po već viđenom drastičnom skraćivanju Bilbovih rečenica i općenitog sklanjanja glavne uloge sa njegovih razmišljanja, tu glavnu ulogu raspodjeliti na desetine likova što će, bojim se, rezultirati tek vizualno impresivnom bitkom bez prevelike gledateljeve involviranosti u dobrobit sudionika na bojnom polju.

 

Zaključio bih s mišljenjem da nemam zamjerki prema prikazu krajolika iza Maglenog gorja kao i nekih likova, iako bih više volio veličanstvene široke kadrove, jer je to redateljeva vizija koja se ni u kojem slučaju ne mora podudarati sa mojom, no smatram da je redatelj propustio mnogo, previše prilika, koje je Toliken ostavio ciljajući na dječiju publiku, da unaprijedi pojedinačne likove i naraciju priče. Jackson je dodavajući Gandalfov, Bardov i Taurielin/Legolasov plot unakazio srce priče, jer ne samo da tim likovima nije dodao intrigantne i uzbudljive popratne priče koje bi produbile glavnu, već ju je osakatio, pa smo zamarajući se Azogom i ljubavi propustili razlog zbog čega je Družba vraćanja Thorinove domovine opravdano uručila riskantan poziv majstoru provalniku Bilbu Bagginsu - Hobitu.

 

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Veliki fan ovdje {#}

 

Pročitao sam LOTR nekoliko puta, Hobbit isto, Silmarillion, Roverandum (nevezan za Međuzemlje), Hurinova djeca i sad planiram Nedovršene priče.
Filmove sam pogledao ofc...

 

Najbolji fantasy ikada FTW

 

Nedavno sam stavio The Last Days mod za igru Mount and Blade (1. dio, ne Warband) i jako me iznenadilo izuzev ponekih crasheva.

LOTR Conquest mi se nije svidio

The Return of the King je super igra no jako stara i kratka (ali definitivno preporuka)

War in the north mi nije bas sjeo

LOTR RTS je jako dobar, a i ima i ekspanzija kada se zasitite istih jedinica.
Third age imam na disku ali ne igram tako cesto (klasican TW, mod dosta kvalitetno napravljen)

Čekam mod The Veiled Stars za M&B Warband jer ima veliki potencijal.

TLD: http://mbx.streetofeyes.com/index.php/board,20.0.html
TVS: http://theveiledstars.thewolfstar.co.uk/

15 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Malo da osvježimo.

Što kažete na ovo?

10/10 would play.

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
14 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
sudy_freak kaže...

Malo da osvježimo.

Što kažete na ovo?

10/10 would play.

Definitivno,jel izašlo ili će izaći? Zanima me i ona,Shadow of Mordor.

You think by killing me tonight my powers will not rise there'll be nowhere for you to run when my hatred comes to life.
13 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
Rocker kaže...
sudy_freak kaže...

Malo da osvježimo.

Što kažete na ovo?

10/10 would play.

Definitivno,jel izašlo ili će izaći? Zanima me i ona,Shadow of Mordor.

Ma to je neka wish igra koja kruži bespućima Interneta.

Što se Shadow of Mordor tiče, to se zahuktava.
Evo i službena stranica shadowofmordor.com koja je (ruku na srce) još u izradi, ali eto, može se i pre-orderati.

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice