Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.558.005
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Aldo kaže...

"The Equalizer" s  Denzelom nije los

vrlo detaljan opis filma.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Looper - Došao na red i ovaj film.  Nikad nisam gledao neki film o putovanju kroz vrijeme, il se pak ne sjecam, tak da mi je ovaj super svidio. Gluma je ekstra i ono ritam mi je vrlo dobar, nema dugog uvoda, smornog... Ocjena 8/10

dzix
13 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

only lovers left alive 2013. - drama, romantika da, al horor nikako. Nema niti jednog strašnog dijela. Neznam zašto uopće taj tag, prigodniji bi bio mjuzikl, pogrebne vrste. A i sama radnja u filmu teče brzinom pogrebne povorke. Radi se o dva vampira koji u nedostatku čiste krvi preživljavaju trenutke hladne purice, a krv ih puca ko heroj. Ta čista type-0-negative krv. Ko je bogat i nema šta sa sobom nek slobodno baci 2h u vjetar, drugima ne preporučam. 5/10

Smrt fašizmu, sloboda narodu
11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

DELIVER US FROM EVIL(2014)--pogledao sam film nekidan,i film je sniman,naravno,po istinitim događajima(moj neki trademark,volim jednostavno znati da nije obično sranje iz nečije glave,več da ipak postoje neke realne konotacije i poveznica s stvarnošću),i film je neka mješavina krim/horrora...glavni glumac je erik bana(kao neki hrvatskih korijena,šta li),ali nebitno,po meni je čovjek odradio korektno svoj posao...priču neću sad ovdje spopilati ili nešto,ali iako moram priznati da san na trenutke znao zadrijemati,to nije posljedica filma,več opčeg umora,nakon slabog spavanja nekoliko noći zaredom...a sam film je poprilično dobro odrađen za taj neki svoj žanr i nije baš za klince,ili neke slabijih živaca,više naginje horroru,kako mu i naziv sam kaže,ali dodatnu draž je to što je glavni glumac ipak osoba iz stvarnog svijeta,tj. glumi osobu iz stvarnog života i po čemu i jeste sniman film...po meni realna neka ocjena je barem 7 od 10,i tko voli ovakav tip i žanr,sigurno neče ostat uskračen...što je i čudno,da je slika bila baš solidna,ne neki CAM verzija,več sasvim OK,pa je i to dodatni +...

15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
johnyaces777 kaže...

DELIVER US FROM EVIL(2014)--pogledao sam film nekidan,i film je sniman,naravno,po istinitim događajima(moj neki trademark,volim jednostavno znati da nije obično sranje iz nečije glave,več da ipak postoje neke realne konotacije i poveznica s stvarnošću),i film je neka mješavina krim/horrora...glavni glumac je erik bana(kao neki hrvatskih korijena,šta li),ali nebitno,po meni je čovjek odradio korektno svoj posao...priču neću sad ovdje spopilati ili nešto,ali iako moram priznati da san na trenutke znao zadrijemati,to nije posljedica filma,več opčeg umora,nakon slabog spavanja nekoliko noći zaredom...a sam film je poprilično dobro odrađen za taj neki svoj žanr i nije baš za klince,ili neke slabijih živaca,više naginje horroru,kako mu i naziv sam kaže,ali dodatnu draž je to što je glavni glumac ipak osoba iz stvarnog svijeta,tj. glumi osobu iz stvarnog života i po čemu i jeste sniman film...po meni realna neka ocjena je barem 7 od 10,i tko voli ovakav tip i žanr,sigurno neče ostat uskračen...što je i čudno,da je slika bila baš solidna,ne neki CAM verzija,več sasvim OK,pa je i to dodatni +...

on glumi stvarnu osobu ali taj dogadaj u filmu je izmisljen, taj frajer u stvarnosti je stvarno to o cem se govori u filmu, i napiso je neku knjigu o tome, ali ovaj odredeni slucaj nije stvaran.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

da si pogleda film,pročita bi na kraju da lik kaže da je nakon ovog slučaja prestao raditi u policiji i da je nastavio pomagati velečasnom,ne znan sad mu ime...moguće je da postoji neka umjetnička sloboda ili slično,ali koliko san ja razumio,da je slučaj itekako se dešava,ali sad točno baš u detalj,nije ni bitno...

15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
johnyaces777 kaže...

da si pogleda film,pročita bi na kraju da lik kaže da je nakon ovog slučaja prestao raditi u policiji i da je nastavio pomagati velečasnom,ne znan sad mu ime...moguće je da postoji neka umjetnička sloboda ili slično,ali koliko san ja razumio,da je slučaj itekako se dešava,ali sad točno baš u detalj,nije ni bitno...

ne, gledaj, on je bio policajac i on je postao taj savjetnik poslije, ali ovog dogadaja, tog tocnog slucaja iz filma nije bilo u stvarnosti, on je izmisljen, dok su likovi i sve ostalo pravi. procitaj malo na netu o tome, jer u filmu puno puta napisu po stvarno dogadaju a po stvarnom dogadaju je 10%.

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Eric Bana, pravim imenom Eric Banadinović, rođen 1968. u Melbournu, Australija.

 

Što se tiče filma, nije loš, ali imam dojam da je to moglo i malo bolje. Priča filma je fikcija, nije zasnovana na stvarim događajima, nego je inspirirana knjigom koju je taj policajac napisao. Scenario za film je napisao režiser Scott Derrickson.

 

Pop u filmu se zove Mendoza.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
boxer kaže...

Eric Bana, pravim imenom Eric Banadinović, rođen 1968. u Melbournu, Australija.

 

Što se tiče filma, nije loš, ali imam dojam da je to moglo i malo bolje. Priča filma je fikcija, nije zasnovana na stvarim događajima, nego je inspirirana knjigom koju je taj policajac napisao. Scenario za film je napisao režiser Scott Derrickson.

 

Pop u filmu se zove Mendoza.

hvala, o tom pricam.

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Stretch {2014} /94min/

 

Akcijska komedija. Radi se o vozaču limuzina koji nikako da sabere svoj život. Doživi prometnu nesreću, sretne djevojku, kasnije ga ona ostavi za nekog bogataša, uz to još ima i 6000$ duga prema kamataru, i tako...sve u svemu nije mu lako. Zatim sazna da mora do ponoći vratiti taj dug, inače se neće nimalo dobro provesti...tu počinje njegova avantura kada preuzme jednog i više nego ludog i opičenog klijenta (uz to i bogatog) da zaradi te otplati dug...

Meni osobno je film bio zabavan i baš mi je dobro 'legao'. Glumci su mi bili odlični, priliče svojim ulogama, a pogotovo atraktivna Jessica Alba {#}. Preporuka!

 

Ocjena: 7/10

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
13 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Deliverance 1972. - avanturistički survival film o prijateljima koji krenu niz rijeku u naoko laku pustolovinu, al uvijek nešto mora po zlu. Film je režirao Boorman , a film malo i podsjeća na smaragdnu šumu što se ekološke osviještenosti tiče (1972!)

Nema nekih zamjerki, film se lagano gleda, možda je kraj malo ''preravan'', al sve u svemu mislim da je ocjena na imdb-u zaslužena. 7,5/10

Smrt fašizmu, sloboda narodu
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Akira (1988)

 

Ovaj film se spremam pogledati već neko vrijeme - stoji na polici i čeka, čeka... i danas sam ga pogledao.

 

Film se odvija u poslijeratnom Neo-Tokyu koji je nakon nuklearnog uništenja obnovljen pored ruševina starog Tokya, a pratimo mladog bajkera Tetsuoa koji igrom slučaja počne razvijati svoje skrivene psihokinetičke moći, no kako su mu se pojavile naglo, ima problema sa kontrolom.

 

Uglavnom, nit smrdi nit miriši. Vidim da ima jako visoku ocjenu na IMDBu, pretpostavljam da je u svoje doba bio strahovit, no danas je malo ...meh. Radnja je isjeckana, nasilna, tentacles.

 

5/10 s moje strane, ovo pogledajte no nemojte previše očekivati.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mrfkap knojre kaže...

Deliverance 1972. - avanturistički survival film o prijateljima koji krenu niz rijeku u naoko laku pustolovinu, al uvijek nešto mora po zlu. Film je režirao Boorman , a film malo i podsjeća na smaragdnu šumu što se ekološke osviještenosti tiče (1972!)

Nema nekih zamjerki, film se lagano gleda, možda je kraj malo ''preravan'', al sve u svemu mislim da je ocjena na imdb-u zaslužena. 7,5/10

Najjaca scena kad mali svira banjo :)

morrisoN
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
quickr kaže...

Pogledao In Bruges Odličan film, neznam kako mi je prošao ispod radara. Crna komedija sa odličnom glumačkom postavom. Definitivno preporuka. 

Upravo na telki sada. HRT2. {#}

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Purge : Anarchy = solidan akcijski film ,sa slabašnom pričom ,gledati ako nemaš šta pametnije 6.5/10

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dawn of the Dead 1978. Koju verzuju preporučate?

1 127 min
12 Extended 139 min
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A Million Ways to die in the West

 

Ne znam što reći o filmu. Nisam se baš previše nasmijao, zapravo, jedina scena koju sam zapamtio iz filma, a da je potaknula nekakav osjećaj u meni je ova:

3/10

Gone Baby Gone

 

Odličan film. Niti jedan trenutak tijekom filma mi nije bilo dosadno. Dosta moralnih dvojbi tijekom filma, prilično sam se zamislio kad je završio.

9/10

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Moze preporuka horor filma?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

CONJURING...

12 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Xperiax1 kaže...

Moze preporuka horor filma?

Napiši što si od poznatijih horora pogledao.

Nemoj da ti moramo preporučiti kultni The Exorcist iz 1973 god.

★OMG! 了不起 NISPE !
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
johnyaces777 kaže...

CONJURING...

Gledao {#}

Budokai kaže...
Xperiax1 kaže...

Moze preporuka horor filma?

Napiši što si od poznatijih horora pogledao.

Nemoj da ti moramo preporučiti kultni The Exorcist iz 1973 god.

Gledao sam ih dosta..Propusten poziv,grudge, nemogu se sad svih ni sjetiti.Gledao sam The Exorcist iz 1973 god..Nije bitno jel novo ili malo starije,kakav je Annabelle ? Vidim neki do nedavno nisu pogledali shawsank redemption,film je legendaran kako sam se samo nasmijao na kraju filma {#} 

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Xperiax1 kaže...

Moze preporuka horor filma?

Extraterrestrial

http://www.imdb.com/title/tt2960930/

 

Dosta dobar Horror (na nekim djelovima komedija => zbog klišeja).

 

Film ima dosta klišeja. I to možete shvatiti samo na dva načina. Iritirajuće, ili možete to jednostavno ignorirati i pretpostaviti da su tako namjerno to uradili.

Unatoč tome, film je dosta dobar. Da su bili malo kreativniji u nekim stvarima, ovaj film bi možda puno bolje prošao. Ali film je još uvijek bolji od večine horror filmova u zadnje vrijeme. Djeluje kao običan i vrlo dobro urađen horror film.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mar123 kaže...
Aldo kaže...

"The Equalizer" s  Denzelom nije los

vrlo detaljan opis filma.

Spojlo je pola filma, sad mi se neda ni gledat

...Vrhunac moje popularnosti je bio kada me 50 cent spomenuo u pjesmi...
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Upravo se vratih iz kina, gledao Dracula Untold

 

Dao bih mu vecu ocijenu nego IMDB, sasvim solidan film.

 

Konstantna akcija, dobre scene borbe i ok prica (zanimljiv kraj, slutim nastavak?). Tesko je biti objektivan posto "volim" vamprisku tematiku.

 

Ocjena 8 od mene.

WordPress ❤
10 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Xperiax1 kaže...

Gledao sam ih dosta..Propusten poziv,grudge, nemogu se sad svih ni sjetiti.Gledao sam The Exorcist iz 1973 god..Nije bitno jel novo ili malo starije,kakav je Annabelle ? Vidim neki do nedavno nisu pogledali shawsank redemption,film je legendaran kako sam se samo nasmijao na kraju filma {#} 

Ako to se svidio Conjuring, Annabelle ce te oduseviti...

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
TopSecret kaže...
Xperiax1 kaže...

Moze preporuka horor filma?

See No Evil - I Spit on Your Grave

 

Oba 2 imaju nastavke.

Finger Up
10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Æon Flux (2005)

Na papiru je ovo izgledalo veoma zanimljivo, uz dodatak odlične Charlize Theron očekivao sam film uz koji ću se lijepo provesti. Međutim, realizacija nije bila na očekivanom nivou. Film nije loš ali nije ništa posebno, ono čisti prosjek. Znao sam da o ovo neće biti neki dubokouman film ali sam barem očekivao kvalitetnu akciju, međutim ni to nisu odradili kako treba. Šteta zbog neiskorištenog potencijala.

6

 

Gone Girl (2014)

Film koji će vas oboriti s nogu, zanimljiva radnja, inteligentno napisan scenario, te vrhunska režija i besprijekorna gluma Afflecka, Pikeice i društva. Mračan a na momente komičan, dosta kompliciran film u kome dosta vremena nećete biti sigurni šta je istina a šta obmana. Dok vas šokira radnjom na ekranu u isto vrijeme će vas natjerati da se zapitate o ljudskom ponašanju i današnjem životu modernog čovjeka. Film koji jednostavno morate odgledati.

9

 

The Rock (1996)

Usudio bih se reći da je ovo možda i najbolji film Michaela Baya. Početak filma je bio za čistu 10-ku a onda se Bay potpisao u vidu par krajnje nepotrebni scena ispunjenih eksplozijama i automobilskim potjerama i time umanjio vrijednost filmu za 1-2 ocjene. Razumijem ja da gledaoci (posebno oni američki) zahtjevaju ovakve scene od akcijskog filma ali ovdje sam ipak očekivao mnogo ozbiljniji film koji će odskakati od standardnih ljetnih kino hitove na koje nas je Bay navikao. Iako je premisa filma klišej o razočaranom generalu koji sa skupinom plaćenika zaprijeti terorističkim napadom iz bivšeg zatvora Alcatraz ukoliko mu ne isplate traženu svotu. Ali ovdje je to sve mnogo uvjerljivije, valjda zbog maestralnog Eda Harrisa koji je tako dobro utjelovio ovu ulogu i uspio nas uvjeriti u svoje motive i čak nas natjerati da saosjećajmo sa njim. Sean Connery i Nicolas Cage su također vrhunski odigrali onako kako to oni najbolje umiju ali ipak ovaj film vezujem isključivo za Harrisa. Film je stilom nekako između onih "dobrih starih" filmova i ovih novih akcijskih hitova i zbog toga bi se trebao dopasti obima kategorijama gledaoca. Preporuka.

8,5

P.S. Pogledajte uvodnih par minuta filma, ova muzika u pozadini, Ed Harris... savršeno:

i didn't ASK fOr this
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 11:29 (Adam Jensen).
9 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gledao nove transformere, film je super, po meni i vise no vrijedan gledanja.

13 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Treba mi preporuka filma u kojem mogu uživati u glumi i konverzacijama kao npr u Pulp fictionu. Film uopće nema neku značajnu radnju, ali gluma je takav vrh da je film remek dijelo. Tražim nešto slično, gledam trenutno Tarantinova djela, ali ako imate preporuku za još nešto takvo.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Keops kaže...

Treba mi preporuka filma u kojem mogu uživati u glumi i konverzacijama kao npr u Pulp fictionu. Film uopće nema neku značajnu radnju, ali gluma je takav vrh da je film remek dijelo. Tražim nešto slično, gledam trenutno Tarantinova djela, ali ako imate preporuku za još nešto takvo.

Nije baš pun nasilja i skroz je drukčiji žanr ali pogledaj Before trilogiju, romantične drame, cijeli filmovi su samo razgovor između dvije osobe, definitivno vrijedni gledanja.

Before Sunrise
Before Sunset
Before Midnight 

Swedish latin super funk.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice