Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.548
|
čitano: 7.677.551
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

1. Into the Wild

2. The Machinist

3. Mulholland Dr.

4. La La Land

5. 12 Monkeys

6. The Usual Suspects

7. The Turin Horse

8. Inland Empire

9. Eraserhead

10. Dogville

  

 Poprilicno sareni top 10,ali ako ti je Eraserhead medu top 10,sve mi je jasno..ne,bez zajebancije,sada tek vidim koliko razlicite ukuse imamo,jer i meni se svidaju Into the wild,Mulholland drive,12 monkeys,ali ih nikako ne bih stavio medu top 10.

Iako je meni La,la land totalni bljak,iskreno ti kazem respect!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Kako uspijete imati top listu, kako odlučite koji je film bolji? Mene da netko pita top 10 naj filmova, nebi imao pojma. Meni film moze biti loš ali može mi se svidjeti zbog neke epske scene, super dijaloga itd.... Recimo rijetko će tko staviti neki Tarantinov film u top 10, ali meni su njegovi super jednako super, dragi i mrski... Nemilosrdni gadovi (genijalan C. Waltz), Mrska osmorka (genijalni dijalozi, ali hrpa krvi). Njegovi filmovi mi imaju super dijaloge pa ih pamtim, dok recimo ni ne sjećam se radnje 12 majmuna a bio mi je dobar film. Stvarno neznam kako vam uspije napraviti top 10. :)
11 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ima filmova koji su mi legli ko budali šamar, a imaju grozne ocjene, a čak općenito ne volim takav tip filmova (Wolverine npr.). Dok fenomenalni filmovi u očima "kritičara" i masa su mi iznimno loši.

Smatram se filmofilom, žena i ja svaki dan odgledamo barem jedan film, dok nismo imali dijete znali smo nabaciti po 5 komada dnevno.

Ako bi za nešto rekao da je remek djelo, bio bi Godfather, mada nisam nešto uživao u njemu (čudno znam).

Od novih filmova, jedino što bi mogao izdvojiti je novi Bladerunner, ne vidim čemu toliko hejta prema filmu.

Shape of water je raj za SJW, Oscar je politički udijeljen ko zadnjih 20 godina i ne vidim čemu toliko čuđenja iz godine u godinu, dodjele do dodjele.

Shape of water vidljivo je kvalitetno snimljen, svaki kadar pamento složen, i dok ga površno gledaš čisto OK, ali ako ga pogledaš sa interesom i zagrebeš dublje onda vidiš da je onak...6/10 uvrh glave.

 

Jučer smo odgledali The Last Jedi ... isuse bože, što su učinili od ove franšize...možda bi zanemario 554395034 rupa u radnji i nelogičnih događaja te potpunih nepoklapanja sa svijet SW-a da je barem zabavan, čak se nisam pošteno niti nasmijao. A da krenem pričati kaj ne valja morao bi napisati poduži osvrt, jer prokleto ništa ne valja. ALI treba ga odgledati kao referencu za filmove koji nevaljaju.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

http://www.imdb.com/title/tt6304162/

 

Loveless ruski film Drama ajmo rec obiteljska.

 

film za pogledati obavezno ako volite takav zanr, zivotna situacija modernog vremena.

 

Film je tezak i emocionalan.

 

Ocjena 8/10 

 

a inace nisam lak na ocjenama.

 

LP

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Je li netko gledao Crveni Vrabac?

Ako da,sta kazete na film?Neko kaze da je extra,neko ne...pa nezz da ga odem pogeldat ili cekat torrent.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
hrka11 kaže...

Je li netko gledao Crveni Vrabac?

Ako da,sta kazete na film?Neko kaze da je extra,neko ne...pa nezz da ga odem pogeldat ili cekat torrent.

 Zena i ja smo gledali, meni je vec iz trailera izgledao meh ali zena voli Jennifer tako da smo ipak pogledali. Film je poprilicno dosadan. Definitivno nije uzas ali nije niti nesto sto bih preporucio pogledati u kinu. (P.S. niti zeni se nije svidio)

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
OriginalEXE kaže...

 Zena i ja smo gledali, meni je vec iz trailera izgledao meh ali zena voli Jennifer tako da smo ipak pogledali. Film je poprilicno dosadan. Definitivno nije uzas ali nije niti nesto sto bih preporucio pogledati u kinu. (P.S. niti zeni se nije svidio)

 Danke...s obzirom da do najblizeg cinestara imam 40 kilometara vozit onda necu ic.Iskreno mislio sam da je film sigurno dobar.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
hrka11 kaže...
OriginalEXE kaže...

 Zena i ja smo gledali, meni je vec iz trailera izgledao meh ali zena voli Jennifer tako da smo ipak pogledali. Film je poprilicno dosadan. Definitivno nije uzas ali nije niti nesto sto bih preporucio pogledati u kinu. (P.S. niti zeni se nije svidio)

 Danke...s obzirom da do najblizeg cinestara imam 40 kilometara vozit onda necu ic.Iskreno mislio sam da je film sigurno dobar.

 Ok film, ali nema smisla za njega 80 km vozit. Slike gole Jennifer nađes na netu.

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ponovno sam pogledao sw: last jedi, sam kod kuće u miru, ja sam fan star warsa od kad sam prvi put pogledao fantomsku prijetnju 2002. godine na HRT-u

 

malo je i prošlo vremena da se slegnu dojmovi i da se vidi kakva je zapravo situacija, i mnogo je informacija izašlo na površinu

 

film mi je još gori nego prvi put, pun rupa, besmislen, nezanimljiv, glup humor (ono tipa three stooges, samo neko padanje i udaranje, baš za djecu), kristalno je jasno da je triologija totalno bez ideje, bez glave, radnja ne ide u jasno određenom smjeru nego se kreće kako vjetar puše. Negativci su katastrofalni, nesposobni, smotani, smiješni, jebote kad se sjetim NOve nade, ono kad vidiš Tarkina, i njegove časnike, sve muškarci 40-50 godina, svi ozbiljni iskusni, pa to je bilo carstvo, i onda cijenimo protagoniste, kada se bore protiv moćnog i inteligentnog neprijatelja i uspiju u tome, a ne ovo. Hux je totalna sprdačina kao i Phasma, od Snokea i Rena je moglo bit nešto, ali je ispalo katastrofa. A s druge strane Rey koja je u rasponu od 72 sata u kojima se događaju dva filma postala najmoćnije biće u svemiru bez ikakve obuke ne treba ni komentirati. Holdo, Rose, cijela akcija canto bight i let leie kroz svemir su pljuvačka po svakom star wars dijelu ikad.

 

Daisy Ridley (Rey ili Mary Sue) je izjavila prije par dana u intervju u Francuskoj da je Rian Johnson (redatelj i  scenarist) dobio scenarij za film, ali ga je totalno zanemario i napravio sve po svom (to jest po uputama glavne mange), ništa ali baš ništa nije stavio u film. 

 

Film služi isključivo u svrhu promicinja feminističke i antitrumpovske struje, i to se vrlo jasno vidi u filmu, film je jednostavno oruđe kako bi se ideje nekog lobije promovirale, i ne mogu shvatiti tko bi u Disneyu odobrio tako nešto kad je u pitanju franšiza kao što je star wars. Paretovo pravilo spada u osnove ekonomije, a kaže da 20% najvećih/najvjernijih mušterija/fanova određene firme generira 80% profita te firme, ali očito njihovi ekonomski stručnjaci nisu bili na faksu kad se to učilo, ili su možda zaboravili ili nisu ni istražili tko čini njihovih 20% najvjernih fanova, a čine ih u iznimno velikom postotku muškarci (ljudi koji idu gledat film 5 puta, kupuju igračke, filmove lightsabere i druge pizdarije). u slučaju ovako lošeg filma nije ni bitno što su većinom muškarci fanovi, jer su žene jednako razočarane filmom kao i muškarci, ali i dalje ostaje pitanje zašto napraviti profeministički film sage koje su masovno fanovi muškarci. 

 

Kathleen Kenedy (Lucasfilm CEO) je zakleta feministica i više je pričala o tome tokom promoviranja filma nego o star warsu, tako da je vrlo jasno zašto je film ispao kako je ispao. nedavno se pohvalila kako su 6 od 8 ljudi na glavnim kreativnim pozicijama žene. svaka im čast, imali smo priliku vidjeti njihovu kreativnost. U međuvremenu je otpustila nekoliko scenarista/producenata/redatelja muškaraca koji su se dokazali na drugim projektima iz raznih razloga, a jedan je vrlo jasan razlog, puno je lakše kontrolirati novake u tom poslu nego već etabilirane i ozbiljne ljude sa iskustvom. Rian Johnson je odličan primjer, plesao je točno kako je ona svirala.

 

Vrlo mi je drago što smo vidjeli rezultat svega navedenog, film je totalno podbacio, ne u smislu da nije ništa zaradio, nego da je zaradio 40% manje nego što su u Disneyu očekivali, a to nije malo, igračke su bile debakl (pa tko će kupiti igračku admiralice holdo??? možda udruga babe), kolaju glasine kako Kathleen Kenedy visi opasno pozicija

 

Nikad nisam bio šovinist, imam i majku i sestru i djevojku i sve ih volim i poštujem i apsolutno sam za jednakost, i naravno da nemam ništa protiv žene kao glavnog lika, ili žene kao snažnog lika u filmu. Volimo svi skupa Leiu desetljećima, u kotoru smo imali Kreiu, Bastillu Shan i Meetra Surik i zašto smo ih voljeli? jer su bili razrađeni likovi, imali su smisla i svrhu i nisu postojali samo radi promicanja nekih blesavih ideologija. Šta je kotor naspram ovog filma, nebo i zemlja razlike, u svemu

 

Na sve loše kritike koje su dobili od pravih fanova a ne od potplaćenih kritičara, Kenedy i Johnson su odgovorili da su to samo glupi fanboysi koji žele samo da film bude po njihovom, takav bezobrazluk prema ljudima od kojih živih, koji su glavni kupci onoga što proizvodiš, je van svake pameti, umjesto da ih slušaju što žele oni ih nazivaju fanboysima. 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Fantomska prijetnja je daleko gori film...u stvari možda je malo bolji od klonova.

 

11 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Fanbase: Prequels are plague upon Star Wars universe...

Disney: Hold my beer!

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 19:03 (Jarvan).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...

Fantomska prijetnja je daleko gori film...u stvari možda je malo bolji od klonova.

 

 

nisam ni rekao da je bolji (iako je meni osobno last jedi najgori al to je već stvar ukusa), ali ne mogu ni lagati, ja sam počeo obožavati star wars jer sam pogledao fantomsku prijetnju kad sam imao 12 godina, to je bio prvi sw koji sam pogledao, i ipak me uhvati određena nostalgija kad gledam taj film. njega sam s vremenom prereastao, jer je većinom napravljen za mlađe uzraste, a novu nadu i imperij uzvraća udarac neću nikad prerasti

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Problem je kaj su ti Lucasovi "nastavci" danas totalno negledljivi. Čovjek je napravio dobru analizu, totalni čušpajz od filma a Klonovi su na žalost još i gori film. Nešto u rangu Transformersa.

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
OriginalEXE kaže...
hrka11 kaže...

Je li netko gledao Crveni Vrabac?

Ako da,sta kazete na film?Neko kaze da je extra,neko ne...pa nezz da ga odem pogeldat ili cekat torrent.

 Zena i ja smo gledali, meni je vec iz trailera izgledao meh ali zena voli Jennifer tako da smo ipak pogledali. Film je poprilicno dosadan. Definitivno nije uzas ali nije niti nesto sto bih preporucio pogledati u kinu. (P.S. niti zeni se nije svidio)

 Thx stari. Meni je to cimer preporucio, ali on ima uzasno cudan ukus i nisam bas optimistican iako obozavam zanr. Valjda je onda tih 6.7 sto ima na imdb-u dosta realno po ovom sto kazes.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tomb Raider (2018)

Po meni bolji od prva dva sa Angelinom i napokon dobro napravljen film po igrici. Priča je naravno djelom izmjenjena u odnosu na igricu ali svejedno je dobro povezano i nema velikih rupa u priči te djeluje osvježavajuće u odnosu na većinu akcijskih danas. Trenutna ocjena s imdba je realna, pa ako volite tomb raidera ili dobar avanturistički/akcijski samo naprijed. 7/10

 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Smatram da je zavrijedio svoja 2 Oscara, pogotovo Sam Rockwell. Priča mi se nije činila zanimljiva kad sam pročitao o čemu se radi ali nakon 10min se mora do kraja odgledati.  8/10  Jedino se o završetku filma može dosta nagađati pa zato ocjena manje

Do not feed the trolls!!
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogleda Špiljskog plačkaša. Ako ste igrali zadnja dva tomb ridera (reboot) vec ste vidili cijeli film. Doslovno su smiksali radnju prvog dijela s malo radnje drugog dijela i to nazvali film. 6/10

 

Par scena su doslovno prebacili iz igre u film.

 

7 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Accountant - Računovođa Ben Affleck ih sve sredi po uzoru na Jamesa Bonda i Hitmana.  Dobar film za kišnu večer uz kikiriki i čaj od đumbira

Paps
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Annihilation

 

Moram priznati da sam nakon trailera puno ocekivao od ovoga filma,a dobio sam nedovoljno!

Film nije loš,ima dobre temelje za 2-3 nastavka,ali ovako na samo jednome,ostaje mi nekako nedorecen.

Tema filma od samoga pocetka bazira se na nekakvu mistiku,za ocekivati je da cemo na kraju saznati kao,tko,zasto...,no to na samome kraju ne dobijemo gotovo,pa nista,osim standardnoga klišeja "neocekivanoga obrata".

Mene je film bas zbog toga kraja razocarao i preporucio bih ga samo onima koji nemaju sta pametno raditi!

 

6/10

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nije me bilo neko vrijeme. Bio sam zaposlen i nije bilo prilika za gledanje filmova.

Sinoć sam odlučio pogledati The Shape of Water (2017). Stari ga je gledao prije par dana i rekao mi da si ga pustim pa da čuje što imam za prokomentirati. Krenut ću sa ocjenom. Dao sam mu 3/10 iz samilosti. Čisto da ne bude na razini onih "Krokodil vs. T-Rex" saga kojima dajem 2 (pogledao slučajno jednog na nekom programu). 1/10 sam dao jednom jedinom filmu. Uglavnom, da se vratim na oskaraša. Dijelim mišljenje svih u ovoj temi koji su ga nisko ocijenili. Nisam ljubitelj Fantasy žanra ali naravno da ima i u tom segmentu jako dobrih filmova. U The Shape of Water nisam pronašao ništa što bi me držalo do kraja filma. Borio sam se da ostanem budan i kako je film išao dalje, pokušavao sam shvatiti poantu svega. Prikaz nečije svakodnevnice i nagla promjena života iste? Svako nađe ljubav kad tad? Ne znam stvarno što bih napisao. 3/10 da ga ne uklopim baš sa totalnim trashom i delete sa laptopa.

Zapalim si cigaretu na terasi i razmišljam što da pogledam kako bih prekrio loše dojmove i nezadovoljstvo netom prije pogledanog naslova. Odlučim ponovo pustiti Natural Born Killers (1994). Gledao sam ga jednom kao balavac i nisam ga doživio kako sam trebao pa ga se uopće nisam niti sjećao. Što reći nego vrhunski! Dan danas aktualan što se tiče tematike. Vrhunski kadrovi. Odličan odabir muzike. 9/10.

 

Nakon filma sam naletio na nečiji uradak. Prva scena i zadnja pjesma.

 

Glavno pitanje filma je "tko su pravi negativci?"

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 10:39 (MatijaZG).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Forgotten

Južna Koreja, triler...treba li više išta dodati osim da preporučam?!

8/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kingdom of Heaven?

0 TE
8 DC
0 DC Roadshow
Life is great
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Maloprije pogledao nakon što sam pročitao tvoj post...
Moram naglasiti da ide i uz pivu i kikiriki 
Sasvim solidan film, iznad očekivanja, preporuka def.

7 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
bruno03 kaže...

Kingdom of Heaven?

 Directors Cut obavezno, a roadshow verzija je nešto za što sam tek sada čuo, a kako vidim to je samo posveta starim holivudskim povijesnim epovima koji su imali intermission (pauzu) na sredini filma od nekoliko minuta.

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jumanji: Welcome to the Jungle (2017)

 

Solidan film sa dobro odabranom ekipom. Moram priznati draži mi je stariji Jumanji, možda zato što je za svoje vrijeme imao brutalne efekte i kreativnu priču. U novijem Jumanjiju radnja nije ništ posebno, sve već viđeno, ali je postignuta super sinergija između glumaca. Drago mi je da sam nakon dužeg vremena vidio Jack Blacka, a ugodno me iznenadio Nick Jonas kojeg poznajem prvenstveno kao pjevača. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 0:01 (luka998).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Annihilation

Zanimljiv film, izgleda mi kao spoj Stalkera i igrice The Last of Us, redatelj nije napravio ono što je Aronofsky izveo sa filmom mother!, objasnio sve do najsitnijeg detalja tako da je kraj otvoren za interpretacije.

8/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
m77 kaže...

Annihilation

Zanimljiv film, izgleda mi kao spoj Stalkera i igrice The Last of Us, redatelj nije napravio ono što je Aronofsky izveo sa filmom mother!, objasnio sve do najsitnijeg detalja tako da je kraj otvoren za interpretacije.

8/10

Pogledao i ja sinoć... ne mogu razumjeti zašto scenaristi i redatelji pribjegavaju toliko debilnim radnjama i sadržajima... mislim, zbilja ne mogu razumjeti. Pa kao da su takvi filmovi zbilja namijenjeni publici 5-8 godina, koji će zbilja gutati sve što se na ekranu nađe...

Svemirski događaj na Zemlji, nešto palo, proširilo se, nešto neviđeno na zemlji, guta sve živo, širi se dalje, vojnici, ono... profi trenirani vojnici nestaju, ne vraćaju se, pobiju se međusobno tamo jer podilkane nitko ne zna od čega, a centar sadržaja filma i skoro 2 sata radnje pratimo 5 koka, koje se do jučer vidjele nisu, ne znaju ništa jedna o drugoj (osim zanimanja i to znaju 2 dana), nema, ponavljam: NEMA ni primisli o nekom timskom radu na nepoznatoj teritoriji (vojničkog timskog rada mislim), koja je osvjedočenao pogibeljna za sve... i one lagano šetaju s ruksacima držeći svoje puškice... pa se svađaju, pa zarobe jedna drugu... a debilane zbilja... nisam se nadao tome. 

Kad je pokazan onaj filmski efekt prikaza tog "nečeg", to mi je bio najzanimljiviji trenutak u filmu... tu je film bljesnuo odličnom scenom i kadrom, ali dalje... užas! Ponavljam, za djecu od 5-8, OK, možda 10 godina. Totalno razočaranje!

 Ako se to ''nešto svemirsko'' gleda kao metafora onda film funkcionira, a ako je ''nešto svemirsko'' samo nešto svemirsko, onda da, film je za petogodišnjake.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Solomon Kane

 

Bilo na tv-u pa rekao zasto ne ubit oko malo...

Solidan film, nista posebno ali eto za izgubit sat i pol vremena je okey.

 

6/10

7 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Annihilation - Pogledala i ja iz znatiželje Tema filma zanimljiva - pojavi se svjetlost s "neba" i poput kakve, tipično biblijski, božje providnosti, krene se stvarati novi oblik života. Mogao je to biti jako dobar film ali nažalost radnja je zbrkana, nedorađena, nejasna, poput nekakvog feminističkog pamfleta. Meni je tako djelovalo zbog podjele glavnih uloga ( a možda sam samo zadnjih dana pod utjecajem sveprisutne Istanbulske K. )   - gledatelj može samo pretpostaviti što je autor želio - šteta da se nije igralo na kartu postanka života na zemlji. Ideja ljudskih grmova je vrh jer zamislite oblik života kojem ne bi sav smisao bio cjeloživotna potraga za energijom koja ga održava na životu kao što je to trenutno. Film se može pogledati ali nije baš remek djelo. 

Paps
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

http://www.imdb.com/title/tt0209144/

 

Memento, toliko nahvaljen, a meni dosadaaaannnnn...nimalo mi se nije dopao, iako vrh reziser i glumac glavni, ali naporan za gledanje, jedva iscekao kraj..nazalost.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Kingdom of Heaven DC Roadshow. Roadshow doda prije početka filma 1.5 min glazbe uz crnu sliku i na sredini filma 2.5min glazbe  uz crnu sliku - Glazba mi se svidjela.

Koliko se sječam TE verzije koju sam gleado u kinu, dakle prije 13god, ova verzija mi je mnogo bolja. Ne sječam se pojedinosti, no sječam se dojma. Jedina zamjerka što nisam najbolje popratio/razumio politički dio, pa ću pročitat plot ili pogledat film ponovno.

Life is great
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 18:45 (bruno03).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice