SF serijali i filmovi

poruka: 168
|
čitano: 79.741
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi
davorsite kaže...

Napokon sam si skinuo sve 4 sezone Farscapea i ona dva dijela 'The Peacekeeper Wars', sad to sve samo trebam pregledati. Za sad sam na 9-toj epizodi.

 Ja sam skinuo pilot epizodu farscape-a prije 2mj i još je nisam pogledao...

 

Neda mi se još i to pratit, gledam odlične dvd rip-ove enteprise-a sada sam na 7 ili 8. epizodi. Super je serija, možda i HD nabavim ako bude bilo prijevoda.

 

Skinuo sam 720p HDTV 4. sezonu BSG-a i nigdje hebenog prijevoda nemogu nać, svi se nakon 5-10min desinkroniziraju,ali slika je odlična no ima reklama glupih stalno. Viče

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Ma ne da se ni meni pratiti dosta toga jer danas postoji more raznoraznih serija. Svaki tjedan pratim nove epizode Cold Case-a (skidam i pogledam onako na brzinu), Simpsona (uvijek pogledam), Castle-a (odlična serija koju uvijek gledam), Heroje skidam ali više ne gledam jer su postali dosadni, onda Mentalist (gledam), Smallville (gledam iako su još od sedme sezone postali dosadni i smanjili specijalne efekte na minimum), Ghost Whisperer (skidam) i Dollhouse (obavezno gledam), a još uz sve to svaki dan pogledam barem dvije epizode Farscapea za koji se nadam da mi neće skoro dosaditi jer je stvarno dobra serija.

...Have a little Faith in me...
16 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Ja trenutno u planu ove godine imam pratiti oko 15 serija - a pola ima barem neke veze s SF-om. Uglavnom ja nemam živaca čekati novu epizodu tjedan dana ili više, a da ne govorim za season cliffhangere i minimalne stanke od pola godine. Kada završi sezona ili kada me uhvati gušt ću ih pogledati.

 

Već jedno dulje vrijeme sam na staroj gardi - pogledao sam cijeli Star Trek (sve epizode svih serija + filmove) i sada gledam Stargate SG-1 i Stargate Atlantis (SG-1 na kraju 8 sezone a Atlantis na sredini 1 - gledam ih paralelno). Obično pogledam nekoliko epizoda na dan. Stargateom sam dosada oduševljen jer sam prije gledao malo epizoda, a sada potpuno uživam. I naravno imam još masu serija koje sam gledao tako na preskoke - neke sam stigao više neke manje, uglavnom imam materijala za slijedećih godinu dana sigurnoSmijeh

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2009 19:01 (Paolo2612).
16 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi
Paolo2612 kaže...

Ja trenutno u planu ove godine imam pratiti oko 15 serija - a pola ima barem neke veze s SF-om. Uglavnom ja nemam živaca čekati novu epizodu tjedan dana ili više, a da ne govorim za season cliffhangere i minimalne stanke od pola godine. Kada završi sezona ili kada me uhvati gušt ću ih pogledati.

 

Već jedno dulje vrijeme sam na staroj gardi - pogledao sam cijeli Star Trek (sve epizode svih serija + filmove) i sada gledam Stargate SG-1 i Stargate Atlantis (SG-1 na kraju 8 sezone a Atlantis na sredini 1 - gledam ih paralelno). Obično pogledam nekoliko epizoda na dan. Stargateom sam dosada oduševljen jer sam prije gledao malo epizoda, a sada potpuno uživam. I naravno imam još masu serija koje sam gledao tako na preskoke - neke sam stigao više neke manje, uglavnom imam materijala za slijedećih godinu dana sigurnoSmijeh

 uh, da je meni opet toliko slobodnog vremena Namigiva

FOR THE HORDE!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
RonoN kaže...

 uh, da je meni opet toliko slobodnog vremena Namigiva

Nemam ga ni ja na bacanje - ali svaki dan potrudim se pogledati bar 2 epizode, što je ekvivalent prosječnom filmu. Naravno ima dana kada se gleda manje ili uopće ne gleda, a ponekad kada se pogleda i više. Uglavnom trajati će dosta vremenaCool

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Evo i mene opet. Stigao sam sa gledanjem Farscapea do epizode 17. Sad sam potpuno ovisan. U 16-toj epizodi se pojavio novi lik, Chiana (Gigi Edgley) i odmah je sve zanimljivije.

...Have a little Faith in me...
16 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Ja sam još uvijek na stargateu i biti ću još neko vrijeme. Onda mislim pogledati par kraćih SF serija, nakon gledanja zaredom svih Star Trekova i Stargate-a trebat će mi nešto kraće :)  U planu je ovo (možda sam neku slučajno izostavio):

 

Planet of the Apes

Battlestar Galactica 1978

V

The prisoner

Firefly

 

Svakako vam preporučujem da ih pogledate. Ako znate još koju kraću seriju preporučite mi ju

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2009 0:57 (Paolo2612).
15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Za The Prisonera sam neki dan pogledao najavu, to će bit mini-serija od šest nastavaka. Radnja zvuči nabrijano. Vjerojatno ću i to gledati.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Prison Breaker kaže...

Za The Prisonera sam neki dan pogledao najavu, to će bit mini-serija od šest nastavaka. Radnja zvuči nabrijano. Vjerojatno ću i to gledati.

Nisam mislio na ovaj novi. Mislio sam na legendarnu i kultnu seriju iz 1967. Nemam baš povjerenja u remakeove, ali pogledat ću i novi. Valjda će ličiti na nešto

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Aha, evo najave za novi - The Prisoner

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
16 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Konačno sam pregledao prvu sezonu Farscapea, zakon je bila zadnja epizoda. Danas krećem na drugu sezonu.

...F.A.R.S.C.A.P.E...
15 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi
Prison Breaker kaže...

Aha, evo najave za novi - The Prisoner

Vidi ti gandalfa ili magneta (isti vrag glumio je oboje) hehe

 

Taj lik je legenda, najbolje mi je bilo u x-men last standu na kraju filma kada pomakne onu figuricu kralja(šah), a prije toga su mu ubrizgali injekciju koja mu poništava moći.

 

I u 1.-om dijelu LOTR-a , "Run! You fools."

 

 

Vidio sam neku reklamu za novi star trek na hrt-u, vjerovatno u vezi izlaska na dvd. Nesjećam se baš još sam malo mamuran.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 10:01 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Također sam ju vidio, ali ne znam zašto puštaju on bi tek u prodaju trebao izaći oko 15.-og

16 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Mogla bi biti odlična serija. U glavnim ulogama su 2 vrhunska glumca.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
14 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi
Prison Breaker kaže...

Aha, evo najave za novi - The Prisoner

ovo če biti odlično..jedva čekam

15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

To bi trebala biti mini-serija od 6 nastavaka.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
scorpion667 kaže...

Mogla bi biti odlična serija. U glavnim ulogama su 2 vrhunska glumca.

Možda - ali original je jako teško nadmašiti. Ali žao mi je ako bude dobra da neće biti cijela serija.

 

Moja preporuka vam je da obavezno pogledate i original.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Danas sam završio sa drugom sezonom i počeo gledati treću sezonu Farscapea. Rijetko koja serija mi može biti toliko dugo zanimljiva.

...F.A.R.S.C.A.P.E...
15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Evo, što se The Prisonera tiče, ovog novog dakako, pogledao sam 4 epizode. Jos su ostale dvije i to je to. Zasada je ova mini-serija vrijedna preporuke. Gluma je, očekivano, na vrhunskoj razini, a priča je fenomenalna. Zasada se jos uvijek ne zna istina i stvari s jedne strane djeluju totalno nejasno i nepovezano, dok s druge strane stvari polako izlaze na vidjelo.

 

U svakom slucaju, zeznuto je, 6 nikako da sazna istinu, i taman kako se blizi istini, 2 ga sve vise sprijecava u tome. Nije vam jasna ova posljednja recenica? :) Pogledajte koju epizodu i postat ce jasnije :)

 

Uglavnom, jos da vidim ove posljednje dvije epizode, bas me zanima sto ce na kraju ispasti od svega toga, pa cu onda prosuditi ovoj mini-seriji.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
16 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Odnedavno gledam Babylon 5. Negdje sam otprilike na sredini 3. sezone. Mogu samo reći WOOOW!!! Ovo definitivno nisam očekivao. Vidio sam dobre ocjene na imdb-u, pogledao par screenshotova i trailera i konstantno sam bio pod dojmom da će ovo biti nekakav jeftini Rip-off Deep Space 9 samo sa drugim vanzemaljcima - uglavnom nisam očekivao ništa posebno unatoč hrpi pozitivnih komentara. Uff kako sam pogriješio.... Iako je serija malo "naivna" u određenim trenutcima, nikad, ali apsolutno nikada, ne prestaje biti zabavna. Kvragu što me prije niste nagovorili da gledamSmijeh jer sad imam malo vremena pa uspijem pogledati jedva 2 epizode dnevno. Ako je itko od vas odgađao gledanje Babylon 5 radi istih razloga kao ja onda vam preporučam da mu dadnete šansu. Itekako se isplati.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi
scorpion667 kaže...

Odnedavno gledam Babylon 5. Negdje sam otprilike na sredini 3. sezone. Mogu samo reći WOOOW!!! Ovo definitivno nisam očekivao. Vidio sam dobre ocjene na imdb-u, pogledao par screenshotova i trailera i konstantno sam bio pod dojmom da će ovo biti nekakav jeftini Rip-off Deep Space 9 samo sa drugim vanzemaljcima - uglavnom nisam očekivao ništa posebno unatoč hrpi pozitivnih komentara. Uff kako sam pogriješio.... Iako je serija malo "naivna" u određenim trenutcima, nikad, ali apsolutno nikada, ne prestaje biti zabavna. Kvragu što me prije niste nagovorili da gledamSmijeh jer sad imam malo vremena pa uspijem pogledati jedva 2 epizode dnevno. Ako je itko od vas odgađao gledanje Babylon 5 radi istih razloga kao ja onda vam preporučam da mu dadnete šansu. Itekako se isplati.

 ja vec dugo važem gledati ili ne (jer sam jako tanak s slobodnim vremenom) ali s obzirom na ovo što si rekao i jer ti je Jack O'Neil avatar nagovorio si me! za vikend ću krenuti pa makar 2-3 epizode tjedno pogledao... javim dojmove!

FOR THE HORDE!!!
15 godina
offline
SF serijali i filmovi

4. sezona enterprise-a i to zadnja. Još mi je ostalo 8 epizoda. Zanimljivo je da se svaka sezona razlikuje jedna od druge u enterprise-u. Zasada mi je 4.-a sezona najbolja pa 3., pa 2., pa 1. baš po redu. Gledanost je padala,a kvaliteta serije jačala weird.

Da su bar još 3 sezone snimili zato što je prerano ukinuta. Dalo se tu još puno toga ugurat i mogla je nastavit tradiciju od 7 sezona (voy,ds9,tng),ali su je ukinuli samo zbog drugačijeg pristupa koji nije viđen u st-u.Viče

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
protjeran
offline
RE: SF serijali i filmovi
Hyperion kaže...

4. sezona enterprise-a i to zadnja. Još mi je ostalo 8 epizoda. Zanimljivo je da se svaka sezona razlikuje jedna od druge u enterprise-u. Zasada mi je 4.-a sezona najbolja pa 3., pa 2., pa 1. baš po redu. Gledanost je padala,a kvaliteta serije jačala weird.

Da su bar još 3 sezone snimili zato što je prerano ukinuta. Dalo se tu još puno toga ugurat i mogla je nastavit tradiciju od 7 sezona (voy,ds9,tng),ali su je ukinuli samo zbog drugačijeg pristupa koji nije viđen u st-u.Viče

Meni je Enterprise najbolji serijalk ST i baš sam se čudio kad su ga odlučili otkazat

I don't need sex, T-com fucks me every day
15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

The Road- Izgleda dobro. Obecavajuca glumacka postava.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
RonoN kaže...
scorpion667 kaže...

Odnedavno gledam Babylon 5. Negdje sam otprilike na sredini 3. sezone. Mogu samo reći WOOOW!!! Ovo definitivno nisam očekivao. Vidio sam dobre ocjene na imdb-u, pogledao par screenshotova i trailera i konstantno sam bio pod dojmom da će ovo biti nekakav jeftini Rip-off Deep Space 9 samo sa drugim vanzemaljcima - uglavnom nisam očekivao ništa posebno unatoč hrpi pozitivnih komentara. Uff kako sam pogriješio.... Iako je serija malo "naivna" u određenim trenutcima, nikad, ali apsolutno nikada, ne prestaje biti zabavna. Kvragu što me prije niste nagovorili da gledamSmijeh jer sad imam malo vremena pa uspijem pogledati jedva 2 epizode dnevno. Ako je itko od vas odgađao gledanje Babylon 5 radi istih razloga kao ja onda vam preporučam da mu dadnete šansu. Itekako se isplati.

 ja vec dugo važem gledati ili ne (jer sam jako tanak s slobodnim vremenom) ali s obzirom na ovo što si rekao i jer ti je Jack O'Neil avatar nagovorio si me! za vikend ću krenuti pa makar 2-3 epizode tjedno pogledao... javim dojmove!

Ma vjeruj mi, ako voliš isti tip serija kao ja, Babylon 5 će te već od 5 ili 6 epizode totalno uvući u svoj svijet. A već u 2. i 3. sezoni to prelazi u nešto epsko od čega se nemožeš odlijepiti.

 

Ajd drago mi je da je jednom i dobri stari Jack nagovorio nekoga da nešto gleda.Smijeh

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
14 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Hyperion kaže...

4. sezona enterprise-a i to zadnja. Još mi je ostalo 8 epizoda. Zanimljivo je da se svaka sezona razlikuje jedna od druge u enterprise-u. Zasada mi je 4.-a sezona najbolja pa 3., pa 2., pa 1. baš po redu. Gledanost je padala,a kvaliteta serije jačala weird.

Da su bar još 3 sezone snimili zato što je prerano ukinuta. Dalo se tu još puno toga ugurat i mogla je nastavit tradiciju od 7 sezona (voy,ds9,tng),ali su je ukinuli samo zbog drugačijeg pristupa koji nije viđen u st-u.Viče

I meni je bilo čudno što gledanost pada, a serija je bivala sve bolja (u 4. sezoni je najviše pridonio Manny Coto, arcovi su mu super ideja). Mislim, znam da je na početku serija odbila mnoge fanove, ali začuđuje da se osipavala ona publika koja je ostala na početku.

 

Ja sam trenutno na kraju 1. sezone, pa je preda mnom još mnogo uživanja u ENT-u (gledam je već 4. put). A ti još imaš 6,9 epizoda u kojima ćeš uživati. Mislim, shvaćam što su htjeli napraviti na kraju, ali s izvedbom se ne slažem. Nisi ga još pogledao i neću ti kvariti kraj, ali volio bih da su to drugačije napravili - kad završiš možemo o tome razgovarati.

 

A da se nastavilo snimanje, siguran sam da bi serija i dalje rasla na kvaliteti jer je bilo zaista odličnih ideja za 5. sezonu. Možemo samo žaliti što nismo dobili priliku to pogledati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2009 19:50 (brogus).
15 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi
brogus kaže...
Hyperion kaže...

4. sezona enterprise-a i to zadnja. Još mi je ostalo 8 epizoda. Zanimljivo je da se svaka sezona razlikuje jedna od druge u enterprise-u. Zasada mi je 4.-a sezona najbolja pa 3., pa 2., pa 1. baš po redu. Gledanost je padala,a kvaliteta serije jačala weird.

Da su bar još 3 sezone snimili zato što je prerano ukinuta. Dalo se tu još puno toga ugurat i mogla je nastavit tradiciju od 7 sezona (voy,ds9,tng),ali su je ukinuli samo zbog drugačijeg pristupa koji nije viđen u st-u.Viče

I meni je bilo čudno što gledanost pada, a serija je bivala sve bolja (u 4. sezoni je najviše pridonio Manny Coto, arcovi su mu super ideja). Mislim, znam da je na početku serija odbila mnoge fanove, ali začuđuje da se osipavala ona publika koja je ostala na početku.

 

Ja sam trenutno na kraju 1. sezone, pa je preda mnom još mnogo uživanja u ENT-u (gledam je već 4. put). A ti još imaš 6,9 epizoda u kojima ćeš uživati. Mislim, shvaćam što su htjeli napraviti na kraju, ali s izvedbom se ne slažem. Nisi ga još pogledao i neću ti kvariti kraj, ali voli bih da su to drugačije napravili - kad završiš možemo o tome razgovarati.

 

A da se nastavilo snimanje, siguran sam da bi serija i dalje rasla na kvaliteti jer je bilo zaista odličnih ideja za 5. sezonu. Možemo samo žaliti što nismo dobili priliku to pogledati.

 Ma pratio sam na hrt-u već znam kraj. Ovo mi je drugi put da gledam samo na hrt-u je bilo ono li-la kada stignem, a i neda se baš povezat epizode kada gledaš 1 epizodu po danu pa onda stanka od 2 dana i opet isto tako, pa onda propustiš par zbog škole, ili nečeg nije to to.

 

Sada kada sam dobio dsl skinuo si 16:9 ripove vrlo dobre kvalitete pa gledam ko čovjek koliko god hoću i kada hoću te mogu prevrtit natrag ili zaustavit...

 

Mogu reći da je par puta bolje gledat kod kuće i više epizoda od jednom, vidi se kako se epizode nadovezuju jedna na drugu dok su još stare epizode svježe u glavi.

 

Otkrio sam puno nelogičnosti, nemislim u ovoj seriji nego u nepovezanosti star trek-a. Recimo spock je rekao u epizodi tos-a gdje sreću romulance prvi put da su ljudi s njima ratovali primitivnim oružjima i da se nisu vidjeli i da su uspostavili neutral zone. Meni to baš neliči tako... Enterprise nx-01 je napredniji nego onaj u tos-u no ipak je on sniman prije 40god. To su dijelom ispravili sa epizodom in the mirror darkly gdje defiant (brod klase constitution tj. iste klase je i enterprise ncc-1701) rasturi 5-6 brodova i jedan bazu-asteroid od šale i ima superiornu tehnologiju, štitove,oplatu...

 

Kada se pogleda cijeli arsenal star trek serija i filmova i onda počneš razmišljat o federaciji (pogotove te kraj enterprise-a navede na to gdje je u biti i sklopljena federacija) kako bi tu bilo zakon živjet, istraživat, nema novaca uvijeti života iznad bilo čega što sada postoji i ono najvažnije PEACE , nema ratova uopće nema razloga za njih(unutar federacije).

Pustim suzu kada vidim onaj uvodni theme od enterprise-a(čovjekovo probijanje kroz budućnost), da bar tako ide naš razvoj da poslje 3. svj. rata neki lik napravi od nuklearne rakete shuttle/brod sa warp pogonom, vulkanci ili netko očita na senzorima da smo otkrili nadsvjetlosni pogon i posjete nas i tako počinje novo doba.

 

To zvuči tako super cijela ta ideja. Hvala roddenberry-u na star trek-u, svijet bi bio drukčiji da nije bilo njega.

 

 

BTW: još uvijek oni mogu nastavit enterprise. Glumci nisu baš nešto ostarili svi su još živi samo pobrišu zadnju epizodu i nastave snimanje,ali ono malo sutra bi to bilo.

 

Faith of the heart mi je sad jedna od najboljih pjesama, svaki dan ju slušam.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
SF serijali i filmovi

Forbidden planet ---iz pedesetih film. Gledao sam ga prvi put 1994. početkom drugog razreda. Legendaran film u svakom pogledu koji je zaslužan za mnoge kasnije sf velikane...

 

Time Machine- onaj originalni iz 60ih mi je najbolji "vremenski" film.

 

Dark City (1998) --- radnja mi je za trojku, ali atmosfera je petica.

 

Matrix - prvi je super, drugi i treći su loši do bola.

 

mini serija TOMMYKNOCKERS... Vjerovatno se svi sjećate ove serije... kada sam je gledao bojao sam se jako, ali opet bio sam klinjo.

 

 

 

--za sve koji tražite filmove... Imate odličan program coolector, koji sadrži sve podatke sa imdb, ali je zbog odličnih filtara super za traženje svega i svačega

 

 

15 godina
protjeran
offline
SF serijali i filmovi

Evo, skidam ST:Enterprise sve 4 sezone (nekih 40 GB) ... bio bi red da pogleda sve epizode po redu...nadam se da bude zanimljiv barem ko Voyager.

Voyager-a sam pogledo od prve sezone do zadnje, (7 komada ih je) preko ljeta. Kraj je bio epski.

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

David Lynch  -  Dune(1984)

 

Najbolji sf ikad.

Random chance seems to have operated in our favor.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice