Star Trek: Voyager

poruka: 798
|
čitano: 168.314
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager

Pa sa  ovim konkretnim slucajem se ne bih slozio, kraljica je krepavala, pola brodova ju vise nije culo a tko zna koliko je voyager brodova poskidao pri ulasku u transwarp kanal. Jos sama kraljica u jednom trenutku kaze, jedna kugla jos uvijek cuje moje misli, i posalje tu kuglu za voyagerom. A nije bas ni Flota znala 2 sata unaprijed, kanal se otvarao kod Zemlje, ovi su samo nabrzaka poslali sve raspolozive brodove tamo (ako uzmemo u obzir da je sjediste Flote - Zemlja, onda mozemo ocekivati koliko brodova u danom trenutku tamo moze biti)

 

U toj epizodi je jedino zbrzano to sto ne vidimo sto se dogodi nakon povratka, samo su pokazali kako lete u formaciji prema Zemlji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2010 23:02 (rustweaver).
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Evo poceo Star Trek Enterprise :P

Moram priznati da mi je to najbolji iz serijala (zao mi je sto su ga prestali snimati). Nekako je najrealniji, i tocno se vidi razvoj svih sustava/uzbuna/oružja koje imamo u kasnijim serijalima.

14 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager
rustweaver kaže...

Pa sa  ovim konkretnim slucajem se ne bih slozio, kraljica je krepavala, pola brodova ju vise nije culo a tko zna koliko je voyager brodova poskidao pri ulasku u transwarp kanal. Jos sama kraljica u jednom trenutku kaze, jedna kugla jos uvijek cuje moje misli, i posalje tu kuglu za voyagerom. A nije bas ni Flota znala 2 sata unaprijed, kanal se otvarao kod Zemlje, ovi su samo nabrzaka poslali sve raspolozive brodove tamo (ako uzmemo u obzir da je sjediste Flote - Zemlja, onda mozemo ocekivati koliko brodova u danom trenutku tamo moze biti)

 

U toj epizodi je jedino zbrzano to sto ne vidimo sto se dogodi nakon povratka, samo su pokazali kako lete u formaciji prema Zemlji.

Nisam mislio konkretno na tu epizodu (stavio sam o.t=of topic, iako malim slovima) mislio sam na first contact..

Google is your friend!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager

Aha :)

 

Da, zanimljivo je kako jedna jedina kocka sije smrt svaki puta kada u blizini nema glavnih glumaca Smijeh

Ali ajd, Picard je znao slabost kocke i rekao ostalima gdje da pucaju tako da su to zamaskirali, a mi moramo vjerovati da bi ta kocka rasturila Zemlju da se Picard & Co nisu pojavili...

 

Meni su upropastili borga uvodenjem kraljice i opcenitim demistificiranjem. Bili su mi puno strasniji kad se o njima nista nije znalo, sada su samo dobra ideja koja je upropastena...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2010 23:42 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

evo jos jedna od gresaka u voyageru

sjecate se one epizode kada sedma modificira shuttle sa borgovskim stitivima

izgleda da moze staviti adaptivne stitiove na klass 9 shuttle ali to isto ne moze napraviti i na voyageru , zanimljivo

14 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager

Na onom laznom federacijskom brodu je ona pomocu komunikatora stvorila borgovske stitove (prilagodila se) sa kapetanicom za 1 minutu...zar to nebi trebala uradit kad se god nalazi u nekoj teskoj situaciji??

Google is your friend!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager

@Section31

Hmm koja je to epizoda? Koliko znam samo Delta Flyer ima borgovsku tehnologiju, ali ona je izgradena od nule na Voyageru. Neznam... mozda sam nesto previdio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2010 0:08 (rustweaver).
16 godina
offline
Star Trek: Voyager

E pogledao danas na Youtube epizodu Voyagera "Timeless" ono kad se skrše na onaj ledeni planet, jako dobra epizoda. Gledao sam Voyagera puno, al uvijek nekak sam imao peh da propustim tu epizodu.

Ohh, da, i kak se zove onaj dio kad uđu u neku ratnu zonu, gdje voyager biva jako oštecen, kad ekspodira jedan dio, i izgube nekoliko paluba, most je sav razvaljen i to. I mislim da se na kraju janeway zabije u neki brod da ponisti nesto, taj dio sam isto vecinom propustio, pa bih htio to pogledat sad u miru.

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager
tommy2103 kaže...

E pogledao danas na Youtube epizodu Voyagera "Timeless" ono kad se skrše na onaj ledeni planet, jako dobra epizoda. Gledao sam Voyagera puno, al uvijek nekak sam imao peh da propustim tu epizodu.

Ohh, da, i kak se zove onaj dio kad uđu u neku ratnu zonu, gdje voyager biva jako oštecen, kad ekspodira jedan dio, i izgube nekoliko paluba, most je sav razvaljen i to. I mislim da se na kraju janeway zabije u neki brod da ponisti nesto, taj dio sam isto vecinom propustio, pa bih htio to pogledat sad u miru.

zove se YEAR OF HELL

ALLAHU AKBAR
16 godina
offline
Star Trek: Voyager

E hvala stari, nisam se mogo sjetit, cek, to je vise epizoda ne? Ne događa se sve u samo jednoj.

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager
tommy2103 kaže...

E hvala stari, nisam se mogo sjetit, cek, to je vise epizoda ne? Ne događa se sve u samo jednoj.

da,2 nastavka su

ALLAHU AKBAR
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Jao majko mila, evo pogledal zadnju epizodu Voyagera, pošto u srijedu nisam mogo. Došlo mi je da se rasplačem, jedino su taj kraj stvarno pobrzali, mogli su to malo više razraditi. Ovak čovjeka dira u srce prekratko. Šteta šta je kraj...

 

P.S. Evo naletio sam na jednu nelogičnost, al ovo stvarno da su mogli bolje napraviti. Mislim, stvarno, shuttle da je velik kao pola Voyagera (skoro)?! Ili ja to krivo vidim...ma ne, stvarno je tolko velik!

 

EDIT: Evo slike. Nakon par minuta piljenja u sliku, moglo bi se reći da je shuttle puuuno bliže nama, a Voyager da je daleko, pa zato, al im perspektiva nije najjača baš u ovoj sceni...

Shuttle velik kao pola Voyagera?! Shuttle velik kao pola Voyagera?!
http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2010 22:15 (1domagoj1).
14 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager

Da, mogli su izdvojit jos barem 5 minuta da bi prikazali kojim je putem svatko od posade otisao, ovako je i meni suza niz obrat potekla..

A sto se tice shuttlea morao je biti jaaaaaaaaaaako daleko od Voyagera da bi to ovako izgledalo..ipak mislim da je to jos jedan od njihovih poznatih failova.

Google is your friend!!!
15 godina
offline
Star Trek: Voyager

Ma hebi ti taj shuttle kad vidiš koliki je čovjek prema voyageru kada slete prvi puta na planet haha. Zapitaš se kako njih 150 unutra stane...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
Star Trek: Voyager

Malo su negdje omjeri pobrkani, al ovdje se može vidjet kak tak, odnos ljudi i broda, odnosno covjeka prema prozoru na voyageru.

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager

Dobri su omjeri, Voyager je dug oko 350 metara ovaj shuttle oko 10. Kad ubacis takve omjere u neki 3D program dobijes slican rezultat. Sve ovisi o perspektivi.

15 godina
offline
Star Trek: Voyager

Ah da shuttle je bliže kameri pa se i doima većim isti vrag kao što je moja ruka veća od sunca koji ima promjer velik tisućama kilometara kada ju stavim blizu oka.

 

Al dobro u 1.-oj sezoni se osjeti ta neravnomjernost veličina, sad kad su prešli na digitalno nebi trebalo biti takvih grešaka.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Pa da, velim, vjerojatno je shuttle bliže, a Voyager dalje, ali jednostavno na prvi pogled 2D slika ne daje taj dubinski 3D dojam. Ne znam, ili sam to samo ja, al meni stvarno ne djeluje tak, ko da su krivu perspektivu odabrali.

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
15 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Gledao sam prvih nekoliko epizoda Enterprisea, moze se gledati, zanimljivije zasad od Voyagera

16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

pri kraju sam sa voyagerom, jos mi ostalo par epizoda..zanima me jel postoji neki specijal nakon sto oni dodju na zemju ?..kao obilazak porodica itd...

15 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager
G1L3 kaže...

pri kraju sam sa voyagerom, jos mi ostalo par epizoda..zanima me jel postoji neki specijal nakon sto oni dodju na zemju ?..kao obilazak porodica itd...

Nema

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager

Koliko ja znam, ne. A i ta poslijednja epizoda, sâm kraj je prilicno stur i razocaravajuci.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

ahh..pogledao sada zadnju..dobra je epizoda, al mislim da bi bilo bolje da su napravili jos jednu epizodu...hebem ti sve..

16 godina
offline
Star Trek: Voyager

Ma dobro, kraj su mogli malo 'začiniti' još, ali sve u svemu dobra serija! Namigiva

Lijep pozdrav ;)
14 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Znate što sam primijetio u Star Treku? Svi crnci su sređeni. Tuvok je Vulkanac. Ima šiljaste uši. Potiskuje svoje osjećaje i požude osim kad ga uhvati pon farr svakih sedam godina. Ako se ne pari sa partnericom dok ga drži pon farr umre. Ritual Tal'oth je zahtijevao da preživi četiri mjeseca sam u pustinji koristeći samo ritualni nož. Worf je Klingonac. Čelo mu je kao oklop kornjače. Najvažniji su mu čast i klingonska tradicija. U jednoj epizodi kičma mu je slomljena i želi se ubiti. A Geordi La Forge? On je još najgore prošao. Rodio se slijep. Ima vizir bez kojeg je slijep kao šišmiš. Tek sada  mi je sve to skupa došlo do glave, nakon 18 godina što se tiče TNGa. Indijanci isto sređeni. Chakotay dobar ko kruh za golubove. Sin je Kolopaka. Njegovi preci su plemena Maje i prašumski ljudi koji su se maknuli sa Zemlje zbog tehnologije. Otac ga je poučavao nasljeđu svog naroda. U jednoj epizodi mu kaže da su im žene silovali bijelci te da su njihovi muškarci prihvatili silnu kopilad kao svoju djecu. Bio je Maki koji se borio protiv Kardasijanaca sa tetovažom na glavi. Morao se odreći makijskih načela, prihvatiti Flotine, prestati srbovati i skalpirati. Često misli na svoje pretke i ima čudno kamenje za meditaciju. U jednoj epizodi ga je u glavu pogodio energetski izboj koji mu je izvukao svu bioneuralnu energiju. I Seska i Tuvok su bili špijuni na njegovom brodu i radili mu iza leđa. Okružen špijunima koji mogu posramiti Fredericka "Fritza" Jouberta Duquesnea i Allana Pinkertona. I Kinezi sređeni. Harry Kim je prilično sramežljiv i zaljubljuje se u nedostupne žene, u krivu jednojajčanu blizanku pa u hologram. Zaljubio se i u Borg radilicu Seven koja mu slomi kičmu kao šibicu ili ga asimilira. U epizodi "Zvjerinjak" Kim je lažno osuđen tijekom odmora na Akritiri za teroristički napad i poslan u buksu. Ako si Kinez ne znači da si automatski terorist. To obično kažu za muslimane nakon što im bombardiraju gradove i sela. Čim je došao u zatvor kroz otvor za krcanje, iste sekunde ga je bijelac htio pretvoriti u roba. Jedino DS9 ima crnca, Benjamina Siskoa, za zapovjednika postaje. Ali DS9 nije toliko popularna serija, jer ta postaja stoji kao bandera u svemiru, dočim Enterprise i Voyager stalno putuju. I onda još kažu da Ameri nisu rasisti. Možda više i nisu, ali meni to sve skupa izgleda prilično čudno. Moj otac zove Star Trek Star Drek. Bijelac Gene Roddenberry je sredio ne samo crnce, nego i Kineze i Indijance. Ako izmisle novu Star Trek seriju, i u njoj bude časnik Rom, imam lagani osjećaj da će biti ili mutav ili u invalidskim kolicima. Možda se to sve tako potrefilo, možda mi se samo čini, ali mislim da sam pogodio točno u sridu.

 

Bez obzira, volim Star Trek. Napredak znanosti i tehnologije je impresivan. Pitanje je da li će ikada izmisliti tu jedinstvenu tehnologiju. Evo, uspjeli su teleportirati zraku svjetlosti na sveučilištu u Tokiju. I to je nešto. Svaka čast.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 17:01 (Jim78).
14 godina
offline
Star Trek: Voyager

Nakon nekih godinu dana i ja sam pogledao cijelu seriju. Predobra serija, po meni najbolje od Star Treka, vjerojatno jer me je uvela u serijal. Znaš da si gledao nešto super kad ti je žao što je gotovo...

Skinuo sam i TNG, ali nije to to, ne mogu se uživjeti, nakon solidnih efekata u Voyageru na ono iz TNG-a. :/ Popravi li se što situacija u novijim sezonama?

HTC 8X :)
16 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager
kratos091 kaže...

Nakon nekih godinu dana i ja sam pogledao cijelu seriju. Predobra serija, po meni najbolje od Star Treka, vjerojatno jer me je uvela u serijal. Znaš da si gledao nešto super kad ti je žao što je gotovo...

Skinuo sam i TNG, ali nije to to, ne mogu se uživjeti, nakon solidnih efekata u Voyageru na ono iz TNG-a. :/ Popravi li se što situacija u novijim sezonama?

 Naravno. Ako se referenciraš na voyager, on je dobar, ali ima dozlaboga dosadnih dramica epizoda,
ponavljanja rasa i situacija(iako kao fol glume da je sad to novo) ali ima i genijalnih epizoda.
TNG je uglavnom odličan, glumačka ekipa je kvalitetnija i u kasnijim sezonama ničega ne manjka. Ipak oni
uvode i Borga, Q-a, ROmulane kakve poznajemo..., ma samo gledaj.
Ja se savršeno guštam i uživim i u TOS, kako nebi u TNG:) Jesili gledao DS9? On bi ti trebao doći nakon TNG.

Jim78 kaže...

Jedino DS9 ima crnca, Benjamina Siskoa, za zapovjednika postaje. Ali DS9 nije toliko popularna serija, jer ta postaja stoji kao bandera u svemiru, dočim Enterprise i Voyager stalno putuju.

 Uh nešto si obrkao (iako jasno mi je da ovo tipkam eteru jer je član odavno neaktivan),
DS9 je jedna od najpopularnijih ST serija, na boljem glasu od Voyagera.
Evo čak populistički imdb pun malodobnih gledalaca ocjenjivača daje veće ocjene DS9 u odnosu na Voyki

U DS9 se odvija mnogo ratova, i letjenje svemirom im nije nikakav problem u većini epizoda lete
(poznat je i njihov moćni nevidljivi brzi razarač Defiant, jedini isključivo ratni brod u federaciji, stvoren za borbu protiv Borga),
velik dio se odvija čak u dijametralno suprotnom kvadrantu galaksije, zahvaljujući stabilnoj crvotočini zbog koje DS9 i postoji.
Čak i crvotočinu čine stabilnom bezvremenska bića pa je i to jedan od zapleta serije (Cisco je njihov neplanirani veleposlanik).

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 22:56 (overhaul).
14 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager

A kažem, uveo me u serijal kad je prije bio na HRTu, kao mali sam to gledao, zato mi je najbolji. Da, zna se dogoditi da idu 2-3 copy paste epizode, na jednu predobru. Ali se isplati, sve time-travel su mi predobre, sa Q-ovima isto.
TNG uvodi Borg? To nisam znao. Ma samo da pogledam par epizoda i naviknut ću se već. Znam da sam počeo krivo gledati, ako se ne varam Voyager je zadnji na vremenskoj crti, ali sam mislio da me ove ostale neće zanimati, pa sam mislio samo VYG pogledati.

HTC 8X :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Star Trek: Voyager
kratos091 kaže...

Nakon nekih godinu dana i ja sam pogledao cijelu seriju. Predobra serija, po meni najbolje od Star Treka, vjerojatno jer me je uvela u serijal. Znaš da si gledao nešto super kad ti je žao što je gotovo...

Skinuo sam i TNG, ali nije to to, ne mogu se uživjeti, nakon solidnih efekata u Voyageru na ono iz TNG-a. :/ Popravi li se što situacija u novijim sezonama?

Mislim da si promašio "ceo fudbal".

 

Nije bit star treka u efektima. TNG šije voyagera za dva koplja.Ako te zanimaju efekti pogledaj najnoviji enterprise s kapetanom archerom. prequel je ali nije loše. a u isto vrijeme kad i voyager je sniman DS9, koji je meni osobno puno bolji, i možda će ti to biti vizualno dobro...

 

Meni su osobno u voyageru likovi jako loši. Jednostavno nemaju "ono nešto". dok ne dođe jeri ryan jasno :-)

14 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager

Znam da nije, ali kad pređeš za zadnje epizode VYG koja je iz 2001.-e na prvu TNG koja je iz 87.-e., onak...
Jasno. {#}

HTC 8X :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice