Star Trek: Voyager

poruka: 798
|
čitano: 168.181
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Mislim da nisu do trece sezone uopce znali da postoji Borg u delti. :S

15 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Pudge kaže...
mislav_01 kaže...

I ne samo to znali su vec i za Dominion isto tako to je jedna jedina poznata stabilna crvotocina u galaksiji. Te 2 kombinacije vjerojatno utjecu na odluki da se ide ravno kroz normalan svemir. Osim dakle izbjegavanja dominija te riskiranja da crvotocina vise nije aktivna pruza im se i znanstveno istrazivanje citavog puta do Zemlje

...i susret s Borgom i Hirogencima i vrstom 8472.Namigiva

Kazonci su prvi, budu ih prcali prve 2 sezone.

 

Tko će brojati koliko su puta sletjeli na planet i u kojoj epizodi?

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Setili su kad su otkrili onaj auto u svemiru te signal aviona na nekom planetu. Sletili su jednom radi major overhaula, i kada su našli one puteve u subspaceu i planet di zive oni Vadvari koji su nekoc bili face. I barem još jednom al ko ce se toga sjetit :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
mislav_01 kaže...

Setili su kad su otkrili onaj auto u svemiru te signal aviona na nekom planetu. Sletili su jednom radi major overhaula, i kada su našli one puteve u subspaceu i planet di zive oni Vadvari koji su nekoc bili face. I barem još jednom al ko ce se toga sjetit :)

Još:

kada je Kim napravio pogrešku i oni su morali sletiti na onaj smrznuti planet (ako se to računa jer su svi poginuli i Voyager je bio zaleđen)

Kada su došli na Demonski planet

Kada su ih Seska i kazonci dobro natukli

i još jedamput zbog redovitog održavanja (bar mislim)

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 20:26 (Paolo2612).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Da da istina. Dobar je Voyager. Na tom sam ko klinac odrasto sjecam se da smo trcali kuc izvana da gledamo Star Trek. A kad su bile epizode o vrsti i borgu samo se o tome pricalo. Geeks :D

15 godina
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Ja sam slabo pratio 1-2 sezonu tj. ono sa kazoncima, neznam ni tko je seska uopće?

 

Pamtim samo 4(5->crash na planetSmijeh) sletanja na planet. Ovaj ću put malo bolje pratit, ni onaj sa autom u svemiru nisam gledao.

 

Najbolje epizode po meni:

 

zadnje dvije, scorpion part 1&2, year of hell part 1&2, message in the botle,the Void,Timeless i još par...

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Meni je jedna od najjacih kada si doktor "upgradea" program sa subrutinama za sanjarenje. I onda krene nekontrolirano sanjarit. Najjaca scena kad kompjuter kaze "Last chance to be a hero doctor" a warp jezgra samo sto ne explodira :D Zove se thinker, tenor, doctor, spy čini mi se, uvodna svena je isto legendarna kad doktor pjeva. Ma doktor je car Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Voyager je po meni najbolji Star Trek iz čitavog serijala. Uz to sam odrastao.Osmijeh

Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to potvrdio.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Hyperion kaže...

Ja sam slabo pratio 1-2 sezonu tj. ono sa kazoncima, neznam ni tko je seska uopće?

 

Pamtim samo 4(5->crash na planetSmijeh) sletanja na planet. Ovaj ću put malo bolje pratit, ni onaj sa autom u svemiru nisam gledao.

 

Najbolje epizode po meni:

 

zadnje dvije, scorpion part 1&2, year of hell part 1&2, message in the botle,the Void,Timeless i još par...

Seska je kardasijska špijunka koju su kirurški prerušili u Bajorku da bi se infiltrira u makije.

 

Inače moje najdraže epizode (bez nekog posebnog reda):

 

Tinker, Tenor, Doctor, Spy

The void

Unimatrix Zero 1-2

Year of Hell 1-2

Worst Case Scenario

Timeless

Mesage in a bottle

Scorpion 1-2
Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Uvijek su najbolje epizode sa vise dijelova (odnosi se i na TNG, DS9 i VOY). Sjetimo se da se svaka bitka ili bilo sto vaznije na DS9 odvijalo u vise epizoda, kao i Endgame na Voyageru (kojega sam sinoc ponovno pogledao). ;)

15 godina
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Šteta što na kraju nisu rekli šta se kome desilo od članova posade kao što su to izveli na kraju DS9-a nego samo su prikazali voyagera kako pići pokraj Zemlje.

 

Sigurno se SECTION 31 dočepao onog oklopa i transfaznih torpeda.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Hyperion kaže...

Šteta što na kraju nisu rekli šta se kome desilo od članova posade kao što su to izveli na kraju DS9-a nego samo su prikazali voyagera kako pići pokraj Zemlje.

 

Sigurno se SECTION 31 dočepao onog oklopa i transfaznih torpeda.

Kako mi je onaj Sloan isao na jetru!!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

To je po meni najveci minus Voyagera. Dakle u Picardovom Sovereign class enterprieu jasno vidimo da je janeway admiralica, a picard ima hrpe problema s borgom i ostalom gamadi. Ako je voyager donio svu tu naprednu tehnologiju ne vidim zasto nisu iskoristili. No kako je Star Trek utopijski svemir jasno je da ih je temporal prime directive u tome spriječila. Ja jednostavno ne vjerujem da to nisu iskoristili, mislim ja bi, federacija bi bila najjaca sila alfa i beta kvadranta Belji se

15 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Pudge kaže...
Hyperion kaže...

Šteta što na kraju nisu rekli šta se kome desilo od članova posade kao što su to izveli na kraju DS9-a nego samo su prikazali voyagera kako pići pokraj Zemlje.

 

Sigurno se SECTION 31 dočepao onog oklopa i transfaznih torpeda.

Kako mi je onaj Sloan isao na jetru!!

Sada sam se sjetio epizode u DS9-u kada su bashir i o´brien u sloan-ovu umu/mozgu i traže lijek za Oda. Uglavnom nađu oni njega on sav neki smiren, dobar (weird) pristaje im dati lijek ako ih upozna sa njegovom obitelji, i kada to obave ide im dati pločicu sa tim lijekom kad ono iz vedra neba otvore se vrata i sloan puca na samog sebe sa phaserom.

Kako sam se iznenadio hebote.

 

 

 

Zašto Beta kvadranta?

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 21:20 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
16 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
mislav_01 kaže...

To je po meni najveci minus Voyagera. Dakle u Picardovom Sovereign class enterprieu jasno vidimo da je janeway admiralica, a picard ima hrpe problema s borgom i ostalom gamadi. Ako je voyager donio svu tu naprednu tehnologiju ne vidim zasto nisu iskoristili. No kako je Star Trek utopijski svemir jasno je da ih je temporal prime directive u tome spriječila. Ja jednostavno ne vjerujem da to nisu iskoristili, mislim ja bi, federacija bi bila najjaca sila alfa i beta kvadranta Belji se

Spomenuta se naravno nikada nije prekrsila. Nevinašce

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Istina ali ipak se ovjde radi o necem ogromnom i okolnosti su malo drugacije. Ostala kršenja osim kada se jeneway vratila su manje više slucajna ili nuzna.

16 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

A zar Picard sa svojom posadom nije bio prije DS9 i Voyagera... Ipak je Worf na Enterprisea otisao na DS9.Neodlučan

15 godina
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Prema ovome federacija ima najveći dio kolača, pa klingonci,romulanci i tek onda kardasijanci.



A federacija i klingonci su u savezu, šta nam to govori?

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Problem je sto je naša flota do nove sovereign i defiant te nekih novijih klasa bila uglavnom istrazivacka i manje orijentirana na borbu dok su kligonci i romulanci u velikoj prednosti bili, još k tome imaju i cloaking device. Borgovska pirjetnja i rat s dominijem uzrokuje radikalan zaokret u projektiranju brodova pa se tako izbacuju obitelji (sjetimo se glaxy klase a bila je flagship federacije) te se obraca pozornost na ofenzivnim i defanzivnim karakteristika. Posebice kod defianta koji je pravi ratni stroj.

 

Sto se tice romulanaca oni su malo polomili zube u dominijskim ratovima jer su im brodovi ogromni bili. Sada sto smo vidili u NEmesisu prelaze na drugaciji dizajn. Kardasijanci se uglavnom oslanjaju na brojnost a kligonci su budale :D

16 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Hyperion kaže...

Prema ovome federacija ima najveći dio kolača, pa klingonci,romulanci i tek onda kardasijanci.



A federacija i klingonci su u savezu, šta nam to govori?

da je mentalitet ljudi u fikciji ostao jednak onome u stvarnosti

15 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
mislav_01 kaže...

Problem je sto je naša flota do nove sovereign i defiant te nekih novijih klasa bila uglavnom istrazivacka i manje orijentirana na borbu dok su kligonci i romulanci u velikoj prednosti bili, još k tome imaju i cloaking device. Borgovska pirjetnja i rat s dominijem uzrokuje radikalan zaokret u projektiranju brodova pa se tako izbacuju obitelji (sjetimo se glaxy klase a bila je flagship federacije) te se obraca pozornost na ofenzivnim i defanzivnim karakteristika. Posebice kod defianta koji je pravi ratni stroj.

 

Sto se tice romulanaca oni su malo polomili zube u dominijskim ratovima jer su im brodovi ogromni bili. Sada sto smo vidili u NEmesisu prelaze na drugaciji dizajn. Kardasijanci se uglavnom oslanjaju na brojnost a kligonci su budale :D

Klingonci nisu napravili update u svojoj floti 200 godina.

 

Onaj bird of prey je stariji neg federacija.

Jeste vidjeli u ST online kakvi su brodovi krajem 25st. u alternativnom svemiru(ono račvanje kod kirka) uvode excalibura nekog super redizajniranog sovereigna sa oklopom i čim sve ne...

 


Ako se federacija i klingonci ujedine(ratni savez) mogu pokorit i romulance i kardasijance bez problema i cijelu alphu.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 21:52 (Hyperion).
16 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Hyperion kaže...


Ako se federacija i klingonci ujedine(ratni savez) mogu pokorit i romulance i kardasijance bez problema i cijelu alphu.

jeste samo je kod klingonaca problem sto su nestabilni uvijek bili od unutra i van i predstavljaju rasu kakvu je ljudski rod prosao u srednjem vijeku. Jedina razlika je u tehnologiji... 

15 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
igy kaže...
Hyperion kaže...


Ako se federacija i klingonci ujedine(ratni savez) mogu pokorit i romulance i kardasijance bez problema i cijelu alphu.

jeste samo je kod klingonaca problem sto su nestabilni uvijek bili od unutra i van i predstavljaju rasu kakvu je ljudski rod prosao u srednjem vijeku. Jedina razlika je u tehnologiji... 

Ja se čudim kak su se oni uopče razvili? Piju stalno ono krvavo vino i jedu one crve, i fightaju se. Oni su prije bili velesila u kvadrantu u doba archera. NX-01 most advanced starfleet starship nemore ni okrznut neki obični ratni brod od klingonaca, 200god. kasnije kligonci nemogu federaciji ništa i polako zaostaju.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
16 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Hyperion kaže...
Ja se čudim kak su se oni uopče razvili? Piju stalno ono krvavo vino i jedu one crve, i fightaju se. Oni su prije bili velesila u kvadrantu u doba archera. NX-01 most advanced starfleet starship nemore ni okrznut neki obični ratni brod od klingonaca, 200god. kasnije kligonci nemogu federaciji ništa i polako zaostaju.

njihov razvoj je bio posljedica želje za dominacijom... nazalost kada imas stvari nesredene u svom dvoristu, onda imas problema i sa sirenjem u tudem dvoristu. ono sto je meni kod klingonaca fascinantno jeste tradicionalizam. Iako vrlo cijenim isto, klasican su primjer kako tradicionalizam, mozda bi bio precizniji kad bi rekao - mentalizam - moze unazadovati nekoga.

mi smo pak ostali vjerni provjerenom receptu - zajedno smo jaci - klasican primjer SAD - Europska Unija.... - mozda bi i fikcija bila drukcija da su serijale radili neamerikanci...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 22:12 (igy).
15 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
igy kaže...
Hyperion kaže...

mozda bi i fikcija bila drukcija da su serijale radili neamerikanci...

Znaš šta bi bilo da su rusi radili star trek? Romulanci bi bili glavni i glavni brod bi im se zvao sputnjikSmijeh

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

  al ne bi tribalo sjedište bit u san franciscu a ne u parizu kako piše na toj karti?

romulanci uvik popuše jer su glavni negativci. iako su tehnološki najnapredniji i imaju najjače špijune,

čak i ručne disruptere, za razliku od svih ostalih koji koriste phasere, uvik popuše na neki naivan način.

i što mi je čudno, kako su romulanci uspili doć od vulkana do romula za nekih 500 godina, i to otprilike 2000 godina prije nego što su dobili warp drive...

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Bara kaže...
Hyperion kaže...

 

OFFTOPIC

Trenutačna globalna zarada STAR TREK XI filma iznosi $362,98 mil.

Lipo je čut ovo za zaradu. Sigurno će bit novih filmova, a ja se nadam i serija.

I ja se nadam da će biti još serija i filmova, ali se nadam da neće ići u natrag več u budučnost.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Hyperion kaže...

PARALLAX (2. epizoda) 29/30.06

 

Voyager biva zarobljen u kvantanoj singularnosti zvjezde koja bi se uskoro trebala srušiti i postati crna rupa, vremena je sve manje. Voyager očitava i drugi brod kojeg pokušavaju kontaktirati i na kraju se ispostavlja da je brod kojeg su kontaktirali zapravo sam Voyager. Domišljatošću B´Elanne Torres oslobađaju se zvijezde i kapetanica ju proglašava zapovjednicom stroja.

Moram te ispraviti. Mi u petak (subotu) nismo vidjeli cijeli CARETAKER, nego samo prvi dio. Danas (29/30.06.) ide drugi dio CARETAKER-a, a tek sutra (uto>sri) ide PARALLAX (i to je treća epizoda).

 

Dokaz na slikama u prilogu i na web-stranici http://raspored.hrt.hr/?datum=2009-06-29

 

BTW predlažem da od sada stavljaš i vrijeme u koje će biti pojedina epizoda, npr. sada će biti u 0:55.

petak > subota petak > subota
ponedjeljak > utorak ponedjeljak > utorak
utorak > srijeda utorak > srijeda
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2009 23:28 (andy0101).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

ne bih baš bio siguran, prva epizoda (pilot) je trajala ko 2 normalne, i računa se ko 1. i 2. dakle večeras će 3. kako je Hyperion rekao... a mislin da je i netko to još ranije razjasnio...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice