Canon EOS M3 - iskustva

poruka: 7
|
čitano: 5.250
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Canon EOS M3 - iskustva

Pozdrav !

 

Da li je neko imao iskustva sa navedenim aparatom ?

Naime, koristio sam do sad u amaterske svrhe Nikon D3400 i jedino što mi je smetalo je bila veličina, mrsko mi ga bilo nositi sa sobom :D

Pa sam planirao kupiti neki manji mirrorless aparat, i tu mi je iskocio m3 od canona. Po specifikacijama se ne čini los, ali na internetu nailazim na dosta suprotnih misljenja: neki tvrde da je autofokus uzasan, da je dynamic range ocajan (sto je mislim opcenito mana canonovih senzora) itd.

Zanimaju me vasa misljenja.

I unaprijed da napomenem znam da postoje bolje kamere (m5,m5,m6, fuji, olympus) koje  su sve i skuplje, sto mi se ne isplati jer uslikam mozda 1000 slika u godini samo.

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Canon EOS M3 - iskustva

Svi nabrojani su teski uzas naspram tog d3400! Mirrorles apsc-i su i dalje preeeeeeeskupi za ono sto nude a nude jedino nesto manje dimenzije naspram dslr!

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Canon EOS M3 - iskustva

Ja bi iskreno na tvojem mjestu bacio oko na neki od Sonyevih RX100 modela od Mark III pa nadalje..

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Canon EOS M3 - iskustva

Imao ga jako kratko, autofocus je stvarno bio užasan. Prodao ga i uzeo A6000, razlika nebo i zemlja.

 

Nažalost A6000 mi je bio prevelik pa sam uzeo RX1000 III i on mi je još uvijek među najdražim fotićima koje sam ikad imao (uključujući i DSLR-ove).

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Canon EOS M3 - iskustva
Je li samo autofocus bio problem ? Slike sa interneta djeluju sasvim uredno, a glavna mi je stvar da ne izgubim kvalitet slike prelaskom s nikonovog dslr-a.
Sony a6000 je naravno daleko bolji, a point and shoot kamere me ne privlače nešto posebno
12 godina
offline
Re: Canon EOS M3 - iskustva

Autofocus i očajan izbor objektiva, barem je bio kad sam ga ja kupio.

 

I po fotkama me vidiš kakav je autofocus to jest je li uopće korišten, ako ti nije problem sve ručno fokusirati onda ti je svejedno. Sjećam se da je po noći autofocus bio doslovno beskoristan.

 

I RX100 III je bolji u svakom pogledu, vjeruj mi. Isto imaš sve full manual kontrole, samo zato što je kompakt ne znači da ga moraš koristiti u automatskom načinu rada.

14 godina
offline
Re: Canon EOS M3 - iskustva
Kollega kaže...
Je li samo autofocus bio problem ? Slike sa interneta djeluju sasvim uredno, a glavna mi je stvar da ne izgubim kvalitet slike prelaskom s nikonovog dslr-a.
Sony a6000 je naravno daleko bolji, a point and shoot kamere me ne privlače nešto posebno

Nikon D3400 je super kamera i teško ćeš naći bolju a jeftinu zamjenu. Nikon u svoje kamere ugrađuje CMOS senzore koji nemaju low pass filter tako da fotografije koje načiniš su po default-u oštrije. Senzor koji Canon ugrađuje u M3 je isti onaj APS-C senzor koji se ugrađuje u modele 750D i 760D. Digic 6, procesor slike, koji se nalazi u M3 je i danas respektabilan. Canon je, u međuvremenu, za M3 izdao 2-3 nova firmweare koji su popravili AF. Šta god da odlučiš treba da imaš na umu da na kvalitet fotografije najviše utiče kvalitet objektiva. Kad već govorim o objektivima, postoje glasine da će Canon uskoro ubiti M liniju, tako da se neće izbacivati novi objektivim za M. Meni ne bi bilo mrsko nositi D3400. Kao što rekoh, to je super kamera.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice