Vaša najbolja digitalna fotografija

poruka: 383
|
čitano: 145.430
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

pravila postoje da bi se kršila, treba rušiti zidove i postavljati nove granice, istina....ali pazi šta si rekao - "Pravila treba poštivati samo dok ne shvatiš kako funkcioniraju i zašto su takva" - BINGO! kako možeš rušiti ako ne znaš šta rušiš!??!?!!? većina govori o rušenju a  da niti ne zna šta i zašto ruši....

gledajući dotičnu fotku, iskreno, ja baš i ne vidim jesu li osnovna pravila savladana pa sad ovo predstavlja rušenje granica ili kaj.......

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

E-3, pojma nemam o čemu pričaš. Šutim

Draenei, kužim te, mislim da si i ti shvatila što sam ja htio reći.   Napisao sam ono iz razloga što me dosta često zna izbaciti iz takta kad ljudi počnu pljuvati po fotki jer nije snimljena prema "The pravilima". A zna se dogoditi da je fotka prilično dobra, i onda se nađe neki mamlaz koji će reći; visi ti horizont, zašto nije objekt u zlatnom rezu/trećini, i joj to je podeksponirano. I ne pada im na pamet da je autor svjesno i smišljeno napravio mračnu neuravnoteženu fotku kako bi prenio dojam i atmosferu koju je i sam osjetio i zamislio prenijeti na gledatelja.

Ali ovo već spada u oftopičarenje, pustimo mi ljude nek pokazuju svoje najbolje slike. Lijep pozdrav. Namigiva

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

O kršenju jednog fotografskog pravila

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
ksoric kaže...

 A zna se dogoditi da je fotka prilično dobra, i onda se nađe neki mamlaz koji će reći; visi ti horizont, zašto nije objekt u zlatnom rezu/trećini, i joj to je podeksponirano. I ne pada im na pamet da je autor svjesno i smišljeno napravio mračnu neuravnoteženu fotku kako bi prenio dojam i atmosferu koju je i sam osjetio i zamislio prenijeti na gledatelja.

 

 je, ali ta fotka kojoj neopravdano visi horizont, neopravdano je centralno kadrirana, očito je pogrešno podeksponirana, je samo loša fotka s puno potencijala, nikako nije dobra fotka, bez obzira što je autor htio reći - očito nije dovoljno dobar fotograf kad nije uspio uvažiti osnovna pravila i prenjeti atmosferu.
centralno kadriranje je okej kad to ima smisla, podeksponiranje je okej kad ima smisla, viseći horizont je okej kad ima smisla, i dobar fotograf će to sve iskoristiti kako bi prenio dojam, ali realno, to je rijedak slučaj.

opravdanja u stilu "tako sam ja to i htio" su samo opravdanja loših fotografa. isto kao i fotošopiranje fotki kako bi popravio svoju lošu fotografsku tehniku.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
ksoric kaže...

E-3, pojma nemam o čemu pričaš. Šutim

Draenei, kužim te, mislim da si i ti shvatila što sam ja htio reći.   Napisao sam ono iz razloga što me dosta često zna izbaciti iz takta kad ljudi počnu pljuvati po fotki jer nije snimljena prema "The pravilima". A zna se dogoditi da je fotka prilično dobra, i onda se nađe neki mamlaz koji će reći; visi ti horizont, zašto nije objekt u zlatnom rezu/trećini, i joj to je podeksponirano. I ne pada im na pamet da je autor svjesno i smišljeno napravio mračnu neuravnoteženu fotku kako bi prenio dojam i atmosferu koju je i sam osjetio i zamislio prenijeti na gledatelja.

Ali ovo već spada u oftopičarenje, pustimo mi ljude nek pokazuju svoje najbolje slike. Lijep pozdrav. Namigiva

 
shvatila Namigiva ali jednako tako zna totalno izbaciti kad se počne izvlačiti na "baš sam tako htio" - kao što je elkarrde spomenuo.
tanke su granice a ljudi osjetljivi. ponekad je bolje tiho promatrati sa strane :)

bitno da vlada sreća i mir Smijeh

(btw, pokušavam dokučiti, u ove kasne sate, jel oftopičarenje posljedica (ne)discipline ili (ne)raznolikosti tema.... Izlanuo se)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
Bellatrix kaže...

Evo tri moje "najbolje".. pod navodnicima jer je samo subjektivno moje mišljenje i možda imam i boljih...

Ali evo..

 

 

Oprosti, ova prva slika, šuma i umjetni potok, gdje se to nalazi? Baš mi je mistično nekako...

ROFLPANCACES - njajbolje poslužiti tople.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2009 0:41 (neven1992).
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

kak imate dobre zumove na fotićima!!

nothing lasts forever, even cold November rain
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

ova mi je naj

 

 

nothing lasts forever, even cold November rain
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Moja vjerovatno naj iako fotić opako sucka.

Nebo, Zagreb, Dubrava Nebo, Zagreb, Dubrava
ROFLPANCACES - njajbolje poslužiti tople.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2009 1:09 (neven1992).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
neven1992 kaže...

Moja vjerovatno naj iako fotić opako sucka.

 kak lijepo nebooo
nothing lasts forever, even cold November rain
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
neven1992 kaže...
Bellatrix kaže...

Evo tri moje "najbolje".. pod navodnicima jer je samo subjektivno moje mišljenje i možda imam i boljih...

Ali evo..

 

 

Oprosti, ova prva slika, šuma i umjetni potok, gdje se to nalazi? Baš mi je mistično nekako...

 To se nalazi nedaleko od moje kuće (cca 300m) kroz šumu prolaz ide... to služi inače kao kanal za napajanje... extra je doživljaj tu biti mogu ti reći... al samo ljeti ima zmija tu puuuno :D :D
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Elkarrde, draenei, milim da je prilično jasno kad je autor stvarno mogao htjeti tako nešto a kad trabunja. Sve mi se nešto čini da se vrtimo u krug i da svi zapravo govorimo o istoj stvari. Dobro vam svjetlo želim.

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
anshika05 kaže...

ova mi je naj

 

 

 Je li ovo onaj jedrenjak iz Krka?
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
16 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Svaka čast ima dobrih stvari, evo moje najgledanije fotka na Flickru:

Plavi prozor Plavi prozor
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2009 17:00 (jastreb).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
jastreb kaže...

Svaka čast ima dobrih stvari, evo moje najgledanije fotka na Flickru:

 lijepo...jako...
La lucha continuada...
15 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

U moru slika odabrao sam ovu "ofrlje".

Zaba Zaba
Meda
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Amater sam pa pretpostavljam da mi slike nisu baš nešto ali mi se sviđaju.

 

mačak mačak
grančica grančica
zalazak sunca zalazak sunca
kick and pray 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
Oly_E3 kaže...
anshika05 kaže...

ova mi je naj

 

 

 Je li ovo onaj jedrenjak iz Krka?
 da Smijeh
tamo su blizu i one patke u moru...ja sam pukla od smijeha
nothing lasts forever, even cold November rain
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo jedne HDR slike (Orlec, Cres)

E-3 i 12-60 na f22

HDR napravljen u Photomatixu Pro

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Noli turbare circulos meos! And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2009 21:59 (Oly_E3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
Oly_E3 kaže...

Evo jedne HDR slike (Orlec, Cres)

E-3 i 12-60 na f22

HDR napravljen u Photomatixu Pro

 i sav trud totalno uzalud...:P
uz skupi fotić i skupi objektiv, isti efekt si mogao dobiti i s bilokojim digiotom za ispod soma kn.

osim kaj imaš onu gromadu dolje-lijevo koja je tamo samo kako bi uništila kompoziciju fotke, imaš i pretjerani halo-efekt HDRa, te ti slika visi na lijevo.

e, a koji je smisao ovog HDRa? obično se (smislene) HDR fotke rade u uvjetima kada ima potrebe za tim, kada je dio slike jako podeksponiran, a dio preeksponiran, te se HDRom izvlače detalji iz tamnog i osvjetljenog dijela (ili se jednostavno slika na film koji ima dramatično veći dinamički raspon), na ovoj fotki ne vidim ništa problematičnog što bi zahtjevalo HDR.

(no hard feelings, očekivao sam daleko smislenije radove, uz tolko dobru opremu)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2009 22:21 (elkarrde).
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Ovo sam samo oprobao u Photomatixu (nisam baš igrao se s postavkama) da vidim kako izgleda

Original bolje izgleda

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Noli turbare circulos meos! And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2009 22:23 (Oly_E3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

mislim da ovdje primarno nije problem u settinzima photomatixa, iako i to stoji. ;)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
Oly_E3 kaže...

Ovo sam samo oprobao u Photomatixu (nisam baš igrao se s postavkama) da vidim kako izgleda

 

nikad mi nije bilo jasno zašto ljudi stavljaju u javnost isprobavanja i onda kad netko nešto kaže - pa samo sam se igrao.

ili je, ili nije.

 

(izuzetak su mi slučajevi kada isprobaš nešto ali nisi siguran jel okej pa tražiš drugo mišljenje)

15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo original (naravno slika nije savršena)

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Noli turbare circulos meos! And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

Upravu si, ali nikad nisam radio u Photomatixu (radio HDR)

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Noli turbare circulos meos! And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
Oly_E3 kaže...

Evo original (naravno slika nije savršena)

 također, čemu se hvaliti nesavršenim fotkama, i onda još to naglašavati *gleda u oblake i zviždi*
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

bolje.

sad popraviš horizont, odkropaš stijenu dolje-lijevo, i odlučiš što želiš pokazati fotkom - ljepotu stijena, ljepotu vala, kontrast plavo-narančasto, te se idući put sjetiš ovog i uslikaš bolju fotku. ;)

 

ovako je to samo korektna fotka, ništa više, neću je se sjećati za 5 min ni da sam ju vidio.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Nova... prije par dana

MORTAL, CAN YOU FEEL THE FORCE OF DARK SIDE... I ROCK YOU LIKE A HURRICANE^^
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Hvala na savjetima!

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Noli turbare circulos meos! And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

evo meni jedna najdraža Smijeh

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice