AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.631.188
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
vrinho kaže...

Imam zadnje verzije i AB-a (4.3.0) i Rivatunera (6.6.0), redovito ih updateiram a MSI Gaming App nisam nikad koristio. Od ova dva zadnja drivera 17.1.2 i 17.2.1 problemi počeli, do njih sve radilo ko podmazano.

 Imao si srece dosad ocito, meni su problemi sa gaming appom i AB-om poceli jos tamo od 15 verzije crimsona. Srecom problemi su mi prestali sa AB-om, jedino povremeno gaming app, al drzim ga ugasenog.

Origin ID: ReaLazio
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Zašto meni u global wattmamu core clock neće ide gori. Neće da se clocka nego čak downclocka. Ima još netko takav problemčić. Stavija san najnovije drivere..edit: rješeno sa power limitom na 20%

Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2017 21:37 (zeko73).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
zeko73 kaže...

Zašto meni u global wattmamu core clock neće ide gori. Neće da se clocka nego čak downclocka. Ima još netko takav problemčić. Stavija san najnovije drivere..edit: rješeno sa power limitom na 20%

 Ni meni to nije htjelo iako sam dizao Power Limit. Neda preko 1040, a ako odeš smanji na 938 il itako neki glupi broj. A kartica mi stabilna na više od 1120.

Twitter: @191x7
10 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Evo samo da javim da sam ja ostao na 17.1.1 i da rade perfektno. Ne zelim pokusavat skidat noviju verziju dok ovi rade super.

 

Nego da pitam u vezi Sapphire Trix-a, jednostavno mi nece sejvat one podatke (GPU Clock i Memory Clock). Znaci, dignem oba dva clocka, sejvam, stisnem apply, no kad resetiram sapphire trix opet me vrati na istu vrijednost. Jel ja nesta krivo radim ili ?

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
hahhaajaads kaže...

Evo samo da javim da sam ja ostao na 17.1.1 i da rade perfektno. Ne zelim pokusavat skidat noviju verziju dok ovi rade super.

 

Nego da pitam u vezi Sapphire Trix-a, jednostavno mi nece sejvat one podatke (GPU Clock i Memory Clock). Znaci, dignem oba dva clocka, sejvam, stisnem apply, no kad resetiram sapphire trix opet me vrati na istu vrijednost. Jel ja nesta krivo radim ili ?

 U settingsima oznaci kvacice "load on windows startup" i ispod "and restore clocks".

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
vrinho kaže...

Zadnja dva drivera nisu definitivno u dobrim odnosima s MSI Afterburnerom. Stalno rušenja, mislio sam da je u driverima stvar ali čim sam ugasio AB sve OK opet.

U pozadini mi stalno radi Afterburner i do danas sam bio na 17.1.1 te sam jutros prešao na 17.2.1 i nemam problema....

Afterburner 4.3.0 i RTSS 6.6.0

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
hahhaajaads kaže...

Evo samo da javim da sam ja ostao na 17.1.1 i da rade perfektno. Ne zelim pokusavat skidat noviju verziju dok ovi rade super.

 

Nego da pitam u vezi Sapphire Trix-a, jednostavno mi nece sejvat one podatke (GPU Clock i Memory Clock). Znaci, dignem oba dva clocka, sejvam, stisnem apply, no kad resetiram sapphire trix opet me vrati na istu vrijednost. Jel ja nesta krivo radim ili ?

 Ne radiš. Trixx i Crimson ReLive nisu kompatibilni. 

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
191x7 kaže...
hahhaajaads kaže...

Evo samo da javim da sam ja ostao na 17.1.1 i da rade perfektno. Ne zelim pokusavat skidat noviju verziju dok ovi rade super.

 

Nego da pitam u vezi Sapphire Trix-a, jednostavno mi nece sejvat one podatke (GPU Clock i Memory Clock). Znaci, dignem oba dva clocka, sejvam, stisnem apply, no kad resetiram sapphire trix opet me vrati na istu vrijednost. Jel ja nesta krivo radim ili ?

 Ne radiš. Trixx i Crimson ReLive nisu kompatibilni. 

 Koristim Trixx od kako sam kupio karticu u 10. mjesecu, mijenjam drivere kako izadu i do sada sve radi bez problema.

13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
doktor1 kaže...
vrinho kaže...

Zadnja dva drivera nisu definitivno u dobrim odnosima s MSI Afterburnerom. Stalno rušenja, mislio sam da je u driverima stvar ali čim sam ugasio AB sve OK opet.

U pozadini mi stalno radi Afterburner i do danas sam bio na 17.1.1 te sam jutros prešao na 17.2.1 i nemam problema....

Afterburner 4.3.0 i RTSS 6.6.0

Ne znam ali koliko čitam na netu nekima se javljalo prije, nekima kasnije kao sad meni. Prava misterija.

Možda u postavkama neka stvar, ovako je kod mene, daj poslikaj da vidim kako je kod tebe.

14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
191x7 kaže...
zeko73 kaže...

Zašto meni u global wattmamu core clock neće ide gori. Neće da se clocka nego čak downclocka. Ima još netko takav problemčić. Stavija san najnovije drivere..edit: rješeno sa power limitom na 20%

 Ni meni to nije htjelo iako sam dizao Power Limit. Neda preko 1040, a ako odeš smanji na 938 il itako neki glupi broj. A kartica mi stabilna na više od 1120.

 Nevjerovatno da ne mogu klokati karticu!! Memoriju dignem i radi ali core clock ne ide preko deafultnih 990Mhz. Zna li itko? Ne pomaže ni sa power limitom. I vratio na 16.11.5 drivere jer sa ovim novijima mi se znao čak i pc restartat, a frejmovi..  neigrivo  u bf1

Zadar živi vječno!
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

WattMan izgleda tvornički clockane kartice kuži drugačije nego referentne, izgleda da taj "overclock" smatra najvećim te ne dopušta dizanje takta iznad toga.

Nadam se da će to popraviti što prije.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
"Izgleda" kažeš? Jel to onda je tako il tako izgleda? :) Znači onda sa Afterburnerom klokati i onemogućiti wattman?
Zadar živi vječno!
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
"Izgleda" kažeš? Jel to onda je tako il tako izgleda? :) Znači onda sa Afterburnerom klokati i onemogućiti wattman?
Zadar živi vječno!
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ako nađeš način da isključiš Wattman svakako ga javi i meni i AMD-u; meni da znam kako pa da clockam karticu a AMD-u da to riješe patchom kako se više ne bi moglo.

Twitter: @191x7
16 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Na RX-ci sve radi savršeno uključujući i overklok. Za R9 380X sam ti već više puta napisao da se oakniš novih drivera...ali ti si uporan. Vidiš da ti je grafa neslužbeno postala legacy.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Nema problema hahahaha... Što nije dovoljno samo ne aktivirati ga kad instaliraš drivere?
Zadar živi vječno!
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pozzz ljudi.Stavio sam si ove zadnje drivere od Radeona i nemogu si naci ReLive.Pod system tocno pise Radeon Software Edition Crimson ReLive i pod Radeon Software Version 17.2.1 ali nema ReLive nigdje unutra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Jesi baš instalirao Relive? Jer na kraju instalacije te obično pita želiš li ga instalirati ili ne. Možda si slučajno preskočio.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Domdom32 kaže...

Jesi baš instalirao Relive? Jer na kraju instalacije te obično pita želiš li ga instalirati ili ne. Možda si slučajno preskočio.

 

Ako i nije mora mu biti tab relive i onda mu ponudi instalaciju.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nisam odavno pratio drivere jer sam koristio 5670 pa me nije bilo puno briga, međutim, trenutno imam R9 270 pa me zanima koje drivere staviti? Koji daju najbolji FPS?

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dv14 kaže...

Nisam odavno pratio drivere jer sam koristio 5670 pa me nije bilo puno briga, međutim, trenutno imam R9 270 pa me zanima koje drivere staviti? Koji daju najbolji FPS?

16.11.5

17.1.2

Ti biraš

Twitter: @191x7
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Izašli su novi WHQL driveri; 17.2.1 s današnjim datumom.

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+10+-+64#

Twitter: @191x7
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ok a sad objasni ljudima koji neznaju sto su  WHQL driveri jer ce ih bunit posto je vec 17.1.2 vec vani 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
4mal kaže...

ok a sad objasni ljudima koji neznaju sto su  WHQL driveri jer ce ih bunit posto je vec 17.1.2 vec vani 

 Testirani i odobreni od Microsofta

Origin ID: ReaLazio
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
4mal kaže...

ok a sad objasni ljudima koji neznaju sto su  WHQL driveri jer ce ih bunit posto je vec 17.1.2 vec vani 

 I 17.1.2 je bio WHQL baš kao i 17.2.1.

Godina.mjesec.broj_drivera -> 17.1.2 je bio "drugi" driver u siječnju 2017, 17.2.1 je prvi driver u veljači 2017.

WHQL je skračeno od Windows Hardware Quality Labs, a skračenica se koristi kao oznaka da je driver testiran i odobren od strane Mikrosofta za rad na Windowsima.

Driveri koji nemaju oznaku WHQL su beta driveri, hotfix driveri i slični - dakle oni s hitnim ispravcima ili s ispravcima za koje nije potrebno (ili nije dovoljno brzo) čekati Mikrosoftovo dopuštenje.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

valja napomenuti da su i novi chipset driveri (ta ista verzija) izasli, jer dosad su bili dostupni 16.12.2

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Koji su se driveri pokazali kao najbolje sto se tice fps-a u bf1 ? trenutno sam na 16.2.2 a ima u ponudi 17.2.1

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
DangerousB kaže...

Koji su se driveri pokazali kao najbolje sto se tice fps-a u bf1 ? trenutno sam na 16.2.2 a ima u ponudi 17.2.1

 Po onom sta sam ja vidio kod sebe, ispad ada svaki novi driveri meni smanjuju FPS u BF1...

Origin ID: ReaLazio
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

koliko vidim najceca razlika je u F4,Doom za Fury X 

dok kod ostalih naslova je do 5 fps-a boost sto nije lose 

 

480 je isto profitirao najvise u doom-u te par ostalih naslova di se prelazi ili je do 60fps-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice