AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 710.081
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Sumnjam, posto je rijec o dx11.
16 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Za vece rezolucije igra guta vise od 4gb video memorije i ne cudi da je fury i nano ispod rx 470 i rx 480

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ma to je skroz krivo, raspored je ko u svim drugim igrama, ovi su nekako s*ebali test...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
ansha kaže...

Ma to je skroz krivo, raspored je ko u svim drugim igrama, ovi su nekako s*ebali test...

 Raspored čega?

prodajem jednu od mašina
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Patrick_cro kaže...

Za vece rezolucije igra guta vise od 4gb video memorije i ne cudi da je fury i nano ispod rx 470 i rx 480

 Kako znas da su uopce koristili 8GB verzije jedne i druge 

 

EDIT:

 

470 su koristili 4GB verziju, tako pisena tablici... znaci vram nije u igri ako cemo traziti krivca za fury x 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 10:25 (Lucidius).
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Patrick_cro kaže...

Za vece rezolucije igra guta vise od 4gb video memorije i ne cudi da je fury i nano ispod rx 470 i rx 480

 Ma jel?

 

A zašto je na 4k onda fury bolja od rx 480 ?

15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Tonči kaže...
ansha kaže...

Ma to je skroz krivo, raspored je ko u svim drugim igrama, ovi su nekako s*ebali test...

 Raspored čega?

green

green

green

red

green

red

red

red

green

 

tak nekak ide raspored.

12 godina
protjeran
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Mozda prije neke vece rasprave ipak bolje prcekati jos rezultata ili cak optimizaciju same igre. Ja nisam neki znalac, ali cak i meni ove tablice izgledaju malo nelogicno.  S druge strane mozda bas zbog tog neznanja propustam nesto...

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 10:38 (war3_tft).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Možda bi trebalo malo i pročitat nešto a ne samo brojke gledat...

 

A bit of a mess ...

Yes the results are all over the place. The game can jump from 100 to 50 FPS in no time. The frame-drops are massive making the FPS recordings very difficult. We also see very weird behaviour for the Fury series and for Nvidia the GTX 970/980 the results have been so weird that we cannot trust a steady FPS mark, hence we left them out. It is weird to observe among many other things. The good news though with all the performance differences, the overall framerate is easily above the 40 FPS marker, so the weird FPS fluctuations for pretty much any card are at a speed that you will hardly notice it, at 1080P that is.

For both Nvidia  and AMD their latest generation cards however excel, Polaris works extremely well as well as all Pascal GPUs for Nvidia.

 

 

Onda

 

** Update: Nvidia released a new driver which massively impacts performance. The results have been updated but we'd not be surprized to see something similar happening with AMD drivers. hence the results today remain subjective. The game is incredible hard to measure objectively.

 

 

A ovo je zadnje sad...

 

** Update #2: after lots of weird results with graphics card that have less then 4 GB of VRAM we found out that the problematic settings is Shadow cache. If you have an up-to 4 GB graphics card, please turn it off and you'll be playing properly. The charts are now updated to reflect that.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 18:05 (Gee).
16 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

radi HBM-a po n-ti put.

15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
4mal kaže...

radi HBM-a po n-ti put.

 jasno.

 

no ovaj test govori na 1080p je fury x losija, na 1440p je fury x losija na 4k je bolja

16 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

da ali hbm kod fhd nema smisla ,zato  i je takva reza 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
4mal kaže...

da ali hbm kod fhd nema smisla ,zato  i je takva reza 

Za fhd nema smisla, a za vise od fhd nema rama 

14 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Trebam pomoć kod dva problema.

- Koliko se god trudio ne vidim nikakvu razliku između upaljenog i ugašenog freesynca. Monitor je LG 27MP68HM (freesync opseg 40-75Hz, freesync priko HDMI-a 1.4), grafička MSI gaming X RX 480. Freesync upaljen na monitoru i u postavkama drivera. Driver za monitor nije instaliran jer je u konfliktu za grafičkim driverama, taj sam problem opisao par stranica ranije. AMD support kaže da za freesync nije potreban nikakav posebni HDMI kabel kao ni driver za monitor.  Monitor sam testirao i na drugom kompu kod prijatelja, ista stvar, prijatelj također ne vidi razliku (možda se eventulano razlika vidi kod W3, ostatak neprimjetno) . Uploadao sam par video sa i bez freesynca, video je sniman sa kamerom 1080p@60fps (Syndnicate i Far cry Primal su snimani na prijateljevom kompu, ostatak na mome, ovim putem zahvala prijatelju forumašu duh_ratnika). Također po internetu sam naišao par slučajeva gdje je ljudima freesync radio u AMD windmill demu a nije u igrama. Ti su poslali monitor na servis, dobili novi i vidjeli razliku. Vidite li vi razliku ili je moguće da sam od freesynca očekivao previše?

Na mom kompu

,
,


Na prijateljevom kompu sa R9 290

,


U svakom videu prvo ide freesync OFF pa ON.

- Drugi problem je što mi grafička ima česte padove GPU loada, što ne utječe na fps. Kod AIDA64 GPU stres testa (GPU-Z slika) ima oscilacije u gpu loadu, core i memory clocku. Dolje je slika i iz watmenna i afterburnera nakon igranja Doom dema, gpu load puno oscilira, temperatura  ide od 59-62C, gpu ventilatori se svako malo pale gase, dok recimo kod Witchera 3 temperatura je oko 65c, ventilatori rade konstantno dok je gpu load relativno stabilan. FPS nema nekih velikih fps padova u Doomu, igrao sam u Open GL 4.3, minimalni fps je bio 39. Kod nekih nezahtjevnih igara ventilatori se također stalno pale gase. Vsync ugašen kao i power efficency opcija u driverima. Probao sam u wattmanu dizati target temp, stavljao starije drivere, brisao stare sa DDU, ista stvar. Jeli netko sa RX 480 može staviti sliku opterećenja u AIDI64? Neispravna kartica?

2 Freesync na videima NE RADI
2 Freesync na videima RADI
AIDA64 gpu stress test AIDA64 gpu stress test
OSD monitor OSD monitor
driver1 driver1
Doom demo wattman Doom demo wattman
Doom demo afterburner Doom demo afterburner
driver2 driver2
That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 20:09 (Jolckan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

jest to to zalosno imas dobru graficku ali brate taj procesor je toliko slab da jedva imas 50fps

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Procesor nije vrhunski ali nije ni slab, to sad nije tema. U igrama sam namjerno tražio scene tako da fps bude malo iznad minimalnog freesync opsega.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Jolckan kaže...

Procesor nije vrhunski ali nije ni slab, to sad nije tema. U igrama sam namjerno tražio scene tako da fps bude malo iznad minimalnog freesync opsega.

 tjesi se ti da nije

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dreadmoore kaže...
Jolckan kaže...

Procesor nije vrhunski ali nije ni slab, to sad nije tema. U igrama sam namjerno tražio scene tako da fps bude malo iznad minimalnog freesync opsega.

 tjesi se ti da nije

 

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Jolckan kaže...

 

 Sta mi znaci taj link usporedbe gtx 1060 i rx 480 nista ti imas fx 8300 i ja sam reko da je taj procesor cisti drek neznam tko te nagovori da to kupis

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dreadmoore kaže...
Jolckan kaže...

 

 Sta mi znaci taj link usporedbe gtx 1060 i rx 480 nista ti imas fx 8300 i ja sam reko da je taj procesor cisti drek neznam tko te nagovori da to kupis

 U videu je usporedba i7 6700 i FX-a. Amo mi sada raspravljati o freesyncu, fx ima svoju temu za rasprave.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Pusti ga postao je fanboy, ne isplati se s njim raspravljati, ignorisi.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Pitanje je koji je fx 8300 i 8350 su razlika nebo i zemlja

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ubo i ja polarisa, MSI 470 armor oc. U furmarku max 68 stupnjeva ua zatvorenom kućištu, pri 42% okretaja venta, skroz nečujna. nadoplatio 350 kn na prethodnu 380X, sad sam miran sa nove tri godine garancije . Razliku i igrama tek trebam vidjeti, ali ovak na prvu garafa za 1500 kn po koliko je išla je mrak!

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
XXX kaže...

Ubo i ja polarisa, MSI 470 armor oc. U furmarku max 68 stupnjeva ua zatvorenom kućištu, pri 42% okretaja venta, skroz nečujna. nadoplatio 350 kn na prethodnu 380X, sad sam miran sa nove tri godine garancije . Razliku i igrama tek trebam vidjeti, ali ovak na prvu garafa za 1500 kn po koliko je išla je mrak!

 ima da se usrecis

16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Već jesam 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

jos promjenis taj procesor  ako sad budu padale cijene intelu kad ryzen izadje i to je to

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 21:25 (dreadmoore).
Moj PC  
0 7 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dreadmoore kaže...

Pitanje je koji je fx 8300 i 8350 su razlika nebo i zemlja

 Kaj ti baljezgaš, naklokaš taj 8300 na razinu 8350. Dječko :)

14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
BOOMboy kaže...
dreadmoore kaže...

Pitanje je koji je fx 8300 i 8350 su razlika nebo i zemlja

 Kaj ti baljezgaš, naklokaš taj 8300 na razinu 8350. Dječko :)

 Opet na kraju nemas nista moras imati bar 4.7ghz da imas neke razlike nemas ti pojma ocito. Ali ovaj jakovp mi je najaci lupa td a nije ni jedan kometar ni argument dao zadnja dva mjeseca a kad pogledamo pod pc sto ima nije ni cudo jer nema pojma ni ocemu zna samo palac dolje kliknuti to mu je najveca domena citavog ovog foruma.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 22:01 (dreadmoore).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dreadmoore kaže...
BOOMboy kaže...
dreadmoore kaže...

Pitanje je koji je fx 8300 i 8350 su razlika nebo i zemlja

 Kaj ti baljezgaš, naklokaš taj 8300 na razinu 8350. Dječko :)

 i opet na kraju nemas nista moras imati bar 4.7ghz da imas neke razlike nemas ti pojma ocito

 

Daj se prestani sramotiti, nemaš pojam kako DOOM iskorištava procesor zato molim te...

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dreadmoore kaže...
BOOMboy kaže...
dreadmoore kaže...

Pitanje je koji je fx 8300 i 8350 su razlika nebo i zemlja

 Kaj ti baljezgaš, naklokaš taj 8300 na razinu 8350. Dječko :)

 i opet na kraju nemas nista moras imati bar 4.7ghz da imas neke razlike nemas ti pojma ocito

 Pa ako nema razlike sa 3.3 na 4.5 onda neš grdo ni vredu s tobom.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice