AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 710.031
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)



- Drugi problem je što mi grafička ima česte padove GPU loada, što ne utječe na fps. Kod AIDA64 GPU stres testa (GPU-Z slika) ima oscilacije u gpu loadu, core i memory clocku. Dolje je slika i iz watmenna i afterburnera nakon igranja Doom dema, gpu load puno oscilira, temperatura  ide od 59-62C, gpu ventilatori se svako malo pale gase, dok recimo kod Witchera 3 temperatura je oko 65c, ventilatori rade konstantno dok je gpu load relativno stabilan. FPS nema nekih velikih fps padova u Doomu, igrao sam u Open GL 4.3, minimalni fps je bio 39. Kod nekih nezahtjevnih igara ventilatori se također stalno pale gase. Vsync ugašen kao i power efficency opcija u driverima. Probao sam u wattmanu dizati target temp, stavljao starije drivere, brisao stare sa DDU, ista stvar. Jeli netko sa RX 480 može staviti sliku opterećenja u AIDI64? Neispravna kartica?

 Kod mene je RX 470, ali evo vidiš i kod mene u opterećenju je isti slučaj kao i kod tebe, a trenutno nemam baš nikakvih problema sa karticom, sve radi super.

14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Jakovp kaže...
dreadmoore kaže...

 

Daj se prestani sramotiti, nemaš pojam kako DOOM iskorištava procesor zato molim te...

 Ahahahah koji si ti lik ahahaha nemogu da vjerujem bas si mozak.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dreadmoore kaže...

jos promjenis taj procesor  ako sad budu padale cijene intelu kad ryzen izadje i to je to

 Ma kakvi, igrao malo far cry primal i witcher 3 i grafa zakucana na 100% i radi ko zmaj. Prije ću mijenjati monitor za neki 21:9, to mi je trenutno jedino napeto. Samo da utopim nekom trenutnu 16:9 kockicu, žao mi ga pospremiti da stoji jer je odličan ali dosadan.

11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
XXX kaže...

Ubo i ja polarisa, MSI 470 armor oc. U furmarku max 68 stupnjeva ua zatvorenom kućištu, pri 42% okretaja venta, skroz nečujna. nadoplatio 350 kn na prethodnu 380X, sad sam miran sa nove tri godine garancije . Razliku i igrama tek trebam vidjeti, ali ovak na prvu garafa za 1500 kn po koliko je išla je mrak!

Ako ti se bas cacka, spusti je na 1200mhz, spustis napon na otprilike 1.1v i u mnogim igrama ventovi se nece ni paliti 
Kod mene je "najsporija" 470ka koja radi na stock 1206mhz, przio sam je visoko samo u pojedinim naslovima da zakuca 60fps tipa quantum break, sve ostalo radi ko bombona 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
XXX kaže...

Ubo i ja polarisa, MSI 470 armor oc. U furmarku max 68 stupnjeva ua zatvorenom kućištu, pri 42% okretaja venta, skroz nečujna. nadoplatio 350 kn na prethodnu 380X, sad sam miran sa nove tri godine garancije . Razliku i igrama tek trebam vidjeti, ali ovak na prvu garafa za 1500 kn po koliko je išla je mrak!

 dobar ubod, ali da je nečujna ne vjerujem, možda u dobrom kućištu i ispod stola

niti jedan vent na ovom svijetu na dva soma okretaja nije nečujan, a ako se ne varam na tih 42% je blizu toga

daj ti konkretan podatak o rpm, ovakve pizdarije u postotcima ne govore baš ništa kad ne znamo jesu li ventovi od 1500 okretaja max ili oni od 3800

16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

1800 rpma, komp je ispod stola i ja to ne ćujem kad isključim zvuk.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...

Ubo i ja polarisa, MSI 470 armor oc. U furmarku max 68 stupnjeva ua zatvorenom kućištu, pri 42% okretaja venta, skroz nečujna. nadoplatio 350 kn na prethodnu 380X, sad sam miran sa nove tri godine garancije . Razliku i igrama tek trebam vidjeti, ali ovak na prvu garafa za 1500 kn po koliko je išla je mrak!

 dobar ubod, ali da je nečujna ne vjerujem, možda u dobrom kućištu i ispod stola

niti jedan vent na ovom svijetu na dva soma okretaja nije nečujan, a ako se ne varam na tih 42% je blizu toga

daj ti konkretan podatak o rpm, ovakve pizdarije u postotcima ne govore baš ništa kad ne znamo jesu li ventovi od 1500 okretaja max ili oni od 3800

Tocno tako, kod mene je 42% 1040 rpm, njegovih 42% tj 1800 rpm je kod mene 73%... Nema smisla pricat u postotcima...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Evo u furmarku je to nekih 1300 okretaja, makar on mi ni ne postiže klokove koje imam u igrama, tam mi detektira 200 mhza više pa se i vent malo brže zavrti. Uglavnom meni skroz tiho/nečujno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Mani se furmarka i tog smeca, gledaj koliko kartica se tu pati i throttla, bezveze przis karticu 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ma uz tri godine garancije i bagatelnu cijenu me fakat zaboli  Za tri godine ovo bude digitron pa bolje da krepa, samo nisam ja te sreće...u životu mi nije riknula komponenta pa da se ogrebem za nekaj novije na reklamaciji.

 

edit; i FC primalu je cijelo vrijeme na 1200-1300 rpma, jedino mi je witcher to uspio podignuti do 1800, gori je od furmarka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 0:25 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Evo wot-a malo igram

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Prince-Artas kaže...
dreadmoore kaže...
Jolckan kaže...

Procesor nije vrhunski ali nije ni slab, to sad nije tema. U igrama sam namjerno tražio scene tako da fps bude malo iznad minimalnog freesync opsega.

 tjesi se ti da nije

 Stjepkov šegrte, reci mi jesi kod njega na stručnom za 2600kn + sendvić i sok ili 8 sati na neodređeno, prekovremeni se ne pišu?

 Neradim nigdje u vojsci sam

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
XXX kaže...

Ma uz tri godine garancije i bagatelnu cijenu me fakat zaboli  Za tri godine ovo bude digitron pa bolje da krepa, samo nisam ja te sreće...u životu mi nije riknula komponenta pa da se ogrebem za nekaj novije na reklamaciji.

 

edit; i FC primalu je cijelo vrijeme na 1200-1300 rpma, jedino mi je witcher to uspio podignuti do 1800, gori je od furmarka.

 a vidiš kod mene witcher nije uspio grafu niti nakon višesatne torture natjerati preko 64 stupnja i 1100 rpm, ali ovo smeće od deus ex, koje usput izgleda triput lošije od witchera, rezultira sa 68 stupnjeva i 1300rpm

nevjerojatno, i još su mi na witcheru bile više postavke + lepršajuća kosica i veći fps

 

edit: btw. dobra ti je to grafa čak i sa malo slabijim hladnjakom, daleko od nekadašnjih helikoptera koje su se vrtile preko 3500 rpm čim upališ bilo što jače od tetrisa

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 8:31 (picajzla0707).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ma hlađenje je odlično, tko se nečkao zbog manjka recenzija i nije picajzla, slobodno trk po istu kad bude opet dostupna.

 

edit

 

smanjila mi se i temperatura procesora za punih 8 stupnjeva. Znači isti klok isti hladnjak sve isto, samo zamjenio 380X sa RX 470 i sad mi FX 8320 na 4.3 pri stock naponu i ispod CM hypera evo ne prelazi 52 stupnja u gamingu, prije je udarao 60 bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 13:14 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Adisprox kaže...



- Drugi problem je što mi grafička ima česte padove GPU loada, što ne utječe na fps. Kod AIDA64 GPU stres testa (GPU-Z slika) ima oscilacije u gpu loadu, core i memory clocku. Dolje je slika i iz watmenna i afterburnera nakon igranja Doom dema, gpu load puno oscilira, temperatura  ide od 59-62C, gpu ventilatori se svako malo pale gase, dok recimo kod Witchera 3 temperatura je oko 65c, ventilatori rade konstantno dok je gpu load relativno stabilan. FPS nema nekih velikih fps padova u Doomu, igrao sam u Open GL 4.3, minimalni fps je bio 39. Kod nekih nezahtjevnih igara ventilatori se također stalno pale gase. Vsync ugašen kao i power efficency opcija u driverima. Probao sam u wattmanu dizati target temp, stavljao starije drivere, brisao stare sa DDU, ista stvar. Jeli netko sa RX 480 može staviti sliku opterećenja u AIDI64? Neispravna kartica?

 Kod mene je RX 470, ali evo vidiš i kod mene u opterećenju je isti slučaj kao i kod tebe, a trenutno nemam baš nikakvih problema sa karticom, sve radi super.

 Kako ti se ponasa gpu load i okretaji ventilatora u igrama? Stavio danas drivere 16.11.5, u wattmanu namjestio target temp na 73C, probao u MGS ground zerous i opet se kroz 20mn igre ventilatori svako malo gase pale, temp varira oko 58-61c, gpu load ide gori doli. 

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
13 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Overclockaj CPU na barem 4.2GHZ, ako to ne pomogne onda podigni power limit u MSI AB, prije toga naravno skini MSI AB.

Ja sam imao istu konfiguraciju, CPU je bio na 4.5GHZ a u MSI AB sam imao 20% i stock taktove profil plus OC profil sa podešenim naponoima i taktovima i 60% fana, bez oscilacija.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
zoharbizo kaže...

Overclockaj CPU na barem 4.2GHZ, ako to ne pomogne onda podigni power limit u MSI AB, prije toga naravno skini MSI AB.

Ja sam imao istu konfiguraciju, CPU je bio na 4.5GHZ a u MSI AB sam imao 20% i stock taktove profil plus OC profil sa podešenim naponoima i taktovima i 60% fana, bez oscilacija.

 CPU mi je trenutno OC na 4.0ghz. Gpu i memory clock su u redu, taj gpu load bi se znači mogao rješiti dizanjem power limita kao i postavljanje fan curve za ventilatore. To bi vjerovatno pomoglo, napraviti ću to ali to je krpanje problema nije rješavanje, grafa bi tribala normalno raditi na stock postavkama. Može li ovaj problem biti osnova za slanje na reklmaciju u budućnosti?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
13 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Mislim da ti vjerojatno imaš problem uskog grla, koje naslove igraš?

Koji ti je napon u loadu i o kojim se taktovima radi?

Podigni power limit na 20 posto pa vidi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
XXX kaže...

Ma hlađenje je odlično, tko se nečkao zbog manjka recenzija i nije picajzla, slobodno trk po istu kad bude opet dostupna.

 

edit

 

smanjila mi se i temperatura procesora za punih 8 stupnjeva. Znači isti klok isti hladnjak sve isto, samo zamjenio 380X sa RX 470 i sad mi FX 8320 na 4.3 pri stock naponu i ispod CM hypera evo ne prelazi 52 stupnja u gamingu, prije je udarao 60 bez problema.

Isto, 380X je dosta vise toplote pravila u ostatku kucista 


Ali to je downside ipak, zima je tu meni bas nedostaje 380X, od ovog malog govneta se ne mozes ni ugrijati 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Jolckan kaže...
Adisprox kaže...



- Drugi problem je što mi grafička ima česte padove GPU loada, što ne utječe na fps. Kod AIDA64 GPU stres testa (GPU-Z slika) ima oscilacije u gpu loadu, core i memory clocku. Dolje je slika i iz watmenna i afterburnera nakon igranja Doom dema, gpu load puno oscilira, temperatura  ide od 59-62C, gpu ventilatori se svako malo pale gase, dok recimo kod Witchera 3 temperatura je oko 65c, ventilatori rade konstantno dok je gpu load relativno stabilan. FPS nema nekih velikih fps padova u Doomu, igrao sam u Open GL 4.3, minimalni fps je bio 39. Kod nekih nezahtjevnih igara ventilatori se također stalno pale gase. Vsync ugašen kao i power efficency opcija u driverima. Probao sam u wattmanu dizati target temp, stavljao starije drivere, brisao stare sa DDU, ista stvar. Jeli netko sa RX 480 može staviti sliku opterećenja u AIDI64? Neispravna kartica?

 Kod mene je RX 470, ali evo vidiš i kod mene u opterećenju je isti slučaj kao i kod tebe, a trenutno nemam baš nikakvih problema sa karticom, sve radi super.

 Kako ti se ponasa gpu load i okretaji ventilatora u igrama? Stavio danas drivere 16.11.5, u wattmanu namjestio target temp na 73C, probao u MGS ground zerous i opet se kroz 20mn igre ventilatori svako malo gase pale, temp varira oko 58-61c, gpu load ide gori doli. 

Gpu load mi je recimo u BF4 konstantno na 99-100% (high/ultra settings), Witcher 3 isto kad otkljucam fps, mada vecinom igram sa lock na 60. Rise of the tomb raider ima tog sjeckanja gpu loada, ali to je vecinom zbog toga sto igram sa vsync on, nisam probao otkljucati fps. Sto se tice ventilatora, kad se jednom upali u igrama, ne gasi se dok ne izadjem iz igre i vecinom varira od 40-55%, temperatura je oko 60-61. Koristim najnovije drivere 17.1.1. Imao sam problema sa throttlanjem gpu-a ali to sam rijesio sa ovim wattman postavkama, znaci sad ni u jednoj igro core clock ne pada ispod 1250.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 15:12 (Adisprox).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
zoharbizo kaže...

Mislim da ti vjerojatno imaš problem uskog grla, koje naslove igraš?

Koji ti je napon u loadu i o kojim se taktovima radi?

Podigni power limit na 20 posto pa vidi.

 Mislim da nije problem uskog grla, onda bi vjerovatno bile manje oscilacije. Evo na prethodnoj strani sam stavio sliku iz doom dema(open gl 4.3), ostavio sam igru samo da stoji na jednom mjestu, fps je bio konstantan oko 65, a oscilacije gpu loada su isle konstantno od 0 do 100. Slična situacija i kod Thiefa. Kad sam igrao nezahtjevni Shadowrun returns, ventilatori su se svakomalo palili gasili iako je target temp postavljen na 73c. Evo sad sam ostavio Witcher 2 da gori na jednom mjestu 15mn, gpu load 99%, temp 65 ventilatori se konstantno vrte. Misliš napon grafičke, ono iz gpu-z VDDC? To je ako se sjećam bilo 1.1438, core i memory clock max konstantni. Poigrat cu se malo sa afterburnerom. Koliko je štetno za ventilatore da se svako malo pale gase?

 

Adisprox

Tebi se znači ventilatore nikako ne ga se u igrama, čak i u onim igrama koje su manje zahtjevne?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 15:33 (Jolckan).
12 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

A da probas postaviti nizi target temp, recimo na 60-65, tako ce se paliti ranije? Kod mene je target temp na 60c i pale se cim predje 50-ak stepeni i rade na manjim obrtajima u nezahtjevnim igrama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Adisprox kaže...

A da probas postaviti nizi target temp, recimo na 60-65, tako ce se paliti ranije? Kod mene je target temp na 60c i pale se cim predje 50-ak stepeni i rade na manjim obrtajima u nezahtjevnim igrama.

 Evo sad sam stavio target temp na 60C, probao 10mn MGS Ground zeroes, ista situacija, igra je lockana automatki na 60fps, gpu load varira oko 75%, ventilatori se par puta upalili i ugasili, bili su na oko mizernih 8% RPM, temp malo iznad 60C pa malo ispod.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
12 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Jolckan kaže...
Adisprox kaže...

A da probas postaviti nizi target temp, recimo na 60-65, tako ce se paliti ranije? Kod mene je target temp na 60c i pale se cim predje 50-ak stepeni i rade na manjim obrtajima u nezahtjevnim igrama.

 Evo sad sam stavio target temp na 60C, probao 10mn MGS Ground zeroes, ista situacija, igra je lockana automatki na 60fps, gpu load varira oko 75%, ventilatori se par puta upalili i ugasili, bili su na oko mizernih 8% RPM, temp malo iznad 60C pa malo ispod.

 Gpu load ti varira zato sto je igra lockana na 60fps, zbog toga se i ne zagrijava gpu, pa nema potrebe da se ventovi pale kako bi rashladili gpu, ako mozes otkljucati fps na toj igri probaj tako pa vidi gpu load onda.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Adisprox kaže...
Jolckan kaže...
Adisprox kaže...

A da probas postaviti nizi target temp, recimo na 60-65, tako ce se paliti ranije? Kod mene je target temp na 60c i pale se cim predje 50-ak stepeni i rade na manjim obrtajima u nezahtjevnim igrama.

 Evo sad sam stavio target temp na 60C, probao 10mn MGS Ground zeroes, ista situacija, igra je lockana automatki na 60fps, gpu load varira oko 75%, ventilatori se par puta upalili i ugasili, bili su na oko mizernih 8% RPM, temp malo iznad 60C pa malo ispod.

 Gpu load ti varira zato sto je igra lockana na 60fps, zbog toga se i ne zagrijava gpu, pa nema potrebe da se ventovi pale kako bi rashladili gpu, ako mozes otkljucati fps na toj igri probaj tako pa vidi gpu load onda.

 Dobro to znam da nemože više jer je lockana, dok kod Doom dema to nije slučaj. Bitno mi je sada da gpu load bar koliko sam vidio ne utječe na fps. Grafa vjerovatno ima neki problem sa automatkom kontrolom ventilatora, to ću korigirati sa Afterburnerom a u budućnosti će vjerovantno završiti na reklamaciji. Može preporuka nekog benchmarka za GPU tako da budem siguran da grafa koristi punu snagu?

 

Nitko nema komentar na moja videa o freesyncu otprije?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Jolckan kaže...

 

 

Nitko nema komentar na moja videa o freesyncu otprije?

 ptaj tome oni ti zna odgovoriti na sva tvoja pitanja

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dreadmoore kaže...
Jolckan kaže...

 

 

Nitko nema komentar na moja videa o freesyncu otprije?

 ptaj tome oni ti zna odgovoriti na sva tvoja pitanja

 Forumaš Tome?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

tomshardwer

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ma pitao sam i na redditu ali htio sam čuti mišljenja domaćih stručnjaka.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Jolckan kaže...

Ma pitao sam i na redditu ali htio sam čuti mišljenja domaćih stručnjaka.

 Pa svi nasi strucnjaci ti su na tomi i onda ovdje dodju i laprdaju

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice