AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.616.579
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Far Cry Primal, GTA 5, Forza Horizon 3, ETS 2. Sve radi za 5

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Meni je problem, izgleda, bio u msi afterburneru i sad kad sam ga maka nema crashanja.

Zadar živi vječno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
zeko73 kaže...

Meni je problem, izgleda, bio u msi afterburneru i sad kad sam ga maka nema crashanja.

 i meni isto msi afterburner cesto pravi probleme

14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ipak, nažalost, opet crash i bez msi afterburnera ali nakon pola sata..vraćam se na 16.11.5

Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 20:41 (zeko73).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
zeko73 kaže...

Ipak, nažalost, opet crash i bez msi afterburnera ali nakon pola sata..vraćam se na 16.11.5

 Jesi probao prebaciti na DX 12?

14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Ma nisam i vratija sam na stariju verziju
Zadar živi vječno!
8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Imam 16.8.1, sve radi super, gta v, far cry primal, deus ex, doom, mafia 3 itd...dok mi sve radi kak treba, nemam potrebe update-at drivere 

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
16.12.1 driveri windows 10 64 bitni, kartica r9 380 Msi imao flickering u WOT-u i Arma 3. Uzalud čačkao kablove da popravim i slične gluposti. Udjem u ati folder kad ono more skinutih drivera od prije. Vratim neke 16.11. nešto i bye bye flickering.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

pitanje?

dal je wattman podrža kod HD 7970 3gb kartica?

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
mrakky kaže...

pitanje?

dal je wattman podrža kod HD 7970 3gb kartica?

 Jeste, na svim GCN karticama. Samo što su driveri uz koje dolazi (16.12.1 i 16.12.2) smeće pa ti to ne maveze.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 17:31 (191x7).
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
191x7 kaže...
mrakky kaže...

pitanje?

dal je wattman podrža kod HD 7970 3gb kartica?

 Jeste, na svim GCN karticama. Samo što su driveri uz koje dolazi (16.12.1 i 16.12.2) smeće pa ti to ne maveze.

 Nije na svim recimo na r9 270x seriji a isto je GCN

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Koliko znam i R9 270X je dobila Wattman.

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
191x7 kaže...

Koliko znam i R9 270X je dobila Wattman.

 U zadnje 2 verzije drivera nije imala podrsku kad je izasao relive.

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dreadmoore kaže...
191x7 kaže...
mrakky kaže...

pitanje?

dal je wattman podrža kod HD 7970 3gb kartica?

 Jeste, na svim GCN karticama. Samo što su driveri uz koje dolazi (16.12.1 i 16.12.2) smeće pa ti to ne maveze.

 Nije na svim recimo na r9 270x seriji a isto je GCN

 koje drajvere bi mi preporučili za tu karticu imam neki del i kroz pol čuke je kod mene

ova katica je u pitanju (#11197-03) i dal se isplati radit mod na r9 280x, a kolko sam skužil treba imat ta svič, kaj ne?

 

tnx

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Po meni se ne isplati jer nema nikakvog pomaka u perfomansama ako ostaju isti clockovi, ne mora imati switch, ako se ne varam samo referentni dizajn se moze modati, ali ne dobivas nista s time.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ne modaj ništa.

 

Driver koji preporučujem je 16.11.5.

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

i dalje Crimson ocito igra kamen škare papir prilikom svakog paljenja windowsa...nekad se upali 5 puta zaredom, nekad jednostavno odluci da mu se neda upalit, i tako recimo 2-3 puta zaredom..ugl random...naravno kad ga pokusam manualno upalit, isto nece, pa nista ajmo onda restart i igrat kamen skare papir protiv crimsona i windowsa lol...

Origin ID: ReaLazio
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
191x7 kaže...
mrakky kaže...

pitanje?

dal je wattman podrža kod HD 7970 3gb kartica?

 Jeste, na svim GCN karticama. Samo što su driveri uz koje dolazi (16.12.1 i 16.12.2) smeće pa ti to ne maveze.

 Gdje se nalazi taj wattman, kod mene je Toxic R9 280x sa 16,12,1 driverima i nigdje to ne vidim. ?

 

14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Netrebas ga ni traziti jer r9 270x i 280x jos nemaju podrsku i mislm da je nece imati to sto neki msile da hoce grdno se varaju jer amd je se vec oglasio vezano za to kad su tek izasli novi driver sa relive.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dreadmoore kaže...

Netrebas ga ni traziti jer r9 270x i 280x jos nemaju podrsku i mislm da je nece imati to sto neki msile da hoce grdno se varaju jer amd je se vec oglasio vezano za to kad su tek izasli novi driver sa relive.

 oni ovu 280x zaobilaze u svemu mogucem novom sto izdaju, cak starije i slabije grafike dobijaju svasta nesta novo a ova ko da je im trn u oku

13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Imam catalyst verziju 15.7.1, kakvi su Crimson Edition 16.2.1 Beta ? Da li ima iskustvo neko? Imam hd 6950 sapphire, da li se isplati skidati ove 16.2.1 beta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dreadmoore kaže...

Netrebas ga ni traziti jer r9 270x i 280x jos nemaju podrsku i mislm da je nece imati to sto neki msile da hoce grdno se varaju jer amd je se vec oglasio vezano za to kad su tek izasli novi driver sa relive.

Zar nisu to rekli kada je izašao Crimson pa ga onda dodali za sve kartice kada je došao Crimson ReLive? 

 

Rizi kaže...

Imam catalyst verziju 15.7.1, kakvi su Crimson Edition 16.2.1 Beta ? Da li ima iskustvo neko? Imam hd 6950 sapphire, da li se isplati skidati ove 16.2.1 beta?

Trebaš driver koji radi na karticama prije GCN arhitekture, dakle ili 15.7.1 WHQL ili 16.2.1 beta jer koliko vidim nisu izdavali novije za te kartice.

Pošto već koristiš 15.7.1, moja preporuka ti je da isprobaš 16.2.1 jer su puno noviji (nekih 7 mjeseci otprilike). Lagano se vratiš na starije ako bude problema.

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
191x7 kaže...
dreadmoore kaže...

Netrebas ga ni traziti jer r9 270x i 280x jos nemaju podrsku i mislm da je nece imati to sto neki msile da hoce grdno se varaju jer amd je se vec oglasio vezano za to kad su tek izasli novi driver sa relive.

Zar nisu to rekli kada je izašao Crimson pa ga onda dodali za sve kartice kada je došao Crimson ReLive? 

 

Rizi kaže...

Imam catalyst verziju 15.7.1, kakvi su Crimson Edition 16.2.1 Beta ? Da li ima iskustvo neko? Imam hd 6950 sapphire, da li se isplati skidati ove 16.2.1 beta?

Trebaš driver koji radi na karticama prije GCN arhitekture, dakle ili 15.7.1 WHQL ili 16.2.1 beta jer koliko vidim nisu izdavali novije za te kartice.

Pošto već koristiš 15.7.1, moja preporuka ti je da isprobaš 16.2.1 jer su puno noviji (nekih 7 mjeseci otprilike). Lagano se vratiš na starije ako bude problema.

 Budem instalirao da vidim kako se ponasaju,nego kako da vidim to koji radi to gcn arhitekture il wtf bas nista mi nije jasno od tog, prije sam uvijek ono ubacis ime kartice koja serija i izbaci ti automacki i sad je tako ili se nesto promjenilo jer nisam dugo skidao ima godina mozda cak i dvije sto se tice skidanja drajvera..Kako da ubuduce budem znao ?

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pa, u release notes svakog drivera piše ti koje kartice su podržane.

U ljeto 2015 AMD je odustao od podške starijm karticama , starijima od GCN arhitekture (serija HD 7000 na dalje je GCN).

Starije kartice prebacili su na "Legacy" model i od tada su izdali samo par drivera. Ti imaš stariju karticu.

AMD-ova stranica za download drivera je dobra; odabereš generaciju/karticu koju imaš i oni ti ponude baš za tu.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

zadnjih godinu dvije stvarno nisam imao nikakvih problema sa amd driverima.. doduse nisam ni skakao uvijek na beta verzije, ali ove zadnje dvije verzije otkad su predstavili reLive su takav teski odron od drivera da je to kriminalno. od rusenja do fan kontrolera koji ne reagira pa se fan zaglavi vrtit na 900rpma a graficka skoci na 96 stupnjeva.. uzas! 

 

vratio 16.11.5 i tako ce i ostat narednih par mjeseci dok se ovi ne zbroje malo ili dok ne uzmem vegu il sta vec bude tad aktualno. jos nemrem vjerovat da su ovakvo rasulo pustili van.  

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Moja iskustva s ReLive driverom su dobra. Clockao nisam, grafa i igre rade uredno, ventilatori i temperature su kao i inače. Čini se da iskustva variraju ovisno o modelu GPUa.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Evo ja stavljam nove drivere kako izadu, cak ne radi fixeva za pojedine igre nego vise iz znatizelje da li ce sve ok raditi posto se svasta moze procitati u ovoj, ali i drugim temama. Za sad se mogu pozalit da sam imao problem kod instalacije jednih drivera (ne sjecam se tocno verzije) ostao je crni ekran tokom instalacije pa sam morao sve ispocetka i na prvoj verziji ReLivea su mi se fanovi jednom upalili na 100%, to sam lako rijesio tako sto sam u Sapphire Trixx kliknuo na fixed fan i zatim ponovno vratio na custom fan. Cak mogu reci da su mi ReLive za sad najbolji driveri jer su mi temp pale za par stupnjeva, a koliko vidim problemi se najvise desavaju kod pojedinih igara pa je mozda najbolje izbjegavati nove drivere dok to ne fixaju. Evo bas jucer sam isprobao tri OC profila nakon duzeg vremena u Valley/Heaven i Overwatchu i sve radi bez problema, moram isprobati i ovu snimalicu da vidim ima li tu kakvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 11:17 (war3_tft).
7 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Par puta dnevno mi se sruši driver tijekom igranja World of Tanks, u drugim igrama se to ne događa. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Dobrodošao u klub.

Vrati na 16.11.5 i drži fige da u sljedećoj reviziji to poprave.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Skidam ove najnovije, pa ćemo vidit. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice