Gainward brand?Da li je dobar ili...

poruka: 39
|
čitano: 10.897
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

Gainward je odlican proizvodac, super omjer cijene i kvalitete,a ova generacija grafika im je pun pogodak, tihe, hladne i dobar OC

 

jedini im je nedostatak 2 godine garancije u usporedbi sa ostalim proizvodacima

 

svakako preporucujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
Stjepanj kaže...

Zadnji vlak za kupovinu je bio prije nove godine, sad je to bacen novac...lp

 Poznanica je uletela baš pred Novu godinu, uzela je 12 x RX470. Prvi mesec joj je bio brutalno dobar, vratila je oko 25% uloženih para, drugi je već bio slabiji, možda oko 15%, mada joj je i to bilo sasvim ok (nije puno tehnički potkovana, ali je uradila "domaći zadatak" i računala u startu na 6 meseci kao period koji će joj biti potreban da povrati novac). Kako ide ovih dana, to neću da je pitam, nadam se da nije u međuvremenu uzela još 6 x RX580, kako je planirala pre par sedmica.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 12:10 (Ivan(4)).
11 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
3dfx kaže...

Gainward je odlican proizvodac, super omjer cijene i kvalitete,a ova generacija grafika im je pun pogodak, tihe, hladne i dobar OC

 

jedini im je nedostatak 2 godine garancije u usporedbi sa ostalim proizvodacima

 mislim da su odnedavno i oni prešli na 3g garancije

 

za primjer, na nabavi ista gainward gtx 1060 u prvoj trgovini s popisa ima 36mj gare, u drugim trgovinama stoji 24mj

no za ove druge mislim da nisu osvježavali podatke, pa je dobro provjeriti s njima ukoliko se uzima kolika je gara

13 godina
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

jel ti proizvođači dobivaju recimo od nvidie matične ploče a oni samo kače svoje hladnjake i dizajn? ili po licenci i leme i ploče?

Svemirski mega car
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

Ne dobijaju hardware, osim GPU-ova, ali dobiju kompletan dizajn. Onda svaki proizvođač bira svoje dobavljače za potrebne komponente i sklapa. Utoliko svaki proizvođač može sastaviti korektnu grafu, jedini rizici su da baš ne kupi neke škart komponente, ili se serijski zezne u sastavljanju, ali je to retko. 

 

Naravno, postoje i nereferentni dizajni, kod kojih proizvođač kupuje GPU i sam radi dizajn štampane ploče i svega ostalog, no to je ređe i uglavnom se time bave "jači" proizvođači.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
picajzla0707 kaže...
3dfx kaže...

Gainward je odlican proizvodac, super omjer cijene i kvalitete,a ova generacija grafika im je pun pogodak, tihe, hladne i dobar OC

 

jedini im je nedostatak 2 godine garancije u usporedbi sa ostalim proizvodacima

 mislim da su odnedavno i oni prešli na 3g garancije

 

za primjer, na nabavi ista gainward gtx 1060 u prvoj trgovini s popisa ima 36mj gare, u drugim trgovinama stoji 24mj

no za ove druge mislim da nisu osvježavali podatke, pa je dobro provjeriti s njima ukoliko se uzima kolika je gara

 u pravu si, izgleda da su to promjenili pocetkom ove godine

 

"The three-year warranty applies to all Gainward and Palit GeForce GPU models, whether it's a GeForce GT 1030 or a GeForce GTX 1080 TiThe only condition is that the video card was purchased after 1 January 2018 or that a sticker with a three-year warranty on the packaging was already affixed before that time. The warranty remains to be carry-in, aka you return it towards the seller and not at Palit or Gainward itself."

15 godina
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

Mining nije za amatere, to je ozbiljan posao. Svakodnevno treba maltene prebacivat opremu sa valute na valutu, gledat cijene valuta, imat wallet tako da možš odmah prodat, znat odabrat trenutak za prodat i čekat i ne imat stvar takvu da se struja danas plaća sa valutom koju sma jučer izminao jer drugačije ne mogu.

 

Lako pajdi u BiH minat valutu kad nakači žicu na banderu pa država plati struju.

 

Isplati se, naravno da se isplati, ako ne spavaš, imaš jeftinu opremu od ranije i struju ti pokrije netko... inače kupit sad na kredit opremu da bi se minalo, to zaboravi. Svi koji sada kupuju će plakat. BTC može otić na 50k dolara, ali ne u slijedećih mjesec, dva, a ti već za 30 dana imaš ogromne troškove struje i platit ratu za opremu i kredit i .... prisiljen si prodat valutu koju si minao po cijeni koja se nudi i teško je kalkulirat, a drugačije nema zarade...

 

Samo imat nos kad prodat, što minat i puno, puno sreće.

 

To nije lova za investirat, već lova koju moš bacit bez da ti bude žao, pa ako se iz nje izrodi zarada onda super, inače ne plakat!

Moj PC  
3 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
ansha kaže...
neznalica90 kaže...

 

poznanik prije mjesec - dva digao kredit 30 tisuca kuna za mining rig.. dosad zaradio cca 3000kn.. eno ga lupa glavom od stol svaki dan i racuna kako ce smanjit gubitke.

 

OT ako dosad nisi ulozio sad ti je najgore vrijeme.. rade stani da vidis oce li opet groznica krenut uzlaznom putanjom.

 

ljudi ne shvacaju da za zaradu u majningu treba imat nos kao i za trgovanje dionicama.. treba znat kad sta di majnat i kad prodat a kad kupit. balon "lake" zarade mora kad tad puknut.. jer da nije tako onda za 10 godina vise nitko na planeti zemaljskoj nebi htio radit nego bi svi u kuci imali sobu sa 100 grafika koje majnaju i prst u uho.

Ja naprosto uzivam kad tupine kao sta je taj tvoj prijatelj dizu kredite za kockanje (to je upravo to) pa poslije placu. Trebali bi se udruzit u sindikat kriplorudara pa trazit da im drzava pokrije gubitke 

 to ti je druže Tito mrski kapitalizam, srećom ne živimo više u tvom divnom "socijalizmu" pa si možemo priuštit kredite. sad ćemo poslat nekog kapitalista, da ti nosi štafetu.

inače u vrijeme "socijalizma" i samoupravljanja, država je i pokrivala gubitke ovakvih konjina o kojima pričaš, zato se divna SFRJugoslavija i raspala. jebiga nije bilo novaca za namirit sve te divne proletere, koji su voljeli živjet na grbači naroda, a minuse je ipak netko na kraju morao platit a taj netko je bio odnosno bila država, i na koncu se dogodilo to da smo prdnuli u čabar, jer je nakon smrti druga krenula inflacija i prestali su stizat izdađni krediti s omraženog vam kapitalističkog zapada. i ode Jugoslavija kao da je nikada bilo nije, što tek reći za te idiote koji su je radili i vodili na način sličan ovome koji ti ovdje ismijavaš ?

i 5-3570K
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
3dfx kaže...

Gainward je odlican proizvodac, super omjer cijene i kvalitete,a ova generacija grafika im je pun pogodak, tihe, hladne i dobar OC

 

jedini im je nedostatak 2 godine garancije u usporedbi sa ostalim proizvodacima

 

svakako preporucujem

 ja imam 660Ti Gainward, još uvijek radi besprijekorno, minus je bio to što je imala referentni hladnjak, ali sam uložio u TURBO3 acelero, i hladi ko led. temeprature si sam podešavam po želji samo odvrnem turbo 3 odnosno ventilator koliko želim i hladi čudo jedno.

problem je naravno bio uvijek u tih 2 godine garancije, ali evo ako mene pita ja bih uvijek rađe trenutno kupio GIGABYTE s 3 venta, i 3 godine garancije nego Gainward, onog momenta kada sam ja kupovao 660ti, bio je samo Gainward u ponudi, zato sam i uzeo nije mi se dalo čekat Gigabyte MSI i ostale koje su cijenjenije kompaije po pitanju grafičkih.

ali ponavljam skoro 6 godina imam Gainward i nikada nikakvih problema, iako sam je 3 godine kurio na "ugodih" 75 ljeti 80 stupnjeva, jer referetnni hladanjak na MAX postavkama ne hladi ni kurca. a ja sam držao sve na "ULTRA".

i 5-3570K
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice