GTX 1060 3GB problem slika na dva ekrana

poruka: 4
|
čitano: 2.341
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
GTX 1060 3GB problem slika na dva ekrana

Zamijenio sam prije nekih 10-tak dana staro računalo (u kojem je bila grafa HD 4870 512 mb) sa novim (pod PC 2).

Grafa je imala dva DVI izlaza i na jedan je bio spojen preko DVI kabela  monitor  LG 2453TQ a na drugi preko HDMI kabela (korišten ovaj adapter https://www.links.hr/hr/adapter-delock-dvi-m-na-hdmi-z-led-200300098)

TV LG 43 LH630V i sve je funkcioniralo bez ikakvih problema.

Nova grafa Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce ima od izlaza 2 x DVI, 1 x HDM i 1 x DP te je monitor spojen sa DVI kabelom, a TV sa HDMI kabelom.

Kod paljenja kompa a i kod restarta detektira samo jedan ekran i to TV uređaj. Monitor kao da ne postoji.

Ako iskopčam HDMI kabel iz grafe i upalim komp normalno je detektiran monitor. Ako naknadno dok komp radi u grafu prikopčam HDMI kabel dobijem  "duplicate monitor" ali ako odaberem "pc screen only" slika je samo na TV uređaju dok je prilikom odabira "second screen only" slika vidljiva na monitoru.

Kao da je primarni ekran TV uređaj a ne monitor. Ne znam da li ovo ima veze ali u postavkama  pod brojem 1 je TV a pod 2 monitor i nikako ne mogu pronaći gdje se to može promijeniti.

Ovo mi je prva Nvidia i iskreno ne snalazim se najbolje ali sam probao sve što mi je palo na pamet ali ne funkcionira kako bi ja to želio. ATI je što se tiče ovih stvari  bio puno jednostavniji za korištenje.

Driveri su zadnji 388.71.

Ako netko ima kakvu ideju bio bih jako zahvalan.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
GTX 1060 3GB problem slika na dva ekrana

port ima prednost naspram drugog. Meni je isto problem taj sta mi je TV spojen na DVI  i bios itd boot baca na telku a na monitoru se slika pojavi tek dok dodje do welcome screena ili desktopa a spojen je HDMIem

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 1060 3GB problem slika na dva ekrana
Pa povuces 1 u 2 ili obrnuto, ili negdje kliknes desni klik i odaberes da ti primarni bude pc, ima negdje opcija na mobu sam pa ti nemrem tocno reci.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX 1060 3GB problem slika na dva ekrana
sseennoonn kaže...

port ima prednost naspram drugog.

 Imao si pravo.  Spojio sam na drugi DVI izlaz adapter dvi to hdmi, te hdmi kabel u tv uređaj i sada sve radi.

Hvala

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice