GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.355.483
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

digresija a kako objasnjavas onda da sam ja imao bolji fps u nekim igrama na manjem oc-u nego suprotno

 

npr 4.2ghz od 4.4-5.

 4mal, nije da pametarim, ali moguće da ti je proc throttlao zbog nedovoljnog napona.

 

Tkđ. primjetio sam da neki devovi doslovno mole da se proc/grafa vrate na stock.

 

Sad, razumijem da gpu OC programi znaju srat, ali nije ni meni jasno ako imam stabilan OC proca sa stabilnim naponom kakve to veze ima.

 

Vrlo vjerovatno da se puca na nestručne "OC-e".

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 1:00 (DarthMarkus).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

CPU i GPU imaju različite komponente koje mogu biti opterećene. Nije svakih 100% opterećenja isto. Ako vidiš 100% u jednom trenutku, to nije istih 100% u drugom trenutku. CPU ili GPU nisu nikad 100% opterećeni zapravo, osim kod stress testova koji su dizajnirani tako da opterećuju sve komponente. Takt Z nije stabilan za sve te komponente i može u jednoj primjeni biti ok (jednoj igri ili sceni), a u drugoj se srušiti, throttlati i sl.  

Ja sam na svojoj 7700K mašini imao postavku čak za različit takt ovisan o tome koristi li se AVX pa staviš 5.1GHz za uobičajeno i ako su AVX instrukcije, 4.9. Tako je i s GPU-om, stres na neke komponente je veći i uzrokuje nestabilnost, iako naoko prolazi stabilno neki drugi test. U pravilu to riješiš naponom, ali napon ne možeš mijenjati na GPU-u... i da, prevelik overclock memorije također smeta jer se tada za struju bore GPU i VRAM.

Nope.
12 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

MSI Gtx 1080 Ti Gaming x? vidim najeftiniji Ti model, jel to valja kaj?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...

MSI Gtx 1080 Ti Gaming x? vidim najeftiniji Ti model, jel to valja kaj?

 Nema tu šta nevaljat.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...
alen29 kaže...

Informacija svima koji tu raspravljaju o temperaturi. Jucer sam zgrabio GTX1080 Ti Seahawk X i temperatura ide do 71 C na stock postavkama ventilatora, testirano u Mass Effect Andromedi. Cini mi se da je to malo vise nego sto sam ocekivao. Kolega 4mal , kakve su tvoje temperature?

 Koji takt čipa? Memorije? Je li to nakon pola sata igranja? Koja je ambijentalna temperatura? Kojim ventilatorom si zamijenio originalni?

 Sve su stock postavke, stavljam SS-ove is MSI Afterburnera i CPUID HW monitora. Slike su nakon nekih 15 minuta u igri. Ne znam koja je ambijentalna temperatura, vjerojatno nekih 20-ak stupnjeva, nisam nista podesavao na termometru, a danas i nije nesto toplo. Koristio sam originalni ventilator sto je dosao sa grafickom ako na to mislis. Cuo sam da ga ekipa mijenja sa Noctuinim, ali gubim garanciju time.

Takoder, stavio sam i kratki video da vidite kako to izgleda u kucistu. Planiram kasnije izbaciti ovaj 200-milimetarski i na njegovo mjesto staviti 2 klasicna 140 milimetarska. Pitam se, dize li temperature ovaj Noctuin hladnjak jer topli zrak koji prolazi do njega ide onda kroz radijator i ventilator graficke?

 

http://i64.tinypic.com/2s78eg0.png

http://i65.tinypic.com/rjigcx.png

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 8:37 (alen29).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nećeš izgubiti nikakvu garanciju mijenjanjem ventilatora, tko god ti je to rekao, laže. Bitno je samo da imaš ventilator. Čak i da ga nemaš, nikome ne moraš reći da si ga skinuo, ali naravno ne želiš nemati vent. :D 

 

Radijator mora primati hladni zrak, ne smije biti na putu toplom zraku, jer topli zrak izbacuje vani. To mu je smisao. U suprotnom moraš imati visoke temperature. Provjeri kakav zrak ide u rad.

Nope.
14 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Zanemarite sve ovo, ipak sam ja bio retard. Vidio sam da se GPU fan podize na 63%, a temperatura je i dalje bila visoka stoga sam stalno mislio da nesto nije u redu sa grafom. Ispostavilo se da je ventilator na radijatoru stalno radio na nekih 30% u igrama jer je bio ovisan o temperaturi procesora, procesor je radio na nekih 50-ak stupnjeva tako da se efektivno okretao na oko 500 RPM-a (od mogucih 1600). Kada sam pojacao vrtnju na nekih 1300 RPM (sto je i dalje dosta tiho), temperatura pala na oko 54 C. Najveci takt koji grafa postize sa OC profilom koji dode uz nju je oko 1960 MHz i to je cim udem u Haven, kasnije se spusti na oko 1920 MHz.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

eto bas kako sam rekao da ce temperature pasti 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Neka mi neko opiše u sexualnom smislu kakva ce mi bit razlika u skoku sa GTX 680 na GTX 1080 Ti. Dolazi grafa u subotu ipak sam se odlucio za MSI nemam mjesta za strix u kucistu a nisam htio referentnu od frenda pre visoke temp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...

Neka mi neko opiše u sexualnom smislu kakva ce mi bit razlika u skoku sa GTX 680 na GTX 1080 Ti. Dolazi grafa u subotu ipak sam se odlucio za MSI nemam mjesta za strix u kucistu a nisam htio referentnu od frenda pre visoke temp.

 Ono, da si žensko cijela bi se navlažila, tako nekako... 

SkorvY
10 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...

Neka mi neko opiše u sexualnom smislu kakva ce mi bit razlika u skoku sa GTX 680 na GTX 1080 Ti. Dolazi grafa u subotu ipak sam se odlucio za MSI nemam mjesta za strix u kucistu a nisam htio referentnu od frenda pre visoke temp.

 koji monitor imas? usput, ne zaboravi promijenit nik.

11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
jovial kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Neka mi neko opiše u sexualnom smislu kakva ce mi bit razlika u skoku sa GTX 680 na GTX 1080 Ti. Dolazi grafa u subotu ipak sam se odlucio za MSI nemam mjesta za strix u kucistu a nisam htio referentnu od frenda pre visoke temp.

 koji monitor imas? usput, ne zaboravi promijenit nik.

 Tonči Mjenjaj mi nick kad postam slike od grafe! 

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nemoguće je mijenjati nick, osim ako ti ga promijeni netko ručno...

Nope.
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...

Neka mi neko opiše u sexualnom smislu kakva ce mi bit razlika u skoku sa GTX 680 na GTX 1080 Ti. Dolazi grafa u subotu ipak sam se odlucio za MSI nemam mjesta za strix u kucistu a nisam htio referentnu od frenda pre visoke temp.

 

A jel bi prodao taj frend meni

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...
jovial kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Neka mi neko opiše u sexualnom smislu kakva ce mi bit razlika u skoku sa GTX 680 na GTX 1080 Ti. Dolazi grafa u subotu ipak sam se odlucio za MSI nemam mjesta za strix u kucistu a nisam htio referentnu od frenda pre visoke temp.

 koji monitor imas? usput, ne zaboravi promijenit nik.

 Tonči Mjenjaj mi nick kad postam slike od grafe! 

 ...nemreš niti to,Zajeb je već zauzeto na forumu.

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

administrator moze zamjenit ali uz obrazlozenje zasto...tak je bilo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Stigla zvjer😎lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 19:21 (Stjepanj).
Moj PC  
17 0 hvala 2
10 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...

Stigla zvjer😎lp

 dobre carape 

Battleog - 191silvinjo
11 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

@stijepanj kaj si prije imo?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 20:02 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

sve osim titana x/p!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...

Stigla zvjer😎lp

Treba si čekati voltu i uloviti čip te i veće snage za manje novaca. Ali dobro, svatko ima svoje.

ps. mrak kartica.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 20:33 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Valentin17 kaže...
Stjepanj kaže...

Stigla zvjer😎lp

Treba si čekati voltu i uloviti čip te i veće snage za manje novaca. Ali dobro, svatko ima svoje.

ps. mrak kartica.

 Volta je ovo novo od AMD kaj dolazi ili od nvidie tek 2018?

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...

 Volta je ovo novo od AMD kaj dolazi ili od nvidie tek 2018?

Ti uopće ne pratiš, Volta je nova generacija Nvidia kartica, izlazi krajem ove ili početkom iduće godine.

A uskoro i AMD planira izdati nove kartice pod imenom RX Vega.

 

GTX11xx (Volta)

AMD Vega

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 20:46 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

@Valentin17 ja nemogu vise cekati jel onda stalno cekam,nisam odgiro novi batman,witchera,rise of tomb raider,mass efect i jos brdo igrica,sad da jos cekam 2018

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...

@Valentin17 ja nemogu vise cekati jel onda stalno cekam

Nisam se tebi ni obraćao već prijatelju Stjepanju, ali dobro, on spada u entuzijaste tako da razumijem.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 21:11 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

U krivu si Ti je ove gen. zapravo XP 

tako da imamo titanice ;-)

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

https://videocardz.com/69791/msi-to-unveil-geforce-gtx-1080-ti-lightning-z-at-computex

 

op prva graficka sa USB Type-C portom za video out

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

 Prevod molim :P kaj znaci to kaj ce imat type-c port?

11 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Btw ZOTAC introduces a pair of GeForce GTX 1080 Ti Mini cards i to na vodi

 

 https://videocardz.com/69781/zotac-introduces-a-pair-of-geforce-gtx-1080-ti-mini-cards

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...
Fanu kaže...

 Prevod molim :P kaj znaci to kaj ce imat type-c port?

 Znaci da ce zauzimati manje mjesta na gpu a podrzavat ce displayport, thunderbird i hdmi protokol u pravilu imat ces kabao sa jedne strane usb type c s drugi hdmi,dp ili tb.

Neznam ja ne vidim da je to neki big deal.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice