Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 715.330
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
CyberDemonVZ kaže...

During a press event this week, AMD showed off its upcoming 8-core Summit Ridge processor, with its Zen-based CPU micro-architecture. In a benchmark test using Blender, the chip edged out Intel's own high-end 8-core 6900K Broadwell-E processor, with both running at 3 GHz.

 

Both CPUs ended up finishing the test on stage at roughly the same time, with the Zen chip edging out Intel's enthusiast processor by a hair. This is surprising given how fast Broadwell-E runs. It will be interesting to see if performance will be similar across a wide array of benchmarks, or if this particular benchmark favors AMD's chip at the moment. It is worth mentioning that Blender is a 3D graphics and animation benchmark that is heavily multi-threaded and loves CPU cores.

 

http://www.windowscentral.com/amds-next-major-cpu-edges-out-intels-broadwell-e-chip-during-press-event

 

Još nisam vidio u nekoj od tema koje pratim.

 Pa ovdje možeš http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=6&jumpto=5127643&sort=asc&view=flat

 

boxer me prestigao

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2016 21:25 (mirzet1976).
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
uzeo sam 980ti strix, inače imam i5 3550 (planiram uzeti 144Hz monitor i i7 skylake za mjesec dana). Igram trenutno overwatch na običnoj full hd ultra settings. grafička je na oko 55-80 usage i varira. fps oko 95-140. inače nekad pada dps do75. radio sam testove grafičke i čini se ok, temp i ostalo. znači vjerojatno bottleneck?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Sigurno bottleneck, i5 na niskom clocku nije dovoljan za taj kalibar kartice i 144hz monitor..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
uzeo sam 980ti strix, inače imam i5 3550 (planiram uzeti 144Hz monitor i i7 skylake za mjesec dana). Igram trenutno overwatch na običnoj full hd ultra settings. grafička je na oko 55-80 usage i varira. fps oko 95-140. inače nekad pada dps do75. radio sam testove grafičke i čini se ok, temp i ostalo. znači vjerojatno bottleneck?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Da.

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
they kaže...
uzeo sam 980ti strix, inače imam i5 3550 (planiram uzeti 144Hz monitor i i7 skylake za mjesec dana). Igram trenutno overwatch na običnoj full hd ultra settings. grafička je na oko 55-80 usage i varira. fps oko 95-140. inače nekad pada dps do75. radio sam testove grafičke i čini se ok, temp i ostalo. znači vjerojatno bottleneck?

 Jap, ja sam testirao sa i5 4570 + 980ti, bootlneck.

Isto sam bio na negdje oko 80%.

10 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Imao sam u planu nabavljati novu grafičku kartu a trenutno imam hd7870 ghz edition od sapphire-a, stim da mi je cpu fx8350 te me interesuje da li je neko testirao koja je najjača karta za koju fx8350 nije bottleneck.

 

MBO mi je Asus M5A97 r2.0 tako da je 4,3 Ghz neki optimum oc-a za 24/7, a nemam namjeru mjenjati cpu i mbo...

Imam u planu kupiti nesto od narednih karti:

 

GTX980 TI

GTX1070

RX 480 8GB

R9 390X 8GB

 

ako je neko testirao bio bih mu zahvalan da podjeli info. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Iskreno, FX ce imati BN sa bilo kojom od navedenih... Ne ovisno o CPU clocku, možda ako pređeš 5ghz. Uzmi si 470 ako neces mjenjati cpu

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
olem kaže...

Imao sam u planu nabavljati novu grafičku kartu a trenutno imam hd7870 ghz edition od sapphire-a, stim da mi je cpu fx8350 te me interesuje da li je neko testirao koja je najjača karta za koju fx8350 nije bottleneck.

 

MBO mi je Asus M5A97 r2.0 tako da je 4,3 Ghz neki optimum oc-a za 24/7, a nemam namjeru mjenjati cpu i mbo...

Imam u planu kupiti nesto od narednih karti:

 

GTX980 TI

GTX1070

RX 480 8GB

R9 390X 8GB

 

ako je neko testirao bio bih mu zahvalan da podjeli info. 

 Ja imam jos gori procesor fx 6300 i gtx 1060, te sve igre rade na max bez problema,a sad bottleneck se javlja u nekim igrama, al opet je to i dalje fluidno, uzmi grafu za koju imas para a kasnije racunaj da mijenjas plocu i proc

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Fx 8320 je kod mene vec nekoliko godina, i jos uvijek u Battlefield-ima radi na 60-80%.

U BF1 beti, na medium grafičkim postavkama, GTX 770 zakucana na 100%, a AMD si chilla na 70-tak posto.

Ako ga još overclockam, stavim postavke ne Ultra, pa mogao bi ga bez problema upariti s GTX 1070... Ako ne i jaču. Ok, bar što se BFa tiče.

Jesam u pravu?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Vjerovatno da, meni FX na 4.3 rastura igru. Ako je ta igra primarna ne treba ti 1070. Ja sa 380X ultra/high uz osnovni AA i ssao tjeram igru bez ikakvih problema.  Odi rađe na RX 470 i 21:9 freesync monitor. Dobiti češ ukupno daleko bolje gaming iskustvo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 11:27 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Mislim da si u pravu,ja sam testiral bf1 na low sve i na 64 playera vrti oko 90/100 fps na dx11-ici,s 12-icom je malo veci fps al su frezevi svako malo i stutering.Neznam kak drugi al ja sam uvjek testiral nove igre sve na low postavke grafičke i ak je proc daval neki prosjek od tak 80 do 100 fps to mi je bilo mjerilo da je to max kaj se da postići u igri nevezano kolko je jaka grafička po specifikacijama.Inače ako spustim clock na 3.5 gige na procu,pad fps-a je samo 3 do 4 kaj je zanemarivo ak si debelo preko 60.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 11:35 ($inke).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Također isto iskustvo DX11/DX 12 s time da mije na prethodnim driverima DX 12 radio savršeno...sad na zadnjim je obrnuto. DX 11 radi savršeno. Budu to ispeglali kroz koji mjesec.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Sjećam se bf4 kad je izašel isto sam paracel testiral na low sve i igra se vrtila oko 80 fps prosjek dok kasnije sa patchevima i prelaskom na win 10 igra na tim istim low postavkama radi na 110/120 fps-a,tak da bude vjerojatno dx12 još odteretil proc i moglo bi to samo prema više ići.Inače kolko sam skužil u dx12 scenariju nebi trebali optimizirani driveri tolko igrat ulogu kolko optimizacija same igre pa je to sve na loperima kak bude dalje.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
they kaže...
uzeo sam 980ti strix, inače imam i5 3550 (planiram uzeti 144Hz monitor i i7 skylake za mjesec dana). Igram trenutno overwatch na običnoj full hd ultra settings. grafička je na oko 55-80 usage i varira. fps oko 95-140. inače nekad pada dps do75. radio sam testove grafičke i čini se ok, temp i ostalo. znači vjerojatno bottleneck?

 pa nije valjda da će moj i5-3570k OC @4.4 i 16GB RAM biti bottleneck za gtx1070?

14 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

16GB rama ti nece biti bottleneck, al procesor ponekad hoce al nista zabrinjavajuce..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
HowYesN0 kaže...
they kaže...
uzeo sam 980ti strix, inače imam i5 3550 (planiram uzeti 144Hz monitor i i7 skylake za mjesec dana). Igram trenutno overwatch na običnoj full hd ultra settings. grafička je na oko 55-80 usage i varira. fps oko 95-140. inače nekad pada dps do75. radio sam testove grafičke i čini se ok, temp i ostalo. znači vjerojatno bottleneck?

 pa nije valjda da će moj i5-3570k OC @4.4 i 16GB RAM biti bottleneck za gtx1070?

 oce preslab je

Samsung S6 Edge+
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
HowYesN0 kaže...
 pa nije valjda da će moj i5-3570k OC @4.4 i 16GB RAM biti bottleneck za gtx1070?

  Jok, ako ne igraš na 144Hz monitoru ne treba te brinut bottleneck. Za 60 fps-a si miran još neko vrijeme... Ono što ti ansha kaže da će vjervatno biti bottlenecka u nekim scenarijima, je u stilu da će te proc kočit da nemaš npr 120fpsa nego 100.. Što je ionako nebitno na 60Hz monitorima. I mene je to brinulo (imamo isti proc) pa sam čitao po netu i sve je to OK. Tako da, generalno ćeš imat manji fps od nekog sa modernim procesorom ali, ponavljam, za 60 fps si miran još neko vrijeme.

pasko kaže...
 oce preslab je

 LOL! 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
skank666 kaže...
HowYesN0 kaže...
 pa nije valjda da će moj i5-3570k OC @4.4 i 16GB RAM biti bottleneck za gtx1070?

  Jok, ako ne igraš na 144Hz monitoru ne treba te brinut bottleneck. Za 60 fps-a si miran još neko vrijeme... Ono što ti ansha kaže da će vjervatno biti bottlenecka u nekim scenarijima, je u stilu da će te proc kočit da nemaš npr 120fpsa nego 100.. Što je ionako nebitno na 60Hz monitorima. I mene je to brinulo (imamo isti proc) pa sam čitao po netu i sve je to OK. Tako da, generalno ćeš imat manji fps od nekog sa modernim procesorom ali, ponavljam, za 60 fps si miran još neko vrijeme.

pasko kaže...
 oce preslab je

 LOL! 

 BITNO DA SI TI CITAO

 

taj procesor ce ti biti ok ali kako u kojim igrama

nije isto igrati tomb rider ili bf1 betu multiplayer sa 64 igraca

tada taj procesor mora racunati puno vise toga i tada ces osjetiti da to nije to

meni na i5 2500k koji radi na 4,5 i gtx 970 na high postavkama bf1 beta mi  procesor zakuca na 100% i ne pusta

i vidim da grafika radi malo na 99% pa malo pade na 60% i nemam ravan graf optercenja GPU

a to moze samo znacit da procesor nije dorastao zadatku

evo toliko

 

Samsung S6 Edge+
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 10:45 (pasko).
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Valjda mislis na 60%?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Ček sad koristiš moje argumente od pred neki dan da dokažeš da sam u krivu?! BF 1 je beta i ima "relativnih" problema sa perfomansama i uz to je cpu dependent igra i multiplayer. Ona zna koristit puno jezgri jer ima i zašto... I uostalom, pričaš o samo jednom primjeru i to bf1 BETA.

 Tu pričamo o igranju na 60 fpsa i nema govora o tolikom bottlenecku da će biti neigrivo tako da - ono - NE, bottleneck neće biti problem još neko vrijeme... OC-an i5 je još jako sposoban proc

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ali nece za sve

single player ce radit ok ali ce ga multiplayer igre bilo bf4 bilo novi bf1 kad izade jebat i nece moci iskoristiti 

pun potencijal gtx 1070 kartice

max tog procesora je najvjerojatnije neka gtx 1060 ili rx470 kartica

dok ako misli igrat multi kako ta gtx 1070 moze treba razmislit o nabavi drugog procesora

 

Samsung S6 Edge+
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

GTA V ce i u single-u zakucat i5 na 100% dosta cesto, ja sa 4690K @4.5ghz nisam mogao imat 60fps lock u odredjenim djelovima..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kolko vidim moj 3570k se još dobro drži, nije OCan...

Gledal na netu neke usporedbe sa novijim procesorima, razlika je od par fpsa, pa do kojih 15-20, al to je sve ono iznad 120fps, tak da je to nebitno..

 

3570k je još dobar proc, mislim da bu svaka igra namučila proc bilo stariji bilo noviji, većina je quad core procesora, kolko god ovi noviji bolje rade, al i oni imaju granice, tu bi sad dobro došli od intela 8jezgreni procesori, samo da im cijena padne

 

Ivy će izdržat još koju godinu, taman do izlaska 10nm (Broadwell) a onda umirovljenje i prelazak na novo..

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

AMD A8 6600k radi na 100%, dok gtx 950 varira izmedju 45-70% u BF1... Hoće li klokanje procesora ovdje šta pomoć puno? Trenutno sam na 4.2GHz
Ako ne, koji je najbolji jeftiniji procesor da bi išao uz gtx 950? gledao sam uzet mozda i3 novi

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Siky1234 kaže...

AMD A8 6600k radi na 100%, dok gtx 950 varira izmedju 45-70% u BF1... Hoće li klokanje procesora ovdje šta pomoć puno? Trenutno sam na 4.2GHz
Ako ne, koji je najbolji jeftiniji procesor da bi išao uz gtx 950? gledao sam uzet mozda i3 novi

Za tu grafu neces imati razlike da uzmes ista jace, jer je ona namjenjena za low/medium gaming

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 14:04 (chaselol).
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
chaselol kaže...
Siky1234 kaže...

AMD A8 6600k radi na 100%, dok gtx 950 varira izmedju 45-70% u BF1... Hoće li klokanje procesora ovdje šta pomoć puno? Trenutno sam na 4.2GHz
Ako ne, koji je najbolji jeftiniji procesor da bi išao uz gtx 950? gledao sam uzet mozda i3 novi

Za tu grafu neces imati razlike da uzmes ista jace, jer je ona namjenjena za low/medium gaming

Kako te nije sram konstantno dezinformirat po forumu?

Jel ti citas sta on pise? Procesor mu je na 100% a grafa na 45-70%! Dakle grafa nije iskoristena i sa overclockom ili jacim procesorom bi i te kako profitirao.

Stvarno si katastrofa..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
pasko kaže...

ali nece za sve

single player ce radit ok ali ce ga multiplayer igre bilo bf4 bilo novi bf1 kad izade jebat i nece moci iskoristiti 

pun potencijal gtx 1070 kartice

max tog procesora je najvjerojatnije neka gtx 1060 ili rx470 kartica

dok ako misli igrat multi kako ta gtx 1070 moze treba razmislit o nabavi drugog procesora

 

Al ne pričamo o tome da on gura koliko ta kartica može iskoristit nego da će imat ugodan gameplay...

evo ti pa gledaj:

 lock
lock

i još masu primjera sa raznih foruma, reditta i ostalih sranja al i to je individualno. Nekom je proc na 100% nekom nije itd, Ovo je beta!

zvonac kaže...

Kolko vidim moj 3570k se još dobro drži, nije OCan...

Gledal na netu neke usporedbe sa novijim procesorima, razlika je od par fpsa, pa do kojih 15-20, al to je sve ono iznad 120fps, tak da je to nebitno..

 

3570k je još dobar proc, mislim da bu svaka igra namučila proc bilo stariji bilo noviji, većina je quad core procesora, kolko god ovi noviji bolje rade, al i oni imaju granice, tu bi sad dobro došli od intela 8jezgreni procesori, samo da im cijena padne

 

Ivy će izdržat još koju godinu, taman do izlaska 10nm (Broadwell) a onda umirovljenje i prelazak na novo..

 Upravo to.... Kod gojka ispada da može slobodno u smeče

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ansha kaže...

bla bla bla samo brbljam i nista ne slusam

K'o i obicno laprdas bez pokrica, nista novo za tebe 

Ta grafa nije sposobna da pokrene nista jace od medium/low u modernim naslovima, zakucaj ultra/high s njom naravno da ce ti zakucati procesor na 100%, jer se ocekuje dosta vise od procesora samim time tada. Smanjis detalje, oslobodis procesor i dobijes odlican FPS i grafu zakucanu na 100%

Imas tonu YT video klipova kako ljudi igraju s tim procom i istom grafom, ali se moraju detalji smanjiti i gle cuda bude 60fps i iskoristenost grafe 100%

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 14:28 (chaselol).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
chaselol kaže...
ansha kaže...

bla bla bla samo brbljam i nista ne slusam

K'o i obicno laprdas bez pokrica, nista novo za tebe 

Ta grafa nije sposobna da pokrene nista jace od medium/low u modernim naslovima, zakucaj ultra/high s njom naravno da ce ti zakucati procesor na 100%, jer se ocekuje dosta vise od procesora samim time tada. Smanjis detalje, oslobodis procesor i dobijes odlican FPS i grafu zakucanu na 100%

Imas tonu YT video klipova kako ljudi igraju s tim procom i istom grafom, ali se moraju detalji smanjiti i gle cuda bude 60fps i iskoristenost grafe 100%

 



Lik sa istom grafičkom doduše na i5 pri većoj rezoluciji nego mojoj i većim detaljima ima 60+... na simuliranom i3 se već muči, ali opet i dalje veći detalje, a FPS isto veći



i3 nove generacije, ponovo, veća rezolucija i detalji, FPS ne pada ispod 50 na medium...

A ja trenutno na 1024x768 i sve low nemam u nekim trenutcima ni stabilnih 30...

Siky1234
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice