Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 715.249
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Zdravo

 

Prvo oprostite za jezik jer prihajam iz Slovenije pa bi samo pitao jel zna ko ili ima moj sledeči sistem bottleneck?Imam phenom IIx6 1090t stock 3.2Ghz i grafulja sapphire hd 7950 3gb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Grege kaže...

Zdravo

Prvo oprostite za jezik jer prihajam iz Slovenije pa bi samo pitao jel zna ko ili ima moj sledeči sistem bottleneck?Imam phenom IIx6 1090t stock 3.2Ghz i grafulja sapphire hd 7950 3gb.

 

Najmanj je to enostavno, si dal program PlayClaw in igrate igre, tako da vam pokaže na zaslonu med tekmo, je glavni procesor naložen in koliko grafično kartico. Če je procesor 100% in video manj kot 95% pa, da je zelo verjetno, da je to težava. (google translate from cro to slo)

To je barem lako, staviš program PlayClaw i igraš igre pa ti on pokazuje na zaslonu tokom igre koliko je opterećen glavni procesor a koliko je grafička kartica. Ako je procesor 100% a grafička manje od recimo 95% velika je vjerojatnost da je u pitanju usko grlo.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Grege kaže...

Zdravo

 

Prvo oprostite za jezik jer prihajam iz Slovenije pa bi samo pitao jel zna ko ili ima moj sledeči sistem bottleneck?Imam phenom IIx6 1090t stock 3.2Ghz i grafulja sapphire hd 7950 3gb.

 

Sa overclockom na 3.8 ili 4.0ghz taj proc ima da izgura sve postojece graficke kartice.Ja sa svojim na 4ghz iskoristavam 6950/6970 sa 100 posto dok mi je cpu zakucan na max.60 posto.(assassins creed 3).
Biti ili ne biti pitanje je sada.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jel ta playclaw to ti je isto kao FRAPS na isti način-možeš gledati šta ti rade kad igraš?

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Grege kaže...

Jel ta playclaw to ti je isto kao FRAPS na isti način-možeš gledati šta ti rade kad igraš?

da - playclaw 3 je jos boji od Frapsa - jer ti pokazuje koliko se koristi i cpu po jezgrama

Zamolba za članove foruma bik i itomic009 da nekomentiraju moje poruke, Hvala !
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Da FRAPS nema toga da ti pokazuje koliko se koristi cpu i gpu.Sutra ču to skinit dole sa partisa pa da vidim.Nadam se da nema bottlenecka.

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ja sam sad skinuo taj playclaw 3.2408 ili tako nes i nis mi ne pokazuje kak to postelam stavio sam hotkey f12 i to al nigdje nisam nasao opcije di stavit da se vidi fps i slicno..??

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ako ti treba za fps onda mislim da ti je FRAPS uredu-ti automatski pokaže u desnom zgornijem kotu brojeve fpsa.Samo pokreni program i minimiraj iza igre i to je to.Onaj f12 što ja znam je za video capture i to.

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ma znam mene zanima kako ovo da vidim koliko je proc koliko grafa opterecena..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Probaj to

ja ču sutra da naumim

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Stari skontao sam tamo kde imaš overlays u glavnom meniju izaberi-odkljukaj prvo zgoraj-show overlays on video and screenshots

onda mi reci jeli ti je uspjelo

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

evo uspio sam nac neki drugi ovaj radi ali mi daje krive informacije valjda zato kaj je trial verzija normalnu cijelu ni za lijek nisam uspio nac..:O

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

tek sad vidim koliko je bottleneck moj phenom za ovu karticu

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

a meni moj phenom zakuca 6770 na 99% u gta4, treba mi jača grafa

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

bas sad gledam u far cry3--gpu na 80% a cpu na 70%. šta tu ne valja? igra?driveri?

 

 

ti sto si se slozio imas isti problem? :D

Stranice su trenutno nedostupne.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2012 20:15 (Kill Frenzy).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Kill Frenzy kaže...

bas sad gledam u far cry3--gpu na 80% a cpu na 70%. šta tu ne valja? igra?driveri?

 

 

ti sto si se slozio imas isti problem? :D

Vjerojatno kombinacija oba problema, iako je mozda i samo do igre.

Da je CPU usko grlo bio bi na 100% a GPU nize od 100%, ovako znamo da do njega nije.

iclock2much
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Kill Frenzy kaže...

bas sad gledam u far cry3--gpu na 80% a cpu na 70%. šta tu ne valja? igra?driveri?

 

 

  Imamo skori isti setup a kod mene je GPU 95-99% bez dropova istina zauzeće procesora nisam gledao ali nemam nikakvih trzanja ništa.

Vrlo vjerojatno u nećemu drugome je problem, da i još sam na 12.8 driverima nisam skidao najnoviju betu...

14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ja imam ovu zadnju betu.moguce da je to problem

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Kill Frenzy kaže...

ja imam ovu zadnju betu.moguce da je to problem

  Može biti, iskreno nisam nikada skidao bete i isprobavao jer tako mi je svejedno jel imao 49 ili 52 fpsa samo gledam na WHQL i to je to.

Malo mi je čudno što imaš takve rezultate na finoj konfi to bi trebalo raditi ko podmazano.

16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Tiby kaže...
Kill Frenzy kaže...

ja imam ovu zadnju betu.moguce da je to problem

  Može biti, iskreno nisam nikada skidao bete i isprobavao jer tako mi je svejedno jel imao 49 ili 52 fpsa samo gledam na WHQL i to je to.

Malo mi je čudno što imaš takve rezultate na finoj konfi to bi trebalo raditi ko podmazano.

Da ti staviš 12.11 beta nove i tebi bi bilo kao i njemu a igra bi radila kako ti sada radi, možda i bolje.

Jednostavno se grafu učinkovitije iskorištava pa zauzeće ne mora biti toliko visoko za određene detalje.

Meni je recimo s 12.11beta u BF3 iskorištavanej grafe palo s 80-90% na 70-80% a FPS ostao isti.

proc mi se i dalje muči na 100%, ali grafičkoj je lakše.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

da ali meni recimo fc3 radi tako da ako je ispod 40fpsa kao da će mi oči ispast od ms-a...dok recimo metro maxan radi ko vurica i ne šteka ni ispod 40 što je posve normalno i tako bi i trebalo biti

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Vec sam upoznat da imam bottleneck s AMD 5400+ 64x2 2.8Ghz i HD 6670 DDR5.

Ali recimo kod MAss Effecta 1 proc radi na 95/100% a graficka ne prelazi 50%...u cemu je tu problem ?? isto bottleneck..pa ipak je to starija igra i nebi trebala koristiti toliko ovaj procesor ? ili grijesim ?? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2012 23:41 (L1nNk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Grege kaže...

Probaj to

ja ču sutra da naumim

ovo je play claw 4 mislim - ja sam gore napisao da skinete play claw 3 sa razlogom - iako starija verzija - jednostavnija je za upotrebu, ja sam nakon pc4 se vratio na pc3 - i to nije free program - nemojte skidati trail verziju - mozete ''kupit'' na TPB ili nekom drugom Share siteu taj porogram sa kljucem naravno... 

Zamolba za članove foruma bik i itomic009 da nekomentiraju moje poruke, Hvala !
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Recite mi čisto informativno, tko ima iskustva s njima... ovi celeroni od 300kn G550 npr. koju GPU to najviše gura bez bottlecka? Pretpostavljam da može ati 7750? A 7770?

Isto pitanje i za pentiuma g860- od 500kn. Dal taj može 7770? Isplati li se s obzirom na razliku u cijeni uopće uzimati g860 pored tih celerona tj. dali postoji između njih velika razlika? 

 

Brijem da su oni athloni x4 na fm2 socketu best buy za malo više love (kad govorimo o ultra jeftinim pc za solidno igranje). No kad bi gledali čisto igrice dal su ti athloni bolji od npr. tog pentiuma g860?

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2012 1:35 (klapna).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Athloni X4 su bolji od svih tih celerona a mogu pogonit dobro HD 7770.

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
x4 u svakom slucaju bolji, moj stari q9400@3.8ghz nije mogao gurat moju 6850...a ta 7770 je nesto slabija...uglavnom uzet sto jaci x4!
Rasturam na i7-920@3.8ghz + ArticCooling Freezer 13 + ASUS P6T Deluxe Ver.2 + MSI Radeon R6850 Cyclone OC Power Edition 1GB 1010/4880mhz
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kolege, kakvo je vaše mišljenje, da li moj phenom x4 925@ 3.0ghz bottleneck za hd 7850? Vidio sam na topicu da ima nekakav program, ali trudim se što manje toga instalirati na pc, pa tražim procjenu iz iskustva.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Da, u igrama koje su cpu zahtjevne će ti biti botlneck sigurno.
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Moje mišljenje je da Phenom II x4 ne bi trebao biti bottleneck HD 7850 i HD 7870 grafičkih kartica u nijednoj situaciji.

Najbolje stavi PlayClaw ili MSI Afterburner (programi su vrlo mali, ne zauzimaju puno podatkovnog prostora) i sam provjeri.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Učinjeno. Dakle, procesor nije došao do 90% po jezgri ni u jednoj igri što sam kratko probao: skryrim, borderlands2, metro2033 sve na ultra. grafa je bila najmanje aktivna u skyrimu oko 70% pa u b2 preko 80% a u metrou preko 90%, skoro 100%. Jel to znači da nema bottlenecka?

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2012 15:04 (metallic).
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice