Odabir grafičke

poruka: 62
|
čitano: 9.709
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
o cem ti? pa nisam glup da neznam da driveri itekako utjecu na performanse. al ja ne govorim o arhitekturi pro kartica za obradu, vec ti govorim da jedna 4870 graficka nemoze radit ko 4890 kakvi god driveri bili za 4870. ti se pravis pametan, i usporedujes grafe za igranje i one za obradu. pa naravno da su driveri za njih drukciji.. malo citaj gore. kad mi dokazes da 4870 pobjeduje 90 bez klokanja, pomocu drivera, klanjam ti se.
Want me to Google that for you?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
puls4R kaže...
o cem ti? pa nisam glup da neznam da driveri itekako utjecu na performanse. al ja ne govorim o arhitekturi pro kartica za obradu, vec ti govorim da jedna 4870 graficka nemoze radit ko 4890 kakvi god driveri bili za 4870. ti se pravis pametan, i usporedujes grafe za igranje i one za obradu. pa naravno da su driveri za njih drukciji.. malo citaj gore. kad mi dokazes da 4870 pobjeduje 90 bez klokanja, pomocu drivera, klanjam ti se.

Čovječe ti ne znaš šta pričaš, pričaš gluposti koje nemaju veze sa mojim postovima, zatim odgovaraš na moj post govoreći jedno, pa drugi put posereš to šta si SAM rekao i kažeš treće.

J..ote koji si ti biser. Pročitaj sve ponovo.  Prvo kažeš na sam pogriješio u vezi drivera (a govorio sam o pro grafuljama), post nakon mog odgovora kažeš ovo šta je citirano iznad, tj. potvrdiš moju teoriju na koju si prvo napisao da nije točna, ALI ONDA OPET POČNEŠ O NEKAKVIM 4670/90 wtf? od kud si to izvuko? hahahaha baš si gljup. I šta je najjače o kakvim ti performansama pričaš, jesi ti uopće razumio šta sam ja napisao? nisi baš lumen čini mi se.

Niti jednom nisam rekao da 4670 može biti bolja od 4690 ili tako nešto u ikakvom smislu šta se može izvuć na takav način., jer takve stvari nisam uopće spominjao, ne znam od kuda si ti to sve i svašta izvukao. Govorio sam od razlikama imeđu normalnih, i pro grafičkih kartica. Gdje pro služe za CAD apps temeljene na OpenGL-u, a normalne čiji su driveri poglupljeni na brijane su na dx( ali ti to ne razumiješ; dx ti je directX). i to sve skupa znači da pro vs normalne = svaka koristi drugačije drivere koji upravljaju tako da su normalne bolje za igranje, a pro bolje rade za cad apps(čitaj 'aplikacije').

Dok ti spominješ prvo neku arhitekturu, pa se onda posereš i kažeš kao da znaš da su to driveri, pa onda opet počneš nešto da sam ja rekao 4670/90, Bože sačuvaj tvojih gluposti. Plač majke božje.

čovječe ti pričaš priče o crvenom mravcu.

14 godina
offline
RE: Odabir grafičke

ati radeon x1300/x1550 radi cod 4 mw na 60 fps :) i dodje 200kn xD

14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
Sheeva kaže...

ati radeon x1300/x1550 radi cod 4 mw na 60 fps :) i dodje 200kn xD

o tome ja pričam cijelo vrijeme. koji će ti ona od 1500kn. Cool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
pa vidiš,ako imaš monitor reze 1920x1200 i želiš stabilan fps i dobru grafiku,onda treba malo uložit u grafu
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
pod009 kaže...
pa vidiš,ako imaš monitor reze 1920x1200 i želiš stabilan fps i dobru grafiku,onda treba malo uložit u grafu

da. opet jedan koji ne gleda objektivno na situaciju, nego je pročitao zadnja dva posta. (pročitaj sve moje i vidjet ćeš da nema potrebe za ovim tvojim komentarom)

14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

Gle da se ne svadamo.. stvar je u tom da ti treba bar grafa od oko 800kn da bi mogo na pristojnoj rezoluciji igrat nove igre.

 

Cini mi se da 4850 spada u tu kategoriju.

 

Za full hd je to otprilike low-mid end grafa i nije losa. Al nemos mjerit po jednoj igri, ajd crysis ili gta iv probaj tjerat na tom.

 

Uglavnom nesto za danasnje potrebe bi bila grafa od 800-900kn najmanje (Za sve najnovije igre)

Want me to Google that for you?
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
lol, i dalje se ne slažem jer na amd x3 i 2 GB rama, i 4650 igram sve na medium high postavke najzahtjevnije i crysis i sl. ali ok, necemo se prepirat, nema veze više.. ;)
15 godina
protjeran
offline
RE: Odabir grafičke
puls4R kaže...

Gle da se ne svadamo.. stvar je u tom da ti treba bar grafa od oko 800kn da bi mogo na pristojnoj rezoluciji igrat nove igre.

 

Cini mi se da 4850 spada u tu kategoriju.

 

Za full hd je to otprilike low-mid end grafa i nije losa. Al nemos mjerit po jednoj igri, ajd crysis ili gta iv probaj tjerat na tom.

 

Uglavnom nesto za danasnje potrebe bi bila grafa od 800-900kn najmanje (Za sve najnovije igre)

 Best-buy mainstream će biti dobra prije i poslije, a i dan danasNevinašce za par godina igranja. Pa i najmodernijih naslova. Crysis ne moš ni danas na HD4850 vrtiti, a igra izašla prije grafe? Moš, ali na kakvim 1280x1024 i medium. Pa ko voli nek izvoli. Meni bi bilo dosta medium, ali ja uzimam komp za 4-5 god unaprijed, a i grafe svako malo promijenim barem je tako bilo do sada iako ne rado...

Sticky boredom with a book, I can make it do things you wouldn't think it ever could!
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

Postovani trebam pomoc oko graficke kartice imam jednu koju sam izabrao 

Sparkle GeForce 9600GT SLi 2048MB DDR2/256-bit, PCIe, Dual-DVI/HDCP   

 

Trenutna kartica koju imam je geforce 9600 gso/384 i napajaje je lose 350w enermah sada me zanima koliko je ova gt bolja i da li trebam mozda bolje napajanje i koliko ??

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2010 14:53 (momo24).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Odabir grafičke

Znatiželje radi, tražim mišljenje..

 

Ja sam svoju grafu prije 15 mjeseci kupio za 1700kn (preko veze), pa me sad zanima čisto objektivno gledano isplati mi li se sada nešto mijenjati?

Imam 22" Samsung widescreen monitor, te 750W Corsair modularno napajanje.

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Odabir grafičke
Dado_ZG78 kaže...

Znatiželje radi, tražim mišljenje..

 

Ja sam svoju grafu prije 15 mjeseci kupio za 1700kn (preko veze), pa me sad zanima čisto objektivno gledano isplati mi li se sada nešto mijenjati?

Imam 22" Samsung widescreen monitor, te 750W Corsair modularno napajanje.

 

Po mišljenju totalno ti je glupo mjenjati takvu graficku koja je zvjerka za 22'' monitor, jer

nepostoji igra koju nemoze tjerati na high na 1680-1050.

http://www.hr-invites.com/register.php (torrenti i pozivnice)
15 godina
protjeran
offline
RE: Odabir grafičke
momo24 kaže...

Postovani trebam pomoc oko graficke kartice imam jednu koju sam izabrao 

Sparkle GeForce 9600GT SLi 2048MB DDR2/256-bit, PCIe, Dual-DVI/HDCP   

 

Trenutna kartica koju imam je geforce 9600 gso/384 i napajaje je lose 350w enermah sada me zanima koliko je ova gt bolja i da li trebam mozda bolje napajanje i koliko ??

 Nije niš bolje ako ima 2G memorije. Jača nije po tome, nego kako si uspio vrtit igre na tom napajanju snage 350W? Ta kartica treba jače? Pa ja sam imao ekvivalent Geforce tvojoj (8800GT) i napajanje CoolerMaster 460 se pregrijavalo konstantno.

Sticky boredom with a book, I can make it do things you wouldn't think it ever could!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke

pa jos uvijek imam to napajanje staro mi riknulo a tek sada dobio neke suske za novo pa mislio odmah i grafu sta znaci nije nis bolja od ove koje imam jer sam citai i gledai perfomance je puno bolji od 96gso a sto se tice napajanja mislim da cu uzet

Xilence 600W Gaming Edition, ATX 2.2, active PFC, 1×PCIe, 4×SATA, 20+4-pin, 135mm fan, Black (SPS-XP600-135R)     

 

 

mislim da je ovo puno bolje od staroga !!!

14 godina
protjeran
offline
RE: Odabir grafičke
satara kaže...
odlična je, ne znam šta svi kupuju grafičke od 1500 kuna ili tako negdje, jer svi bi samo igrali igrice, kupi je..te imaš predobrih za 400 kuna. vrhunskih za 600....ove ostale nemoj ni gledat, ja npr. imam saphire 4650 512 + 1gb hyper, ne treba ti više, ta je koštala 400kuna, uzmeš 2GB rama, i amd phenom X3 za 600 kn i otključaš još jednu jezgru (ako imaš matčnu za to)i mirna bosna. furat ćeš sve nove igrice na high postavkama PROVJERENO!
U buduće cca za 2godine. izaći će ti HRPA novih grafičkih sa '10puta više' boljih i jačih tehnologija i koštat će standardni model opet oko 400-500kn, i opet će biti bolje od onih starih modela kartica koje danas koštaju 1500 kuna.

zato me poslušaj sinko...uzmi novce i bježi...

aj šut ti majke ti mile kad nemaš pojma kaka grafa za 400kn jes ti iz popovače izletio,HD 4890 bi bio najbolji izbor

14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke

gle samo zelim iskren odgovor nista vise ne kuzim se u graficke toliko sto ih vise gledam na netu to mi sve ide na ... ako me kuzite samo me zanima koja bi bila bolja od te moje gf96gso do negdje 900kn i da je GF ofc !!!I naravno perfomance da je bolji samo me to i zanima u stvari jer sta ce mi grafa ako je podjednaka ovoj koju imam !!!

 

I decki lakse malo hehe !!:))

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2010 23:36 (momo24).
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

imam monitor od 20" i koja je graficka bolja za igranje novijih igara hd 5670 1gb ili gts 250 1gb

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

imam monitor od 20" i koja je bolja graficka za igranje novijih igara hd 5670 1gb ili gts 250 1gb

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
softa99 kaže...

imam monitor od 20" i koja je graficka bolja za igranje novijih igara hd 5670 1gb ili gts 250 1gb

bolje ti je izdvojiti još 300-500 kuna i uzeti 5750 ili 5770

ako te ne zanimaju samo performanse a ne dx11 onda uzmi hd4890

 

5670 ili 250 ti nikako ne bi preporučio jer ti se nimalo ne isplate

 

niti imaju dobre performanse a ova nvidijina ne podržava dx11

 

uglavnom to je glup izbor,barem po mom mišljenju

15 godina
protjeran
offline
RE: Odabir grafičke
softa99 kaže...

imam monitor od 20" i koja je graficka bolja za igranje novijih igara hd 5670 1gb ili gts 250 1gb

Bolja kartica izmedju navedenih za igranje je GTS250. Za igranje novih igara je potrebna HD5670 jer ima DX11 iako tek one nadolazeče u 2010. god. Ipak ti trebaš i 1G memorije za taj monitor jer je 20 inch pa pretpostavljam imaš rezu neku ko ja 1680x1050 ili 1440x900. Obe imaju 1GB. Ja bih uzeo HD5770 1GB jer je jaka barem za još godinu-dve dana, a košta oko 1100 kuna (imaš u subotu akciju u Linksu-na sniženju) kao GTS250. HD 5670 je slabija mainstream kartica i zato dodje manje para

softa99 kaže...

imam monitor od 20" i koja je bolja graficka za igranje novijih igara hd 5670 1gb ili gts 250 1gb

 isto takoSmijeh

weather changes moods
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

gts 250 od te dvije, iako bi ja negdje probo nac 4870..

[url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1053381][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/1053381.png[/img][/url]
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

Da ne otvaram novu temu...Možete mi preporučiti neku grafičku za moju konfu do 700 kn! Konfiguracija je pod moj PC.

Unaprijed, hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

Hd4850 pojede obje za dorucak a u istom je cjenovnom rangu.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
puls4R kaže...

Gle da se ne svadamo.. stvar je u tom da ti treba bar grafa od oko 800kn da bi mogo na pristojnoj rezoluciji igrat nove igre.

 

Cini mi se da 4850 spada u tu kategoriju.

 

Za full hd je to otprilike low-mid end grafa i nije losa. Al nemos mjerit po jednoj igri, ajd crysis ili gta iv probaj tjerat na tom.

 

Uglavnom nesto za danasnje potrebe bi bila grafa od 800-900kn najmanje (Za sve najnovije igre)

ia igram gta 4 sa 4670..medium postavke skoro sve, 1440*900..(na 22" monitoru, ali nije da se vide pixeli, ok je)

leti oko 30-45 fps, zavisi, ali ne pada ispod 30, i prosjecno oko 35-40..

skazem se da je sto se tice ekonomicnosti bolje uzimati svake 2 godine grafu od nekih 400KN il slicno..

ne vrijedi uzimati graficku koja ce tek na 2-3 igre doci na svoje granice, a za ostale bit overkill..

uz to, igre se testiraju sa AA AF i kojekakvim dodacima koje se skoro pa i ne primjete, ali znacajno smanjuju fps..

to je cinjenica, jedna 4850 danas je sasvim dovoljna i za zahtjevnije gamere..ne vrti crysis, pa sta..uzimas grafu za 1500KN+ a crysis si vec preso tri put, ili vise ??

sad je zelis opet sa malo boljom grafikom :P

trenutno je komp od oko 5000KN (uvijek moram skontat koliko je to KM xD..iz bosne sam) best buy i moze vrtit i sve igre, i zahtjevne aplikacije..

ulagat u komp od 8-11k KN je foliranje ili bacanje novca..

ali takvi predpostavljam i uzimaju auto koje trosi 15l i kosta 300 000KN..(ili njegov tata lol)

 

za obicne ljude ne trebaju skupe grafe, nit skupi procovi i slicno..uvijek ima best buy opcija, a sve ostalo se previse placa za premalen dobit performansi..ili ima logike uzet graficku duplo skuplju koja je 40-50% bolja..

za mene nema, i kao da smo svi navikli na neki luxus, smanjis grafiku i uzivas..

postoje ljudi koji imaju novaca za bacat, i to je ok, sto bi stedili kad im je sitnica dat 8000KN za komp, a provest ce puno puno vremena za njim..

sve ovisi od toga koliko vremena trosimo za racunarom i koliko nam on koristi, bilo u poslu ili zabavi..

i nema smisla svadjat se..nekome je glupost kupit grafu od 1500KN, a neko provodi vise od pola dana za racunarom, i nema na sta drugo trosit pare, i za nekog je prosto besmisleno potrosit manje, kad mu tata da 10 000 KN pa da sebi nesta izabere xD

 

15 godina
protjeran
offline
RE: Odabir grafičke
iron_guitar kaže...

Da ne otvaram novu temu...Možete mi preporučiti neku grafičku za moju konfu do 700 kn! Konfiguracija je pod moj PC.

Unaprijed, hvala!

 Koje marke je napajanje? Ako je kvalitetno onda će 400W biti dovoljno za taj mainstream, ako nije neko Fortron, Corsair, Chieftec, Antec,... onda ne bi radila! Ova ti je 720KN i ja bih tu sigurno sebi kupio da nisam išao kupovati high-end komponente...

weather changes moods
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
stoncin3 kaže...
iron_guitar kaže...

Da ne otvaram novu temu...Možete mi preporučiti neku grafičku za moju konfu do 700 kn! Konfiguracija je pod moj PC.

Unaprijed, hvala!

 Koje marke je napajanje? Ako je kvalitetno onda će 400W biti dovoljno za taj mainstream, ako nije neko Fortron, Corsair, Chieftec, Antec,... onda ne bi radila! Ova ti je 720KN i ja bih tu sigurno sebi kupio da nisam išao kupovati high-end komponente...

Napajanje je CODEGEN 400 W...Znam da je napajanje sr*nje i da za novije grafičke nije dovoljno, pa šparam za novo napajanje i grafičku...Hvala svejedno!

15 godina
protjeran
offline
RE: Odabir grafičke

Za grafu 700KN taman... ček malo da vidim koliko košta 5670 Radeon?Nevinašce

EDIT: ja bih na ovu btw već sam ti gore poručio u prošlom mom postu. Imaš ovdje link za nabavku. Od Sapphire je grafička; ja vjerujem da je to kvalitetniji proizvođač. Imao sam sve grafičke do sad od njih i nisu se još pokvarile osim prve koja je bila GeCube i jedna Nvidia XFX. A evo da ne lažem i jedan pouzdan review od kartice...

she caught me off my guard amazes me the will of instinct
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 15:38 (stoncin3).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke

Ak uzmem 5670 Radeon moram uzet i novo napajanje ili će ovo bit dovoljno??

15 godina
protjeran
offline
RE: Odabir grafičke

Biti će dostatno to Codegen! Taj ti je mislim best-buy mainstream grafičkih k. kao lanjske godine Radeon 4670.

she caught me off my guard amazes me the will of instinct
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice