Za početnike: Driveri grafičkih kartica

poruka: 187
|
čitano: 168.236
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Moze me netko provest kroz deinstalaciju AMD drivera? Pod add7remove, uninstal AMD bla bla, i sad '' Choose individual AMD software components to uninstal'' ili ''Express Uninstal ALL AMD Software'' ? Naime zelio bi vratit se na neku od predhodnih verzija drivera.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Uninstall all , resetiraj komp , pa instaliraj druge drivere

[url=http://valid.canardpc.com/2818576][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2818576.png[/img][/url]
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Pozdrav svima!!!!

Juce sam kod druga instalirao Windows XP X32 SP3 i sada imam problem, slika je nekako izoblicena i boje su izbledjele, a sto je najgore nigje nemogu da nadjem drajvere za maticnu plocu IBM WMT478/NWD, pa ako neko moze da mi posalje link gdje bih mogao da skinem ovev drajvere.

 

Hvala!!!

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Može li mala pomoć...računalo trenutno koristi integrisani grafu i nije koristilo drugu,ugradil bi novu graficku kartu za koju sam skinul drajvere sa sajta proizvodjača...zanima me što dalje...? Kad instalirat drajver,prije ili nakon ugradnje graf. karte u racunalo i treba li se što,kak i gdje podešavat?

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2013 17:05 (popkorn).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Ubodeš grafu, instaliraš odgovarajuće drajvere i vozi {#}

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
rapture686 kaže...

Ubodeš grafu, instaliraš odgovarajuće drajvere i vozi {#}

Eh zaboravio si mu reć ako koristi integriranu da prvo od nje izbriše drajvere, te ju zatim isključi u biosu, stavi novu grafu, instalira drajvere i teko onda može vozit {#}.

LOL EUNE: oloferno
11 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Brisao odnosno deinstalirao sam neke nepotrebne programe na Windowsu XP pro. , pa sam greškom(pušiona) maknuo neki program " Audio ... HD ..." od cca 40-tak MB. I sad nemam tona, Greška !?. Dali netko možda zna kako se to može vratiti(ako je moguće), ili nešto drugo što bi mi vratilo zvuk. Hvala unaprijed KAMI88.

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Saznaj ime zvucne kartice, ako je nemas onda ime maticne. Upisi na google ako je malo novija maticna, izbacit ce ti official stranicu od proizvodada i tamo bi trebao pronaci drivere pa tako i za audio hd definition bus, sretno javi dali je pomoglo ;)

13 godina
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Koliko je dobro updateat drivere sa službenim upgrade programima(od Nvidie ili ATI-a svejedno)?

Battlelog:cro1911
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Naci imam ASrock B75M-DGS maticnu i uz nju sam dobio drivere ali ja imam windwos 8.1 i onda kada stavim cd u komp i otvorim program i kliknem instaliraj drivere pise mi ovo Access violation at address 00409a0eAccess violation at address 00409a0e

Imam ati radeon hd3850 i instalirao sam amd drivere za nju ali mi opet u nekim igrama nekad ne pokazuje sliku ili na FB kad idem gledat vide onda mi je onak crno pa nakon nekog vremena se vidi cijeli video i sto da sada radim?

cpu:intel g2010

ram:4gb

napajanje:atx feel400

hdd:1tb wd blue

 

Kada sam imao windwos 7 sve je bilo ok ali ja bas ocu imat windwos 8.1 i jel se moze to nekak popravit onda?

 

I da sounda mi nema pa mislim da mi je to zbog drivera ali kako cu ih instalirati kada cd neprima windows 8?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 9:48 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
Za Hd 3850 (i za sve starije od hd 5xxx) nema drivera za 8.1, samo za 8. Ja sam imao problema s driverima za display i zvukom ponekad zbog tog. Na 7 sve radi normalno :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Naci moram onda opet instaliart windows 7?

9 godina
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
Pa tako je najbolje, tako sam ja napravio, bolje bit na 7 sa ispravnim driverima nego na 8.1. Biraj 7 ili 8. Ja sam se vratio na 7.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

A jel mi mozes dati link od windowsa 7 ultimate 64bit jer ja sam prijasnji skinuo sa piratebaya i poslje nakon nekog vremena mi pise da windows nije aktiviran te moram otic pod my coumupet desni kilk proparties i ono na ekranu kaj pise da nije aktiviran ce se  onda maknut

I koje drivere da onda instaliram poslje instalacije win 7

Ja stavim cd od maticne i samo instaliram drivere a ove utilites ne a pise mi da je to reccomended pa dali je to stvarno korisno

I poslje toga skinem sa amd stranice win 7 64 bit 13.9 driver za moju graficku jer ovi noviji upedate ne podrzava moja grafa pa poslje toga odem pod windows upedate i sve instaliram

 

DALI JE TO DOBRO OVO STO JA RADIM???

9 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Ljudi  nemogu da nadem  driver za  graficku  karticu sve sto znam jeste  nvidia gforce 256 zasebna   . Ako moze  iko  da mi posalje link  gdje da skinem  il da mi pomogne ikako 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Ljudi jel moze pomoc nemogu da nadem  driver za graciku karticu   znam samo da je  nvidia gforce 256 zasebna  ako moze link gdje da nadem isntalaciju  il bilo kakava pomoc 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

http://www.geforce.com/drivers

 

 

odaberi Legacy - GeForce 256 Series

9 godina
neaktivan
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

skino sam sve i kad pocne da instalira  izbaci mi "The nvidia setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware.setup will not exit"

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 17:09 (makaze).
9 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

jel moze netko pomoc il ne :) jel mozda prestavlja na tom linku problem sto mi je sistem win 7  32 bita  :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 19:26 (makaze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
Moraš aktivirati windowse loaderom ili nekim aktivatorom ili nađi preactivated. Ja updatam drivere driver boosterom a za grafu na amd-u. Upalim win update da obavi svoje i to je to. Instalacija direct x-a, MS visual C++ 2008, 2010 itd....
9 godina
neaktivan
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

jarane ja sam novi pa ako moze malo blize da to objasnis  a imam  driver boster vec :) 

9 godina
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
pokreni ga nek ti nade drivere za zvuk, chipset i ostalo. Upisi u svoj omiljeni torrent pretrazivac windows 7 loader. U par klikova je gotovo. Odaberes tamo slicicu nekog branda i gotovo, restart i to je to. instal catalyst i nebi trebao imati problema.
8 godina
neaktivan
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Početničko pitanje...

 

Dali je potrebno kod svake instalacije novog drivera deinstalatirati stari? Ako da, zašto?

 

Ili je dovoljno samo instalirati novi?

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2016 13:19 (Renta10).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Bok!

 Kada treba napraviti updete drivers na grafičkoj kartici, i da li je potrebno iako sve radi kako treba?

 

Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
veseli007 kaže...

Bok!

 Kada treba napraviti updete drivers na grafičkoj kartici, i da li je potrebno iako sve radi kako treba?

 

 Ako igraš igre koje su upravo izašle poželjno je skinuti zadnje drivere, inače ne moraš žuriti, uvjek je dobro sačekati koji dan, zna se dogoditi da se driveri povuku jer se naknadno utvrde neki bugovi.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
13 godina
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

Pozdrav,

 

nakon zadnjeg updatea igre, i stavio sam zadnji soft grafe, u cod WZ bude ovako kockasto oruzje te zna kao bljestit trava na nekim mjestima. Problem je samo u toj igri. U drugima kolko sam vidio se ne dogada nista takvo. Zanima me jel do grafe ili igre? Radi se o rtx 2060 u hp omen laptopu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

-loša textura.. tj ili je kvar vga-gpu-ram.. ili je bug u igri.. a može biti povezano s driverom jer on to sve povezuje, možda treba update-patch za igru itd.. (najvjerojatnije to posljednje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Za početnike: Driveri grafičkih kartica

znaci ne bi se trebao brinuti da je grafa sje?

 

edit: obrisao sam drivere i ponovo snimio nove, ali isto je. sada vidim i u apexu i evil within 2 da u daljini teksture ko da bljeste i sjene, nezz kaj da napravim da se to rijesi. do prije par dana je sve bilo normalno

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2020 19:33 (Pri3s7).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica
Pri3s7 kaže...

Problem ti je nastao nakon dvije promjene koje si napravio, nadogradnja same igre i nadogradnja drivera grafičke kartice.

Sada preostaje utvrditi koja točno od ove dvije promjene je uzrokovala navedeni problem.

Kaj se tiče igre, tu nemaš kaj ispitivati, to je tako kako je, nadogradnja igre ide kako ide.

Ali možeš ispitati da li je problem do novoga drivera tako da kompletno obrišeš stari driver sa određenim alatom, Display driver Uninstaller (link). 

Nakon toga sa Nvidia stranice za svoju mobilnu RTX 2060 grafičku karticu skini i instaliraj prethodno verziju drivera koji si imao i koji je radio kako treba.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2020 19:48 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Za početnike: Driveri grafičkih kartica

evo napravio sam sve po uputama iz videa i izbrisao u safe modu stare drivere i stavio neke druge ali i dalje mi se cini da je isto :( probao sam za sada u apexu, ali to bude samo dok igram match, u meni je sve normalno, ko da se nes sje u postavkama i mora se popravit, a neeznam kaj

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice