Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

poruka: 1.692
|
čitano: 636.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

pečnica nema 100%-tni učinak, što znaći da se ne mora popravit.

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Doppler kaže...

Evo jos jedan dokaz da ova tehnika radi, hvala mom prijatelju Larisu sto me uputio i nagovorio na ovo :)

 

ZOTAC 8800 GTX PCIE 768MB DDR3, roze linije, hieroglifi, Windows nikako nije mogao da prepozna graficku... 200 C, 9 minuta, 2h hladjenja, Rezultat:

 

 

Meni neradi :/

Udri brigu na veselje
14 godina
protjeran
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

je tko proobavao jel mu uspjelo

xDDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
danfa123 kaže...

je tko proobavao jel mu uspjelo

Jesam ja i zadovoljan svojom grafom:D

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend:
15 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

A probat cu ja par starih AGP-ica,sto su neispravne:

 

 

ATi Radeon 7500 64MB DDR2 - Prikazuje artefakata

 

 

Riva TNT - Neradi uopce

 

 

znam da su ovo graf. kartice koje se neisplati popravljat,ali eto dobre su za ovakvo igranjeCool

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo ja sam prije 2 sata tako osposobio 8600gt. ja zadovoljan.

rapidshare premium and warez-bb user
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

ja cekam da mi frend dofura 7600gs koja je spaljena bas me zanima... iako vjerujem u tu metodu a koliko vidim samo serija 8xxx odlazi tako

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Lacko kaže...

ja cekam da mi frend dofura 7600gs koja je spaljena bas me zanima... iako vjerujem u tu metodu a koliko vidim samo serija 8xxx odlazi tako

Spaljena? Teško..ove kartice koje su prikazivale artefakte nisu bile spaljene,u klasičnom smislu riječi. Ako ne daje sliku uopće - mislim da se to teže ispravi i oživi, od procvale memorije,koja baca artefakte..možda griješim.

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

ali totalna brutala , rec cu prijatelju da proba sa svojom8800gtx koja mu je izgorila :) .

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Graf. kartice koje su sgorjele NEMOGU se popraviti ovom metodom. Ova metoda je za graf. kartice koje prikazuju artefekate ili nefunkcioniraju a nisu vidljiva fizicka ostecenja. Takve kartice vrijedi probati,jer se ovim postupkom "preporode" obnove sve lem veze.
Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

NVidia8600gtx- na 200 8 minuta- kondenzatori prokuhali, plastika oko proca se istopila- to su trice i kur(č)ine

IBM ( I Blame Microsoft)
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

8600gtx ne postoji. To je tek prava qrčina.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
thedream kaže...

8600gtx ne postoji. To je tek prava qrčina.

evo s kutije: XpertVision 8600GT 256mb/128bit/GDDR3 tralala- ukratko,fino se zapekla,još mi kuća miriši na plastiku..

IBM ( I Blame Microsoft)
15 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
micho0305 kaže...
thedream kaže...

8600gtx ne postoji. To je tek prava qrčina.

evo s kutije: XpertVision 8600GT 256mb/128bit/GDDR3 tralala- ukratko,fino se zapekla,još mi kuća miriši na plastiku..

Da je ti nisi stavio s coolerom u pećnicu?

Do the inposible, see the invisible ROW ROW FIGHT THE POWER
16 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

ma poskidao sam sve! Vent,hladnjak, naljepnice,očistio od masti,termo paste, sve po uputama- i explozija..

IBM ( I Blame Microsoft)
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
micho0305 kaže...
thedream kaže...

8600gtx ne postoji. To je tek prava qrčina.

evo s kutije: XpertVision 8600GT 256mb/128bit/GDDR3 tralala- ukratko,fino se zapekla,još mi kuća miriši na plastiku..

e pa nije 8600GTX(kako si ti napiso) nego 8600GT

13 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
micho0305 kaže...

ma poskidao sam sve! Vent,hladnjak, naljepnice,očistio od masti,termo paste, sve po uputama- i explozija..

Stavio si ju u pećnicu dok se temperatura podizala, logično da ćeš dobiti Grill. Piše lijepo u uputama - u zagrijanu pećnicu 7,8 minuta. I bok. Ja bi čak radije 2x4min..nego u komadu duže.

Cemetary gates
15 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
thedream kaže...
micho0305 kaže...

ma poskidao sam sve! Vent,hladnjak, naljepnice,očistio od masti,termo paste, sve po uputama- i explozija..

Stavio si ju u pećnicu dok se temperatura podizala, logično da ćeš dobiti Grill. Piše lijepo u uputama - u zagrijanu pećnicu 7,8 minuta. I bok. Ja bi čak radije 2x4min..nego u komadu duže.

I obavezno u foliju....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating
15 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Sve je to lijepo i krasno, ali mene zanima što je poslije sa pećnicom? Mislim, je li sigurna za pećenje hrane poslije, tj. dolazi li do nekih isparavanja (kod kositra sigurno) i kakvih drugih neželjenih posljedica? Znam da je pitanje malo neobično, ali mislim da je logično i razumljivo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 13:55 (Izzy).
Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

ja bi radio to u drugoj pecinci... jer ipak plastika onda isparavanje zice za lemljenje i svega zivog i nezivog sve ostane u pecnici i kada peces naravno da ce otic na hranu ali opet tako i nebi se brinuo jer koliko sranja jedemo dans i toliko otrova ima oko nas tako da... neznam ali svejedno radim u durgoj pecnici xD

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Imam jednu 2600XT koja nedaje sliku, nema garanciju i stoji mi na ormaru. Sutra ću probati metodu s pećnicom pa jevim rezultate, probat ću i slike staviti.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

NAžalost sa 2600XT nije bilo nikakvih rezultata, ali danas mi je ova 9800GTX+ počela bacati neka slova po ekranu, pa BSOD, pa više nijsam ni u windows mogao ući. To mi je dopi*dilo i bacio ja nu u pećnicu i proradila, stavio sam i drugu pastu pa su sad i temperature jako dobre 30 idlle, 52 load(cod 4). Dakle poanta je ova metoda pećnice djeluje i to savršeno, ali samo na nvidiama izlgleda. Kako bilo da bilo uspio sam oživiti svoju 9800GTX+. HURA!!

13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Drage kolegice i kolege, oživio sam 9800GTX,Gigabyte.

 

Bio sam izrazito skeptičan,bi - ne bi ovo radio pogotovo jer se radi o pećnici od par tisuća kuna, namjenjenoj za jelo, koju sad moram dobro dezinficirati domestosom i cilit bang!-om, a grafičku sam nabavio za 100kn.

 

Kratki info samo :

 

1. Davala artefakte all over the place, bila je otvarana nestručno,šarafi su bili pohabani, a silovanje pastom je bilo u maniri serijskog ubojice - radi se očito o nestručnom i neiskusnom rukovanju / korisniku, nije ni HW za svakoga čini mi se

2. U zagrijanu pećnicu od 200c ubacio sam ju omotanu u foliju, a ispod su ju pridržavale 2 male vilice

3. Boravila na vrućini 9-10 minuta..

4. Otišao se tuširati LOL, da se ohladi kuja

5. Upalio komp i pišem s nje, ima novu pastu na sebi, očišćen cooler, i 58c u idleu, vidjeti ćemo load,ne očekujem preko 70-75c

6. Moram 3D Mark odvrtiti i igre za potpun uspjeh, ovo je zasad samo 2D test

 

 

Ne znam šta da vam kažem osim - riskirajte. Par samo zdravstvenih uputa pošto sam udahnuo prilično toksičan zrak u kuhinji za vrijeme vađenja i vjerujte mi oporavljam se već sat vremena, nije baš dobar osjećaj, dapače :

 

* klonite se kuhinje dok se peče

* otvorite širom prozore u kompletnom stanu

* pri završetku procesa pokrijte usta i nos, i što hitrije obavite vađenje

* pustite ju da se hladi, vi opet napustite prostoriju

* dobro dobro sve prozračite

* uživajte po dobro obavljenom poslu..uvjetno jasno - rečeno. Uspjeh nije garantiran.

 

 

Evo malo slički..dosta su velike,nisam pazio na resize pa se ispričavam. Usput prodajem na tržnici 8800GTS 320mb koja mi više ne treba, Albatron,ponudite nešto na PM,370kn sam stavio cijenu ali dogovoriti ćemo se.

 

Izvinjavam se i na mutnim pojedinim slikama, u trku je slikano..vidi se i vrijeme radnje.

 

http://img704.imageshack.us/g/fotografija009g.jpg/

 

Tu je kompletan album, uživajte.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 22:45 (thedream).
Moj PC  
13 0 hvala 10
16 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Popravio Albatron 8500GT krušnom peći. Jest da je frknuo jedan kondenzator, al samo sam nalemio drugi.

Nemam pojma koja je temperatura bila u pitanju, a prema mom satu držao sam ju u peći toćno 9 minuta i 21 sekund.

Problem su bili artifakti, sad ni dobrano clockana nema problema.

 

Prijatelja nagovaram da isto probamo i s njegovom GTX 216 192sp koja je prdnula (vertikalne crte),

al pitanje je jel bolja moja krušna peć ili njegova rerna štednjaka na drva?

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ostao sam dužan 3D dokaz, pa da ispunim obećanje - ovo je nabrzaken bilo, stock taktovi grafe - stignem ju OC-at makar nema potrebe, proc i5 750 na 3.2, 15k.

 

http://img230.imageshack.us/i/3dmark9800gtxressurecti.jpg/

 

Toliko od mene..odo disati.

Cemetary gates
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

cestitam ljepu si si grafu nabavio za malo para ;) a sta se tice tvoje 8800 upravo sam procito oglas na njuskalu i tucem se sta nemam 350kn xD

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
thedream kaže...

 

 

* klonite se kuhinje dok se peče

* otvorite širom prozore u kompletnom stanu

* pri završetku procesa pokrijte usta i nos, i što hitrije obavite vađenje

* pustite ju da se hladi, vi opet napustite prostoriju

* dobro dobro sve prozračite

* uživajte po dobro obavljenom poslu..uvjetno jasno - rečeno. Uspjeh nije garantiran.

 

Nakon koliko ta pecnica moze natrag u "normalnu" upotrebu? Mislim na pecenje normalne hrane?

sup
15 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Izraci je, prebrisi vodom, octom, i soda bikarbonom (sve pomjesano) poslije toga... i ostavi tako cca 20 minuta... nakon toga upali na 200C 1 minutu i trebalo bi biti sve ok...

Isto tako za vrijeme pecenja neceg u ulju razvijaju se benzenoatni spojevi, isto nije dobro za zdravlje :)
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Cista da se javim. Kupio sam 8800GTS preko E-Baya pre mjesec i po dana, radila 3 tjedna i crkla. Znaci ono, cim upalim komp, u biosu, artifacts crveni preko celog ekrana, kad dodje do ikonice Windows samo se cuju onih poznatih nekoliko beepova i restart. Nista, karticu u kutiju, u ormar, dal da je bacim ili ne, ostavio sam je, izgleda bar onako fizicki mocna ako nista, ljepo izgleda Cool

 

Kupio vec HD3870 kao zamjenu, kad pre nekih 7 dana naletih na ovaj topic, pa reko, ajd, zasto ne, idem probati. Pripremih sve, sprzih, ohladi se kartica, vratio nazad hladnjak, ustekao u komp, kad ono, bios normalan, u windows udje, instalirah drivere, radi kod sat. Cak sam je i overclockao do max koliko ide, da vidim, oce li izdrzati. Mafia 2 na max, Crysis na max 2h, izadjem iz igre, temp 78C ( u idle je 64 ). I tako, eto 7 dana vec grafa radi kao sat, zali boze para za HD3870, eno je stoji u kutiji sad jadna  Cool

 

Dakle, veliko hvala kreatoru ovog topica, sutra idem prziti 7600gs koja je isto crkla jos prije, pa mozda i to ozivim, pa ga iskoristim kao muzejski primjerak u buducnosti :)

 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ovak imam jedno pitanje,nezz gdje bi napisao pa se nadam da cete mi vi pomoci.Imam 8500GT kad je stavim u comp monitor ne reaguje,niti se grafa grije znaci neradi pa me zanima moze li mi ovo pomoci?Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice