Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.789
|
čitano: 5.687.447
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel postoji kakva shema po kojoj bi čovjek mogao procijeniti kakva mu doista grafička treba prema ostalim komponentama koje ima, pogotovo monitorom koji je npr. kod mene 1280x1024 pa si mislim šta će mi neka grafa koja radi super na UHD rezolucijama i koja košta kaj svetog Petra kajgana  sa mojim jadnim monitorom?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
andi.cro kaže...

Jel postoji kakva shema po kojoj bi čovjek mogao procijeniti kakva mu doista grafička treba prema ostalim komponentama koje ima, pogotovo monitorom koji je npr. kod mene 1280x1024 pa si mislim šta će mi neka grafa koja radi super na UHD rezolucijama i koja košta kaj svetog Petra kajgana  sa mojim jadnim monitorom?

 Hm, pa na njuškalu je znalo biti FHD 24 monitora ispod 500kn što mislim da ti je bolje ulaganje od neke kartice, ne ulazim u razloge korištenja, bili budžet ili tvoja želja.

 

Za početak bi ja radije štedio za 24 FHD i radio sa postojećom grafom još neko vrijeme. Uvijek možeš igrati na nekoj nižoj 16:9 rezi između ostalog.

In the name of tragedy...
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
andi.cro kaže...

Jel postoji kakva shema po kojoj bi čovjek mogao procijeniti kakva mu doista grafička treba prema ostalim komponentama koje ima, pogotovo monitorom koji je npr. kod mene 1280x1024 pa si mislim šta će mi neka grafa koja radi super na UHD rezolucijama i koja košta kaj svetog Petra kajgana  sa mojim jadnim monitorom?

Uzmi grafu koju procesor može gurati, npr: RX 560 (bez oznake D) ili GTX 1050.

Od polovnih traži R9 270/370 za 500-600kn ili R9 270X za 600-650kn.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kak znaš da moj procesor ne bi mogao kak ti veliš "gurati" jaču grafičku od ovih koje mi preporučuješ?

 

Ima li negdje kakav info o tome?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Testirao sam ja da qzad 6600 na 4ghz i 5850 i forumaš sa phenom 955 4ghz i 7850 pa sam ja dobio bolje rezultate i to dosta. Ti jos ides na manju rezoluciju tako da ce procesor imati jos vise posla. I ovo ti je previse na toj rezoluciji.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ček malo, ja sam mislio ako igram na nižoj rezi, procesor i grafa će biti manje opterečeni nego da igram na nekoj UHD rezi!

 

Malo ste me sad zbunili 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Procesor ce imati vise posla jer ima vise frejmova za obraditi, dok na vecoj rezoluciji ima manje frejmova a samim time manje posla za cpu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kolko ja znam, veča rezolucija ne znači i više frejmova ili EDIT: (manje frejmova kao što si napisao)!

 

Igricu možeš igrati npr. u 720p na 60fps-a a možeš ju igrati i na 1080p sa 30fps-a!

 

Znači veča reza ne uvjetuje više fps-a kolko ja znam.

 

Također, neke igre su napravljene da se najbolje igraju na 30fps-a a neke na 60fps-a i obično je developerima važniji fps nego reza.

 

Dosta je sve to kompleksno kad su igrice u pitanju jer nema nekog standarda i sve u biti ovisi od igre do igre prema kojima bi se igrač trebao prilagoditi.

 

Največa moguča reza i najviše moguče fps-a nije uvijek i najbolje jer to ovisi do igrice!

 

Možda sam ja nešto krivo skontao ali za sada je ovo moje mišljenje.

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 21:22 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

upravo to ti je covjek i napisao, ali sjedis na usima

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ti nisi shvatio ni njega/ni mene tj. zašto sam napisao to što sam napisao.

 

Suma-sumarum: Viša reza ne uvjetuje više fps-a! U biti niti nema veze sa fps-om!

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

imas li ti osnovnu skolu zavrsenu uopce? Procitaj ponovo sto ti je patrick napisao, polako, slovo po slovo...

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo editirao sam svoj post da se lakše razumije 

 

btw: ti si neki njihov advokat ili šta?

Vjerujem da će me dečki (kojima sam se obratio) razumjeti što sam želio reći i mislim da tvoj ulet nije potreban.

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Neznam sta ti nije jasno? Eto još jednom na manjoj rezoluciji ces imati vise frameova pa ce samim time grafa cpu dati vise podataka za obraditi i treba ti jako brz cpu da to obradi a ti imas slab cpu koji ima kod ipc i nece to moci obraditi pa ces samim time imati toliko frameova koliko cpu moze obraditi , ako dizes rezoluciju imati ces manje frameova a samim time imas manje posla za cpu jer ne dobiva toliko posla od grafičke kartice , ovo je laicki objasnjeno i to bi trebao svatko shvatiti. Ako hoces komplicirano mogu ti i to napisati ali mislim da vec imas pun klinac toga na netu, s imas i ovdje temu na bugu http://m.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/kako-prepoznati-cpu-bottlenecka-gpu/148619
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

god i hope you wont breed

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Neznam sta ti nije jasno? Eto još jednom na manjoj rezoluciji ces imati vise frameova pa ce samim time grafa cpu dati vise podataka za obraditi i treba ti jako brz cpu da to obradi a ti imas slab cpu koji ima kod ipc i nece to moci obraditi pa ces samim time imati toliko frameova koliko cpu moze obraditi , ako dizes rezoluciju imati ces manje frameova a samim time imas manje posla za cpu jer ne dobiva toliko posla od grafičke kartice , ovo je laicki objasnjeno i to bi trebao svatko shvatiti. Ako hoces komplicirano mogu ti i to napisati ali mislim da vec imas pun klinac toga na netu, s imas i ovdje temu na bugu http://m.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/kako-prepoznati-cpu-bottlenecka-gpu/148619

 Ok hvala, ovo boldano mi nije bilo baš jasno jer sam mislio da se spuštanje i dizanje frejmova ne vrši automatski zbog promjene rezolucije.

Gledao sam na to sa krive strane, sad mi je jasnije 

 

Znači...kupim UHD i mogu rasturat i sa Celeronom 

Some people are so poor... all they have is money!
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pa ako imas manju rezoluciju znaci da grafa moze isporučiti vise frameova, normalno treba imati brz proc da to ostvaris, kad dizes rezoluciju frame ce pasti jer ne moze grafa tjerati toliko frameova kao na nizoj rezoluciji. Da sta se tice uhd dovoljan je taj tvoj proc jer ionako cpu nece imati toliko posla jer ces imati jako malo frameova, ali za 4k trebaš imati barem GTX 1080ti mozda i sli ako hoces sve na maxu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozz kupio bi si graficku ali se nemogu odluciti koju jel s ovom mogu sta igrati MSI GeForce GTX 660 Twin Frozr 3 OC procesor mi je x5460 i 8gb rama ili neku drugu graficku mi predlozite .hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
miro76 kaže...

pozz kupio bi si graficku ali se nemogu odluciti koju jel s ovom mogu sta igrati MSI GeForce GTX 660 Twin Frozr 3 OC procesor mi je x5460 i 8gb rama ili neku drugu graficku mi predlozite .hvala

 koliko love, koje napajanje imaš ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

napajanje je Fortron napajanje Hyper M 600W. do nekih 100e da bude graficka

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 8:43 (miro76).
8 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

GTX 660 imaš za 500kn, no bez garancije naravno, imaš ovo sa garancijom, možda bi ti bilo najbolje da uštediš još nešto novca i uzmeš GTX 1050ti sa garancijom.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da li je OVA KARTICA najbolje što mogu dobiti u Hrv. u dučanu ispod 1000kn?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Imas rx560 ispod 800kn, ne isplati se ta verzija sa 4gb vrama jer je ionako preslaba. Rx560 je najbolje u tom cjenovnom rangu gledajući uloge i dobiveno, nakon toga ide gtx 1050ti ali ona je vec 1250kn
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
andi.cro kaže...

Da li je OVA KARTICA najbolje što mogu dobiti u Hrv. u dučanu ispod 1000kn?

 Ispod 1000kn da, u trgovini, imaš 1050ti po oglasima sa garancijom za cca 1000kn koja je dosta boja od te rx560.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Jel se isplati pazariti onda 1050ti sa aliexpressa za cca 950kn? Bice na popustu po 120eur, to nije lose 

Za polovne ljudi hoce skoro k'o za nove, nema smisla 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 11:19 (chaselol).
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne isplati se jer dok dodas  pdv na to ispadne te kao onda si uzeo ovdje iz dućana s garancijom.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 11:24 (Patrick_cro).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Imas rx560 ispod 800kn, ne isplati se ta verzija sa 4gb vrama jer je ionako preslaba. Rx560 je najbolje u tom cjenovnom rangu gledajući uloge i dobiveno, nakon toga ide gtx 1050ti ali ona je vec 1250kn

 Znači verzija sa 4GB RAM-a nije nimalo bolja od verzije sa 2GB ???

Some people are so poor... all they have is money!
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bolja je ali ne vrijedi tu razliku u cijeni, to je 200kn skuplje od rx560 2gb a ne daje toliko bolje rezultate, jedino gdje ima koristi je ako forsiras sve video postavke na max sta nema smisla na toj kartici
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A izgleda da se jedino isplati nova uzeti, polovno trziste je prolupalo totalno 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Neće li moj AMD Phenom II X4 965 CPU biti "botleneck" ako se rastegnem do GTX1050 Ti

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hoće. Ja planiram uskoro upgrade cpu, mbo i ram zbog kartice ak mislim donekle lijepo igrat. Al ne žuri mi se pričekat ću.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice