Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.789
|
čitano: 5.686.935
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Glavas_ZG kaže...

 ne kupuj ništa ispod 6GB, teksture su sve gladnije, 3Gb nije dosta, na tvom mjestu ne bi kupovao GPU, prvo i7 4790k ili 4770k i pričekaš voltu, dobiješ za istu lovu puno jaču grafiku

 Šta je moj 15 4670k toliko pregažen i star? pa ljudi igraju još na 2500k uparenim s grafikama i rokaju.

 

 

Uoppće ne gledam proc, samo grafičku i jošp 8gb rama u nekoj bližoj budućnosti.

ne muči se moj proc s ničime i uvijek je hladan, nije to neki low amd.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
8 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Za FPS igre (visoki konstantan framerate +90 fps Lock bez dropova treba imati i7).

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako netko uzima 1060, preporučam svakako onu sa 6gb memorije. Evo sada igram novi COD i sve na high/exra mi cucla 4gb vrama

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fila2208 kaže...

 Super, preporuka od nekog iskusnog i inofmriranog.

Kako se ponaša u igrama? Koji model i gdje? kako se kloka?

 

Ako ti se da napisati, ako ne budem se ubijao recenzijama po netu, ali kontam se vratiti na nvidiu nakon dobih 15 godina, jer je to bila moja prva kartica tad.

 

uparim je s i5 4670k na 4keke i mislim da bi mi to dalo zadovoljavajuće fps što trenutno, a što u budćim igrama, na 60hz da sam miran.

 

koji bi bio najbolji model 1060tke? I jel vrijedi potegnuti za 6gb verziiju. ? Kako ti puni rame ta na 3gb? 

 

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1060-graphics-card-roundup,4724-2.html

po ovome gigabyte je na vrhu stalno

 

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-6GB-vs-Nvidia-GTX-1060-3GB/3639vs3646

I suproedba 6v3 gb

 

Sve što sam dosada probao sam igrao bez problema na ultra psotavkama u 60FPS-a (ostatak PC-a pod "Moj PC"). Detaljno za igre koje trenutno imam  na PC-u i kako rade ti šibnem u inbox kad uhvatim vremena. Točan model je Gigabyte GTX1060 3GB WF2, uzeo sam u Futuri. 

 

miro76 kaže...

Od kojeg proizvodjaca uzet gtx 1050ti ili je svijedno i od koliko rama da bude 2 ili 4

 

GTX1050Ti ima samo sa 4GB VRAM-a, gledaj da ima 3 godine garancije i po mogućnosti 2 venta iako će biti ok i sa 1 ventom jer se ta grafa ne grije puno.

 

Khadgar kaže...

Ja imam istu tu grafičku karticu kao i ibme74. Igram Battlefield 1 i pod loadom temp. bude 75 C, a vram se napuni na 100% već na high postavkama @1080p. Model sa 6Gb se isplati samo ako ju nađeš po dobroj cijeni jer meni se nikako nije isplatilo davati 100 eura više za to. 

 

Ovisi u kakvom kućištu je držiš, meni po defaultu nije išla preko 65c, još sam si u MSI Afterburneru pod fan control namjestio ručno krivulju i još skinio temp, sada ne prelazi 60c i uglavnom je na oko 55-58c u većini slučajeva (slika u privitku pa si naštimaj i isprobaj ako želiš).

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 21:15 (ibme74).
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Glavas_ZG kaže...

Za FPS igre (visoki konstantan framerate +90 fps Lock bez dropova treba imati i7).

Nekad bilo sad se spominjalo heh

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ee da jel znaci ista sto moja 1060 ima brzinu memorije 4000Mhz, a npr msi 1060 ima 8000Mhz ?

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Otkud ti to da tvoja ima samo 4000mhz, to si ti nesto krivo gledao.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

link
Evo sa sluzbene stranice gledam

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Glavas_ZG kaže...

Za FPS igre (visoki konstantan framerate +90 fps Lock bez dropova treba imati i7).

 Ne znam točno koje, meni proc radi na 50-70% u manje zahtjevnim, a bf ga nije mogao napunit 100% koji je radi destructiona puno cpu based, tako da mislim da što se tiče 4670k sam miran, samo bih jaču grafiku na to, a onda kroz nekoliko godina izmjenio sve ili kupio novo a ovo bratu ili nekom složio.

 

Hvala na savjetu,

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pise ti do toga 8g,memorija radi na 8000mhz, to mozes provjeriti sa msi afterburnerom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zeryx kaže...

4 gb.

neka ima 2 venta i barem 3 god garancije

 Za gtx 1050 ili gtx 1050ti je jedan vent dovoljan ja imam najjeftiniju koja je bila za uzet i kartica je tiha i hladan vecinom neprelazi 57C najvise sto sam vidio je bilo 63 u igrama. U idile necujna stvarno super kod jacih modela obavezno 2 venta al na ovim nije potrebno postoji na youtubu opsirni video bas o toj tematici na tim karticama

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fila2208 kaže...
Glavas_ZG kaže...

Za FPS igre (visoki konstantan framerate +90 fps Lock bez dropova treba imati i7).

 Ne znam točno koje, meni proc radi na 50-70% u manje zahtjevnim, a bf ga nije mogao napunit 100% koji je radi destructiona puno cpu based, tako da mislim da što se tiče 4670k sam miran, samo bih jaču grafiku na to, a onda kroz nekoliko godina izmjenio sve ili kupio novo a ovo bratu ili nekom složio.

 

Hvala na savjetu,

 Nemas tu puno kemijanja, i gtx 1060 6gb je prejaka za taj cpu no bez obzira bolje da je nesto jaci gpu jer ces zbog BN moci dici detalje a prakticki ostati na istoj kolicini fps-a, digni to cudo na bar 4.5ghz i vozi..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Glavas_ZG kaže...

Za FPS igre (visoki konstantan framerate +90 fps Lock bez dropova treba imati i7).

 Onda bolje uzet proc sa 6 jezgri (i5 8400) neg i7 sa HTom..

 

Kak se 1080 nosi sa tvojim i7 3770k? S obzirom da je to vec stariji proc.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zvonac kaže...
Glavas_ZG kaže...

Za FPS igre (visoki konstantan framerate +90 fps Lock bez dropova treba imati i7).

 Onda bolje uzet proc sa 6 jezgri (i5 8400) neg i7 sa HTom..

 

Kak se 1080 nosi sa tvojim i7 3770k? S obzirom da je to vec stariji proc.

 Naravno da je bolje uzet i5 8400 nego i jedan i7 sa četiri jezgre.
i7 3770k se iznenađujuće dobro se nosi sa 1080kom, razmišljao sam upravo o kupnji i5 8400 (1600kn) + asrock z370 pro4 (850kn je bila kad sam ja gledao) ali ne dobivam ni približno na performansama koliko bih morao uložit, jer je 16Gb ddr4 preko 1100kn

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Glavas_ZG kaže...
zvonac kaže...
Glavas_ZG kaže...

Za FPS igre (visoki konstantan framerate +90 fps Lock bez dropova treba imati i7).

 Onda bolje uzet proc sa 6 jezgri (i5 8400) neg i7 sa HTom..

 

Kak se 1080 nosi sa tvojim i7 3770k? S obzirom da je to vec stariji proc.

 Naravno da je bolje uzet i5 8400 nego i jedan i7 sa četiri jezgre.
i7 3770k se iznenađujuće dobro se nosi sa 1080kom, razmišljao sam upravo o kupnji i5 8400 (1600kn) + asrock z370 pro4 (850kn je bila kad sam ja gledao) ali ne dobivam ni približno na performansama koliko bih morao uložit, jer je 16Gb ddr4 preko 1100kn

 A gle, tvoja grafa bi prodisala sa 8400. Al trenutno jos je cijena visoka i ploca i ddr memorije..

I meni je u planu upgrade al jos cekam..

Morat cu nac privremeno alternativno rjesenje nabavku 3770k, al ga nema nigdje ni za lijek..

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Prodisala bi mu na 100+hz monitoru, ako je covjek na 60hz nema nikakvog smisla mijenjati cpu.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zvonac kaže...

 A gle, tvoja grafa bi prodisala sa 8400. Al trenutno jos je cijena visoka i ploca i ddr memorije..

I meni je u planu upgrade al jos cekam..

Morat cu nac privremeno alternativno rjesenje nabavku 3770k, al ga nema nigdje ni za lijek..

nema ga s razlogom

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kakve igra igrate vi što imate onda ta računala od 10k + kn?

 

Čisto me zanima, jer sve dosad što sam zaigrao i odigrao nisam imao  problema s procom, a sad pred kraj malo s grafikom, ali i to se riješi.

 

Pričamo o bubanju par tisuća kuna u računalo, ladno. Što radite na njemu osim igranja? kakve igre igrate?

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fila2208 kaže...

Kakve igra igrate vi što imate onda ta računala od 10k + kn?

 

Čisto me zanima, jer sve dosad što sam zaigrao i odigrao nisam imao  problema s procom, a sad pred kraj malo s grafikom, ali i to se riješi.

 

Pričamo o bubanju par tisuća kuna u računalo, ladno. Što radite na njemu osim igranja? kakve igre igrate?

 

 Trenutno igram Miscreated i povremeno BF1.

MISCREATED
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa help pls..

 

imam doma sff pc s i5 2400 procom 4gb rama itd.. HP Compaq 8200 Elite SFF PC

Želja mi je da u njega ugradim neku lp karticu čisto da klincima mogu staviti neku igru da donekle radi kako treba.

Uzeti cu neki polovni monitor do cca 600 kn ne znam da li ce biti FHD ili x1050 reza.

 

Gledam gt 1030 to bi bilo okey zar ne ?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imaš i onu 1050Ti LP od Zotaca sa 2 male zujalice, ne znam koliko je to sve skupa bučno, ali opet osjetno jača kartica od 1030tke.

 

Pokušaj neki review naći ili je u praksi poslušati, simpa kartica ali sam skeptičan u 3pm oko tih mali ventova, u Mikronisu sam ju vidio.

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

uzmi 1030

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
thedream kaže...

Imaš i onu 1050Ti LP od Zotaca sa 2 male zujalice, ne znam koliko je to sve skupa bučno, ali opet osjetno jača kartica od 1030tke.

 

Pokušaj neki review naći ili je u praksi poslušati, simpa kartica ali sam skeptičan u 3pm oko tih mali ventova, u Mikronisu sam ju vidio.

 malo mi je preskupo dati 1000 i kusur kuna. Mala mi ima 4 i pol godine i nece ona kuziti ako koji detalj smanjim da bih dobio 50+ fpsa

 

Ja vise razmisljam gtx 1030 + neki polovni monitor 22" samo ne znam koji

Gorstak79 kaže...

uzmi 1030

 Mislim da i hoću samo ne znam koji model

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...
Gorstak79 kaže...

uzmi 1030

 Mislim da i hoću samo ne znam koji model

Najjaftiniji sa 3 godine garancije

6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

klik

 

ne zaboravi je registrirati u roku misec dana od kupnje da ostvaris pravo na dodatnih 3 god gare, ukupno 5

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

za monitor baci oko ovdje

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gorstak79 kaže...

klik

 

ne zaboravi je registrirati u roku misec dana od kupnje da ostvaris pravo na dodatnih 3 god gare, ukupno 5

 Taj pasivac je okey?

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...
Gorstak79 kaže...

klik

 

ne zaboravi je registrirati u roku misec dana od kupnje da ostvaris pravo na dodatnih 3 god gare, ukupno 5

 Taj pasivac je okey?

 

da, to je 35W TDP kartica, ne treba ti vent, a imas nula decibela buke

6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

s obzirom da je taj i5 u rangu g4560, to bi lol recimo vrtilo ovak: 

 

 

vjerojatno i puno bolje, ako ne uzmes fullhd monitor, nego x1050 ili 720p, ili jednostavno smanjis rezu na fullhd monitoru...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 14:05 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima,

 

Slazem konfu (za black friday) kojom bi se zelio igrati na 21:9, 1440p (pozeljno 100Hz, realno mi vuce na 60 Hz).

zanima me da li se isplati uzeti XFX Vega 56 za 409 EUR -> moze li posluziti svrsi?

 

Hvala unaprijed!

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice