Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.584.594
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav ekipa. Mislim za vikend u Zg kupiti gtx1060 6GB. Ne zanima me 3GB verzija.
Možete li reći koje su ok? Do nekih 2300 - 2400kn??
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nisam je prova ali zotac nudi 5god gare prvom kupcu, ako je rega na njihovom sajtu u roku misec dana od kupnje. Ako mislis klokat, verzija sa dva venta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CPU kaže...

samo jeli velika razlika između 2gb ili 4gb,neki kažu da je bolje dva jer navodno gpu ne može izvuć toliko snage svoje, a puno memorije! A i čitao sam na forumu da je bolje da Intel i Nvidia idu u paru nego Intel/AMD gpu,pa sad nisam sam pametan,dali je to istina ili ne?! 

4gb je uvijek bolje od 2gb, možda nikad niti nećeš koristiti puna 4gb, no moglo bi ti zatrebati 2,5 ili 3gb koje na ovoj sa 2gb nemaš i dolazi do stutteringa

meni 1050ti na gta 5 radi na +50 fps na postavkama koje traže 3gb vrama, da imam 2gb vrama, morao bi poprilično smanjivati detalje - 1050 ili rx460 nisu toliko slabije od 1050ti da i one ne bi mogle imati koristi od barem 2,5gb a vjerojatno i od 3gb koliko meni troši (sa par fps-a manje)

u nekim drugim igrama 2gb će biti dosta, u trećim smanjiš jednu postavku za mrvu i opet je dosta, no opet postoje i one koje traže više od 2gb na postavkama koje te grafe mogu tjerati poput gta5

jedino je pitanje koliko ćeš dati za razliku 2 vs 4gb i je li to isplativo na ukupnu cijenu grafe

 

ovo za intel/nevidija je glupost

8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Kao prvo ti nisi ducan i to je roba koja je koristena, za cijene pogledaj nabava.net i skines 20% od t cijene i to ti je koliko realno vrijedi grafa, to sta si se ti shebo i pretplatio grafu nitko ti nije kriv. Znaci najjeftinija gtx1060 je cak ispod 1700kn, tako da neznam na koju foru tvoja vrijedi vise od 1500kn, ajde nam objasni pa da i mi ostali shvatimo.
fila2208 kaže...

jasno da nisam, ali ako i odbiješ tih 20% koje si ti valjda sebi stvorio u glavi od najniže cijene, ispada oko 1700kn i to je to, ako sam dao 1500kn za 1mj korištenu karticu s garancijom, ne smatram da sam je preplatio.

usotalom da jesam, ako tako misli mali patrik s nekog random foruma, to je njegova stvar.

 

Stvarate si neke random cifre i obezvrijđujete robu ljudima, nisu oni krivi što je jebeno rudarenje uništilo cijene i diglo ih u nebesa.

Uštedio jesam, kad prodam staru ispada da sam za 800kn upgradeao da mogu terat sve bar 3 godine i ja razdovoljan, a što neki rekli ako ne ide ultra stavi high i teraj dalje.

 

Ugl. njušaklo je cancer, ali postoje drugi forumi gdje možeš s ljudima pričati normalno, i koji stoje iza svoej robe i cijene, a ne ići na slijepo na njušku gdje ima svakakvog ološa.

 Ne shvaćam zašto raspravljate.

Trenutno, 1500kn je JAKO DOBRA CIJENA za GTX 1060 sa garancijom.

Jako dobra cijena!

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Dobro jer ti misliš ... jer ili jel? Pitanje je sad :))))

Najrađe bih rekao da sam tu stao s čitanjem posta, ali pročitao sam nakupinu gluposti koje si nazvao postom, izgubio vrijeme na nekog neškolovanog tko možda i zna što priča, ali ne zna to napisati.

 

Čim sam napisao  neke stvari ovdje, u pm sam dobio poruke odobrenja, ljudi valjda koji se boje thumbs downa, no nebitno, znači da nisam sam.

Grafika je u  nebo otišla, a nvidia je daleko jača od amd. Za 1060 verziju koju sam ubrao, od gigabyte koja je najniža 2100kn nova, a ja je imam sa 31mj, pkratički nije prašina pala po njoj, to je dobra cijena i čak ispod tvojih 20% koje si valjda izmislio, no dobro. 

Rasprava je nepotrebna kako kaže kolega glavas, stvorili ste si iluzije cijena da 1060 nova košta 1300kn, a mi smo ninformirani debili koji daju 1500-600-700 za takve grafe i još rudarene, ajme, kako smo debili. Jedino ko je tu ispao smiješan ste vi koji vrijeđate ljude koji prodaju proizviod po cijeni koju on drži sada, a krivulja ponude i potržanje (osnove ekonomije) nam je svima pomrsila račune radi minera, je diktirala tržište i cijene. U RH su cijene u  nebu, a to što linkate nekle trgovine iz vana svaka čast, ali to me ne zanima.

Nađite mi da 1060 gigabyteova, gaming, košta nova 1600-700kn i obrisat ću acc i poništit osobnu i  svoj identitet isti čas.

Glavas_ZG kaže...

 Ne shvaćam zašto raspravljate.

Trenutno, 1500kn je JAKO DOBRA CIJENA za GTX 1060 sa garancijom.

Jako dobra cijena!

Tvoj post mi je pomogao i za to sam ti stisnuo gumb HVALA.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gigabaytove grafe u trgovini (naravno mozes uzeti ak hoces i na 24 rate):

https://www.nabava.net/search.php?q=Gigabyte+GTX+1060+3gb

ostale 1060:

https://www.nabava.net/search.php?q=GTX+1060+3gb

naravno uzmi u obzir da dolazi black friday (dodatni popusti) ili tko ima diners (nezz za druge kartice) utorkom u vecini trgovina jos 10% dole cijena!

 

cek moze jos jedno pitanje?

lik kupi karticu (kao vecina na njusci) plati je recimo 2200kn i kao sto je fila kupio mjesec dana staru za 1500 (ili koliko vec kn).

cek sta je taj lik (koji prodaje) lud ili? u 20ak dana da spusi 100e?!

a i evo jedne 1060 6gb za ugrubo 2000kn:

https://www.alzashop.com/gainward-geforce-gtx-1060-d4369323.htm

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 22:44 (lange).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fila2208 kaže...

Najrađe bih rekao da sam tu stao s čitanjem posta, ali pročitao sam nakupinu gluposti koje si nazvao postom, izgubio vrijeme na nekog neškolovanog tko možda i zna što priča, ali ne zna to napisati.

 

Čim sam napisao  neke stvari ovdje, u pm sam dobio poruke odobrenja, ljudi valjda koji se boje thumbs downa, no nebitno, znači da nisam sam.

Grafika je u  nebo otišla, a nvidia je daleko jača od amd. Za 1060 verziju koju sam ubrao, od gigabyte koja je najniža 2100kn nova, a ja je imam sa 31mj, pkratički nije prašina pala po njoj, to je dobra cijena i čak ispod tvojih 20% koje si valjda izmislio, no dobro. 

Rasprava je nepotrebna kako kaže kolega glavas, stvorili ste si iluzije cijena da 1060 nova košta 1300kn, a mi smo ninformirani debili koji daju 1500-600-700 za takve grafe i još rudarene, ajme, kako smo debili. Jedino ko je tu ispao smiješan ste vi koji vrijeđate ljude koji prodaju proizviod po cijeni koju on drži sada, a krivulja ponude i potržanje (osnove ekonomije) nam je svima pomrsila račune radi minera, je diktirala tržište i cijene. U RH su cijene u  nebu, a to što linkate nekle trgovine iz vana svaka čast, ali to me ne zanima.

Nađite mi da 1060 gigabyteova, gaming, košta nova 1600-700kn i obrisat ću acc i poništit osobnu i  svoj identitet isti čas.

GTX1060 verzija sa dva venta i 30+ mjeseci garancije za 1.500kn je FANTASTIČNA kupnja u ovo vrijeme kada su cijene kartica u nebesima. Ja da nedavno nisam uzeo novu gtx1060 kupio bi ovo bez razmisljanja. Za nekih 1.700kn se nadju nove gtx1060 ALI to su to ugl ITX grafe sa jednim ventom i 24mj garancije tako da to dvoje nije za usporediti. Ne zamaraj se uopce, obavio si odlicnu kupovinu i sada uzivaj u gamingu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 22:51 (ibme74).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fila2208 kaže...

 zašto se uopće zamaraš i raspravljaš

lange kaže...

gigabaytove grafe u trgovini (naravno mozes uzeti ak hoces i na 24 rate):

https://www.nabava.net/search.php?q=Gigabyte+GTX+1060+3gb

ostale 1060:

 ovo što si ti linko nije kartica kakvu je on kupio

ono što je on uzeo je naj jeftinije 2000kn u futuri (dakle uštedio je 500kn) = ssd od 240Gb recimo ili gorivo za vožnju na posao

 

- većina ovih ''novih'' gtx 1060ki je bez heat pipeova ili su itx verzije, cijena im je takva kakva je jer im je hlađenje loše izvedeno ...

početne cijene normalnih modela GTX 1060 kreću sa oko 2000kn na više

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tocno to,dobro velis..ja iman ovu ichill sa tri ventilatora koja ima jedno od najbolji ako i najbolje hladenje na gtx 1060 kartici..buka u razini msi gaming a temprature jos nize i prodajem ju za 2200..i nebi je da ispod te cijene,nema teorije iako je kupljena krajem 8 miseca.
U trgovinama ima za slicnu cijenu il malo vise novu al sve imaju srot hladenj rijeseno.
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Glavas_ZG kaže...
fila2208 kaže...

 zašto se uopće zamaraš i raspravljaš

lange kaže...

gigabaytove grafe u trgovini (naravno mozes uzeti ak hoces i na 24 rate):

https://www.nabava.net/search.php?q=Gigabyte+GTX+1060+3gb

ostale 1060:

 ovo što si ti linko nije kartica kakvu je on kupio

ono što je on uzeo je naj jeftinije 2000kn u futuri (dakle uštedio je 500kn) = ssd od 240Gb recimo ili gorivo za vožnju na posao

 

- većina ovih ''novih'' gtx 1060ki je bez heat pipeova ili su itx verzije, cijena im je takva kakva je jer im je hlađenje loše izvedeno ...

početne cijene normalnih modela GTX 1060 kreću sa oko 2000kn na više

 nisam ja rekao da je fila lose kupio samo komentiram likove na njusci.

daj mi molim te raci gdje ima ssd od 240gb za 500kn?

evo ti jedna sa dva ventilatora ali od 6gb  https://www.alzashop.com/gainward-geforce-gtx-1060-d4369323.htm

 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lange kaže...

 nisam ja rekao da je fila lose kupio samo komentiram likove na njusci.

daj mi molim te raci gdje ima ssd od 240gb za 500kn?

evo ti jedna sa dva ventilatora ali od 6gb  https://www.alzashop.com/gainward-geforce-gtx-1060-d4369323.htm

 

I 2 godine garancije.

 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma sad ce biti da ta gtx1060 6gb je losija od ove msi 3gb. Bravo trazi jos gresaka jer ih sigurno jos ima, svatko mora imati svoj hobi. Neznam otkuda ti da sam ja skolovan? Mi se znamo? Svatko normalan ce razumijeti post i sa greskama, ako nekome smeta krivo slovo slobodno neka si ispravi post, jos bolje neka kopira u word i spell check pa da procita post bez ijedne greske, a ja cu i dalje nastaviti postati bez previse obaziranja na greske.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 3:08 (Patrick_cro).
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kontaktirao sam korisnika patrick cro na privat i pitao ga gdje se to kupuje jeftino i prodaje skupo, i on veli njuskalo. Nedavno sam doticnog zapamtio kad je korisniku toxic preporucio 5950 grafu za sff brand name racunalo korisnika toxic, te lcd monitore od 200kn, pa bih ga ovim putem javno pohvalio. Nadasve divan coek.

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
5950grafu? Valjda 5670gddr5, nemoj piti ako ti skodi, a sta se tice monitora nisam ja kriv sta ga nije provjerio pri kupnji. Ja niti ne prodajem svoju robu, neznam kada sam zadnji puta prodao nesto, mislim prosle god jedan proc i to je to. I to po forumskoj cijeni tako da si fulao ceo fudball. 5670gddr je odlicne grafa za racunalo koje ima i ne isplati se u njega stavljati neka jaca grafa, a pogotovo ne grafa koje je skoro 500kn skuplja a daje približne rezultate.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ajd priznaj da njusci prodajes jos jedan lcd i neku staru ati grafu, necemo rec koju :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da iz njemacke dolazim i prodajem robu, evo monitor sam osobno urucio toxicu da ga zahebem, zna se da volim ljude varati.Da tebi nesto prodam, samo javi sta ti treba eto iz njemacke cu doci da ti osobno urucim

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...

Da iz njemacke dolazim i prodajem robu, evo monitor sam osobno urucio toxicu da ga zahebem, zna se da volim ljude varati.Da tebi nesto prodam, samo javi sta ti treba eto iz njemacke cu doci da ti osobno urucim

Ja vjerujem da ti nemaš veze s tim "covjekom" i da si u dobrom duhu predlozio ta dva monitora.

No kako god taj gospodin tko god bio ispao je najveca supcina koju poznajem.

Javio se nikad nije niti na jedan poziv, vidio sam ga licem u lice, rekao mi je da mu se javim ako sto ne stima. Dakle lagao me u lice. 

I to sve za 200 kn.. Svaka cast no sve se vraca sve se placa.

 

Meni je ovo ispalo grozno jer sam to maloj kupio i bila je tako vesela kad ono prdne u roku 10 minuta..

Na kraju sam uzeo novi novcati monitor iz ducana i tako cu raditi na meni budale i po meni retardirani ljudi nece zaradivati.

 

S 200 kn si moze obrisati tu posranu usljivu guzicu.

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...
Patrick_cro kaže...

Da iz njemacke dolazim i prodajem robu, evo monitor sam osobno urucio toxicu da ga zahebem, zna se da volim ljude varati.Da tebi nesto prodam, samo javi sta ti treba eto iz njemacke cu doci da ti osobno urucim

Ja vjerujem da ti nemaš veze s tim "covjekom" i da si u dobrom duhu predlozio ta dva monitora.

No kako god taj gospodin tko god bio ispao je najveca supcina koju poznajem.

Javio se nikad nije niti na jedan poziv, vidio sam ga licem u lice, rekao mi je da mu se javim ako sto ne stima. Dakle lagao me u lice. 

I to sve za 200 kn.. Svaka cast no sve se vraca sve se placa.

 

Meni je ovo ispalo grozno jer sam to maloj kupio i bila je tako vesela kad ono prdne u roku 10 minuta..

Na kraju sam uzeo novi novcati monitor iz ducana i tako cu raditi na meni budale i po meni retardirani ljudi nece zaradivati.

 

S 200 kn si moze obrisati tu posranu usljivu guzicu.

 

pridružujem se lijepim željama poštenom gospodinu, da mu tih 200kn zatreba što prije za lijekove....

 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma vidis da gorstak kaze da ja to prodajem. Ja znam da sam prije par godina kupio rabljeni 24" za 450kn, a daj se naci 22 za 200-250kn zato sam to i predložio. Jbg kao da sam ja znao da to nije ispravno, vidis da covjek optužuje i da prodajem 5670gddr5. Uvijek ces naleti na neku budalu, ali to ne znaci da nema dobrih prodavača, ja sam dosta toga rabljenog uzeo za svoj komp. Od ploce proca grafe, napajanja i bilo je nekih problema ali sam sve riješio da prodavacima. Kupio u isto vrijeme maticnu sa garancijom i napajanje bez nje i nece raditi i normalno prva pomisao na napajanje i poslao napajanje natrag da provjeri, a na kraju maticna bila neispravna tako sam je reklamirao.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Ma vidis da gorstak kaze da ja to prodajem. Ja znam da sam prije par godina kupio rabljeni 24" za 450kn, a daj se naci 22 za 200-250kn zato sam to i predložio. Jbg kao da sam ja znao da to nije ispravno, vidis da covjek optužuje i da prodajem 5670gddr5. Uvijek ces naleti na neku budalu, ali to ne znaci da nema dobrih prodavača, ja sam dosta toga rabljenog uzeo za svoj komp. Od ploce proca grafe, napajanja i bilo je nekih problema ali sam sve riješio da prodavacima. Kupio u isto vrijeme maticnu sa garancijom i napajanje bez nje i nece raditi i normalno prva pomisao na napajanje i poslao napajanje natrag da provjeri, a na kraju maticna bila neispravna tako sam je reklamirao.

 Uvijek preko foruma cu kupovat. Na njusci vise ne kupujem ništa. Mogu samo prodavat.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...
Patrick_cro kaže...
Ma vidis da gorstak kaze da ja to prodajem. Ja znam da sam prije par godina kupio rabljeni 24" za 450kn, a daj se naci 22 za 200-250kn zato sam to i predložio. Jbg kao da sam ja znao da to nije ispravno, vidis da covjek optužuje i da prodajem 5670gddr5. Uvijek ces naleti na neku budalu, ali to ne znaci da nema dobrih prodavača, ja sam dosta toga rabljenog uzeo za svoj komp. Od ploce proca grafe, napajanja i bilo je nekih problema ali sam sve riješio da prodavacima. Kupio u isto vrijeme maticnu sa garancijom i napajanje bez nje i nece raditi i normalno prva pomisao na napajanje i poslao napajanje natrag da provjeri, a na kraju maticna bila neispravna tako sam je reklamirao.

 Uvijek preko foruma cu kupovat. Na njusci vise ne kupujem ništa. Mogu samo prodavat.

 već dugo se toga držim

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A di je tema "kupi/prodaj"?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nikad cuo za tu temu. Od malih oglasa jos nista, jedino sta postoji su procjene i to je to koliko znam.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ova R7 360 vrijedi tih 400kn? Dosta mi je blizu za pogledati pa pitam

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Meni je jako zal radi tvoje male...jer kad je neko sritan jel je dobija nesto i onda mu to odma nestane je racoranje koje pogotovo na dicu utjece.
Iskreno ako bi ja ikad neletija na lika tako jako bi ga fizicki kaznija..ne za dvista kuna koje je realno nista,nego razocaranja tvojeg diteta.
P.s. ja sam nedavno priko njuske uzea lg g3 3 gb rama sa garancijon jos misec i mob radi odlično...ustvari prijatelju sam posla pare i dogovorija njihov susret da ispita mob..na njuski ima dobri ponuda i polovno zna ispast super za male novcebal uvik riskiras jer ima svakakog smeca od ljudi koji bi te previrili i za 50 kuna.
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Inace, ponekad u h2 ducanu, partner od linksa ako san dobro ubra, ima rabljenih i popravljenih komponenti za uzeti. Recimo bila je gtx 650 za 250kn. Smijesno je sto su osvanule na njusci za 600kn par dana kasnije.

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Well, u vezi R7 360, imam R7 260. 360 je rebrand. Ugl. odradi posao u 720p. GTA V u 720p na medium ima 28 - 32 FPSa. Naravno, ako je 2GB verzija. Meni je tip top grafa. Nedavno se prodavala MSI R7 260 za 300kn ravno. Tako da ... ako ima garanciju. 400 daj i bok. Kad sam ja kupovao, nova me došla 699kn. Tip top buđet grafa za te dane. Sad su cijene GTX 750ki i GT 740ki nabite do bola, tako da ili RX 560 ili 360. Za 350-400kn se isplati pogledat.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Dobro jer ti misliš da je ta tvoja gtx 1060 3gb bolja od ove za 1700kn nove u ducanu, pa vise od tih 1500kn ne vrijedi nikako i neznam sta ti tu nije jasno? I ne nisam to ja smislio nego to tako funkcionira godinama ako misliš neki klinac prodati. Eto ja sam kupio rx480 onda za nekih 2000kn i sad da ima u ducanu drugi model i kosta 1500kn, ja za svoju mogu dobiti max nekih 1300kn(izuzimam sad utjecaj rudarenja), tako da je to realna cijena, a ako ti nisi zadovoljan uvijek mozes traziti vise, ali to ne prolazi na forumu jer su ljudi informirani. Zna se gdje se kupuje a gdje se prodaje ako zelis izvuci max za svoju robu

 Ovisi koja je memorija na grafi u igri...

 

Ako netko prodaje grafu sa Samsung memorijom zna da ona rudaru vrijedi puno vise od iste grafe s Hynix memorijom pa za njega i formira cijenu

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Remzi kaže...

Ova R7 360 vrijedi tih 400kn? Dosta mi je blizu za pogledati pa pitam

 Uzmi 7850 radije 2G za tu lovu. Osjetno brža kartica.

In the name of tragedy...
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja prodajem svoju Hd 7850 2gb ako nekog zanima PM
Battlelog: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice