Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.626
|
čitano: 5.590.219
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Sve ovisi koje napajanje od 280w. Normalno da je dosta ako je rijec o solidnom napajanju dok recimo za šrotkes tipa MS od "600w" nisi siguran da moze isporuciti ni 100w bez da se zadimi.

Sve je to nagadjnje dok ne napise koje tocno "socijalno" napajanje ima.

 

E bas to socijno ms napajanje koje dode uz kuciste

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

U svakom slucaju bolje je uzeti neko kvalitetno ali radit ce gtx 1050ti sigurno na njemu njoj netreba ni dodatno napajanje nego vuce 75w iz ploce vidio sam i puno jace grafe spojene na MS srotex pa je drzalo da je najbolje rjesenje nije... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CroVandal kaže...

U svakom slucaju bolje je uzeti neko kvalitetno ali radit ce gtx 1050ti sigurno na njemu njoj netreba ni dodatno napajanje nego vuce 75w iz ploce vidio sam i puno jace grafe spojene na MS srotex pa je drzalo da je najbolje rjesenje nije... 

 

A ja sam opet vidio konfe čak bez grafe gdje je MS šroteks spalio sebe i par komponenti, ta napajanja su rulet. Mogu raditi godinama sa solidnim potrošačima a mogu spalit konfu koja troši 100w.

Ja bi na njegovom mjestu pormjenio to da nebi ovako ispalo 




12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

rx 470/570 ili rx480/580 nemoj gledati jer ćeš pored bn biti u sranju i sa cpu overheadingom i radit će ti grafe dosta lošije od nevidije

 Znam da si linkao probleme sa overheadingom kod starijih AMD generacija, jesi siguran da je istav stvar kod Polarisa?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Je, potpuno ista, na slabijim procesorima dolazi do overheada i to nisu uspjeli riješiti.
12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Daj nam malo objasni taj overhead.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Aj kad ces imat vremena neki link zakelji, bas bih volio malo procitati o tom dijelu price.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mislioc kaže...
Daj nam malo objasni taj overhead.
war3_tft kaže...

Aj kad ces imat vremena neki link zakelji, bas bih volio malo procitati o tom dijelu price.

kad uhvatim vremena probat ću naći neka pojašnjenja, davnijih dana je to tonči relativno dobro objasnio, samo sad nemam vremena tražiti a na netu se nalazi dosta kontradiktornih rasprava oko toga

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma kakav overhead, dakle imao sam rx470 na a8 7600 procu (bulldozer 4 jezgre) i gpu performanse su bile koliko je i ocekivano za taj gpu, naravno ako cpu nije bio bottleneck.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Daj nam malo bolji dokaz osim "ja imo, sve super sta ja imo". 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...
Ma kakav overhead, dakle imao sam rx470 na a8 7600 procu (bulldozer 4 jezgre) i gpu performanse su bile koliko je i ocekivano za taj gpu, naravno ako cpu nije bio bottleneck.

 hehe, pa overhead se i javlja kad je cpu slab, samo što je overhead gori od klasičnog bn jer udara na fps u svim rasponima

i nije to nikakva mitologija šuć-muć pizdarija, nego jednostavna činjenica o razlikama u radu dviju različitih arhitektura

 

mislim da ovdje imaš objašnjenje

 

ili skraćeno uobliku teksta

Basically, the GCN GPUs have hardware schedulers which work best if they are loaded via multiple CPU cores - the DX12 way. In DX11, if the developer loads all game logic into the primary thread, the GCN GPU will be idling and underperforming.
nVidia on the other hand doesn't have these problems as they use a software scheduler which intercepts draw calls, distributes them to more CPU cores and then sends them reassembled as command lists back to the GPU.

e sad, jel tu problem što nevidija gura developere da rade na način koji ne odgovara amd grafama ili je to developerima jednostavno višak posla koji ionako ne vole raditi i baviti se dodatnim optimizacijama, sasvim je svejedno na kraju

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Buduci da mi je otisla graficka, trebao bi preporuku neke do 1500 +- 200 kn. Procesor je x6 6300, napajanje 450w xfx i maticna asrock 970 pro r2.0. Kroz par mj cu uzimati novi proc, maticnu i ram tako da bi tu graficku naknadno prebacio u taj novi kompjutor. Graficka bi sluzila pretezno za gejmanje. 

Monitor mi ima amd freesync, ako to cini neku razliku.

VISCA BARCA
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uzmi novu RX 570 Nitro+.

11 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A ako bi rađe nvidiu imaš ovo klik 2 godine standardne garancije + 3 dodatne kod ZOTAC-a ako ju registriraš na njihovoj stranici u roku 28 od dana kupnje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kupio sam HD 7770 (GIGABYTE GV-R777OC-1GD rev.2.0) i po specifikacijama ta graficka treba da ima 1050 gpu clock i 1125 memory clock,ali kod mene je 800 gpu,a 1000 memory

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

To ti je normalno ako neigras nista skini hwinfo i ostavi da radi pa pokreni neku igru ili video trebalo bi skociti 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Skino,pokreno furmark i opet isto

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

A ako bi rađe nvidiu imaš ovo klik 2 godine standardne garancije + 3 dodatne kod ZOTAC-a ako ju registriraš na njihovoj stranici u roku 28 od dana kupnje.

Svida mi se vise ova sto je kolega prije napisao zbog monitora. Je li neka razlika u performansana?₩

VISCA BARCA
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jack Black kaže...
ibme74 kaže...

A ako bi rađe nvidiu imaš ovo klik 2 godine standardne garancije + 3 dodatne kod ZOTAC-a ako ju registriraš na njihovoj stranici u roku 28 od dana kupnje.

Svida mi se vise ova sto je kolega prije napisao zbog monitora. Je li neka razlika u performansana?₩

 ne prevelika, ovisno od igre do igre

prednost nvidije je što će bolje raditi na tvojem sadašnjem procesoru, no obzirom da vrlo skoro mijenjaš i proc te da imaš freesync monitor, bolja ti je opcija rx 570 nitro, koja je odlični model te grafe

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mile 74 kaže...

Uzmi novu RX 570 Nitro+.

Odlicne su 570-ke, ako igras u 480p....

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jimmy Lenard kaže...

Kupio sam HD 7770 (GIGABYTE GV-R777OC-1GD rev.2.0) i po specifikacijama ta graficka treba da ima 1050 gpu clock i 1125 memory clock,ali kod mene je 800 gpu,a 1000 memory

 

 Od svega ti bas pokrenes furmark gdje to neces vidjeti pokreni neku igru i s hwinfo, msiafterburner, gpu-z grafovima pogledas na koliko su ti bili taktovi.lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
Mile 74 kaže...

Uzmi novu RX 570 Nitro+.

Odlicne su 570-ke, ako igras u 480p....

 zajebavaš, za 1080p je sasvim solidna, ne trebaju svima ultra postavke

ako sam se ja naigrao sa 1050ti, onda će i on sa 30-40% jačom grafom

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
Mile 74 kaže...

Uzmi novu RX 570 Nitro+.

Odlicne su 570-ke, ako igras u 480p....

Lupaš gluposti, za FHD rezu RX 570 je ok grafa za još fini period ako neće htjeti sve na ultra postavkama i popaljenim svim filterima. Znam da tebi grafa nije grafa ako nije Nvidia u pitanju tako da toliko o tome, ne moraju svi imati GTX 1080 da bi se mogli normalno igrat.

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tito se zahebao kaj nije kupio PS4 vulgaris i pičio full HD rezu. Na greškama se uči...

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
XXX kaže...

Tito se zahebao kaj nije kupio PS4 vulgaris i pičio full HD rezu. Na greškama se uči...

 

  ****

11 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sobzirom da sa RX 570 ima 25 fpsa ovo bi mu bio bolji izbor

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pokrenuo gpuz i gta v benchmark i opet isti klokovi

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

tebi na toj GPU je nešto sje....

jel ima na sebi kakav bios switch, opet sumnjam da bi tolika razlika bila između nekog silent i OC biosa 250mhz...

jel uopće original bios na njoj???

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...

Daj nam malo bolji dokaz osim "ja imo, sve super sta ja imo". 

 Jedino što imam na "papiru" je ovo (DX11):

 

 

 

Ali sve ok, ne tražim od nikoga da mi vjeruje, samo opisujem svoje iskustvo. Doduše imam još uvijek tu grafičku pa bih mogao isprobati na bratovom PCu sa FX4320. Samo treba naći neku igru gdje neće biti prevelik BN. Ima instaliran dirt rally i dirt4 npr.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 13:16 (Jakovp).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice