3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr. izdvojena tema

poruka: 1.290
|
čitano: 407.691
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Don Strongtoni kaže...

Jel ima nacina da modele iz 3ds maxa pokrenem u Blanderu?

ima. imas univerzalni format za mesh a to je .obj

 

samo pazi da ne exportas u trisovima vec quadovima. snimi normale i 2d kooridnate prije toga ako si radio unwrap da ti ih sacuva. .obj mozes otvarati u bilo kojem 3d programu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2010 17:37 (Rabenbal).
15 godina
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Don Strongtoni kaže...

Jel ima nacina da modele iz 3ds maxa pokrenem u Blanderu?

Idi na file - import pa tu odaberi extenziju koju hoćeš importati.

Ima ih puno podržanih.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Don Strongtoni kaže...

Jel ima nacina da modele iz 3ds maxa pokrenem u Blanderu?

Ako nemaš export za blender exportaj u .obj file i importaj u blender

 

Edit;

jbg, nisam vidio da ima još jedna stranica na kojem je postan odgovor :S

www.denis.matemaksan.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2010 22:49 (Denis Ivankovic).
14 godina
protjeran
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Pozdrav svima iz suncanoga Paga :) Da predem na stvar, naime zelim naucit Real Flow baziram se na vodu pa zelim postaviti par pitanja :)
* dali RF pridonosi izgledu vode ili samo formi/fiziki vode
*jel kompliciran :) i dali je bolji od maxovog Havok Reactor
* gdje mogu naci tutoriale za RF
* mogu li kontrolirati vodu
* mogu li sve odradit u Real Time-u (vjerovatno ne al moram pitat)
Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
14 godina
protjeran
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Pozdrav svima iz suncanoga Paga :) Da predem na stvar, naime zelim naucit Real Flow baziram se na vodu pa zelim postaviti par pitanja :)
* dali RF pridonosi izgledu vode ili samo formi/fiziki vode
*jel kompliciran :) i dali je bolji od maxovog Havok Reactor
* gdje mogu naci tutoriale za RF
* mogu li kontrolirati vodu
* mogu li sve odradit u Real Time-u (vjerovatno ne al moram pitat)
Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
14 godina
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Daniman123 kaže...
Pozdrav svima iz suncanoga Paga :) Da predem na stvar, naime zelim naucit Real Flow baziram se na vodu pa zelim postaviti par pitanja :)
* dali RF pridonosi izgledu vode ili samo formi/fiziki vode
*jel kompliciran :) i dali je bolji od maxovog Havok Reactor
* gdje mogu naci tutoriale za RF
* mogu li kontrolirati vodu
* mogu li sve odradit u Real Time-u (vjerovatno ne al moram pitat)

 

RF je sofisticiran software za simulaciju fluida, nisam puno radio sa Reactorom pa ne mogu usporediti, za vodu sam se u startu odlučio za RF i njegov sistem čestica.

 

*RF pridonosi formi i fizici, izgled definiraš materijalom unutar tvojeg 3D software-a

*Komplicirano djeluje ako nikad nisi radio u njemu, nakon nekoliko korištenja, shvatiš da je zapravo vrlo jednostavan, direktan i user-friendly

*Ovo je nezgodno, nema previše besplatnih vodiča za RF, ja sam uspio naći vodič za simulaciju vode pa sam iz toga pohvatao šta neka od podešenja rade, onda sam nastavio eksperimentirati, igrao se silama, postavkama i dobivao vrlo zanimljive rezultate i naučio štošta o radu u RF-u, moj prijedlog, prođi neki osnovni tut za vodu i eksperimentiraj

*Naravno, rekoh, to je vrlo sofisticiran simulator fluida, možeš ju kontrolirati na puno načina

*Teško, simulacije obično traju satima, za preview se smanji kvaliteta simulacije pa sve ide brže, za finalno simuliranje ipak treba vremena, u protivnom, fluid (voda) djeluje gumeno, tvrdo i ne djeluje nimalo uvjerljivo.

 

Btw. evo jedan koristan link, tu je u principu pokriveno sve što ti treba da kreneš...

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 14:55 (Minoza).
14 godina
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

evo i od allan-a mckay-a jedan tut o osnovama RF

http://vfxsolution.com/allanmckay/2009/11/real-flow-basics-introduction/

McLaren Mercedes
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 15:14 (loky4i4).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Minoza kaže...
Daniman123 kaže...
Pozdrav svima iz suncanoga Paga :) Da predem na stvar, naime zelim naucit Real Flow baziram se na vodu pa zelim postaviti par pitanja :)
* dali RF pridonosi izgledu vode ili samo formi/fiziki vode
*jel kompliciran :) i dali je bolji od maxovog Havok Reactor
* gdje mogu naci tutoriale za RF
* mogu li kontrolirati vodu
* mogu li sve odradit u Real Time-u (vjerovatno ne al moram pitat)

 

RF je sofisticiran software za simulaciju fluida, nisam puno radio sa Reactorom pa ne mogu usporediti, za vodu sam se u startu odlučio za RF i njegov sistem čestica.

 

*RF pridonosi formi i fizici, izgled definiraš materijalom unutar tvojeg 3D software-a

*Komplicirano djeluje ako nikad nisi radio u njemu, nakon nekoliko korištenja, shvatiš da je zapravo vrlo jednostavan, direktan i user-friendly

*Ovo je nezgodno, nema previše besplatnih vodiča za RF, ja sam uspio naći vodič za simulaciju vode pa sam iz toga pohvatao šta neka od podešenja rade, onda sam nastavio eksperimentirati, igrao se silama, postavkama i dobivao vrlo zanimljive rezultate i naučio štošta o radu u RF-u, moj prijedlog, prođi neki osnovni tut za vodu i eksperimentiraj

*Naravno, rekoh, to je vrlo sofisticiran simulator fluida, možeš ju kontrolirati na puno načina

*Teško, simulacije obično traju satima, za preview se smanji kvaliteta simulacije pa sve ide brže, za finalno simuliranje ipak treba vremena, u protivnom, fluid (voda) djeluje gumeno, tvrdo i ne djeluje nimalo uvjerljivo.

 

Btw. evo jedan koristan link, tu je u principu pokriveno sve što ti treba da kreneš...

za obojicu - youtube

14 godina
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

da vas pitam, ovaj, twilight render, kako staviti jacinu svjetla :S

edit: nasao sam

WAKA WAKA EH EH :) :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 14:14 (Hambrle).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Hambrle kaže...

da vas pitam, ovaj, twilight render, kako staviti jacinu svjetla :S

edit: nasao sam

Mos mi objasnit?

Nobody likes you, Nobody loves you, Nobody cares about you, Nobody want's you, I am Nobody
13 godina
neaktivan
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Evo skinuo i instaliro trial 3ds max studio i sad trazim tutorijale i svi neki teski jel mi mozete dat link za pocetnike hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
kavro kaže...

Evo skinuo i instaliro trial 3ds max studio i sad trazim tutorijale i svi neki teski jel mi mozete dat link za pocetnike hvala

Hm, teški....

Uzmi ono što te najviše zanima i iz tog područja kreni sa basic tutorialima sve do naprednijih ;)

www.denis.matemaksan.com
16 godina
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
kavro kaže...

Evo skinuo i instaliro trial 3ds max studio i sad trazim tutorijale i svi neki teski jel mi mozete dat link za pocetnike hvala

Evo znam ja jedno dobro mjesto sa pregršt tutoriala za 3ds max (vidi sliku), a tako imaju i svi ostali programi. Za početak su ti ovi više nego dovoljni i pokrivena su sva područja za koja većina stalno kuka da nemože naći tutoriale, a imaju ih cijelo vrijeme na kompu, a da nisu ni svijesni toga....  Samo treba (kao i sa svime ostalim) pročitati uputstva. ;)

http://3dhr.net/berko/
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 18:48 (Berko).
13 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Berko kaže...
kavro kaže...

Evo skinuo i instaliro trial 3ds max studio i sad trazim tutorijale i svi neki teski jel mi mozete dat link za pocetnike hvala

Evo znam ja jedno dobro mjesto sa pregršt tutoriala za 3ds max (vidi sliku), a tako imaju i svi ostali programi. Za početak su ti ovi više nego dovoljni i pokrivena su sva područja za koja većina stalno kuka da nemože naći tutoriale, a imaju ih cijelo vrijeme na kompu, a da nisu ni svijesni toga....  Samo treba (kao i sa svime ostalim) pročitati uputstva. ;)

youtube i ima sunutar maxa pod Help izbornikom opciju tutorials pa pogledja i te koji dolaze uz program. dobri su za pocetnike.

 

eh sad vidjeh slike.. uglavnom skuzio si.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 19:16 (Rabenbal).
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d

Evo još jedan tutorial za cinemu od mene :)

Radim travu pomoću fura, pa koga zanima nek klikne na

I evo slika kako je to sve skupa na kraju ispalo :)

www.denis.matemaksan.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Denis Ivankovic kaže...

Evo još jedan tutorial za cinemu od mene :)

Radim travu pomoću fura, pa koga zanima nek klikne na

I evo slika kako je to sve skupa na kraju ispalo :)

 Cool stuff Denis but... grass is looking like plastic...

But great tut, anyway!! Namigiva

http://silverwaveproduction.webs.com/
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Tinx kaže...
Denis Ivankovic kaže...

Evo još jedan tutorial za cinemu od mene :)

Radim travu pomoću fura, pa koga zanima nek klikne na

I evo slika kako je to sve skupa na kraju ispalo :)

 Cool stuff Denis but... grass is looking like plastic...

But great tut, anyway!! Namigiva

Heheh, ha zato sam reko da se treba igrat opcijama :)

ali sto tice trave za tut, mislim da je sasvim ok da pokaze na koj nacin napravit travu, a sad nebi skodilo jos malo čačkanaj po materijalu :)

www.denis.matemaksan.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
E ljudi,trebam pomoć oko Maye,nije problem modeliranje,nego materijali i teksture,njih nikako nemogu dobro skužit,znam ja postavit,ali bude mi prevelika ta tekstura,pa se čini pikselasta,odnosno to što neznam je baratanje teksturama(kako ih smanjiti,povećati),uv,znači sve što je uz teksturiranje povezano,meni je slabo poznato,pa bih molio pomoć.
http://www.kristijan3d.bloger.hr/
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Zekida kaže...
E ljudi,trebam pomoć oko Maye,nije problem modeliranje,nego materijali i teksture,njih nikako nemogu dobro skužit,znam ja postavit,ali bude mi prevelika ta tekstura,pa se čini pikselasta,odnosno to što neznam je baratanje teksturama(kako ih smanjiti,povećati),uv,znači sve što je uz teksturiranje povezano,meni je slabo poznato,pa bih molio pomoć.

kad postaviš texturu na objekt, odi u hypershade, odaberi materijal i klikni na "show input/output connections", onda odaberi sliku texture i odi na "place2dtexture" i tamo se igraj s repeat UV, tako ćeš povećat ili smanjit texturu, tj. njeno ponavljanje.

 

http://silverwaveproduction.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 12:43 (Tinx).
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d

Evo još jedan tutorial za animiranje loga...pa ako nekog zanima :)

Link

www.denis.matemaksan.com
15 godina
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d

Imam jedno pitanje.Koristim Mayu 2011 i kada želim staviti neku teksturu na npr.pod,rastegne jednu teksturu preko cijelog poda.Kako napraviti da ih stavi više?

Gimnazija Antuna Gustava Matoša
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
emerik kaže...

Imam jedno pitanje.Koristim Mayu 2011 i kada želim staviti neku teksturu na npr.pod,rastegne jednu teksturu preko cijelog poda.Kako napraviti da ih stavi više?

Misliš da stavi više različitih textura na pod ili da tu jednu skupi da se ne rastegne toliko?

http://silverwaveproduction.webs.com/
15 godina
protjeran
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Tinx kaže...
emerik kaže...

Imam jedno pitanje.Koristim Mayu 2011 i kada želim staviti neku teksturu na npr.pod,rastegne jednu teksturu preko cijelog poda.Kako napraviti da ih stavi više?

Misliš da stavi više različitih textura na pod ili da tu jednu skupi da se ne rastegne toliko?

Vjerojatno ovo drugo ;)

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
15 godina
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Tinx kaže...
emerik kaže...

Imam jedno pitanje.Koristim Mayu 2011 i kada želim staviti neku teksturu na npr.pod,rastegne jednu teksturu preko cijelog poda.Kako napraviti da ih stavi više?

Misliš da stavi više različitih textura na pod ili da tu jednu skupi da se ne rastegne toliko?

Ne,skužil sam kako treba,možda će pomoći i drugima koji koriste Mayu.Prvo trebate odabrati koju teksturu želite,iz nekog foldera,u Attributes Editor idete u UV Coordinates i stisnete onaj znakić pokraj(trokut u kvadratu) i pod Repeat UV stavite kolko puta želite da se ponovi(po X i Y osi.)

Gimnazija Antuna Gustava Matoša
14 godina
neaktivan
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Samo da si par postova pogledao iznad ja sam rekao istu stvar Smijeh

 

"kad postaviš texturu na objekt, odi u hypershade, odaberi materijal i klikni na "show input/output connections", onda odaberi sliku texture i odi na "place2dtexture" i tamo se igraj s repeat UV, tako ćeš povećat ili smanjit texturu, tj. njeno ponavljanje."

http://silverwaveproduction.webs.com/
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Tinx kaže...

Samo da si par postova pogledao iznad ja sam rekao istu stvar Smijeh

 

"kad postaviš texturu na objekt, odi u hypershade, odaberi materijal i klikni na "show input/output connections", onda odaberi sliku texture i odi na "place2dtexture" i tamo se igraj s repeat UV, tako ćeš povećat ili smanjit texturu, tj. njeno ponavljanje."

Dobro,oprosti,nisam čitao otpočetka.

Gimnazija Antuna Gustava Matoša
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 17:05 (emerik).
13 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d

ljudi ako tko zna linkove stranica koje nude cartoon free sounds (zvukove i glazbu) dajte napisite. hitno je. hvala unaprijed.

14 godina
neaktivan
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.
Moj PC  
0 0 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d

e i ja se nadam. nasao sam par dobrih ali zvukovi za cartoon stil su prejadni. :D

 

edit:

 

... nista

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 21:57 (Rabenbal).
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Rabenbal kaže...

Aj,drago mi je,nek si našao,i kad će animacija,jel bi mogla biti sutra gotova,zato jer u ponedjeljak rano ujutro idem na more,pa neću moć vidit animaciju,pa ću morat tek za 10 dana kad se vraćam s mora,ali i dalje ću pratit forum preko mobitela.

http://www.kristijan3d.bloger.hr/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice