Ne mogu dodati novi sloj u Photoshopu

poruka: 6
|
čitano: 2.451
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Photoshop problem!?

koristim photoshop cs4 i problem je kada idem New document..new layer.. onda mi nikako ne da da dodajem layere,da otkljucam background..znaci nemogu nista sa onom layer properties dijelom raditi..nista..nemogu ni brush ni gradient...

 

piše cannot use because of program error..a zanimljivo je da kad god nesto unesem,recimo sliku..mogu normalno raditi sve

 

ako moze pomoc..

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2010 16:41 (Tomica12).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop problem

Prebaci iz Indexed color moda u RGB/CMYK ili koji već trebaš.Dakle:  Image>Mode>RGB ili CMYK(ne indexed color)

alrighty then
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop problem
dncrmt kaže...

Prebaci iz Indexed color moda u RGB/CMYK ili koji već trebaš.Dakle:  Image>Mode>RGB ili CMYK(ne indexed color)

izgleda da je ovo neka greska u softveru...do programa mislim da je...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop problem

neznam sad je li greska ili nije...ali skuzio sam u cemu je bit..

 

mogu raditi sve i new o sve ali samo u 8bit channel i u 16 bit channel..u 32 ne..

 

sad sta to znaci neznam..pa ako moze netko da objasni..

 

hvala

14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop problem

probaj ovo.. kad imas zakljucani background, jednostavno napravi duplikat background-a. Onaj zakljucani odznaci i editiraj kopirani.

www.crogen-clan.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop problem
Tomica12 kaže...

neznam sad je li greska ili nije...ali skuzio sam u cemu je bit..

 

mogu raditi sve i new o sve ali samo u 8bit channel i u 16 bit channel..u 32 ne..

 

sad sta to znaci neznam..pa ako moze netko da objasni..

 

hvala

ne znam  za što točno koristiš photoshop ali 32 bita po kanalu ti neće trebati ako si prosječni korisnik photoshopa i ako spremaš isključivo u jpeg. 16 bita po kanalu se koristi za png, psb, tiff, raw, 32 bita po kanalu za tiff,psb etc..jpeg je definiran sa 8 bitova po kanalu. To znači da je svaki piksel(element slike) definiran sa 8 bitova za crvenu komponentu, 8 bitova za zelenu i 8 bitova za plavu komponentu, odnosno 3 * 8 = 24 bita za svaki piksel. Iako, postoji i 12 -bitni jpeg ali se on koristi većinom samo u medicinske svrhe i nije široko podržan.

 

Tako da bih ja zanemario to što ne možeš koristiti 32 bita po kanalu jer to nećeš nigdje iskoristiti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice