Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.698
|
čitano: 1.854.770
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Vaši 3D modeli

Evo, radim već dva dana u Blenderu, par sam tutorijala gledao da se naučim i ponosan sam na samoga sebe.

 

Prva slika je editirana u GIMP-u jer nisam znao kako postaviti da bude lens flare u Blenderu, a druga je original.

 

Ispričavam se na noise-u, no imam dosta star PC, pa mi dosta dugo treba da renderam kvalitetnije slike.

Say hello to my little friend
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2015 21:29 (Krunoo7).
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Krunoo7 kaže...

 

Ispričavam se na noise-u, no imam dosta star PC, pa mi dosta dugo treba da renderam kvalitetnije slike.

 Ako te sekira noise jeftino rjesenje je da u gimpu stavis selective gaussian blur (igraj se sa postavkama dok ne postignes efekt kako treba, da ne zamutis previse)

12 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo moj zadnji model kojem fali pozadina i oblaci

It's not about the money...It's about sending a message
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli

Evo da malo oživim temu.

Radim na preinaci vozila Iveco Eurocargo 80E18 u vatrogasno vozilo. Pomoćna šasija, konstrukcija, kabina sve CAD crtež, a ovaj dio u Maya je rađen za potrebe prezentacije i izrade ponude, koju se nadam da ćemo dobiti, pa će biti još posla XD

Isprike što nije renderer već su samo screenshootovi, čak 7 milijuna poligona! :D

9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Jedna staklena ruža koju sam napravio prije dosta vremena, nije model ništa posebno, niti material, niti osvjetljenje...
rađeno u blenderu.

 
15 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaši 3D modeli

Danas sam se malo ulovio posla, na temelju slike sam napravio geometry a zatim odradio simulaciju.

 

Video:

https://vimeo.com/126014412

 

referenca referenca
geometry mesh geometry mesh
materijal za mesh materijal za mesh
final render final render
Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
MasterG kaže...

Evo da malo oživim temu.

Radim na preinaci vozila Iveco Eurocargo 80E18 u vatrogasno vozilo. Pomoćna šasija, konstrukcija, kabina sve CAD crtež, a ovaj dio u Maya je rađen za potrebe prezentacije i izrade ponude, koju se nadam da ćemo dobiti, pa će biti još posla XD

Isprike što nije renderer već su samo screenshootovi, čak 7 milijuna poligona! :D

 Ovo je zbilja detaljno i lijepo izgleda. Možemo li vidjeti koji wire? :D hvala!

14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Evo ovako nikad nisam bio neki expert za 3d (cinema 4d) al sam jos prije se volio malo zezat s tim.. eh sad mene zanima na koji nacin najbrze a da dobro izgleda napravit ovo sto sam ja napravio.. jer vjerojatno postoji neki puno brzi nacin nego sto sam ja radio pa bi voilo znat.. mislim da nije tesko za objasnit :) I jos me zanima dali je ikako moguce npr na nekom objektu oznaci od kud do kud neka slika ili textura ce bit stavljena ? http://prntscr.com/6ytc0b i http://prntscr.com/6ytfnx

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2015 19:02 (Encyanix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Polako ucim kako renderirati s vrayem. 

 

 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Volio bi kad bi mi neko mogao pomoc makar oko ovoga.. znaci isao sam napraviti model svojih zvucnika.. i sve sam skoro napravio al neznam kako napraviti mrezicu koja ide preko gornjeg zvucnika (visokotonac).. dole slike modela i originalnog zvucnika

 

PSN: Chov1ch
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Encyanix kaže...

Volio bi kad bi mi neko mogao pomoc makar oko ovoga.. znaci isao sam napraviti model svojih zvucnika.. i sve sam skoro napravio al neznam kako napraviti mrezicu koja ide preko gornjeg zvucnika (visokotonac).. dole slike modela i originalnog zvucnika

 

 Nemam bas puno vremena da objasnjavam u detalje  ali progulglaj si alpha maske i transparentnost s njima u maxu. 

10 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
nido kaže...
MasterG kaže...

Evo da malo oživim temu.

Radim na preinaci vozila Iveco Eurocargo 80E18 u vatrogasno vozilo. Pomoćna šasija, konstrukcija, kabina sve CAD crtež, a ovaj dio u Maya je rađen za potrebe prezentacije i izrade ponude, koju se nadam da ćemo dobiti, pa će biti još posla XD

Isprike što nije renderer već su samo screenshootovi, čak 7 milijuna poligona! :D

 Ovo je zbilja detaljno i lijepo izgleda. Možemo li vidjeti koji wire? :D hvala!

 Evo gotov projekt, malo se krpalo na kraju zbog brzine izvođenja radova za potrebe prezentacije, a i tu ti jedan wire, ali slabo se vidi jer je dosta velik broj poligona.

Uspio sam čak sa 7 milijuna smanjiti na 5,5 milijuna XD

 

 

EDIT:

pod hitno moram kupiti još barem 8GB RAM-a inače ništa od renderiranja ovakvih monstruma

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 21:04 (MasterG).
14 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
malo.mir.malo.rat kaže...
Encyanix kaže...

Volio bi kad bi mi neko mogao pomoc makar oko ovoga.. znaci isao sam napraviti model svojih zvucnika.. i sve sam skoro napravio al neznam kako napraviti mrezicu koja ide preko gornjeg zvucnika (visokotonac).. dole slike modela i originalnog zvucnika

 

 Nemam bas puno vremena da objasnjavam u detalje  ali progulglaj si alpha maske i transparentnost s njima u maxu. 

 Hvala ti!! puno si mi pomogao.. to je bas ono sto mi je trebalo.. po meni ispalo dosta solidno.. mozda sutra jos na photoshopu napravi texturu da ima malo vece rupe jer ovdje su presitne.. i to bi onda bilo to :)

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2015 1:45 (Encyanix).
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Super izgleda, to je to u biti. 

Mislim mozes ti to i izmodelirati ali ruku na srce ako ne radis neki high poly mode za up close rendere ili za baking normal mape ne vdim potrebu, a raditi sa alpha kanalom treba znati jer ce ti dobro doci ako ces jednom raditi modele drveca jer ces na isti nacin raditi teksture lisca ili trave. 

 

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli

Samo još nabaci malo refleksije na taj materijal, biti će puno realnije.

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Evo ga zavrsen rad :)

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2015 13:25 (Encyanix).
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaši 3D modeli

AK74 WIP

 

Teksture bzv. stavljene u roku nekih 5 min.

 

 

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaši 3D modeli

WIP, Blender, pajcek

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Naiso sam na novi problem.. ovo sad je samo test Cube ali imam jedan model koji ima ovakav problem a neznam ga rijesit. Znaci nikako nemogu napraviti da textura na rubovima kocke bude cijela znaci presjecena je i nije u kombinaciji sa ostalim plohama.. Igrao sam se UV mappingom i to al nemg napravit da dobro izgleda.. 

PSN: Chov1ch
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Encyanix kaže...

Naiso sam na novi problem.. ovo sad je samo test Cube ali imam jedan model koji ima ovakav problem a neznam ga rijesit. Znaci nikako nemogu napraviti da textura na rubovima kocke bude cijela znaci presjecena je i nije u kombinaciji sa ostalim plohama.. Igrao sam se UV mappingom i to al nemg napravit da dobro izgleda.. 

 Ostavi ovako, izgleda realnije jer se drvo i lijepi na naekim dijelovima, nemoze biti samo tako dugo i izobliceno

10 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli

to je čak i normalno jer imaš UV koji ima svoj početak i kraj jbga tak je to...ali možeš taj presjek stavit "ispod" da se ne vidi

14 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
ivanoman kaže...
Encyanix kaže...

Naiso sam na novi problem.. ovo sad je samo test Cube ali imam jedan model koji ima ovakav problem a neznam ga rijesit. Znaci nikako nemogu napraviti da textura na rubovima kocke bude cijela znaci presjecena je i nije u kombinaciji sa ostalim plohama.. Igrao sam se UV mappingom i to al nemg napravit da dobro izgleda.. 

 Ostavi ovako, izgleda realnije jer se drvo i lijepi na naekim dijelovima, nemoze biti samo tako dugo i izobliceno

 Hmm znam da al ovo je bas na mjestima di nebi trebalo bit.. npr ovo je taj subwoofer i od jedne do druge tocke je to zaljepljeno.. kad bi tako mogao napravit bilo bi ok..

 

@MasterG Dali mozes nekako objasnit kako to napravit? Evo kako izgleda kutija http://prntscr.com/6zwh0b

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 15:34 (Encyanix).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli

@encyanix, moras napraviti UV mapiranje povrsine na teksturu... googlaj UV mapping. 

U principu tehnika UV mapiranja je univerzalna, sa kojim alatom radis modeliranje? 

 

Evo jedne ucionice, modeliranje Blender, render Luxrender...

 

 

 

luxrender ucionica luxrender ucionica
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 15:41 (minev).
14 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
minev kaže...

@encyanix, moras napraviti UV mapiranje povrsine na teksturu... googlaj UV mapping. 

U principu tehnika UV mapiranja je univerzalna, sa kojim alatom radis modeliranje? 

 

Evo jedne ucionice, modeliranje Blender, render Luxrender...

 

 

 

 Googlo sam i skuzio sam kako to sve radi ali jednostavno na svakom rubu se vidi to iscrtavanje tj pocetak nove texture.. nmg nikako namjestit da se nevidi ili makar napravit da je to spajanje na doljnoj strani kutije

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 15:47 (Encyanix).
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Ti hoces da se tekstura prednjeg panela savrseno spaja sa bocnom stranicom? 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Nije model, nego jedan environment koji pripremam za posebnu priliku!


FULL REZA!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaši 3D modeli

Popravi lighting na sceni i ne prave prevelike razlike u kontrastu. 

 

 

Pogledaj sliku nakon malo namjestanja sa lightingom u PS.

Mislim da puno "otvorenije" izgleda i ugodnije oku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 17:31 (ivanzu).
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
ivanzu kaže...

Popravi lighting na sceni i ne prave prevelike razlike u kontrastu. 

 

 

Pogledaj sliku nakon malo namjestanja sa lightingom u PS.

Mislim da puno "otvorenije" izgleda i ugodnije oku.

 Iskreno mislim da je ovo puno losije od njegovoga, isprano, bez kontrasta, blijede mrtve boje, sve skupa ne ostavlja nikakav dojam 

15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Par isječaka iz zadnjeg projekta za UK firmu Madotta koja proizvodi smartphone covere.

 

iPhone 6 Standard Hardcover case :)

 

EDIT: Samo da napomenem, modelirao sam i telefon i case prema nacrtima, te odradio osvjetljenje, materijale + UVW mapping i finalni render.

tomislavn - Madotta - iPhone 6 Hardcover - Perspektiva tomislavn - Madotta - iPhone 6 Hardcover - Perspektiva
tomislavn - Madotta - iPhone 6 Hardcover - Straga tomislavn - Madotta - iPhone 6 Hardcover - Straga
tomislavn - Madotta - iPhone 6 Hardcover - Sprijeda tomislavn - Madotta - iPhone 6 Hardcover - Sprijeda
Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 18:59 (mrsmith).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
ivanzu kaže...

Popravi lighting na sceni i ne prave prevelike razlike u kontrastu. 

 

 

Pogledaj sliku nakon malo namjestanja sa lightingom u PS.

Mislim da puno "otvorenije" izgleda i ugodnije oku.

Puno je bolja njegova verzija nego tvoja. Jako isprano djeluje.. očito nemaš dobar monitor (ili je loše kalibriran).

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice