Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.698
|
čitano: 1.853.781
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Pa kako ti ništa ne pada na pamet? S koliko si stvari okružen, u sobi, ne moraš odma krenut s kućom i interijerom, kreni s npr. noćnom lampom, olovkom, mobitelom i sl. Prvo i osnovno je da se nauči modelirat, a onda sve drugo. Nadam se da sam bar malo pomogao Smijeh

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zna li ko napraviti onu bump i alpha mapu.Vidio sam da vam se nije svidjela ona kuća pu ću ju malo preraditi teksture će biti iste jedino će biti malo manje bit će više svijetla i to je to.
Slavko Zebcevic
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

I evo ga stavio sam manje teksture i više svijetla i odlučio sam da će mi nakon što popravim miš novi projekt biti kuhinja ili kuća u japanskom stilu, uglavnom budete vidjeli.

prerada prerada
Slavko Zebcevic
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Odlučio sam da ću napraviti jednu kuhinju ne onaku kao prije sto godina nego jednu dosta modernu,već sam napravio skicu,imati će digitalni štednjak, moderni hladnjak, police koje stoje iznad zemlje,mikrovalnu pećnicu i još neke kuhinjske dodatke(ne mogu vam sve odmah reći).   Osmijeh

 

ZeKiDa Games presents
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

evo mog najnovijeg dijela

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=832b1e5094e922e72fc9df6bc1b1d813&prevstart=12

molio bi mišljenja, ocjene i kritike...

IRebic
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Ona Geforce je odlična iako bih ja dodao još malo detalja,ocjena je od 1-10,a ja bih ti dao 8.9
ZeKiDa Games presents
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
IRebic kaže...

evo mog najnovijeg dijela

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=832b1e5094e922e72fc9df6bc1b1d813&prevstart=12

molio bi mišljenja, ocjene i kritike...

 evo, sad ima i 3d pogled...

IRebic
15 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
hebeno si napravio moram priznat,samo nastavi tako...uskoro cu i ja svoj radove postat
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo i mog modela kuće (Google Sketchup 7 Pro + Twilight render)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Aj mi daj poduku Rebicu kako si napravio ovu GF 6800 Ultra? Stvar je predobra...

Di nađeš teksture?

 

EDIT: Mogli bi se uhvatit rađenja 3d kuća za Google Earth...

Prodajem: Matičnu ploču Matsonic + Intel Pentium IV 1.7 Ghz za 100 kn. Floppy Disk Drive + odgovarajući kabel za 50 kn. Modeme (PCI) za 30 kn/kom.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 13:54 (RoyalBlood).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Još jedna kuća Cool

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Dobra kuća ali definitivno moraš poradit na teksturama, ovo su, meni se čini, teksture koje su vrlo male rezolucije pa se vidi spoj između dva tile-a

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 16:57 (Tinx).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaši 3D modeli

Evo da i ja postavim svoju kuću. Rađeno u 3D Max-u, rendano s mental ray-om (default svjetla od Max-a.) Tek sam se nedavno primio učenja naprednog rendanja s mental ray-om, tako da kuća ne izgleda nešto posebno. Rađeno s osnovama. 

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Tinx kaže...

Hvala, hvala i još jednom hvala. Da sam znao za ovu stranicu dok sam bio na faxu, gdje bi mi kraj bio. Anyway, eo malo mojih:

Prve dvije su rađene sa 3D Rhinocerosom (v2.0), druge dvije ArchiCAD-om 7.0 + ArtLantis (na faxu), i zadnje dvije SketchUp-om. Svi modeli su moje ideje osim zadnje slike koja je   jedna vizualizacija koju sam radio, ideja za kuću nije moja.

Malo sam se bavio Lightwave-om i g-maxom (besplatna verzija 3D Maxa namijenjena za igre), no nisam puno radio, imao sam važnijih poslova u to vrijeme (fax). Ovo su jednostavni modeli, jer nisam imao vremena za dodavati ozbiljnije teksture, a od onda se nisam bavio s tim.

 

SketchUp, koliko on bio jednostavan, se može upotrijebiti i za vrlo ozbiljne vizualizacije, no potreban mu je pravi renderer: SU Podium Sa ovakvim render engineom, možete napraviti vrlo jednostavan model i od njega napraviti nešto u rangu (skoro pa) 3D maxa ili Lighwave-a.

 

Kad sam već spomenuo Lightwave, sučelje mu je...jedinstveno. Stvarno se treba navići na njega.

 

EDIT:

@mislav: bila nekoć arhitektura u ZG,...

3d Rhino 3d Rhino
3d Rhino 3d Rhino
ArchiCAD 7.0 ArchiCAD 7.0
ArchiCAD 7.0 ArchiCAD 7.0
SketchUp SketchUp
SketchUp SketchUp
I don't belong
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 18:42 (ne0n).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Sorry na OT, sto studiras? Tj. sto si studirao.

 

Da, slazem se s ovim oko Lightwavea. Sucelje mu je debelo zastarjelo posto vuce korijene iz anticke grcke. Baš me zanima kako ce riješit ovaj Lightwave 10 tj. Core koji uskoro izlazi. No unatoc tome program je iznimno mocan, na predhodnos stranici sam stavio par rendera. Ja sam prezadovoljan. Savršeno mi odgovara za ono sto mi treba. A krenuo sam ga ucit jer sam na praksi imao priliku naucit od cojeka koji je sav u Lightwaveu i komercijalno se bavi tim programom, upravo za arhitektonske vizualizacije i slicne stvari.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 18:35 (mislav_01).
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo prvih par slika kuhinje koju radim,ovo je tek početak,zato što sam ovdje tek krenuo raditi štednjak(nije još gotov)

,a ova polica pokraj služi da vidite kako će ostale police izgledati.Ovu kuhinju sam krenuo raditi tek jučer,pa vidite da nije baš nešto(nemojte misliti da je kuhinja gotova i da će biti gotova za dva dana,iako bih mogao da ne posvećujem veliku pažnju ka detaljima,

zato očekujte nešto dosta dobro jer će ovo biti moj najbolji model,zato što sam ove ostale modele napravio za samo jedan dan)i molio bih neke komentare i prijedloge(ako ih imate). 

ZeKiDa Games presents
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 20:19 (Zekida).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

@ mislav, neon:

potpuno razumijem stvar sa sučeljem u LW-u, ja sam korisnik Maye već neko duže vrijeme i također bi mogao dosta toga lošega reći što se tiče njezinog sučelja. Ali opet, Maya, je industrijski standard, većina kompanija i firmi ga koriste kao ispomoć u modeliranju, animaciji i SF u filmovima pa bi, vjerujem, kada bi i došlo do nekoga revolucijonarnog novog sučelja, više ljudi bi bilo nezadovoljno s tim. Razvijen im je workflow, a onda bi se dosta toga moralo mijenjati i ponovno se privikavat na novo sučelje. I, Maya je dosta stari ali i jako moćan program, pa bi bilo i puno muke ponovno preurediti kod... kao npr. kod blendera 2.5 gdje su ga isprogramirali potpuno iz početka. Vidio sam neke videe nove verzije LW i mogu reć da se odlično čini, pogotovo nakon onog starog i rubosnog sučelja, a i sigurno su više poradili na njegovoj brzini.

 

@zekida: mislim da više pažnje trebao posvetiti detaljima... moje mišljenje, i znam da si rekao da još model nije gotov, ali treba krenuti korak po korak jer je teško već napravljeni mesh uštimavat za detalje

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zna li tko kako se koristi yafa ray renderer?
ZeKiDa Games presents
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Evo mojih slikica izložbene hale. Glavnina je rađena u AutoCADu 2008 i nešto 2009 arhitectual zbog nekih tekstura i madela koje v2008 nije imao.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Koji je najbolji alat za modeliranje za započet?

Koji su još besplatni osim blendera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
xxxxx kaže...

Koji je najbolji alat za modeliranje za započet?

Koji su još besplatni osim blendera?

http://www.hongkiat.com/blog/25-free-3d-modelling-applications-you-should-not-miss/

15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Hvala puno!

Sada malo drugačije pitanje.

Kakve veze ima python sa blenderom?

Vidim da je potreban za rad blendera, zna li ko zašto?

Jer učim python, mislio sam malo pokušat se bacit na nekakvu izradu igara (kao hobi recimo), imali ikakva prednost što python koristim s blenderom (imaju li kakve zajedničke mogućnosti, povezanost...).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
xxxxx kaže...

Hvala puno!

Sada malo drugačije pitanje.

Kakve veze ima python sa blenderom?

Vidim da je potreban za rad blendera, zna li ko zašto?

Jer učim python, mislio sam malo pokušat se bacit na nekakvu izradu igara (kao hobi recimo), imali ikakva prednost što python koristim s blenderom (imaju li kakve zajedničke mogućnosti, povezanost...).

ja mislim da ima veze sa blenderovim gamekit-om evo ima jedna knjiga skroz dolje ak te zanima http://www.blender.org/education-help/manuals-books/

15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Onda je izgleda najbolje da krenem s blenderom.

Još jednom hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
mislav_01 kaže...

Evo mali update kupaonice. Sad se treba malo igrat sa svijetlima, postavkama rendera. Ovo je neki render od 50ak minuta na mom macbooku, moze se to jos bolje, sijene i ove "fleke" pogotovo, al to cu na quadu kad dodjem u ZG. Uglavnom ja zadovoljan. Smijeh

ODLiCNO svak cast.. kad sam prvi put vidio sliku reko bi da je uslikana foticem..good work!:D

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo nekoliko novih slika kuhinje koju radim, štednjak je gotov(možda bude još malo detalja),stavio sam poneke teksture iako one najvjerojatnije budu izmjenjene.Sada sam krenuo raditi hladnjak kojeg možete primjetiti u jednoj od slika(nisam ga htio pokazati zato što sam ga tek krenuo raditi).Ima još dosta posla,treba još mikrovalnu pećnicu,hladnjak i još neke stvari napravit koje neću sada reći.

I znate li možda kako se treba pokrenuti yafa ray renderer,zato jer meni stalno pokazuje phyton script error,a htio bi kuhinju prikazati u tom rendereru.

ZeKiDa Games presents
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...

...

I znate li možda kako se treba pokrenuti yafa ray renderer,zato jer meni stalno pokazuje phyton script error,a htio bi kuhinju prikazati u tom rendereru.

možda ovo riješi problem http://www.yafaray.org/community/forum/viewtopic.php?f=13&t=2339

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Gdje mogu skinuti yafa ray za phyton 2.5.2
Molim vas da mi kažete jer je hitno
ZeKiDa Games presents
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...
Ove teksture su odlične sigurno će poslužiti,ali problem je što ja neznam što sad da radim kuću,sobu htio sam čak i sjekiru ali nisam pa ako imate kakve prijedloge recite mi zato što meni ništa pametno ne pada na pamet, iako sam inače jako maštovit.

Ja planiram napraviti nekakav level za nekakav FPS. Nekakva koliba, kutije iza kojih se možeš sakriti, mjesta za snipere, tako nešto.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
16 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice