Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.698
|
čitano: 1.854.747
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Zadnja slika je Photoshop da. A trebalo mi je par tjedana da sve pohvatam. To sam ucio na praksi dok sam bio. Covjek di sam iso se s time profesionalno bavi pa mi je to pokazivao.

14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo ga najnoviji model iz blendera.Ako ne znate što je to,onda ću vam ja reći da je to model napuštene tvornice,rendano blenderovim renderom, teksture sa cg textures i to je to uživajte i komentirajte.

ZeKiDa Games presents
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Nekako je pretamno, a i mogo si se potrudit malo više oko detalja

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
mislav_01 kaže...

Zadnja slika je Photoshop da. A trebalo mi je par tjedana da sve pohvatam. To sam ucio na praksi dok sam bio. Covjek di sam iso se s time profesionalno bavi pa mi je to pokazivao.

Evo dao sam ti thumb up, ali si tako gadno fulao perspektivu da ne shvaćam da to ne vidiš.. Ali dobro, sve je to proces učenja.

Nisam radio u lightwave-u, a od cad-ova bježim, ali u većini 3d programa možeš birati vrste kamera (leće, fov,..), pa bi trebao težiti onoj s kojom je slika snimljena ako imaš te podatke. I moraš preciznije odrediti položaj kamere u prostoru i tada nećeš fulati perspektivu. Ok, sve se to da u photoshopu srediti (kao što sam ti za primjer u 2 min napravio), ali ako dobro definiraš kameru, u ps-u skoro pa nemaš posla, a sve je realnije..

loša perspektiva - za primjer popravljena perspektiva loša perspektiva - za primjer popravljena perspektiva
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
ne0n kaže...
@mislav_01:
vidim da lightwave radi vrlo realistične modele. Koliko ti je vremena trebalo da ga svladaš?
I, jel može malo komentar na zadnju postavljenu sliku: da li je u pitanju i photoshop?

Pa vidi se da je zadnja sa PS-om dorađena

 

edit: nisam vidio da je vec mislav odg :)

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2010 21:15 (mb_fak_team).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Tinx kaže...

Nekako je pretamno, a i mogo si se potrudit malo više oko detalja

Tamno je zato što sam ja to tako htio,da se dočara ugođaj napuštene tvornice.Detalja ima malo zato što mi se nije dalo raditi ih,nego sam samo obavljao jedan test oko tekstura,sjena i svijetla,tako da se nisam baš previše trudio oko modeliranja.I da kažem trebala su mi dva dana iako sam mogao to sve napraviti u jednome danu.

ZeKiDa Games presents
14 godina
protjeran
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...

Evo ga najnoviji model iz blendera.Ako ne znate što je to,onda ću vam ja reći da je to model napuštene tvornice,rendano blenderovim renderom, teksture sa cg textures i to je to uživajte i komentirajte.

 COUNTER STRIKE grafika

Crno oko
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
kako to misliš counter strike grafika.
ZeKiDa Games presents
14 godina
protjeran
offline
Vaši 3D modeli

malo se salim :)hehe da je meni upola tako al mrsko mi uciti te gluposti nemam vremena skola je sta cu ja

Smijel se ko takmicit ko ima vise kartona ajde da nakupimo pa da vidimo javite se na takmicenje!
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Vaši 3D modeli

Evo prije 20 min sam skinuo Google Sketchup, 40% dovršeno kućište, neda mi se dovršavat xD

Nije renderirano (kak već)

 

 

 

Kućište Kućište
 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Vaši 3D modeli

Evo link do tog modela ako nekome treba za SketchUp..

Budem updateo kasnije dok završim sa kućištem (ne uskoro :S)

 

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=c2fc362ea2ff0974a1a0132ce69bd789&prevstart=0

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo par novih slika, ovo sam na brzinu napravio da usporedim yafa ray renderer i blender renderer,prva je blenderov render,a druge dvije su yafa ray pa prosudite sami koji je od njih dvojice bolji. Cool

blender render blender render
yafa ray yafa ray
yafa ray yafa ray
ZeKiDa Games presents
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli

Bravo Zekida, jedan si od rijetkih koji krenu učiti nešto novo, a da nije odustao. Svaka čast, samo tako nastavi.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

jel zna netko kako da riješim ovo probijanje svjetlosti u kutu sobe

i kako da smanjim intenzitet ove svjetlosti na podu tako da se vidi textura poda...

koristim 3ds max i mental ray

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2010 20:52 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Mislim da bi trebao pitati nekoga preko privatne poruke,nekoga tko se kuži u 3d max i mental ray.
ZeKiDa Games presents
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

nisam imao sta radit a slucajno sam gledao kamp kucice pa evo:  moj prostor 6mx3m

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
34 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
mb_fak_team kaže...

nisam imao sta radit a slucajno sam gledao kamp kucice pa evo:  moj prostor 6mx3m

Ovo je nesto predobro koji program,renderOsmijeh

ZeKiDa Games presents
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

ma najobicniji sketchup i vray :))

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Dobar render, mozda su refleksije jedino preizražene. 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Miša mu maloga, kako ja neznam za ovu temu :D

Ajd, ajd...Eto pošto nisam tu od početka, uplodam veći broj modela :D

 

P.S.

 

Nadam se da se neljutite što sam uplodo i pokoj wip :)

 

casio casio
fender fender
16 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
Denis Ivankovic kaže...

Miša mu maloga, kako ja neznam za ovu temu :D

Ajd, ajd...Eto pošto nisam tu od početka, uplodam veći broj modela :D

 

P.S.

 

Nadam se da se neljutite što sam uplodo i pokoj wip :)

 

Savrsen Floyd Rose, svaka cast! :)

Nothing is true, everything is permitted...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Assassin kaže...
Denis Ivankovic kaže...

Miša mu maloga, kako ja neznam za ovu temu :D

Ajd, ajd...Eto pošto nisam tu od početka, uplodam veći broj modela :D

 

P.S.

 

Nadam se da se neljutite što sam uplodo i pokoj wip :)

 

Savrsen Floyd Rose, svaka cast! :)

Hvala :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Kaj nisi cuo za "pronto" ?Belji se

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
mb_fak_team kaže...

Kaj nisi cuo za "pronto" ?Belji se

heheheh, ma to je probni render, još nije sve ni izmodeliralno :D

www.denis.matemaksan.com
14 godina
offline
Vaši 3D modeli
3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2010 7:34 (Minoza).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Odlicno ekipa!

14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Denis, pratio sam tvoje radove na 3dhr. Moram priznati da jako brzo napreduješ, svaka chast, samo tako nastavi.

 

 

Btw. dal netko zna jel postoji u Hrvatskoj kakva 3d škola ili tako nešto?

Želim se ovime baviti pa bih volio pohađati školu za 3d dizajn gdje bih mogao učiti od iskusnijih.

 

 

Za sada u planu imam Chiron u Beogradu ali ako nešto slično postoji u Hrvatskoj (a ja nisam uspio naći) onda bi mi to još bolje bilo. Inače, za Chiron sam čuo samo najbolje. Ali volio bih čuti i ljude koji nisu članovi njihovog foruma, čisto da vidim dali netko ima iskustva s njima ili je čuo nešto.

 


Dali možda netko ima više informacija vezano za ovu školu?

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli

@Minoza- postoji faks multimedija u Varaždinu. Uči se Maya, Photoshop te ostali korisni programi za rad s audio, video i foto zapisima. Link. Ali kao i na svim fakultetima uvijek postoje predmeti koji su stavljeni da studentima otežaju prolazak. Ugl. ja imam namjeru upisati ove godine, no još je daleko do 7mj tako da ću vidjeti što i kako.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Sviđa mi se što je to baš veleučilište, nakon toga si "bakalar". Ali ne sviđa mi se onaj drugi dio, to što po studijskom programu imaš predmete koji i nemaju toliko veze sa onime što mene interesira. Također dali daju preporuke i u koje firme?

 

Chiron je škola (postoji mogućnost da će ove godine izboriti status veleučilišta), ali konkretno radi se isključivo sa Maya, PS, Renderman i nakon toga dobivaš Alias certifikat te preporuku.

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli

A gle u vezi ovih predmeta, tako ti je uglavnom na svim fakultetima, s nećim moraju popuniti sadržaj nastavnog programa.

Što se tiče preporuka, sve ovisi o tebi ako se izdvojiš od ostalih svojim radom sigurno češ dobiti preporuke od dekana. Isto tako jedan cijeli semestar ti je praksa, pa ovisi kod koga je budeš odrađivao mogao bi i ostati raditi za tog poslodavca. Znači sve je na tebi.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice