Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.698
|
čitano: 1.868.354
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Vaši 3D modeli

jel mi neko može reć kako da pan narebu u autocadu mapiram na neku tipku na tipkovnicu (neki palatal, č,ć,ž,đ,š) ili na neki drugi gumb na mišu? naime, potrgo sam si srednji klik :(

znam da je OT, al bilo mi je glupo novu temu otvarat za to

God is an American
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Eo malo sam se igro danas u lightwaveu i samo s njime i uz pomoc lako dostupnih slika (textura) sam prtljo i pokusavao napraviti neki planet. Ove prstenove oko M class planeta treba doradit. Al sam iznenadjen kako se razliciti planeti mogu vrlo jednostavno napravit.

 

Iduce sto sljedi je malo duzi projekt. Probat cu slozit xwinga ili jos bolje raptora iz galatice (meni osobno prekrasan brodic Smijeh). Napraviti asteroidni pojas oko planeta M klase i tako. Space the final fronteer Cool

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 21:18 (mislav_01).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Lijepi planeti :)

 

I evo konačno sam završio tijelo terminatora, (možda fali koja hidraulika, no budem to još sve sredio)
Budem sad koj dan sredio zubalo i napravio malu korekciju glave i mislim da bi to moglo biti to što se modeliranja tiče

 

www.denis.matemaksan.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Odlicno! Jedva cekam da se zasjaji u renderu Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
mislav_01 kaže...

Odlicno! Jedva cekam da se zasjaji u renderu Smijeh

hehe :) Hvala :D

www.denis.matemaksan.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
dobar terminator
ZeKiDa Games presents
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
dobar ti je terminator
ZeKiDa Games presents
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...
dobar ti je terminator

hvala :)

www.denis.matemaksan.com
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Znam da link na ovu temu već ima,ali ovih dana se održava natjecanje pa možete ocjenjivati i komentirati radove.Broj dignutih palčeva odlučuje pobjednika i pobjednik dobiva nekakav pehar(ne pravi)ja osobno sudjelujem u natjecanju i moj rad je već tamo objavljen, pravila ocjenjivanja i natjecanja saznajte na linku.Link

ZeKiDa Games presents
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo ga moj mobitel kojeg sam napravio za natjecanje pa ću ga onda i ovdje objaviti,rađen je blueprintsima i nema više ništa posebno za reći komentirajte i ako hoćete ocjenjujte na onoj temi što sam vam gore dao link.Osmijeh

ZeKiDa Games presents
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Ovdje ti smijem dati TU Smijeh

 

Tamo nemogu jer se i sam natječem... Belji se

3D Designer
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Damn!

Ja kasnim :P

Još moram u školu danas, poa ću neš skemijat nabrzaka kad se vratim :D

www.denis.matemaksan.com
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo jedno pitanjce za 3D radove i modelaciju:

jel ok raditi s Google SketchUp 7.1 i Podium (plugin) +  Twilight render?

rade se neke kuće i sl.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Naravno da je,svaki je program za 3d modeliranje dobar ako si voljan učiti i kad ga naučiš možeš s njime radit
čudesa :D
ZeKiDa Games presents
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
pod009 kaže...

Evo jedno pitanjce za 3D radove i modelaciju:

jel ok raditi s Google SketchUp 7.1 i Podium (plugin) +  Twilight render?

rade se neke kuće i sl.

Možeš radit u njemu, ali bih ti preporučio neki profesionalni 3d alat ako se u budučlnosti misliš baviti profesionalno 3d-om...

Ako je samo za hobi, onda će ti google sketchup bit ok :)

www.denis.matemaksan.com
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

SketchUp je po meni najbolji alat za arhitekture, najlaganiji, najbrzi, uz neki dobar dodatak za rendanje gotovo da mu i nema ravna...

 

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Mozda do nekog nivoa koncepta. Istrazivanja volumena i slicno. Kasnije je govno.

15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

to si ti reko

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

A ja sam slucajno 4ta godina arhitekture i slucajno radim u jednom arh. uredu upravo vizualizacije. Znam sta pricam. Sketchup je daleko od lošeg programa, za koncepte, volumene, recmo neku cetvrt grada izvuc samo kroz volumene i nabrzinu provuc kroz Vray. Daleko je od programa koji se koristi za ozbiljne stvari. 

 

I nisam to samo ja reko. Statistika?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 18:25 (mislav_01).
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

A kaj preporucas onda?

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Nemoj krivo shvatit nije sketchup loš. Za pocetnika je odlican. Vrlo je intuitivan, lako se koristi i nauci i brzo se vide prvi rezultati. Ali ima svoje granice.

 

Sta preporucam. Ne znam...Bilo koji od "ozbiljnijih" programa uzmeš (npr. Lightwave, Max, Cinema, i sl.) ti je OK. Jednom kad naucis mozes gotovo sve. Ja osobno koristim Lightwave. Nisam ga ja izabro nego sam imao priliku naucit raditi i uzeo sam je. Nakraju nisam pozalio. Program je odlican, renderi odlicni i ja zadovoljan. Mogucnosti su astronomske, moze se napravit sta god pozelis. Samo baci pogled na tuotirjale razne po netu. No to sve isto ima i za max npr. Mogu preporucit Lightwave na temelju svojih iskustava. Ali neces pogriješit ni sam maxom npr.

 

Hocu rec da je bitno odabrat jedan program i drzat se njega, jer kad ga savladaš tesko da ce te nesta ogranicavat. Razlike su u sucelju, brzini ucenja i slicno. Probaš pa vidiš. Ne znam...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

tako je :)

Svaki program je isti, zato bi ja preporučio neki program koj se dosta koristi u raznim firmama, maya, max, cinema, lightvawe...i drugi :)

ali da, sketchup je početnički program i nenudi baš neke najbolje rezultate...za razliku od nekih profesionalnih ;)

www.denis.matemaksan.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
nije mi jasno što fali blenderu,zašto se on ne bi mogao koristiti u razvojnim timovima,ja ga koristim 3 mj.i nemam nikakvih primjedbi,u njemu možeš sve napravit i stvarno je dobar
i sad kad bih htio napravit komercijalnu igru ne bih mogao koristiti 3d max,mayu,itd.jer bi ih prvo morao kupiti,a blender je besplatan i možeš s njime raditi komercijalnu igru,možeš ga exportati u mnoge formate itd.jedino mu je sučelje zastarjelo,ali bude bolje u 2.5 v
ZeKiDa Games presents
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...
nije mi jasno što fali blenderu,zašto se on ne bi mogao koristiti u razvojnim timovima,ja ga koristim 3 mj.i nemam nikakvih primjedbi,u njemu možeš sve napravit i stvarno je dobar
i sad kad bih htio napravit komercijalnu igru ne bih mogao koristiti 3d max,mayu,itd.jer bi ih prvo morao kupiti,a blender je besplatan i možeš s njime raditi komercijalnu igru,možeš ga exportati u mnoge formate itd.jedino mu je sučelje zastarjelo,ali bude bolje u 2.5 v

Je to što kažeš, ali neznam koliko je blender raštrkan po firmama...Zato to kažem, a sad...neznam koliko je raširen, zato sam tamo stavio i drugi...a naveo sam na pvo mjesto za koje znam da su najrašireniji, a to su maya i max :)

(barem koliko sam se ja informirao)

www.denis.matemaksan.com
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Jedan mobitel na brzinu napravljen (rezultat igranja s nekim novim pluginovima) Cool (JPEG kompresija malo je ubila kvalitetu slike)

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Tako i meni kad rendam slika ispadne predobro ali kad spremim sliku u jpg ona izgubi na kvaliteti,zna li neko neki format koji ima kvalitetniju sliku nego jpg
format.
ZeKiDa Games presents
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...
Tako i meni kad rendam slika ispadne predobro ali kad spremim sliku u jpg ona izgubi na kvaliteti,zna li neko neki format koji ima kvalitetniju sliku nego jpg
format.

JPEG visoke rezolucije dovoljno je dobar. Ovdje kod mene je mala reza i velika kompresija, pa je samim time dosta smanjena kvaliteta slike. Probaj u TIFF (visoke rezolucije; 1600 x 1200 i onda u PS-u napraviš visoko kvalitetnu JPEG kompresiju)

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...
Tako i meni kad rendam slika ispadne predobro ali kad spremim sliku u jpg ona izgubi na kvaliteti,zna li neko neki format koji ima kvalitetniju sliku nego jpg
format.

 

.exr, .png, .tga

 

Bilo što što podržava iznad 8-bit.

 

Pogotovo ako radiš sa linear workflow (ako uopće znaš što je to). Ja obično u .exr (32-bit) exportam, možeš i u layerima exportat pa kasnije layer po layer tweak-at u PS-u, kad završiš samo prebaciš u 8-bit ili koji već mod hoćeš (ako misliš u .jpg na kraju spremit onda u 8-bit moraš) i to ti je to. Zadržao si maksimalnu kvalitetu, a na kraju opet možeš spremit u .jpg ako želiš. PNG je podržan svuda (i na forumima), a kvalitetan je, eto, možeš njega koristit ako ti se neda zafrkavat sa .exr

3D Designer
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...
Tako i meni kad rendam slika ispadne predobro ali kad spremim sliku u jpg ona izgubi na kvaliteti,zna li neko neki format koji ima kvalitetniju sliku nego jpg
format.

PNG - odlična kompresija bez ikakvog gubitka kvalitete. TIFF je isto OK, ali nije toliko raširen i podržan kao PNG.

 

EDIT: nindža!

 

EDIT 2: vjerojatno već znate, ali Bugov forum ionako sve pretvara u JPG pa nema veze kako spremite. Koristite vanjske hostinge za PNG.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 22:25 (andy0101).
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
andy0101 kaže...
PNG - odlična kompresija bez ikakvog gubitka kvalitete. TIFF je isto OK, ali nije toliko raširen i podržan kao PNG.

 

 

Slažem se. Jedini razlog zapravo zašto preferiram .exr (po kvaliteti jednak PNG-u) je što mogu rastaviti u layer-e render pa imam npr. zasebno refleksije, zasebno specular, zasebno diffuse itd. pa imam više kontrole nad tim stvarima u post-u. Naravno ovo možeš i sa png ali razlika je u tome što ovdje imaš jedan EXR file i u njemu sve layere dok u PNG slučaju moram imati za svaki layer zasebnu sliku.

 

Ma u principu na isto ti dođe al eto... ugl. PNG FTW! Smijeh

3D Designer
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice