PCI USB 2.0 Adapter

poruka: 10
|
čitano: 2.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
PCI USB 2.0 Adapter Problem
pitanje

Kupio sam taj adapter u Optimumu za stari komp zbog eksternog diska.

http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=1602060

Kada sam ga ugradio u PCI utor i upalio komp Windowsi (XP Pro SP2) su fino prepoznali svih 5 portova i instalirali odgovarajuće drivere (to se vidi i u Device Manageru). E sad kad god ja nekaj uštekam u bilo koji USB port na tom adapteru ništa se ne događa (stickovi i disk ne svijetle i ne rade kao ni bilo šta drugo što sam uštekao). Probao sam promijenit PCI utor prvo onaj od bežične mrežne kartice (ništa) onda sve ostale i opet ništa. Zatim sam iz svih PCI utora izvadio sve kartice (6 utora sve skupa 4 kartice) i ostavio samo USB adapter i opet ništa a Windowsi svaki put karticu uredno prepoznaju i instaliraju drivere. Šta da radim?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
PCI USB 2.0 Adapter

Hmm, možda je neispravan. Po svemu što si napisao mi se čini da uređaji koji su priključeni na taj kontroler ne dobijaju dovoljno struje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PCI USB 2.0 Adapter Problem

Probaj ga u drugom kompu, ako ne radi, prodali su ti neispravan.

16 godina
offline
RE: PCI USB 2.0 Adapter
autorov komentar

Da to sam i ja odmah pomislio pa sam ga nakon 2 dana dao staroj da ga ode zamijeniti (išao bi ja al nisam imao vremena). I tako nakon 3 tjedna (rekli su joj na servis, standardni postupak bla bla ili ukratko smuljali je) ja još nemam svoj adapter koji mi je prijeko potreban za prebacivanje na lijepi WDov 160GB disk kupljen isti dan u Optimumu za 700kn. Kad idem prebacivat recimo image od 6-7GB na njega veli da nema dovoljno disk spacea a ja znam da još ima oko 100GB. Jel problem u FAT32 particiji. Inače imam program Paragon Partition Manager v9 jel mogu s njim bezbolno i jednostavno reparticionirat u NTFS (šta će mi FAT32 kad sam na MACu sjedio valjda 5 puta u životu)? Kako a da nekaj ne zeznem?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 19:00 (Dwyane Wade).
16 godina
moderator
offline
RE: PCI USB 2.0 Adapter

Ne bih rekao da je problem u FAT32 particiji. A što se tiče NTFS-a, to nije datotečni sustav na Macu već na Windowsima (XP naviše).

16 godina
offline
RE: PCI USB 2.0 Adapter
autorov komentar

Da znam zato mi i treba format a i čuo sam nešto da FAT32 ne prima datoteke veće od 4GB (ako je točno)

16 godina
moderator
offline
RE: PCI USB 2.0 Adapter
prihvaćeno rješenje
Dwyane Wade kaže...

Da znam zato mi i treba format a i čuo sam nešto da FAT32 ne prima datoteke veće od 4GB (ako je točno)

 Imaš pravo, sad sam provjerio. FAT32 doista ne podržava datoteke veće od 4GB, pa ti preporučam da disk formatiraš u NTFS.
16 godina
offline
PCI USB 2.0 Adapter
autorov komentar

Hvala Denisu disk reparticioniran i fino radi (meću se .iso fileovi). Inače forum je super ideja a i rubrika Pitanja u Bugu je vjerojatno svaki mjesec zatrpana

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PCI USB 2.0 Adapter

BTW na NTFS možeš trpat kobasice u komadu od stotine giga, sigurniji si od hakiranja, premda su perfomanse malo

sporije od Fat-a.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PCI USB 2.0 Adapter

.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2016 9:54 (MRSKI).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice