Huawei Nexus 6P

poruka: 1.135
|
čitano: 169.135
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Vezano za servis mobitela. Kupljen je u Svijet Medija. 

 

Zvao Agram. Nije u njih. Zvao SM, kažu u Mobisa je. Dobijem nakon 10 minuta Mobis, žena mi kaže "Uređaj nije za naše tržište i poklopi mi". Ljut ko pas. Zovem opet jer mi treba samo informacija što se točno zbiva, ne jebem mater nikome na mobitelu, sasvim normalno pričam. Javi mi se nakon 20 minuta opet cura neka, kaže da je tehničar iz servisa napisao da nije za naše tržište, ne mogu priznati jamstvo, djelove i ostalo. Rečeno mi je da je 6.10 mobitel vraćen SM-u i da se dogovorim s SM-om što dalje. Zovem SM u Splitu, nije kod njih ništa, nemaju pojma, javit će mi kasnije. Zovem SM servis Zagreb, javlja se neka cura, kaže da je tip na sastanku, ona ne zna ništa, nazvat će me.

 

Čekaj malo, uređaj nije za naše tržište? Kako je onda uredno u ponudi u RH i kako sam ga kupio ako nije za naše tržište? Dobio sam uredno jamstvo 2 godine, od kojeg kako mi se čini, neće biti ništa bez neke ljute borbe.

 

Tvornička hardverska greška je u pitanju, znači treba samo promijeniti mikrofon na uređaju i to se ne može, iako su ovlašteni serviseri za Huawei? Da li su stvarno ljudi i zakoni toliko sakati? 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei Nexus 6P

U ovoj drzavi nista vise nije cudno tako ni to, ja bih ti preporucio da probas kontaktirati google support u vezi toga, koliko vidim dosta su ljudima dosli ususret pa cak i poslali Pixel XL kao zamjenu... nemas sta izgubiti probajuci :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Poslat cu mail svakako, cuo sam se s Huaweijem, oni su mi rekli da u RH servisiram, da nazalost oni tu ne mogu nista. 

 

 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

ajde molim te da mi kazes sto i kako, jer kako me preko ip-a povezalo na Hrvatsku, nemam nikakvu formu za popunit, samo neke gluposti

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 15:27 (Crucifixion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei Nexus 6P

Nebih znao jer nisam imao takav problem, najbolje da pitamo Mitch on je to napravio pa zna

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

evo uspio sam stupiti u kontakt s Nexus-om na Twitteru, rekao sam sto se odigralo, pa cu vidjeti sto ce mi odgovoriti...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei Nexus 6P

Javi kako je proslo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Penis 😅

 

Rekli su mi da se javim Huawei-u, a Huawei me je otpilio. Znaci da sam bas ono baksuz, da nema veceg heh.

 

Voditelj smjene u Splitu mi je rekao da ce mi se javiti sutra do podne sa svim informacijama, zvao sam oko 17:30, jer mi je bas bio pun kuki svega a i od 10 ljudi nisam imao nista niti sam saznao ista. 

 

Trazit cu novce nazad samo zato jer ne zelim imati posla vise s njima. Mobitel je vracen sa servisa 6.10, a nitko ne zna gdje je. A nije ni u Agrama, za kojeg mi je taj voditelj rekao da je vjerojatno tamo poslan, jer sam njih prve zvao. Ovo je totalni apsurd. 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei Nexus 6P

Svi ti servisi kod nas su apsurd, vj vise nikad necu mobitel uzeti u hrv, ni slucajno da se pokvari i sta sad, radje cu kao i za komp iz njemacke uzimat ili Alza i sve mi rijese u roku tjedan dana...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Nexus 6P
Imao isti problem, cak opisan nekoliko stranica prije. Kupljen u tia-mobiteli, agram odbio servis, poslali ga u njemacku na servis. Naravno da se vratio nepopravljen!
Htjeli ga opet slati no nisam pristao na to jer je prosao "razuman rok" za popravak. Nakon hrpi prijetnji i nekoliko mailova dobio pare natrag.
Sretno ti bilo..
Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

ma ja cu uzeti u CU gdje sam dosad imao par narudzbi, jos mi ide preko firme. Nikad problema, support uvijek tu, dodje doma za 3-4 dana... Ovo sve nase cu otpisati... Ne radi se o igracki od 100 kuna, nego za nesto sta sam pljunio 3.5k u kesu...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Evo zvalo me ima 2 sata. Kažu poslano u Njemačku. Ne znaju kome, ne znaju kada, ne znaju ništa.

 

Mail je poslan, a otići ću i popodne do poslovnice, tražen je povrat novca. 

 

Hvala lijepa, pozdravljam

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Dosao popodne u poslovnicu u Splitu. 4.10 da je poslan u Njemacku, sta se kosi s informacijama od jucer, da je 6.10. predan SM-u. Kaze tip da nije definiran zakonski rok, da cekam do 15.11.. Meni zivci do neba. Izasa, sjeo, uputio mail na sve njihove zive email adrese da im dajem do ponedjeljka do kraja dana da mi posalju potvrdu u kojoj stoji da mi vracaju novce, ili ide prijava zastiti potrosaca i trg. drustvu. Pa sad kako hoce :)

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Nexus 6P
Crucifixion kaže...

Dosao popodne u poslovnicu u Splitu. 4.10 da je poslan u Njemacku, sta se kosi s informacijama od jucer, da je 6.10. predan SM-u. Kaze tip da nije definiran zakonski rok, da cekam do 15.11.. Meni zivci do neba. Izasa, sjeo, uputio mail na sve njihove zive email adrese da im dajem do ponedjeljka do kraja dana da mi posalju potvrdu u kojoj stoji da mi vracaju novce, ili ide prijava zastiti potrosaca i trg. drustvu. Pa sad kako hoce :)

 Zakonski nije definiran, ali 40 do 45 dana je nekakav "razuman rok" (ne moraju biti radni dani).

 

Samo spomeni u mailu čl. 410. st. 1. gdje imaš pravo na povrat novca, te da ćeš ih prijaviti "Povjerenstvu za reklamacije potrošača, tržišnoj inspekciji Ministarstva gospodarstva te Sudu časti Hrvatske gospodarske Komore.

Još za kraj spomeni da je za kršenje odredbi navedenog Zakona o obaveznim odnosima i Zakona o zaštiti potrošača je propisana novčana kazna od 10.000,00 do 100.000,00 sukladno čl. 138. st. 1.
Eto, dobiješ lovu samo tako :)

 

 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Ne moraju biti radni dani, onda dolazimo do cekanja u iznosu od 2 mjeseca.

 

Sve bi bilo okej da me se nije lagalo i da se odgovornost nije izbjegavala.

 

Ali ne zelim imati s takvima vise posla.

 

Jedna stvar. 

 

Uzeto je preko obrta. 

 

Da li je garancija godinu dana ili dvije godine? Papiri su u njih trenutno.

 

Druga stvar:

Uzet je 18.10.2016. 

 

Ukoliko je garancija godinu dana, a istice za 5 dana. Da li mi mogu odbiti garanciju, iako je uredjaj predan 29.9?

 

Da znam, ako dodje do takve situacije, kome cu prvome glavu skidat. 

 

 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei Nexus 6P

Nije li po zakonu da garancija mora biti minimalno 2 godine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei Nexus 6P

Da, 2 u EU.

 

btw Crucifixion kakvo je stanje sad sa tvojim nexusom i servisom?

 

Ja isto imam problem sa mikrofonom ali me sve strah ga slat negdje na servis kod nas, pogotovo jer nije kupljen u hrv neg sa Amazona (.fr ako se dobro sjećam).

A ako ga šaljem vani računam da ga neću vidjet dosta dugo, a to ne dolazi u obzir.

11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

eno ga u njemackoj, TelePart. Poslao sam mail TP servisu, ne odgovaraju nista, iz SM su mi rekli javit kad dobiju neke informacije... 

 

tako da stanje je upitno 😂

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei Nexus 6P

Gdje si vidio to da ce napravit zamjenu mikrofona?
Citam po netu vec duze vrijeme i ne vidim nista konkretno.
Samo sam vidio da su neki koji su mob kupili direktno od googla, dobili potpuno novi n6p, nikakav servis.

11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Nisam nigdje. Ili ce ga napravit ili povrat novca. Sad kako bude. :)

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Huawei Nexus 6P
Avensac kaže...

Da, 2 u EU.

 

btw Crucifixion kakvo je stanje sad sa tvojim nexusom i servisom?

 

Ja isto imam problem sa mikrofonom ali me sve strah ga slat negdje na servis kod nas, pogotovo jer nije kupljen u hrv neg sa Amazona (.fr ako se dobro sjećam).

A ako ga šaljem vani računam da ga neću vidjet dosta dugo, a to ne dolazi u obzir.

 Naruci sebi s ebaya dio, odnesi nekom privatnom serviseru da ti zamjeni, nemas sta izgubit, osim novaca  Imas iz UK originalni, 80kuna s postarinom, das jos covjeku za ruke i eto

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
9 godina
offline
Re: Huawei Nexus 6P

Ma nek ga voda nosi, uvijek neki problemi sa mobitelima zadnjih godina, ne znam kaj rade. Otišao jedan LG G3 u bootloop i 2 x G4 isto bootloop, strašno.

 

Ugl "riješio" sam svoj problem, u build.prop fajlu sam onemogućio 'noise cancelling' i sad se perfektno čuje čak i kad je neka buka oko mene.

 

Ne da mi se natezat sa garancijom jer vidim već di to vodi, a treba mi mobitel. Možda jednom kad ću imat više vremena.

 

Sad čekam da me uhvati bootloop na Nexusu..

11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Jesi imao probleme s jekom kada bi pricao? Ljudi bi culi sebe dva puta ili tebe? U startu je to kod mene bilo podnosljivo, nije se nitko previse zalio. Ali u zadnjih pola godine strasne sam probleme imao s tim, kad sam imao telefonski prijavu za posao, bilo mi je neugodno... 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei Nexus 6P

Da jeka, ali meni je veći problem bio jer se skoro ništa nije čulo, tj druga osoba mene nije čula zbog konstantnog šuma, bez obzira na koji način zvao, običan poziv ili preko WhatsAppa/Vibera još gore. I to je tako od početka, samo tada nisam imao puno poziva pa me nije bilo briga. 

 

Pa sam uvijek razgovarao "na zvučniku" i onda se okej čuje sve, ali ne možeš tako pričat na ulici ili negdje da svi čuju, nije rješenje.

 

Sad je sve uredu nakon što sam tweekao build.prop.

11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Sitni update situacije:

 

Zvao sam sad TeleParts. Ugodni skroz, za razliku od nasih isprdaka. Covjek se odmah sjetio o cemu se radio, poslao sam mail prosli tjedan. Reka mi je da mobitel nije kod njih, ali mi je dao email direktno servisa njihovog, za slucaj da nije evidentiran u sustavu kod njih na informacijama. 

 

Sad vec stvarno pocinjem biti na iglicama.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Jos jedan update: javili su mi se sa servisa. Nista nisu dobili, reka je da ce mi se javit osobno kada dodje i ako uopce dodje, jer nemaju apsolutno nikakvu informaciju o toj posiljci. 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Nexus 6P
Znaci nitko nezna di je mobitel, kakav apsurd 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Nije mi jasno, sve neki rusi na tim servisima, sta je to hahah. 

 

Objasnjajem ja Iliji u TelePartu kako me seksaju ovi u RH, da ima 20 dana neman pojma sta je s mobitelom. Kaze on meni da mu je jednostavno za, da oni osobno nikad nisu imali takve probleme, i da coviku nije jasno zasto me ovi lazu cilo vrime... al aj, jos 20 dana, pa sta bude... 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Nexus 6P
Ako nista barem da dobos povrat novca
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei Nexus 6P

Tome i tezim vec par dana, ovo je tragedija postala

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice