Programiranje ili mreže

poruka: 30
|
čitano: 10.032
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Programiranje ili mreže

Pozdrav,

 

ovako, završio sam smjer informatike na TVZ-u, i do posla doći je jedna velika katastrofa. Odlučio sam upisat sad neki dodatni tečaj, dvoumim se između CISCO i Java programiranja (oboje net akademija), pa me zanimaju vaša mišljenja, šta bi bilo isplativije i bolje...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Programiranje ili mreže

Ne vjerujem da ce ti CISCO bas puno pomoc pri zaposljavanju, dok je Java dosta trazena u svjetu programiranja, al

na tecaju Jave neces naucit niti 40% jezika. Sve je kasnije stvar prakse, projekata i iskustva...

Mozda bi ti za mreze bilo bolje MCSA, mada ni to nije garancija za laksi pronalazak posla...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje ili mreže

U Algebri sam našao tečaj "Sistemski i mrežni administrator - specijalist" to bi očito bilo slično MCSA. Imaš neke prijedloge gdje bi još mogao naći tečajeve vezane uz MCSA?

12 godina
neaktivan
offline
Programiranje ili mreže
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje ili mreže
15 godina
neaktivan
offline
Programiranje ili mreže

NetAkademija je  prije par mjeseci dobila novu opremu u svojim labosima, tako da ćeš sigurno raditi na opremi koja bez problema može gurati po 3 virtualke na jednom PC-u.

Ne znam kakvu opremu ima Algebra.

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Programiranje ili mreže
ONeill kaže...

NetAkademija je  prije par mjeseci dobila novu opremu u svojim labosima, tako da ćeš sigurno raditi na opremi koja bez problema može gurati po 3 virtualke na jednom PC-u.

Ne znam kakvu opremu ima Algebra.

Imamo jako dobru opremu. Hvala na pitanju. :)

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje ili mreže

NetAkademija nudi15% popusta na sve edukacije do kraja lipnja, uključujući i MCITP server administrator za "osobno" plaćanje s promotivnim kodom: net2453z

12 godina
neaktivan
offline
Programiranje ili mreže

Još uvijek sam u dilemi koji odabrati, našao sam i tečaj od ivore, pa me zanima dal netko ima s time iskustva http://www.ivora.hr/mrezni-administrator/

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Programiranje ili mreže

U opisu programa spominju Windows XP tako da nisam uvjeren da rade sa najnovijim odnosno aktualnim tehnologijama. Mozda i rade ali nisu updateali stranicu a to opet govori o njima.

 

Isto tako nisam uvjeren da u 150 sati covjek moze nauciti o Linux i Windows server administraciji kako navode. Imam osjecaj da ces dobiti neke osnovne informacije i to je to. Za to se ne isplati davati novce, bolje onda doma samostalno uciti.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Programiranje ili mreže

treba mi jedan savjet... moze mi netko dati savjet.. dakle zanima me programiranje i grafika... razmisljao sam o web designu jer koliko sam shvatio to obuhvaca obe stvari + web... kakvo je vase misljenje o tome poslu

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Programiranje ili mreže
Imsovcanin kaže...

treba mi jedan savjet... moze mi netko dati savjet.. dakle zanima me programiranje i grafika... razmisljao sam o web designu jer koliko sam shvatio to obuhvaca obe stvari + web... kakvo je vase misljenje o tome poslu

 Programiranje i grafika kažeš? Hmm, nažalost,nema nekog programa koji bi to objedinio jer obično su web dizajneri ono što im samo ime govori-dizajneri. Po meni je bolje da se baciš na sami web developer te da uz to priučiš grafički dizajn.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
13 godina
protjeran
offline
Re: Programiranje ili mreže
Pranja kaže...
Imsovcanin kaže...

treba mi jedan savjet... moze mi netko dati savjet.. dakle zanima me programiranje i grafika... razmisljao sam o web designu jer koliko sam shvatio to obuhvaca obe stvari + web... kakvo je vase misljenje o tome poslu

 Programiranje i grafika kažeš? Hmm, nažalost,nema nekog programa koji bi to objedinio jer obično su web dizajneri ono što im samo ime govori-dizajneri. Po meni je bolje da se baciš na sami web developer te da uz to priučiš grafički dizajn.

Za samo 5500 kuna u algebri postaneš web programer (PHP+MySQL) {#}

Ad astra peronospora
12 godina
odjavljen
offline
Re: Programiranje ili mreže
Bypass kaže...

Za samo 5500 kuna u algebri postaneš web programer (PHP+MySQL) {#}

 I to nije sve-tko se javi odmah dobije fenomenalnih 25 % popusta na tečaj HTML+CSS. {#}

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
12 godina
neaktivan
offline
Programiranje ili mreže

Suzio sam izbor na Algebru. Planiram sad u 3. mjesecu upisati ili CISCO ili sistemski i mrežni administrator. E sad vas molim za još neka iskustva, savjete, bilo šta, da se pravilno odlučim šta bi bilo bolje i korisnije?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Programiranje ili mreže
mfrankovic kaže...
ONeill kaže...

NetAkademija je  prije par mjeseci dobila novu opremu u svojim labosima, tako da ćeš sigurno raditi na opremi koja bez problema može gurati po 3 virtualke na jednom PC-u.

Ne znam kakvu opremu ima Algebra.

Imamo jako dobru opremu. Hvala na pitanju. :)

 

Pozdrav. Vidim da ste vezani uz algebru i slično.

 

Kakvu opremu posjedujete za CCNA CCNP ?

 

Hvala.

 

Pozz

13 godina
offline
Re: Programiranje ili mreže
tommyg08 kaže...

Suzio sam izbor na Algebru. Planiram sad u 3. mjesecu upisati ili CISCO ili sistemski i mrežni administrator. E sad vas molim za još neka iskustva, savjete, bilo šta, da se pravilno odlučim šta bi bilo bolje i korisnije?

 

Ovisi o tvom predznanju, želju za učenjem, ciljevima...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje ili mreže

Potpis.

 

Sada je vrlo diskutabilno traba li znanje tj. predznanje za CISCO (CCNA da se razumijemo) ili ne. Iako je koncept po kojem se sada radi zamišljen super, ide se od 'osnova', koje su osnove samo uvjetno rečeno, pa prema kompliciranijim stvarima. Ja se i nakon završetka CCNA ne mogu načuditi kako su to dečki iz Cisco-a složili. Stalno se sa znanjem pomičete mrvicu po mrvicu, sa svakom lekcijom dobijete mali pogled na stvari iz drugoga kuta i sve se nekako zaokruži. Jednostavno fantastično, od interaktivnih materijala na dalje.

 

Moja preporuka svima koji bi na CCNA je da ne preskaču cjeline, koliko god one možda bile u datom trenu glupe i suhoparne, vjerujte, doći će na svoje. Od sumanutoga udaranja po subnetiranju pa na dalje. I najvažnije od svega, nauči se logika stvari, kako to i zašto to tako nešto funkcionira. A dalje je onda sve jednostavno. Još jedan ogromni bonus je Cisco Packet Tracer koji je odličan komad softvera u kojemu možeš testirati sve i svašta.

Odgovor na tvoje pitanje što odabrati nije jednostavan. Kao što je kolega rekao, sve ovisi samo i jedino o tvojim željama (i neću reći predznanju jer se sve tokom kursa može naučiti s Googlea, materijala, mase poveznica koje Cisco daje za one koje žele dodatno) i naklonostima. Koliko te nešto zanima, koliko ćeš volje imati pročitati 2-3 puta predavanje od par sati da shvatiš u cijelosti nešto itd.  Koliko će ti se dati na opremi 864 puta nešto presložiti da nadođeš zašto nešto radi ili ne radi. I najvažnije od svega je što dobiješ osjećaj da poznaš tu opremu, da s njom radiš i da možeš nekome reći, da ja znam napraviti mrežu za 50 računala, spojiti je na net, realizirati WLAN, napraviti ACL i NAT, DHCP nebitno. Uglavnom, bar sam ja dobio dragocjeno znanje da mogu odgovorno tvrditi da znam implementirati većinu stvari s popisa koje stoje u opisu CCNA. Naravno da je to znanje površno, inače ne bi postojao CCNP i drugi tečajevi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 20:58 (vision19).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje ili mreže

kao što sam rekao završio sam TVZ, smjer elektroničko poslovanje, o mrežama znam samo neke osnove, ništa previše, a želio bi proširiti znanje iz tog područja, pa ne znam šta da izaberem, vidim da ima kod sistemskog administratora i konfiguracija i administracija win7, to većinom sve znam i imam puno iskustva iz toga, ali zanima me ovaj dio mrežnog administratora

11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje ili mreže

Onda ti ja preporučam Cisco. Zašto? Pa mislim da ti je bolje onda naučiti osnove mreža detaljno nego produbiti postojeće znanje o mrežama i uz to naučiti nešto o W7 i Widnows Serveru. Samo Windows Server zaslužuje punu satnicu kao i Cisco tako da ovaj spoj mrežnog i sistem admina možda i nije loš, ali bolja ti je opcija sada Cisco a onda ćeš lagano naučiti ostalo ako te bude zanimalo.

16 godina
offline
Re: Programiranje ili mreže
ContoNick kaže...

 

Pozdrav. Vidim da ste vezani uz algebru i slično.

 

Kakvu opremu posjedujete za CCNA CCNP ?

 

Hvala.

 

Pozz

Cicso switch-eve 3560, router-e 2621XM, 2801, 2811, 2901.

 

Nadam se da je pomoglo.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
12 godina
odjavljen
offline
Re: Programiranje ili mreže
tommyg08 kaže...

kao što sam rekao završio sam TVZ, smjer elektroničko poslovanje, o mrežama znam samo neke osnove, ništa previše, a želio bi proširiti znanje iz tog područja, pa ne znam šta da izaberem, vidim da ima kod sistemskog administratora i konfiguracija i administracija win7, to većinom sve znam i imam puno iskustva iz toga, ali zanima me ovaj dio mrežnog administratora

 Zašto ne bi otišao na NetAkademiju?  Kao student TVZ-a tamo dobiješ 30-40 % popusta.

 

Znači,dobiješ tečaj na najboljoj Cisco akademiji u HR,a i šire, za manje love nego u nekoj drugorazrednoj ustanovi.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje ili mreže

Ma završio sam TVZ, tako da nisam siguran da li vrijedi taj popust i dalje. Ali algebra mi se čini sasvim ok. Uglavnom odlučio sam se za cisco.

 

Još me zanima da li netko može preporučiti dobre online tutoriale i knjige za windows server, jer bi to krenuo samostalno učiti?

12 godina
offline
Programiranje ili mreže

CCNA je sam po sebi prava stvar za nauciti osnove o mrezama i kao takav savrseno funkcionira.

No, ako se nadas da ce ti polozeni CCNA certifikat (iza kojeg naravno stoji i jako dobro znanje) pomoci pri trazenju posla, u velikoj si zabludi.

 

Evo ti moje iskustvo u trazenju posla u zadnjih 1,5 god. Imam polozen CCNA i na pola puta sam za poloziti sve potrebne ispite za CCNP, uz IMO poprilicno znanje jer svaki dan lupam po tome 5 sati. Primjetio sam sljedece - poslodavci kod znanja mreza ili traze vrhunske strucnjake (znaci neminovno CCNP) ili ako traze nekoga s osnovnim znanjem to mora obavezno biti uz dodatno znanje iz MS ili linuxa. Također je vrlo zanimljivo da domaci poslodavci puno vise preferiraju MS, dok je vani vrlo trazeno znanje iz linux administracije.

 

Tako da ti je moje misljenje i iskustvo da ces sa CCNA i bez radnog iskustva u tom polju mozda i steci neko znanje, ali ces i dalje sjediti na burzi. Ako zelis raditi u RH, IMO bi ti preporucio da ozbiljno razmislis o MS-u. Sto se tice materijala za CCNA, internet je divna stvar, mozes naci apsolutno sve za samostalno ucenje, od sluzbenih knjiga do CBT nuggets video tutorijala, a mislim da bi ista stvar trebala biti i sa MS-om.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2013 22:19 (kerum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje ili mreže

Nikada nisam preferirao Algebru jer nemam dobra iskustva, baš to što kažeš, ali mislim da je malo pretjerano govoriti o drugorazrednoj ustanovi.

 

@kerum CBT Nugget i onaj lik Jeremy Cioara, taj tip bi djevojčici u 2 osnovne objasnio STP da skuži :D tip je genije nad genijima, kako fino objasni stvarno kapa dolje tipu.

 

P.S. Nigdje ne vidim Recronet da se spominje u edukaciji, jel tko zna šta o njima? Znam da imaju mega tipove tamo koji vjerojatno znaju i prenijeti nešto znanja

12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje ili mreže

Prema ovom postu nekako je onda bolje upisat sistemski i mrežni administrator zbog windows servera, ili griješim? Dpl se cisco može učit preko neta sa raznih izvora?

12 godina
offline
Re: Programiranje ili mreže
tommyg08 kaže...

Prema ovom postu nekako je onda bolje upisat sistemski i mrežni administrator zbog windows servera, ili griješim? Dpl se cisco može učit preko neta sa raznih izvora?

Na kraju se sve svodi na tvoju osobnu procijenu. Ja sam iznio svoje osobno iskustvo (i iskustvo nekoliko kolega koji su u istom podrucju).

Isto tako se sve moze uciti putem interneta, samo je pitanje koliko imas zivaca (motivacije) i vremena. Ako imas zelju za znanjem i jednoga i drugoga i spreman si potrositi nesto novca na tecajeve, moj bi ti savjet bio da pogledas kurikulum i materijale sa interneta i sam procijenis sto je lakse, a sto teze. Zatim upisi edukaciju iz tezeg, a ono sto ti se cini lakse uci samostalno.

I jos jedna napomena, sam CCNA po sebi ti ne znaci puno, nekad je, ali to vise nije slucaj. Znaci da ti uz to treba jos neko dodatno znanje. Za MS ti ne mogu procijeniti jer se nisam bavio njihovim certifikatima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje ili mreže

Ok, hvala na odgovoru. Kao što sam rekao nekako mi se bolje čini Cisco, a ovo učit putem weba, instalirat Windows Server i vježbat... Eto ponavljam, ako ima netko neke materijale vezane uz server od osnova pa nadalje neka doda.

13 godina
offline
Re: Programiranje ili mreže
kerum kaže...

CCNA je sam po sebi prava stvar za nauciti osnove o mrezama i kao takav savrseno funkcionira.

No, ako se nadas da ce ti polozeni CCNA certifikat (iza kojeg naravno stoji i jako dobro znanje) pomoci pri trazenju posla, u velikoj si zabludi.

 


Nije da te kudim al mora covjek od nekud krenut. Logican je korak ukoliko ga mreze zanimaju CCNP pa CCIE.

 

Kad bi tako razmisljali nitko nikad ne bi imao niti jedan certifikat.

Za trijumf zla dovoljno je da dobri ljudi ne cine nista.
12 godina
offline
Re: Programiranje ili mreže
natal kaže...
kerum kaže...

CCNA je sam po sebi prava stvar za nauciti osnove o mrezama i kao takav savrseno funkcionira.

No, ako se nadas da ce ti polozeni CCNA certifikat (iza kojeg naravno stoji i jako dobro znanje) pomoci pri trazenju posla, u velikoj si zabludi.

 


Nije da te kudim al mora covjek od nekud krenut. Logican je korak ukoliko ga mreze zanimaju CCNP pa CCIE.

 

Kad bi tako razmisljali nitko nikad ne bi imao niti jedan certifikat.

Naravno, tu se slazemo. Ono sto sam ja htio reci je da ne ocekuje posao na temelju CCNA certifikata, a do CCNP je dugi put. Pitanje je treba li ti posao sto prije ili si mozes priustiti da ne radis minimalno godinu dana (do dvije) dok ne dođes do tog stupnja. U slucaju da bi htio sto prije naci posao, ovo je pogresan put. Za MS certifikate sam vec rakao, ne znam na kojoj te razini krecu shvacati ozbiljno, mozda je taj put vremenski prihvatljiviji, to ce netko drugi morati reci. U slucaju da imas vremena na bacanje, ne mozes pogrijesiti, sto god da odaberes.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice