Prijedlog za funkcionalnost foruma

poruka: 26
|
čitano: 2.779
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

da li je moguće da lista aktivnih tema i neriješenih problema sa početne stranice bude stalno vidljiva  na desnoj strani ekrana tako da se ne mora stalno vraćati na početnu stranicu da bi se išlo na drugu temu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

Pa ovo i nije loša ideja, pogotovo što je sve više korisnika sa wide-screen monitorima na kojima bi takva vrsta funkcionalnosti savršeno došla do izražaja (liste tema pri rubovima ekrana).

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma

Vidljiva je - ako imaš dovoljno velik monitor! Samo raširi browser :) (istina - ovo je novi feature)

16 godina
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

super ideja....možda da se doda još na vrh teme ime zadnjeg autora koji je komentirao temu

Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma
@Dado_ZG78
Vrijedilo bi kad bi se i refreshao svakih minut, tako da nemoras nonstop klikati osvjezavat stranicu.
Isto tako ovo s Ankete o personalizaciji, meni ce cini jako zanimljivim, pogotovo za korisnike foruma koji vec imaju kreirane korisnicke racune, tako da si mogu izabrati i iskonfigurirati izgled BOL-a, a svakako bi dobro doslo i za fino podesavanje foruma svojim potrebama i ukusu.
Evo jos par prijedloga, moze li se dodati na "odgovori na moje poruke" i na "teme u kojima sudjelujem" Brojac koji prikazuje broj neprocitanih poruka kao kod "privatnih poruka",
Kad smo vec kod zelja cesto naletim na nekakvu informaciju koja mi je bitna ili bih je zelio sacuvati, pa me zanima da li se moze pridodati kod osobnog profila nova linija koja bi sakupljala trajne linkove te ih prikazivala na jednom mjestu (takozvani Bucket)
Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma
bestia kaže...
@Dado_ZG78
Vrijedilo bi kad bi se i refreshao svakih minut, tako da nemoras nonstop klikati osvjezavat stranicu.
Isto tako ovo s Ankete o personalizaciji, meni ce cini jako zanimljivim, pogotovo za korisnike foruma koji vec imaju kreirane korisnicke racune, tako da si mogu izabrati i iskonfigurirati izgled BOL-a, a svakako bi dobro doslo i za fino podesavanje foruma svojim potrebama i ukusu.
Evo jos par prijedloga, moze li se dodati na "odgovori na moje poruke" i na "teme u kojima sudjelujem" Brojac koji prikazuje broj neprocitanih poruka kao kod "privatnih poruka",
Kad smo vec kod zelja cesto naletim na nekakvu informaciju koja mi je bitna ili bih je zelio sacuvati, pa me zanima da li se moze pridodati kod osobnog profila nova linija koja bi sakupljala trajne linkove te ih prikazivala na jednom mjestu (takozvani Bucket)
 ja za to koristim pračenje tema....(srčeka)
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
16 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma

Ma znam za srceke, ali onda moras ponovno traziti onu poruku u toj temi gdje si vidio tu zanimljivu informaciju.

Zlo i Naopako
16 godina
moderator
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma
bestia kaže...
@Dado_ZG78
Vrijedilo bi kad bi se i refreshao svakih minut, tako da nemoras nonstop klikati osvjezavat stranicu.
Isto tako ovo s Ankete o personalizaciji, meni ce cini jako zanimljivim, pogotovo za korisnike foruma koji vec imaju kreirane korisnicke racune, tako da si mogu izabrati i iskonfigurirati izgled BOL-a, a svakako bi dobro doslo i za fino podesavanje foruma svojim potrebama i ukusu.
Evo jos par prijedloga, moze li se dodati na "odgovori na moje poruke" i na "teme u kojima sudjelujem" Brojac koji prikazuje broj neprocitanih poruka kao kod "privatnih poruka",
Kad smo vec kod zelja cesto naletim na nekakvu informaciju koja mi je bitna ili bih je zelio sacuvati, pa me zanima da li se moze pridodati kod osobnog profila nova linija koja bi sakupljala trajne linkove te ih prikazivala na jednom mjestu (takozvani Bucket)
Osvježavanje nikad neće biti, barem ako se mene pita, ja sam protiv toga. Imaš dodatke za browsere koji to rade, pa ako ti je jako stalo, koristi njih.

Brojač nepročitanih poruka - teško, bilo bi dosta opterećujuće za server brojati za svakog korisnika što je pročitao, a što ne. No, vidjet ćemo, možda jednom u budućnosti, tko zna...

Što se tiče bucketa - ideja mi se jako sviđa, ništa ne obećajem, no nije nemoguće da jednom osvane kao mogućnost.
Domagoj
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2008 9:17 (Domagoj).
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

Hoće li forumu biti pridodana mogucnost stavljanja anketa?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma
Kizmar kaže...

Hoće li forumu biti pridodana mogucnost stavljanja anketa?

Pitanje prožvakano već nekoliko puta. Molim koristite search prije postavljanja istih pitanja jer će nam se uskoro prestati dati odgovarati na takva pitanja pa će biti "zašto ne odgovarate".
Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

Da iskoristim ovu temu za slučaj da ovo vec nije diskutirano:

Bilo bi zgodno kada bi do brojeva stranica bio i 'Next' link koji vodi na sljedecu. Na nesto ovako sam navika..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

Evo 2 prijedloga:

1. Bilo bi dobro kad bi se pod "Autori" te "Teme u kojima sudjelujem" moglo razvrstati po npr. "poruka", "tema", "autor" itd., a ne da bude razvrstano po "zadnja poruka".

 

2. Hoće li biti moguće tražiti i teme, a ne samo poruke?

I'm writing my will, on a three dollar bill
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma
Vulgaris kaže...

Evo 2 prijedloga:

1. Bilo bi dobro kad bi se pod "Autori" te "Teme u kojima sudjelujem" moglo razvrstati po npr. "poruka", "tema", "autor" itd., a ne da bude razvrstano po "zadnja poruka".

 

2. Hoće li biti moguće tražiti i teme, a ne samo poruke?

Ad 1. Ne razumijem što točno predlažeš - sortiranje tema postoji po četiri kriterija (aktivnosti, abecedi, broju poruka i starosti teme), a autori se mogu izlistavati na četiri načina: po prijavi, novi autori, najaktivniji i one koje pratiš, bez dodatnog sortiranja (iako je i ovo svojevrsno sortiranje). Pojasni malo što ti znači "razvrstati po poruka" :-)

Ad 2. I teme i imena autora i same poruke se pretražuju, samo što relevantnost rezultata nije samo po naslovu teme pa se ponekad ne izbace odmah na vrh. Slažem se da bi dobro došlo pretraživanje isključivo po temama, no to za sada nije prioritet.
Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma

Zanimalo me je li moguce sortirati neke od ovih stupaca sa slike, npr. kad bi se kliknulo na "Postovi" da poreda teme po broju postova i slicno.

You only got one finger left And its pointing at the door
16 godina
moderator
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma
Vulgaris kaže...

Zanimalo me je li moguce sortirati neke od ovih stupaca sa slike, npr. kad bi se kliknulo na "Postovi" da poreda teme po broju postova i slicno.

Po nekim od tih kriterija se moze sortirati, kao što sam već napisao, samo ne klikom na stupac već izbornik ispod naslova (siva traka, plava slova).
Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

Predlažem SHOUTBOX i gubić THANKS.

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

bilo bi dobro da na svaki post stave neki gumbić tipa zapamti post ili prati post ili spremi rješenje, (mislim da je tak nešto netko već predlagao, al onda još nije bilo toliko tema), da ne moram sve što mi je zanimljivo stavljat u teme koje pratim, jer se već i u njima polagano ne snalazim (nakupilo se)

 

usput kaj je SHOUTBOX??

Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2008 21:12 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma
Domagoj kaže...
bestia kaže...
@Dado_ZG78
Vrijedilo bi kad bi se i refreshao svakih minut, tako da nemoras nonstop klikati osvjezavat stranicu.
Osvježavanje nikad neće biti, barem ako se mene pita, ja sam protiv toga. Imaš dodatke za browsere koji to rade, pa ako ti je jako stalo, koristi njih.

Osvezavanje je vrlo elegantno izvedeno u Operi 
Auto Refresh Auto Refresh
0100110001100001011110100110000101110010011101010111001100100000010011000110111101101110011001110010000000110001001110010011011100110010
16 godina
protjeran
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

Evo jedan moj prijedlog..

Da se napravi jedan chat...

Gdje svi mozemo normalno razgovarat o kompovima,softveru...bla bla

A ne po forumu 2 sata cekat poruku xD

Sta mislite?

 

Mama hocu 4870!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

ja mislim da je forum odlican....  ovi vasi prijedlozi su samo lupanje po nicemu....
cijepidlacenje, koje zvuce fora, a nisu nista, i nitko ih na kraju nece ni koristit...
neznam zasto ljudi uvijek zele nesto vise kada vec imaju odlicnu stvar...
kao klinac koji trazi od staraca za novi bike, a onda skuzi da za to treba pedalirat.... i baci
(nikoga ne zelim nazvati klincem, ali ovo gore je isto sta vi radite)



ako zelis vise aktivnih tema, klikni na aktivne teme, i dobit ces najmanje 5 stranica.... mislim, cemu takvo filozfiranje?

refresh se radi u browseru,

chat? Kako ti mislis da bi to trebalo izgledat??? Ajde da cujem ideju, jer me bas zanima...
zamisli si da si dev, i reci neki plan kako bi na kraju to sve izgledalo...
totalno rasulo, sta ti je??? unistilo bi sve....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma
natan13 kaže...

Evo jedan moj prijedlog..

Da se napravi jedan chat...

Gdje svi mozemo normalno razgovarat o kompovima,softveru...bla bla

A ne po forumu 2 sata cekat poruku xD

Sta mislite?

 

 Bolje bi pasao Shoutbox na vrhu foruma.
Kublach
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

Meni je scroll stranica nekako čudan, spor i na trzaje. Možda je do browsera (koristim IE7). Savjet? Ili rješenje?

Intel Core 2 Quad Q6600, Gigabyte EX38-DS4, DDR2 4GB, 2x2048, Samsung 320GB SATA II 16MB, Colors-IT L8029-C43, Chieftec Turbo series 850W, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi XtremeMusic
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma
stoncin3 kaže...

Meni je scroll stranica nekako čudan, spor i na trzaje. Možda je do browsera (koristim IE7). Savjet? Ili rješenje?

 Ovdje pogledaj problem s IE-om:

http://forum.bug.hr/forum/topic/ideje-sugestije-prijava-problema-pomoc/problem-forumom/4161.aspx?sort=asc&view=flat&page=2
...inače trzanje možda teško budeš riješio ako imaš IE7.
Ja nisam.Pa sam na Mozilli zbog toga.IE8 to možda riješava(beta).

v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijedlog za funkcionalnost foruma

Tek sad sam se prisilo upload na IE8 beta2 i problemi s trzajem i scrolanjem su nestali,to sam i mislio ali nije mi se dalo

dok dovoljno korisnika ne prijeđe na betu.Zasad sve dobro šljaka i s scrolanjem na ovom forumu.

16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

evo jednoga prijedloga.

mogucnost izmjene email adrese  Iznenađen

 

promjenio sam poslodavca i zelio bih mogucnost izmjene email adrese (s vremenom cu sigurno zaboraviti onu staru).

 

 

Reg: But apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh-water system, and public health, what have the Romans ever done for us? Xerxes: Brought peace? Reg: Oh, pea-- Shut up!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijedlog za funkcionalnost foruma

Evo da iskoristim ovu temu za par pitanja, iako su mozda vec negdje postavljena... :

 

1. Volio bih kada bi se prilikom odgovaranja na neku temu dole ispod ovog text boxa ispisivali posljednji odgovori na temu kao u drugim forumima, jer cesto zelim u jednom postu odgovoriti na vise pitanja, ideja, vise korisnika al jednostavno ne mogu zapamtiti sve njihove postove. al ovako da ih odmah imam dole pa da ih mogu procitati ili qoutati prilikom pisanja mog posta ne bi bilo problema

2. Takodjer me zanima zasto pored POŠALJI, RESETIRAJ i ODUSTANI nema i neki PREVIEW kao u drugim forumima....

 

Vidim da su neki vec spominjali uvodjenje chata ili shoutboxa pa evo moj prijedlog je da ako se to uradi nek bude u stilu Facebooka, dakle dodas neke clanove foruma za svoje prijatelje i svaki put kad su oni online imas ih na popisu i mozes s njima chatati.... Toliko.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice