Update 20080619: Manja nadogradnja foruma

poruka: 24
|
čitano: 2.397
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Update 20080619: Manja nadogradnja foruma

Napravljena je mala nadogradnja foruma. Od važnijih i vidljivijih stvari izdvajam sljedeće:

- nadograđen je WYSIWYG editor na novu verziju koja ima ispravljene neke bugove verzane uz novu Operu 9.5 i Firefox 3 (posebno se ističe Operin problem prelaska u novi red)

- dodan je gumb "Zapamti me" na naslovnicu foruma - do sada je opcija "zapamti me na ovom računalu" postojala samo pod linkom "Prijava" što mnogi nisu znali, nadam se da će ovako biti vidljivije

 

Ako netko ima problema s novim mogućnostima molim da se javi u ovu temu.

 

Ostale stvari su promjene "iz dubine" i ne utječu na funkcionalnost pa nema potrebe javno ih popisivati...

Domagoj
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma

Ok na nadogradnjama ali vidim da se još nitko nije uhvatio u koštac s IE7 problemom oko skrolanja i prikazivanja bug foruma u tom browseru.
Ja sam projavio kompletni problem s opisima Microsoft Hrvatska i čekam njihov odgovor.Pri debug metodi imam par sličica koje mi prikazuje kakve su greške
posrijedi na bug forumu kad sam na IE7.Nadam se da nisam krivo postao ,ako jesam neka moderatori zbrišu post.

v_maxcpp
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2008 15:10 (v_maxcpp).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma

Lijepo, hvala.

 

Može pitanja? Osmijeh

 

1) Zašto još uvijek pri kliku na "Emocije" cijeli Firefox 3 se najprije resiza na neki maleni prozor, a "Emocije" otvori u novom tabu (defaultne opcije su u browseru, bez add-onova)? Isto se događa kada se odabere da se poveća slika na BUG vijestima.

 

2) Možete li uskoro malo istaknuti "Privatne poruke" kada stigne nova poruka? Ono skakanje slova i nije baš vidljivo uvijek, i to nije samo moja primjedba. Recimo druga boja, veći font ili već nešto smislite da bude vidljivije kad korisnik ima novu privatnu poruku.

 

Hvala

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
Domagoj kaže...

Ako netko ima problema s novim mogućnostima molim da se javi u ovu temu.


Kada kliknem 'skok na nepročitano' vrh stranice mi nestane na način kako je vidljivo na slici. Reload ne pomaže, baš moram ponovno otvoriti temu iz naslovne stranice foruma.
Radi se o FF3, bez ikakvih ekstenzija.
 
Faerdhur kaže...

1) Zašto još uvijek pri kliku na "Emocije" cijeli Firefox 3 se najprije resiza na neki maleni prozor, a "Emocije" otvori u novom tabu (defaultne opcije su u browseru, bez add-onova)? Isto se događa kada se odabere da se poveća slika na BUG vijestima.


Ja nemam ovaj problem, možda ti je u tabovima označena opcija 'New pages should be opened in: - a new window'?
Nestao vrh stranice Nestao vrh stranice
Pazi, gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2008 15:50 (Veliki Brat).
16 godina
moderator
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
Faerdhur kaže...

1) Zašto još uvijek pri kliku na "Emocije" cijeli Firefox 3 se najprije resiza na neki maleni prozor, a "Emocije" otvori u novom tabu (defaultne opcije su u browseru, bez add-onova)? Isto se događa kada se odabere da se poveća slika na BUG vijestima.

 

2) Možete li uskoro malo istaknuti "Privatne poruke" kada stigne nova poruka? Ono skakanje slova i nije baš vidljivo uvijek, i to nije samo moja primjedba. Recimo druga boja, veći font ili već nešto smislite da bude vidljivije kad korisnik ima novu privatnu poruku.

Ad 1. Firefox očito prema defaultnim postavkama otvara sve popupove u novom tabu - ne bih dao ruku u vatru da je to defaultno ponašanje, no nije niti bitno. Drugim riječima, stvar je u browseru, a ne kod nas. Ti se popupovi otvaraju na najklasičniji mogući način.

Ad 2. Ne bismo željeli da bude prenapadno niti da razbije koncepciju stranice. Ova skakajuća slova su u nekakvom prihvatljivom okviru. Boja mi se ne čini da bi bila puno uočljivija, veći font bi narušio izgled stranice... Ako netko ima kakvu dobru ideju, otvoreni smo za prijedloge, no za sada je kako je, pa i pod cijenu da se ne primijeti uvijek.
Domagoj
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2008 15:52 (Domagoj).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma

OK, nema veze.

 

Međutim, najveći mi je problem ovo što rekoh: "1) Zašto još uvijek pri kliku na "Emocije" cijeli Firefox 3 se najprije resiza na neki maleni prozor... ? Isto se događa kada se odabere da se poveća slika na BUG vijestima."

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma

Imao sam jedan poduži razgovor s MS Hrvatska u svezi IE7,gotovo svi problemi koji su mi nastajali kod otvaranja IE7 smo prošli od A do Ž,od msconfig,default pa restart,od hide Microsoft programs pa restart,do mijenjanja startup opcija  i otkrivanja koji mi se program sudara s IE7 i naravno sam sam  s isključivanjem pojedinih opcija pri startupu
dio po dio ,korak po korak popravio dosta toga ali nažalost i djelatnik MS-a i ja smo se morali složiti da dok ne dođe nova verzija IE7 ili bar zakrpa Bug forum stranica će i dalje
imati probleme koje sam opisao ranije.Složili smo se da je problem u IE7 browseru ali i u samoj srži web -a foruma Bug-a.Svi problemi su eliminirani a ostao je samo Bug forum koji očito ima neki zasad nerješivi problem za IE7-icu!Naravno radi se i na rješenju.Svi koji su instalirali SP1 imaju taj isti Bug.Tako da deinstalacijom SP1 se i to riješi ali naravno
to nije rješenje jer SP1 je meni osobno donio puno poboljšanja.Stoga moramo se strpiti a vjerojatno Bug forum zbog vlastite sigurnosti u kodu ima takve >Bug-ove koji su namjerno postavljeni (login opcija) i slično ali i to će se riješiti,tako su mi rekli .Da ne bi bilo zabune i oni su otvarali Bug forum zajedno sa mnom i na XP-u i na Visti ,IE7 je pokazao isti problem.Možda to ne iritira ali mene svakako iritira kad skrolam a zateže za poluditi.Stoga sam na Mozilli do daljnjeg što je njima bilo vrlo žao čuti jer vole svoj IE7.
Pozdrav.

v_maxcpp
16 godina
moderator
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
Faerdhur kaže...

Međutim, najveći mi je problem ovo što rekoh: "1) Zašto još uvijek pri kliku na "Emocije" cijeli Firefox 3 se najprije resiza na neki maleni prozor... ? Isto se događa kada se odabere da se poveća slika na BUG vijestima."

Ponavljam - zato što ti se popupovi otvaraju u novom tabu, a ne kao što bi se popupovi trebali otvarati.
Domagoj
16 godina
moderator
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
v_maxcpp kaže...

Imao sam jedan poduži razgovor s MS Hrvatska u svezi IE7,gotovo svi problemi koji su mi nastajali kod otvaranja IE7 smo prošli od A do Ž,od msconfig,default pa restart,od hide Microsoft programs pa restart,do mijenjanja startup opcija  i otkrivanja koji mi se program sudara s IE7 i naravno sam sam  s isključivanjem pojedinih opcija pri startupu
dio po dio ,korak po korak popravio dosta toga ali nažalost i djelatnik MS-a i ja smo se morali složiti da dok ne dođe nova verzija IE7 ili bar zakrpa Bug forum stranica će i dalje
imati probleme koje sam opisao ranije.Složili smo se da je problem u IE7 browseru ali i u samoj srži web -a foruma Bug-a.Svi problemi su eliminirani a ostao je samo Bug forum koji očito ima neki zasad nerješivi problem za IE7-icu!Naravno radi se i na rješenju.Svi koji su instalirali SP1 imaju taj isti Bug.Tako da deinstalacijom SP1 se i to riješi ali naravno
to nije rješenje jer SP1 je meni osobno donio puno poboljšanja.Stoga moramo se strpiti a vjerojatno Bug forum zbog vlastite sigurnosti u kodu ima takve >Bug-ove koji su namjerno postavljeni (login opcija) i slično ali i to će se riješiti,tako su mi rekli .Da ne bi bilo zabune i oni su otvarali Bug forum zajedno sa mnom i na XP-u i na Visti ,IE7 je pokazao isti problem.Možda to ne iritira ali mene svakako iritira kad skrolam a zateže za poluditi.Stoga sam na Mozilli do daljnjeg što je njima bilo vrlo žao čuti jer vole svoj IE7.

Mene to isto iritira, iako rijetko koristim IE7 - ako itko zna kako to rješiti, bio bih mu zahvalan.

O kakvim "namjernim bugovima kod logina" govoriš?
Domagoj
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2008 21:42 (Domagoj).
16 godina
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
Veliki Brat kaže...

 ja imam isti problem kao što je na tvojoj slici Veliki....tek sam sad primjetio....neznam zašto je to tako (firefox 3)
dal Domagoj možda zna i kak vratiti na stari način?
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2008 21:57 (mali.ivica87).
16 godina
moderator
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
mali.ivica87 kaže...
Veliki Brat kaže...

 ja imam isti problem kao što je na tvojoj slici Veliki....tek sam sad primjetio....neznam zašto je to tako (firefox 3)
dal Domagoj možda zna i kak vratiti na stari način?
Jel sad bolje?
Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
Domagoj kaže...
v_maxcpp kaže...

Imao sam jedan poduži razgovor s MS Hrvatska u svezi IE7,gotovo svi problemi koji su mi nastajali kod otvaranja IE7 smo prošli od A do Ž,od msconfig,default pa restart,od hide Microsoft programs pa restart,do mijenjanja startup opcija  i otkrivanja koji mi se program sudara s IE7 i naravno sam sam  s isključivanjem pojedinih opcija pri startupu
dio po dio ,korak po korak popravio dosta toga ali nažalost i djelatnik MS-a i ja smo se morali složiti da dok ne dođe nova verzija IE7 ili bar zakrpa Bug forum stranica će i dalje
imati probleme koje sam opisao ranije.Složili smo se da je problem u IE7 browseru ali i u samoj srži web -a foruma Bug-a.Svi problemi su eliminirani a ostao je samo Bug forum koji očito ima neki zasad nerješivi problem za IE7-icu!Naravno radi se i na rješenju.Svi koji su instalirali SP1 imaju taj isti Bug.Tako da deinstalacijom SP1 se i to riješi ali naravno
to nije rješenje jer SP1 je meni osobno donio puno poboljšanja.Stoga moramo se strpiti a vjerojatno Bug forum zbog vlastite sigurnosti u kodu ima takve >Bug-ove koji su namjerno postavljeni (login opcija) i slično ali i to će se riješiti,tako su mi rekli .Da ne bi bilo zabune i oni su otvarali Bug forum zajedno sa mnom i na XP-u i na Visti ,IE7 je pokazao isti problem.Možda to ne iritira ali mene svakako iritira kad skrolam a zateže za poluditi.Stoga sam na Mozilli do daljnjeg što je njima bilo vrlo žao čuti jer vole svoj IE7.

Mene to isto iritira, iako rijetko koristim IE7 - ako itko zna kako to rješiti, bio bih mu zahvalan.

O kakvim "namjernim bugovima kod logina" govoriš?
 Pardon ,trebalo je pisati nenamjernim,jer se možda neprimjetne greške javljaju dok IE7 prevodi sam sebi da tako kažem.A što se tiče skrolanja i zastajkivanja svako malo
samo deinstalacija SP1 rješava i to zasad,ali Microsoft je svjestan tog problema(tako su mi rekli) i radi se na poboljšanju toga i ja ću biti prvi koga će obavjestiti.Inače ,sve sam solucije od namješatnja opcija
miša i startupa i reinstalacija i instalacija programa pokušao ali ništa....stoga i dalje pokušavam pa javim.

v_maxcpp
16 godina
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
Domagoj kaže...
mali.ivica87 kaže...
Veliki Brat kaže...

 ja imam isti problem kao što je na tvojoj slici Veliki....tek sam sad primjetio....neznam zašto je to tako (firefox 3)
dal Domagoj možda zna i kak vratiti na stari način?
Jel sad bolje?
Works like a charm! Osmijeh 
Pazi, gledam te!
16 godina
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
Domagoj kaže...
mali.ivica87 kaže...
Veliki Brat kaže...

 ja imam isti problem kao što je na tvojoj slici Veliki....tek sam sad primjetio....neznam zašto je to tako (firefox 3)
dal Domagoj možda zna i kak vratiti na stari način?
Jel sad bolje?
 je...evo sad sam primjetio da je sve po starom......kaj je bio neki bug ili???
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
16 godina
moderator
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
mali.ivica87 kaže...
 je...evo sad sam primjetio da je sve po starom......kaj je bio neki bug ili???
Tuniranje. FF ima malih problema sa dinamičkim mijenjanjem vidljivosti elemenata u kombinaciji sa skakanjem na neku poziciju pa smo napravili workaround za to kojeg je trebalo malo tunirati.
Domagoj
16 godina
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
Veliki Brat kaže...
Kada kliknem 'skok na nepročitano' vrh stranice mi nestane na način kako je vidljivo na slici. Reload ne pomaže, baš moram ponovno otvoriti temu iz naslovne stranice foruma.
Radi se o FF3, bez ikakvih ekstenzija.
mali.ivica87 kaže...
ja imam isti problem kao što je na tvojoj slici Veliki....tek sam sad primjetio....neznam zašto je to tako (firefox 3)
dal Domagoj možda zna i kak vratiti na stari način?
Domagoj kaže...
Jel sad bolje?
Nažalost, ipak nije skroz nestalo - na nekim temama (većini) nemam problema, ali na nekima se problem ponavlja. Ne znam ima li ikakve veze s tim, ali na trećoj slici sve izgleda OK (nakon odabira opcije 'skok na nepročitano'), ali sam te postove već pročitao, više od dvadeset.

Na prvoj slici je progutao samo 'glavu' (brojeve stranica), dok je na drugoj uzeo i cijeli prvi post (koliko točno - vidi se sa strane po sažetku mog profila). Nekada, kada ima više postova u temi, uzme i prvih par, ali to nemam na slici.

PS. Ubacivanje slika ne funkcionira iz prve, već se mora uređivati post. Mislim da sam već vidio da netko ovo spominje, ali ne znam je li itko prijavio do sada.
Nestao vrh stranice 1 Nestao vrh stranice 1
Nestao vrh stranice 2 Nestao vrh stranice 2
Skok na već pročitane postove Skok na već pročitane postove
Pazi, gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2008 20:16 (Veliki Brat).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
prijedlog... kod imena teme dodajte broj stranica kao sto je na svakom forumu... to govorim vec koliko...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
i u pokrenutoj temi (varanje) u teme u kojima sudjelujete ne vidim da ima novih postova iako ima
16 godina
neaktivan
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma

Ad 2. Ne bismo željeli da bude prenapadno niti da razbije koncepciju stranice. Ova skakajuća slova su u nekakvom prihvatljivom okviru. Boja mi se ne čini da bi bila puno uočljivija, veći font bi narušio izgled stranice... Ako netko ima kakvu dobru ideju, otvoreni smo za prijedloge, no za sada je kako je, pa i pod cijenu da se ne primijeti uvijek.
 Modalni (lightbox) s upozorenjem? - Ako ne to, mislim da bi crvena boja bila dosta uočljivija.
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
naxeem kaže...
 Modalni (lightbox) s upozorenjem? - Ako ne to, mislim da bi crvena boja bila dosta uočljivija.
 
Lightbox se već koristi za slike i ima smisla, jer je elegantno rješenje za to. Ali zašto modalni za privatne poruke?! Bilo bi malo Vista-style-annoyance utrpati to korisnicima.

Milsim da bi dosta bio samo neki blijedi glow oko slova koji pulsira lagano, a boja glowa u jednoj od nijansi korištenih u dizajnu foruma.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31 <========]]=0
16 godina
moderator
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
naxeem kaže...

Ad 2. Ne bismo željeli da bude prenapadno niti da razbije koncepciju stranice. Ova skakajuća slova su u nekakvom prihvatljivom okviru. Boja mi se ne čini da bi bila puno uočljivija, veći font bi narušio izgled stranice... Ako netko ima kakvu dobru ideju, otvoreni smo za prijedloge, no za sada je kako je, pa i pod cijenu da se ne primijeti uvijek.
 Modalni (lightbox) s upozorenjem? - Ako ne to, mislim da bi crvena boja bila dosta uočljivija.
Imam već gotovo novo rješenje za to, bit će u prvoj većoj nadogradnji.
Domagoj
16 godina
offline
Update 20080619: Manja nadogradnja foruma

Vidim da je uvedeno ovo sa ko je online, a ko ne!

Super potez!

 

EDIT: I izbačen je brojčanik, kaj je još boljeNamigiva

 

Još da i ovaj krpelj nestane...

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 10:37 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
Armor kaže...

Vidim da je uvedeno ovo sa ko je online, a ko ne!

Super potez!

 Slažem se =)
Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, 4 GB Kingmax DDR2 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
16 godina
moderator
offline
RE: Update 20080619: Manja nadogradnja foruma
Sonny kaže...
Armor kaže...

Vidim da je uvedeno ovo sa ko je online, a ko ne!

Super potez!

 Slažem se =)
Otvorena je nova tema o tome, pa se molim preselite tamo...
Domagoj
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice