PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.801.215
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
16 godina
offline
PlayStation 4

Pardon pise HDR 10 uz to tj ima po standardu 1000 niti svijetline...sto znaci da je certificiran za pravi HDR.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Hexfire kaže...

Sad će ljudi masovno pokupovat smećaste TV-ove samo zato jer negdje u specsima piše HDR. Tko želi pravi 4K HDR TV zna da mora računati oko 10k kuna. Za ove cifre 5-7k je i dalje najpametnije kupiti vrhunski Full HD TV nego 4k srednje klase.

Imaš za 7 tisuća kuna. LINK

Imaš i ovaj ako ti je 43" dovoljno. LINK

 

Lecram kaže...

Da bi to sve sljakalo trebalo bi provjeriti brzinu interneta sad je trenutno 4,28Mb download, 1,2Mb upload i 31 ping.Ali za tjedan dana se selim u novi stan,tj. pansion pa cu tamo provjerit brzinu i pokrivenost interneta i signala.hvala svima na odgovorima

 Ako ti je PS4 i remote play uređaj spojen na isti ruter, onda je brzina interneta nebitna. Protok podataka je preko domaćeg rutera.

Ako se spajaš izvana, onda je Internet brzina od 5Mbit upload minimum (i download na remote paly uređaj isto toliko). 

PSN - DeniZg80
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
4mal kaže...

Pardon pise HDR 10 uz to tj ima po standardu 1000 niti svijetline...sto znaci da je certificiran za pravi HDR.

Daj link plz.

PSN - DeniZg80
13 godina
offline
PlayStation 4

Vele da se tek na 55"+ vidi razlika između 4k TV-a i Full HD s normalne udaljenosti. Osim ak misliš sjediti pola metra od TV-a. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Hexfire kaže...

Vele da se tek na 55"+ vidi razlika između 4k TV-a i Full HD s normalne udaljenosti. Osim ak misliš sjediti pola metra od TV-a. 

 Ovisi što je normalna udaljenost. Ja svoj 55 incni (televizor) gledam sa 2 i pol metra i vidi se jako mala razlika između fhd i 4K. Skoro kao da i nema razlike. Čak i kad priključim miša i tipkovnicu. Da sad kupujem, išao bih na 65 inča.

edit: Ovo gore vrijedi za gledanje filmova. Kad igram igre, pogotovo fps, dođem na 1-1.5 m udaljenosti. Tu se već vidi razlika.

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 13:35 (Ezio).
13 godina
offline
PlayStation 4

Pa 2-3m za takav TV je ok. I moj 50" se koristi s te udaljenosti. Ugodnije je i meni kad baš igram nešto doći pola metra-metar bliže (i srećom nije mi gnjavaža s tim), ali većina ljudi rijetko kad ide micati fotelju/kauč ili premještati nešto samo da bi mogao biti bliže TV-u. U pravilu imaš fiksni setup i za igre i za ostali sadržaj. Nisu bezveze 4K TV-i u dućanima postavljeni tako da je metar iza njih neka polica, a pokraj neki smećasti Full HD TV. Onda je razlika nebo i zemlja. Ali u uvjetima dnevne sobe je to često druga priča.

 

A i za HDR je prvo upitno kako točno ga najbolje iskoristiti od strane developera. Sad će ga svi forsirati reda radi, a meni barem po screenshotovima u nekim igrama izgleda skroz nepotrebno. Recimo u Infamousu one neonske boju se mi bile baš neugodne za gledati u HDR verziji. 

 

Najbolje je uopće se ne zamarati s 4K i HDR što se tiče gaminga zasad, iako će se Sony i Microsoft sigurno iz petnih žila truditi uvjeriti nas da nam je prijeko potrebno. Ima vremena za to.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
PlayStation 4

4K TV ću piknut tek kad izađe PS5 i nakon što se i u RH počne imitirati sadržaj bar u 1080p, naravno može i više (2K), ali tad ćemo biti mrtvi i Japanci će već gledati već 120K.

 

Offtopic: Kako izgleda npr. RTL, NOVA, HRT i ta sr*nja na 4K telki?

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
pqweasdyxc kaže...

4K TV ću piknut tek kad izađe PS5 i nakon što se i u RH počne imitirati sadržaj bar u 1080p, naravno može i više (2K), ali tad ćemo biti mrtvi i Japanci će već gledati već 120K.

 

Offtopic: Kako izgleda npr. RTL, NOVA, HRT i ta sr*nja na 4K telki?

 isto kao i na fhd telki

Potpis!
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
pqweasdyxc kaže...

4K TV ću piknut tek kad izađe PS5 i nakon što se i u RH počne imitirati sadržaj bar u 1080p, naravno može i više (2K), ali tad ćemo biti mrtvi i Japanci će već gledati već 120K.

 

Offtopic: Kako izgleda npr. RTL, NOVA, HRT i ta sr*nja na 4K telki?

 moj tetak(ima para covjek) koji se uopce ne kuzi u televizore ni nista sto ima veze s tehnikom je otiso kupit tv i reko prodavacu daj mi nesto najbolje. uzeo je 50" samsung serije 9 zakrivljeni, tamo u ducanu vidio perfektnu sliku i osto zadivljen. dode doma, spoji ga i upali svoj hrt 1 i hrt 2(jedina dva programa koja gleda) i zove me i kaze nesto nevalja s televizorom, slika je zak*rac, ja dodem, pogledam i kazem mu da je to zato sto su nasi programi usrani i da na toj dijagonali i mora tako izgledat(a gleda tv s metra i pol udaljenosti). moro sam covjeku naskidat nekih blu ray filmova samo da vidi da nista nije sjebano s televizorom.

16 godina
offline
Re: PlayStation 4

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55ku6072-uhd-uz-novi-max3-m-ugovor-na-24mj.aspx

 

p.s ja gledam sa 2m telku a na 1.5 se igram (tak sam si namjestio)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 16:41 (4mal).
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
4mal kaže...

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55ku6072-uhd-uz-novi-max3-m-ugovor-na-24mj.aspx

 

p.s ja gledam sa 2m telku a na 1.5 se igram (tak sam si namjestio)

 

 To ti je cijena ako uzmeš MaxTV pretplatu. Inače je skuplje za 2 soma.

PSN - DeniZg80
16 godina
offline
PlayStation 4

a u k to mi je promaklo  

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
PlayStation 4

gledam ufc 2 na snizenju je 230kn i sad hoću uzet ali mi ne nudi pay pal pa me zanima ima li kakva fora da uzmem prek ppala jer na njemu imam nekih 200kn a ostatak na kartici??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PlayStation 4

Hvala svima s prošle stranice na savjetima. Uspio sam maaalo poboljšati DL (na 1mbps) prebacivanjem na kanal 6 kod routera. Budem ga stavio na žicu sve mi se čini.

Nego, prvi puta u životu igram Heavy Rain, cca 2 sata. WOW, kako dobra priča... A i "mahanje" kontrolerom po zraku baš daje neki interaktivni gušt. Nedostajalo mi je to. Za potpuni ugođaj treba gaming PC I konzola (samo skup je to sport).

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Lovac kaže...

Hvala svima s prošle stranice na savjetima. Uspio sam maaalo poboljšati DL (na 1mbps) prebacivanjem na kanal 6 kod routera. Budem ga stavio na žicu sve mi se čini.

Nego, prvi puta u životu igram Heavy Rain, cca 2 sata. WOW, kako dobra priča... A i "mahanje" kontrolerom po zraku baš daje neki interaktivni gušt. Nedostajalo mi je to. Za potpuni ugođaj treba gaming PC I konzola (samo skup je to sport).

 

Netko ti je rekao, probaj sa WiFi Analyzerom na mobu pregledati koji je kanal najmanje opterećen.

Npr, 6 kanal je redovito default i većina ljudi to ne mijenja, a WiFiu smeta ako u susjedstvu (ako si u zgradi) imaš još masu takvih mreža na kanalu 6.

Odaberi neki koji po mogućnosti nitko od susjeda ne koristi.

 

Ja sam imao dodatnu zanimljivu situaciju s kanalom 6 i IKEA LED light prekidačem koji koristi vrlo sličnu frekvenciju kao i wifi channel 6... zbog toga prekidač nije uvijek radio (sve dok nisam promijenio WiFi kanal na ruteru), a vjerojatno je i obrnuto da prekidač radi smetnje WiFiu. Trebalo mi je par sati da to povežem jedno s drugim :-)

Samo for info, možda imaš nešto slično što sharea frekvenciju.

 

Naravno, žica je najbolje rješenje ako briješ na stabilnost i brzinu veze.

 

16 godina
offline
PlayStation 4

Nemam nikog u dometu osim jednog susjeda, al to jedva na kanalu 9, živim u kući i svi ostali wifi uređaji su ok, sprobavao sam na više kanala, al ne ide. Ne da mi se više. Jest da će lošije izgledati, al budem ga stavio na žicu i bok.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Lovac kaže...

Nemam nikog u dometu osim jednog susjeda, al to jedva na kanalu 9, živim u kući i svi ostali wifi uređaji su ok, sprobavao sam na više kanala, al ne ide. Ne da mi se više. Jest da će lošije izgledati, al budem ga stavio na žicu i bok.

 Ja imam 60 mbps, preko wifi-a sam dobivao 5 do 10 mbps zavisi kak mu dode, a na zici sam nekad jedva imao 1 mbps dok nekad 30 najvise...I to samo na ps-u jede *ovna , nakon sto je sad dosao novi patch za ps, popela se brzina na cca 45 mbps, al jos uvijek nije cistih 60 mbps kao i na kompu... Tak da bi rekao da je to do ps-a + stotine ljudi se zali na forumima u vezi toga

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
PlayStation 4

vec sam napisao da vam to ima veze sa nat typovima

 

ps

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2016 18:57 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
4mal kaže...

vec sam napisao da vam to ima veze sa nat typovima

 

Naravno da nema... to samo govori da li si iza firewalla/rutera (NATa) ili nisi. Brzina downloada nema nikakve veze s time - ili će raditi ili neće. Eventualno ti zbog NATa neće raditi neki loše napisani PSN servisi tipa voice chat.

Za download speed eventualno može pomoći promjena DNSa na Googleove kao što je nekima pomoglo. Ako nije ni to onda je ili do PSN servera (jer su smeće) ili do lokalne mreže.

15 godina
offline
Re: PlayStation 4
4mal kaže...

vec sam napisao da vam to ima veze sa nat typovima

 

ps

 

 nat type mi je open, te nema nikakve veze

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
PlayStation 4

frend i ja planiramo uzeti zajedno fifu pa me zanima jel sharing radi kao i prije samo kod njega stavimo moj acc na primary kod njega i on preko toga skine igricu i igra na svom accountu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
tomislavivic kaže...

frend i ja planiramo uzeti zajedno fifu pa me zanima jel sharing radi kao i prije samo kod njega stavimo moj acc na primary kod njega i on preko toga skine igricu i igra na svom accountu?

 da

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
PlayStation 4

Znači ovaj tjedan sam prodao stari ps4, i posudio od brata njegov ps4 da prebacim svoj acc sve sejvove igre itd itd. Bratov ps4 sam vratio na tvorničke postavke. Nakon toga sam išao kopirati s jednog psa na drugi.

 

Znači u jednom trenutku su bila 2 playstationa spojena na wlan,odnosno da bi prebacio sve settingse s jednog na drugi (preko opcije transfer data from another ps4) morao sam biti istovremeni ulogiran u oba.

Uglavnom nakon što sam sve sredio, tj 2 dana nakon, Sony me NAGRADI baniranjem IP adrese  

 

Znači, preko moje mreže se ne mogu se spojiti niti na jedan Sony uređaj koji imam. Ne mogu otvoriti ps store sa svojim account preko kompjutera, niti mogu prostupiti ps aplikaciji na mobitelu. Ako promjenim mrežu na mobilnu, sve radi. I log na konzolu i web. 

 

Iz supporta kažu da će im trebati par dana da to srede .

 

 

 

 

 

PSN ID : Eraserhead_981
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
EraserHead kaže...

Znači ovaj tjedan sam prodao stari ps4, i posudio od brata njegov ps4 da prebacim svoj acc sve sejvove igre itd itd. Bratov ps4 sam vratio na tvorničke postavke. Nakon toga sam išao kopirati s jednog psa na drugi.

 

Znači u jednom trenutku su bila 2 playstationa spojena na wlan,odnosno da bi prebacio sve settingse s jednog na drugi (preko opcije transfer data from another ps4) morao sam biti istovremeni ulogiran u oba.

Uglavnom nakon što sam sve sredio, tj 2 dana nakon, Sony me NAGRADI baniranjem IP adrese  

 

Znači, preko moje mreže se ne mogu se spojiti niti na jedan Sony uređaj koji imam. Ne mogu otvoriti ps store sa svojim account preko kompjutera, niti mogu prostupiti ps aplikaciji na mobitelu. Ako promjenim mrežu na mobilnu, sve radi. I log na konzolu i web. 

 

Iz supporta kažu da će im trebati par dana da to srede .

 

 

Imaš fiksnu public IP adresu?

14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

Imaš fiksnu public IP adresu?

 

Da, fiksna je public adresa.

PSN ID : Eraserhead_981
7 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Ljudi, mozda je vec bilo ovakvih pitanja, ali molim vas da mi neko odgovori. Koja je razlika izmedju ps4 500gb i tb1? Sta to moze tb1 sto ne moze ovaj 500gb? I sta vi preporucujete od tih obicnih ps4?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
marefifa kaže...
Ljudi, mozda je vec bilo ovakvih pitanja, ali molim vas da mi neko odgovori. Koja je razlika izmedju ps4 500gb i tb1? Sta to moze tb1 sto ne moze ovaj 500gb? I sta vi preporucujete od tih obicnih ps4?

 Moze spremiti 1tb podataka :)

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
8 godina
neaktivan
offline
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
PlayStation 4

Jel to iz filma junfer u 40-toj :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PlayStation 4

 

jako dobra analiza 

Moj PC  
2 0 hvala 2
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice