PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.804.729
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Meni ta emulacija uopste nije bitna i samo bi bezveze nabilo cijenu konzoli. Nikada na novoj generaciji konzole nisam pozelio da igram neku igru sa starijih generacija.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Očekujem da ću na PS5 moći igrati igre aktualne generacije i to mi je dovoljno. Jer brat bratu, nemam dovoljno vremena odigrati ni sve aktualne igre, a kamoli da igram neke od 10-20 godina ranije.

Ali ako uspiju to ubaciti, a da radi kako treba i ne diže cijenu konzole, ne vidim zašto ne.



Opet li-la ps+ ponuda. Hitman je odličan, ali imam ga na Steamu već. A For Honor je iznenađujuće zabavan, ali upiknuo sam ga na PSN akciji prije par mjeseci. Ali svakako isprobajte igru, ako ju niste igrali uopće ili dulje razdoblje. Možda vas iznenadi kao i mene.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
A cuj, tu se cilja na nostalgiju, kao prvo, kao drugo, svi ti nostalgicari su danas manje vise ljudi sa 30+ godina, dakle, financijski si vjerovatno mogu priustiti to neko vracanje u proslost.

Neke stvari definitivno vrijedi spasiti od zaborava, i podsjetiti ih se, ali tu vise remasteri i remakeovi donose love od emulacija. Uostalom, tesko je vjerovati da ce ta emulacija biti tako jednostavna kao "ubaci ps1 disk u ps5" i igraj, vjerovatno ce tu opet biti rijec o posebno prilagodjenim naslovima, koji ce se vjerovatno opet kupovati...

Ili ce ta konzola ustvari biti 5u1, pa ce nativno podrzavati ne emulaciju, vec sisteme svih prethodnih konzola sto je malo vjerovatno.

Ni ja ne vidim prevelike koristi od toga, doduse na ps4 rado odigram neke ps2 naslove, cisto radi nostalgije ili zato sto te naslove nisam imao prilike odigrati kad su bili aktualni....
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
arnes_king kaže...

Meni ta emulacija uopste nije bitna i samo bi bezveze nabilo cijenu konzoli. Nikada na novoj generaciji konzole nisam pozelio da igram neku igru sa starijih generacija.

 Nema se tu šta nabit cijena. Sony postaje arhitekture svojih konzole do najsitnijih detalja, i zato se ne mogu uspoređivati emulatori koje rade fanovi i onaj koji bi napravio Sony. Taj bi radio bez greške. Po meni podrška za sve PS4 igre je must feature a podrška za PS3 bi bila dobrodošla.

A ovo da nikada ne poželio odigrati igre sa stare konzole, mislim da si debela manjina. RDR 1, MGS 2,3,4, odbio bi to?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 11:23 (Paolo Maldini).
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Paolo Maldini kaže...
arnes_king kaže...

Meni ta emulacija uopste nije bitna i samo bi bezveze nabilo cijenu konzoli. Nikada na novoj generaciji konzole nisam pozelio da igram neku igru sa starijih generacija.

 Nema se tu šta nabit cijena. Sony postaje arhitekture svojih konzole do najsitnijih detalja, i zato se ne mogu uspoređivati emulatori koje rade fanovi i onaj koji bi napravio Sony. Taj bi radio bez greške. Po meni podrška za sve PS4 igre je must feature a podrška za PS3 bi bila dobrodošla.

A ovo da nikada ne poželio odigrati igre sa stare konzole, mislim da si debela manjina. RDR 1, MGS 2,3,4, odbio bi to?

 

Uz toliko novih igara koje se ne stignu odigrati stvarno ne vidim zašto bi igrao stare i zastarjele igre. Jedino sam za Uncharted napravio tu iznimku.

Nintendo ima hrpu prastarih igara koje sam igrao još sa 7-8 godina pa dok ih pokrenem nije mi to to kad postoje novije verzije puno puno bolje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4

Ne postoje stare i zastarjele igre već kultne i legendarne igre. To je kao da kažeš šta ću gledati stare filmove kad svake godine Hollywood izbaci more novih filmova.

15 godina
online
Re: PlayStation 4
Paolo Maldini kaže...

Ne postoje stare i zastarjele igre već kultne i legendarne igre. To je kao da kažeš šta ću gledati stare filmove kad svake godine Hollywood izbaci more novih filmova.

 

Pa nije isto baš. Igra je igra, a film je film. Moderna igra je puno više od modernog filma. 

Usporedba bi ti bila kao da gledaš nijemi film umjesto novog filma. Netko voli, al većinu to ne zanima :-)

Meni je muka dok vidim zastarjelu grafiku, teksture i poligone koje se mijenjaju.

Primjeti da tu ne povlačim crtu neku što je stara igra, a što nova. To svatko za sebe treba odlučiti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 12:41 (Bitanga).
6 godina
offline
PlayStation 4

Evo ga......vec sam se cudio sto ga toliko nema, ni njegovog komentara o necemu :)

 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Začudo, ali Bitanga je u pravu. Neke igre ostare bolje, neke lošije. Usporedba s filmom je promašena.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Ne radi se tu samo o prastarim igrama.
Vjerujem da nas dosta ima novije igre na PS4 koje nismo stigli odigrati ili koje imaju aktivni multiplayer.
Bilo bi glupo da ih ne možemo pokrenuti na PS5.
Uglavnom, mislim da nema nikakve dileme i PS5 će sigurno podržavati PS4 igre.

Vezano uz PSN, ne znam jeste li vidjeli vijesti da samo PSN ima veće prihode od cijele XBOX divizije ili Nintenda.

A cijeli Playstation je velik kao Xbox i Nintendo zajedno.

 

https://www.neogaf.com/threads/psn-revenue-is-bigger-than-nintendos-total-revenue-and-microsofts-whole-gaming-division-revenue.1471822/



I onda kad vidim kakve igre dobijemo na PS+.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 13:23 (DeniZg).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
PlayStation 4

Jedini put kad sam na PS4 htio odigrati stare igre bilo je kad sam ga kupio, jer mi je bio prva konzola i oduvijek sam bio PC igrač. I odigrao sam te neke remastered stare igre, TLOU, Uncharted, ali da bih odigrao nešto od prije 10-15 godina ili za to davao novac, ne pada mi na pamet. Jedno je nostalgija za starim vremenima, kad smo imali više slobodnog vremena, kad smo mogli cijeli dan i noć uživati u nekoj igri, kad smo bili mlađi, a drugo je pokrenuti 15 godina staru igru s likovima sastavljenim od četiri poligona i zavaravati samog sebe da se osjećamo kao nekad. Nije istina, prošlo je to vrijeme.

 

Na PC-ju recimo moja tiha patnja već dugi niz godina je Baldur's Gate. Milijun sam igara odigrao u životu, ali iz nekakvih sam razloga uvijek propustio odigrati i prvi i drugi dio. Danas imam i enhanced verzije oba nastavka i ne mogu ni sam izbrojiti koliko sam puta počinjao i govorio sam sebi "sad moram završiti, nema prekidanja" i na kraju ne odigram ni 10 sati i dođe nešto drugo, novo. Ogromni sam fan RPG-a i silno želim odigrati Baldur's Gate, ali zaista treba imati dobar želudac igrati nešto što ne samo da izgleda loše za današnje standarde, nego i ima UI koji više frustrira nego što ti pomaže.

 

Ali završit ću ga ja jednom... 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Jeste vidjeli novi trailer za metro?

 

Jel planirate igrati, šta očekujete?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
NickChase kaže...

Jeste vidjeli novi trailer za metro?

 

Jel planirate igrati, šta očekujete?

 Očekujem nadprosječno dobar FPS kao što su bili i prethodnici. S obzirom da sam oba kupio, nabaviti ću i ovog kad tad, ali sigurno ne odmah. Ne vjerujem baš da ću igrati FPS na konzoli. I dalje mi je to poprilična muka. Ali možda se i predomislim jer mi ni komp nije više u cvijetu mladosti.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...

Ne radi se tu samo o prastarim igrama.
Vjerujem da nas dosta ima novije igre na PS4 koje nismo stigli odigrati ili koje imaju aktivni multiplayer.
Bilo bi glupo da ih ne možemo pokrenuti na PS5.
Uglavnom, mislim da nema nikakve dileme i PS5 će sigurno podržavati PS4 igre.

Vezano uz PSN, ne znam jeste li vidjeli vijesti da samo PSN ima veće prihode od cijele XBOX divizije ili Nintenda.

A cijeli Playstation je velik kao Xbox i Nintendo zajedno.

 

https://www.neogaf.com/threads/psn-revenue-is-bigger-than-nintendos-total-revenue-and-microsofts-whole-gaming-division-revenue.1471822/



I onda kad vidim kakve igre dobijemo na PS+.

 

Za PS5 i novije generacije bi trebala biti obavezna kompatibilnost sa PS4. A one starije treba zaboraviti.

Konzole bi trebale biti kao i PCi samo s prilagođenim sučeljem.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
PlayStation 4

Ne bi me čudilo da mogućnost emulacije starijih PS igara ubace u PS+ uslugu. Što se tiče same emulacije - ne zanima me. Ne stižem odigrati sve aktualne igre, a kamoli starije. Ne vidim nijednu stariju igru koju bih volio ponovno odigrati. 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ps4 se vise primakao klasicnom pc-u nego sto se odmakao od njega, vjerujem da ce ps5 biti jos blize.

Ali konzole nikad nece imati ono sto pc ima,a to je beskonacno mogucnosti za upotrebu i prilagodbu.

Na pc, ako znas sto radis, mozes doslovce sve, i to lagano. Na ps, cak i ako znas sto radis, mozes jako malo toga napraviti, van okvira onog sto je zamisljeno.

Naravno,mozda samo nema interesa da se odmakne od klasicnog ubaci cd i igraj....

Dodatan problem je financijske prirode, jer ako ps5 ima nativnu hardversku podrsku za izvodjenje ps4 naslova, a isti ce barem neko vrijeme izlaziti paralelno za obadva sistema, cemu kupovati skuplje ps5 igre kad jednostavno mozes uzeti jeftiniju ps4 igru i igrati je bez problema... Tu gresku sony nece ponoviti, i nativna podrska za ps2 je brzo izbacena iz ps3 konzola....
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 16:00 (Damir22).
Moj PC  
1 4 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
Treba uzeti u obzir da sam ja ps4 platio 2000kn sa fifom 19 i znam da ce raditi perfektno sljedecih 5 godina.

PC sam platio 4500kn , birao komponente da ne bih mogao igrati pubg koliko laga.

Za PC treba uloziti 8000-10000 kn da bi dobio gaming ko na playstationu.

Realno jedina potreba za pc-om normalnom korisniku je yt,fb i takve stvari.A to se moze sve obaviti na ps4.
This time next year we'll be millionaires
13 godina
offline
PlayStation 4

Imam dvije ulaznice za BUG Future Show. Ako ima zainteresiranih javite se na pp.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ne pricam o gamingu ili o ulaganju, rijec je o emulatorima i backward kompatibilnosti, a tu ps nikad nece biti otvoren sistem kao pc.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...
Ne pricam o gamingu ili o ulaganju, rijec je o emulatorima i backward kompatibilnosti, a tu ps nikad nece biti otvoren sistem kao pc.....

 Nitko nikad ne kupujes PS4 da bude PC. Kupis PS da imas lezerno igranje svega kaj izade, kupim, instaliram i igram... ne drkam postavke, graficke, procesore. Pogledaj BF temu... 50 stranica o tome dal on ima 45 ili 46 FPS... ajde dobro je. PS4 gaming console... PC - Personal Computer. Sve receno.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Kada dolaze ove free ps+ igre za februar? Evo po prvi put sam aktivirao PS+ i to samo onaj 14 dana trial samo da probam ovaj For Honor.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: PlayStation 4
arnes_king kaže...

Kada dolaze ove free ps+ igre za februar? Evo po prvi put sam aktivirao PS+ i to samo onaj 14 dana trial samo da probam ovaj For Honor.

 05. veljače. 

 

For Honor solidan. Ispeglali su igru. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Gledam malo ovu ponudu na ps store. Ima li nešto šta se ne bi smilo propustiti u ovoj ponudi do 150 , odnosno 76 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Ja sam uzeo far cry 4,nfs serijal i razmišljam da uzmem battlefield bundle i wrc6
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 21:40 (trmx).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Misliš 3 battlefielda ili neku drugu kombinaciju? Gledam sam i mordor te fallout 4.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 22:52 (talmad).
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Boixus Nois PS kaže...
Treba uzeti u obzir da sam ja ps4 platio 2000kn sa fifom 19 i znam da ce raditi perfektno sljedecih 5 godina.

PC sam platio 4500kn , birao komponente da ne bih mogao igrati pubg koliko laga.

Za PC treba uloziti 8000-10000 kn da bi dobio gaming ko na playstationu.

Realno jedina potreba za pc-om normalnom korisniku je yt,fb i takve stvari.A to se moze sve obaviti na ps4.

 

PC za 4500kn je ništa. Samo grafičku treba toliko platiti. A i onda si miran možda godinu dvije. PC za 8k - 10k kn je neusporediv s PS4, pričaš gluparije :-) PUBG laga jer je igra neoptimizirano smeće kao i Ark Survival.

Računalo se kupuje isključivo za posao, školu i neki korisni rad. Igranje tu onda dođe kao relaksacija.

I da, malo gamerske populacije (mlađarija) ima dovoljno dobar PC da se igra na njemu aktualne igre na nekim normalnim settingsima na 60 FPSa jer za to moraš dati pristojne novce, a roditelji su cicije :-P

A bogami ni na konzoli gotovo da ne možeš igrati na 60 FPSa, čast iznimkama. 60 FPSa bi trebalo biti zakonom propisano. Ako netko od vas bude kandidat za EU parlament, molim da odmah podnese prijedlog za ovu uredbu/direktivu.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
@talmad
Da mislio sam na ovaj bundle od 3 battlefielda za 100 kuna,čist ok paket.
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Vidjet cemo sto ce nam ps5 donjeti kad se specifikacije utvrde, za sada su ovo samo sve nagadjanja..... Kao i kad su se pocele pojavljivati glasine o ps4, najavljivali su ga da ce maltene biti u rangu s holodeckom s enterprisea, a dobili smo tek malo jacu ps3 konzolu s drugacijom arhitekturom....

Bitangu za predsjednika, 60fps i primanja za dobar high end pc zajamcena ustavom ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 23:16 (Damir22).
Moj PC  
2 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...
Vidjet cemo sto ce nam ps5 donjeti kad se specifikacije utvrde, za sada su ovo samo sve nagadjanja..... Kao i kad su se pocele pojavljivati glasine o ps4, najavljivali su ga da ce maltene biti u rangu s holodeckom s enterprisea, a dobili smo tek malo jacu ps3 konzolu s drugacijom arhitekturom....

Bitangu za predsjednika, 60fps i primanja za dobar high end pc zajamcena ustavom ;)

 E sad si lupio i ostao živ. Daj pogledaj igre sa PS3 pa onda PS4 igre i reci da ta tvoja izjava drži vodu!

15 godina
online
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...
Vidjet cemo sto ce nam ps5 donjeti kad se specifikacije utvrde, za sada su ovo samo sve nagadjanja..... Kao i kad su se pocele pojavljivati glasine o ps4, najavljivali su ga da ce maltene biti u rangu s holodeckom s enterprisea, a dobili smo tek malo jacu ps3 konzolu s drugacijom arhitekturom....

Bitangu za predsjednika, 60fps i primanja za dobar high end pc zajamcena ustavom ;)

 

A ne, primanja treba zaslužit, svakom prema zaslugama. ;-)

60 FPSa treba biti prirodno bogatstvo, kao i voda!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 23:31 (Bitanga).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice