Kako će umrijeti PC gaming

poruka: 687
|
čitano: 116.446
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
CroVandal kaže...

Imas pravo naravno da uvjek treba izvuci sto vise za svoju lovu, poanta sinatra stalno tupi kako je piratstvo lose kako su hackeri losi,kako se ima novaca i moze se ucvjek sve kupiti...Recimo ovako imas dijete i on naravno ima prijatelje i njegovi prijatelji imaju ps3,xbox360... ali TI nemas odakle svom djeteu kupiti sve konzole i sve igre koje on zeli a znas da ce ih igrati maximalno 1mj i traziti drugu i samo mi objasni kako bi ti djetetu rekao nemoze sine/kceri zato sto cemo samo kupovati originale!? onaj tko si moze kupiti original neka kupi ili ako igra vrijedi novaca slobodno tako ja radim ali da platim 250kn za igru koja nudi 5h gameplay-a nema sanse! one cijene su preorder cijene i zeznuo sam se nekoliko puta sa time i necu to vise nikada raditi! Recimo sad sam imao blackops preorder i otkazao tjedan dana prije nego je izasla a navodno je sve super trebalo biti dode igra toliko zbugirana da je to strasno moj frend ima i7,6gb rama,5850 i njemu steka!???? isto je napravio preorder i sad je bacio novce u vjetar posto je igra steam only i nemoze je prodati zasto? Activision je medu najvecim lopovima uvaljuju istu igru po tko zna koji put ali ljudi kupuju masovno bas me zanima zasto je to tako? samo zbog MP koji je ispraniji svaki put sve vise! nemojte me krivo shvatiti COD mi je jedna od najdrazih igara i najvise sam vremena proveo uz taj serial ali cudno je to sto sad igram left for dead2 koji sam kupio za sicu i nudi mi vise zabave nego ostale igre... i da sam znao odmah da je igra toliko zabavna kupio bi ju odmah po punoj cijeni! isto tako imam half life serijal na steamu sve Prince of persia igre ...svaka igra koja me je zabavila ili iznenadila sa inovativnoscu sam kupio pa tako i world of goo,machinarium... Dok recimo far cry 2 sam kupio u preorderu i pozalio svake kune...

 

 

Tu si u pravu, ja sam napravio preorder jedan jedini put (Age of Conan) i nema šanse da ikad više nešto preorderam. Fino pričekam da prođe godinu dana od izlaska i kupim npr Draons Age Origin + Awakening + svi DLC-i, sve fino patchirano za 15 Eura na rasprodaji :)

 

Jeftino, manje bugova, znam kroz recenzije i ocjene igrača što se isplati kupiti, u međuvremenu obično nadogradim i hardware pa mogu igrati na većim postavkama, jedino

što eto ne mogu se hvaliti da sam nešto prvi odigrao {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Te fore "neću plaćati pet sati" ne drže vodu. Prosječnom igraču, koji ne visi na tome od podneva do ponoći, igre traju sasvim zadovljavajuće. Red Dead Redemption sam igrao oko četiri mjeseca za jedan prelazak, Mass Effect 1 i 2 oko dva mjeseca, pa čak i pucačinu prosječne dužine igram barem 2-3 tjedna. Tko ore kroz igre, nikad mu niti jedna igra neće biti dovoljno duga ili dobra.

 
3 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
CroVandal kaže...
LUXX kaže...
nemas odakle svom djeteu kupiti sve konzole i sve igre koje on zeli a znas da ce ih igrati maximalno 1mj i traziti drugu i samo mi objasni kako bi ti djetetu rekao nemoze sine/kceri zato sto cemo samo kupovati originale!? 

Abeceda odgoja - 21. stoljeće

 

Sine, kćeri - posve je OK da budeš povodljiv i da tražiš što i svi tvoji frendovi imaju. Dapače, moraš imati što i oni. Umjerenost je za pi??kice.

Sine, kćeri - Ako i ne možemo nešto imati jer nemamo dosta novaca, to ćemo maznuti. Naravno, ako nije preopasno da nas uhvate. 

Sine, kćeri - intelektualno vlasništvo i autorsko djelo su bezvrijedni. Sve što možeš kopirati - uzmi. Samo se nemoj u životu baviti pisanjem, skladanjem, glazbom, filmom, izradom softvera, ..

Itd.

 

16 godina
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Nema smisla ova tema jer mišljenje se ne mjenja tako lako. Pogledajte zemlje gdje su veće plaće i bolje se živi nego kod nas pa se piratizira. A i nije istina da se ne može uspjeti pokraj pirata jer evo Minecraft koliko je zaradio samo zato što je igra zabavna.

 

U mnogim današnjim igrama nedostaje ono ključno, a to je zabava. Sve se svodi na idi od točke a do točke b i napravi to i to. Tko tek počinje igrati njemu ovaj koncept može biti zabavan, ali meni je već zlo od takvog sadržaja i tražim nešto drugačije.

 

 

Sometime the best defense is to attack!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming

Ok ti samo tako objasnjavaj ja nemam nista protiv! Sinatra naveo si igre koje su dosta podugacke za danasnje vrijeme i naravno sve koje si naveo su odlicne! recimo star wars forced unleshed 2 koliko ima gameplaya 5-6h ja znam da sam ju presao za jedan vikend dok recimo half life 2 sam igrao 2 tjedna polako i nije mi dosadio! Sve sto je dobro ce opstati ako ne sve velika vecina i kod nas na balkanu je puno veca stopa piratstva nego u drugim zemljama tako da PC gaming nece umrijeti niti ce pirati prevladati i ako umre onda ce se pirati masovno baciti na konzole pa ces biti u istom sosu! od kada znam za sebe uvjek se kupovalo od pirata barem sad nemoras dati novac za nesto sto je kopirano...

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
16 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Samo ne kuzim jednu stvar.

Nas siromasan Hrvat ima za sandy Bridge/i7,i5 procesor, GTX580,HD6950, bijesne maticne i ko zna sta a nema za pisljivu igru.

Kome se tu prodaje pamet?

Uvjek isti izgovori.

Ja boges siromasni nemam za zivot bla bla......

A kad izde novi crysis odjednom se slazu bijesne konfe za 10k + kuna, uzimaju se krediti za to i pitaj boga kaj.

A sam tak crysis se ne kupi nego skine.

Bravo tupani.

Nesto ste krivo napravili kod planiranja.

Ma opcenito u cijelom zivotu skupa sa vasim starcima koji su od vas napravili mulca i zrtvu potrosackog mentaliteta sa nimalo moralnosti.

 

Sa time sam zavrsio u ovoj temi.

Nema smisla nekom nesto utuvit u glavu kad nema nista u njoj

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
Moj PC  
14 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming

Uvjek ima takvih ja kupujem komp svakih nekoliko godina i eventualno zamjenim nesto ako se pokvari. Ako nemogu igra na high igrat cu na med-low nije mi to previse bitno...

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
13 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Odigrao sam demo verziju The Force Unleashed II i zaključio da nije po mom ukusu. Da traje pet sati sam pročitao u recenziji na internetskom portalu. Nisam se pravio bedast i tri puta odigrao piratsku kopiju da bih to potvrdio.

 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Dok god budem "alternativnim" nacinima mogao dolaziti do igara tako cu i ciniti. Da sutra dobijem 10 mil$ na lotu isto bi bilo.

 
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
LUXX kaže...

Samo ne kuzim jednu stvar.

Nas siromasan Hrvat ima za sandy Bridge/i7,i5 procesor, GTX580,HD6950, bijesne maticne i ko zna sta a nema za pisljivu igru.

Kome se tu prodaje pamet?

Uvjek isti izgovori.

Ja boges siromasni nemam za zivot bla bla......

A kad izde novi crysis odjednom se slazu bijesne konfe za 10k + kuna, uzimaju se krediti za to i pitaj boga kaj.

A sam tak crysis se ne kupi nego skine.

Bravo tupani.

Nesto ste krivo napravili kod planiranja.

Ma opcenito u cijelom zivotu skupa sa vasim starcima koji su od vas napravili mulca i zrtvu potrosackog mentaliteta sa nimalo moralnosti.

 

Sa time sam zavrsio u ovoj temi.

Nema smisla nekom nesto utuvit u glavu kad nema nista u njoj

Jer taj isti usrani Hrvat zna da ga nitko nece hvatat zbog te ukradene igre jer je zakon usran kao i Hrvat, a opet, ako ukrade i7, GTX580 - slijedi kaznena prijava, par godina zatvora, u najbolju ruku uvjetna.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
15 godina
protjeran
offline
Kako će umrijeti PC gaming

U sumi raste travka, sljiva je najbolja savka.

All the best people in life seem to like LINUX. Steve Wozniak
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 16:09 (kvark).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Sinatra kaže...

Odigrao sam demo verziju The Force Unleashed II i zaključio da nije po mom ukusu. Da traje pet sati sam pročitao u recenziji na internetskom portalu. Nisam se pravio bedast i tri puta odigrao piratsku kopiju da bih to potvrdio.

To je zapravo nesto zbog cega jednostavno OBOZAVAM Steam.

 

Skoro pa u pravilu, uopce ni ne pridajem paznju igri koja nema Demo button na svojim stranicama. A 90% igara ima. Lijepo stisnes "Play Demo", isprobas igru u slijedecih 20-30 minuta, i nakon toga samo kupis original i nastavis.

Kaze moj frend, "Steam is evil! Everything is so easy!" :-D I ima pravo.

 

Mislim da je jedina igra koju sam kupio u zadnje vrijeme a da nema demo, bila Magicka. No seriously - otipkaj Magicka na Googleu, baci pogled na jedan review i dva youtube filmica... ako ti je IQ visi od 20, znat ces da li ti se igra svidja ili ne.

A ono, ako bas moras igrati pirata da bi "odlucio da li platiti 80 kn za jednu fenomenalnu igru", ajde... piratiziraj onda :-D

 

Ja sam pred nekoliko godina furao istu spiku, probat cu pirata pa kupiti origigy, ali to je u principu laganje samom sebi.

I da stvar bude gora, ta 'dostupnost' piratiziranih naslova te samo napravi razmazenim idiotom koji uopce ne zna cijeniti ili uzivati u igrama koje ima. Evo, ja dan danas mlatim po igrama koje sam kupio pred nekoliko godina, I stvarno ne kupujem velike naslove.

 

I nish mi ne fali!

Siguran sam da se u ono malo vremena koje igram igre, zabavljam bolje nego neko ko piratizira sve velike naslove!

Na kraju krajeva, sta nije to najbitnije? Zabaviti se?

Meni bude smijesno citati kako netko pise "Downloadao sam ovu igru, igrao 16 sati i igra je tako losa, bas mi je drago da nisam kupio". Ono... tetoviraj si "IDIOT" na sred cela, potrosio si 16 sati svojeg zivota igrajuci igru koju mrzis? Rofl.

I onda lijepo pokrenem A.R.E.S. ili Magicku ili GlobalAgendu ili Mr. Winterbottom ili TF2 ili odlucim po n-ti put zavrsiti Batman:AA, i zabavljam se deset puta bolje.

 

Tko je onda tu pravi idiot? Ja koji placam svoje SP i MP naslove, i zbog toga imam manje igara nego neki pirat, i zbog toga uzivam u onome sto imam, ili netko tko ima kolekcije od po 300+ hit naslova a ne uziva ni u jednom?

Kad je netko zadnji put instalirao neki mod za neku igru? Ili Total Conversion?

Se sjeca tko da je CounterStrike zapoceo kao TotalConversion HalfLifea? I pokrenuo cijelu CoD revoluciju?

 

Eh... djeco... jednog dana, mozda...

 

 

Btw, Sinatra... zestis se bez razloga, stvarno. Neces nikome promjeniti misljenje. Dobro je, po meni, s vremena na vrijeme pokrenuti ovakve teme i ponovno prolaziti iste argumente i svadje jer ako nish drugo, neki ljudi nauce da ima 'budala' koje placaju svoje igre...

Promjena svijesti pocinje prvim korakom, right?

I am Jack's dubious choice of one-way roads
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 16:15 (Deus ex machina).
14 godina
protjeran
offline
Kako će umrijeti PC gaming
Nas mentalitet je takav da cemo "posuditi na neodredeno"(ukrasti) sve sto mozemo.djete uci ono sto vidi oko sebe i ono sta ga nauce,a trenutacno stanje je da pola hrvata uzdrzava drzava a ostatak puca zbog ove neradnicke polovice.treba radit na tome . Da nisam totalni off-topic:ja sam se obrati na ovom forumu.kupujem igre,potrebni softver je free a jedino sto skidam su HD filmovi jer ih nemam kako nabaviti(u vrijeme vidioteka, dvdove sam redovito posudivao)
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako će umrijeti PC gaming

al filozofirate o ovome umiranju PC gaminga i tako stalno,iz godine u godinu,iz generaciju u generaciju,dolaze novi padobranci da nama objasne neke stvari.evo konkretno nek mi netko kaze kad ce to tocno biti jer me to vec zivcira,citam o ovome otakd imam net(2001.g) i svake godine ista priča.onda?

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako će umrijeti PC gaming
@Commodore potpuno se slažem. Zašto kupovati originale kada se igra može nabaviti besplatno?

A to ako netko kupuje zvijer od kompa i ne kupuje originale,zašto ne? Ja bi radije i7+6950 nego c2d+5670 i hrpu originala.
Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Heh mislim da nije sve tako sivo dok imaš sa kime popiti pivo :)

 

 

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Toni93 kaže...
Nas mentalitet je takav da cemo "posuditi na neodredeno"(ukrasti) sve sto mozemo.djete uci ono sto vidi oko sebe i ono sta ga nauce,a trenutacno stanje je da pola hrvata uzdrzava drzava a ostatak puca zbog ove neradnicke polovice.treba radit na tome . Da nisam totalni off-topic:ja sam se obrati na ovom forumu.kupujem igre,potrebni softver je free a jedino sto skidam su HD filmovi jer ih nemam kako nabaviti(u vrijeme vidioteka, dvdove sam redovito posudivao)

To sto ih ti nemas kako nabaviti nije nikakvo opravdanje. Najgori oblik licemjerja je upravo ovo sto ti tu promoviras. Da je izdavacu softvarea, glazbe ili filma u cilju da to hrvat moze kupiti onda bi bilo jeftino ili dostupno. Ovako je to ista kradja koju zamjeras drugima i prodajes neki kvazimoralizam. Piratstvo nikakve veze sa hrvatskom, balkanom i sl. nema tako da tu pricu o mentalitetu objesis macki o rep. da je balkansko piratstvo problem, problema ne bi ni bilo jer nikome nismo ni bitni.

 

Svaki film koji izadje na DVD-u mozes naruciti putem interneta. ali to je skupo. skupe su i igre. samo nastavi krasti, imas moju podrsku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 16:25 (Commodore).
14 godina
protjeran
offline
Kako će umrijeti PC gaming
Povlacim receno
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 17:20 (Toni93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Toni93 kaže...
Nezelm nikome zlo ali bi volio,da ovi koji su za piratizaciju nadu u situaciji da vas netko opljacka a za novac ste mukotrpno radili

I ja bi volio da se ti nadjes u takvoj situaciji jer si lopov. I jos bi volio da ti neki drugi lopov nakon toga drzi moralne predike ko sto ti nama drzis.

14 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
bugonja kaže...

al filozofirate o ovome umiranju PC gaminga i tako stalno,iz godine u godinu,iz generaciju u generaciju,dolaze novi padobranci da nama objasne neke stvari.evo konkretno nek mi netko kaze kad ce to tocno biti jer me to vec zivcira,citam o ovome otakd imam net(2001.g) i svake godine ista priča.onda?

Da, to stvarno govoriš koda su develop teamovi i izdavači ostali gladni zbog piratizacije. Jadnici, da nema piratizacije bi u prvih par mjeseci za Black Ops zaradili više od mizernih milijardu dolara, da znaš kako mi ih je žao.

 

Nije da podržavam piratizaciju, ali ako netko kani kupiti igru - kupit će ju u 90% slučajeva. Ako ne kani, neće.

Once, I was atheist, but then I realised that I'm god.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 16:33 (The Unforgiven).
14 godina
protjeran
offline
Kako će umrijeti PC gaming
Da postoji mreza ramjene i prodaje HD filmova(dvd je proslost) sigurno bi ih kupovao. Ovo mozda i nije opravdanje ali bar nisam kao ostali kojih boli neka stvar za proizvodace
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako će umrijeti PC gaming

ja sam od pc gaminga već davnooo odustao.... jednostavno je to preskup sport {#}

Turbo is my heart, nos is my blood, and cars are my life !!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Sinatra kaže...

Valve, vlasnik Steama, najavio je kako će verzija Portala 2 za PlayStation 3 biti najbolja verzija igre, te uz svaki primjerak potpuno besplatno poklanja verziju za PC.

Kao najvećem distributeru, eto toliko im znači PC platforma i verzija njihovog najvećeg hita u 2011. godini.

Nije to izjavio! Ponovo shvacam tvoju ogorcenost ali laganje nije lijepo.

 

We made a promise to gamers at E3 that Portal 2 for PlayStation3 would be best console version of the product.

 

Playstation verzija ce bit najbolja KONZOLASKA verzija.

 

A to sto Valve poklanja PC verziju igre nije nista drugo nego marketnicki trik. Vrlo dobar potez za privuc paznju PSN igraca. Gdje ces bolji potez nego im dat besplatnu igru. Hrpu xbox-ovaca je vec odavno privukao na steam- nize cijene, konstantne rasprodaje, nema pretplate, svoje dlc-ove daju besplatno na steamu....U prilog tome ide i podatak da Xbox live nije narastao niti za jednog usera dok je steam imao rekordan rast. Ovo je nista drugo nego potez za pridobivanje publike PSN-a. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 16:37 (krayzie).
14 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming

inace left for dead 2 DLC za pc je besplatan dok na xbox360 se placa... toliko o valve politici oni su jednostavno trenutno vrh IMHO

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Genoxxx kaže...

ja sam od pc gaminga već davnooo odustao.... jednostavno je to preskup sport {#}

Mislis zbog cijena hardweara ili igara?

Mes que un Club! FCBarcelona!
14 godina
online
Kako će umrijeti PC gaming

Kako van se da više svađat o ovome. Ko oće kupit kupit će ko neće ne mora. 

 

Proizvođači igara ništa ne gube sa tin šta ja piratiziran igru. Tu igru ionako nebi kupija jer mi nije potrebna. Ovako kad je iman besplatno zašto je nebi skinija i odigra? Ionako će za misec-dva nestat sa HDD ko da je nije ni bilo. Igre koje vride naših para se dobro prodaju bez obzira na pirate.

When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
PLASMAorLCD kaže...
Genoxxx kaže...

ja sam od pc gaminga već davnooo odustao.... jednostavno je to preskup sport {#}

Mislis zbog cijena hardweara ili igara?

hardweara... igre nisu problem... ima i ona strana za nabavit {#}

Turbo is my heart, nos is my blood, and cars are my life !!!
15 godina
neaktivan
offline
Kako će umrijeti PC gaming

Mislim da bi bilo dosta..

17 LOCK
5 pusti budale, nek se prepiru
Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 16:40 (luka_cro).
Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
bugonja kaže...

al filozofirate o ovome umiranju PC gaminga i tako stalno,iz godine u godinu,iz generaciju u generaciju,dolaze novi padobranci da nama objasne neke stvari.evo konkretno nek mi netko kaze kad ce to tocno biti jer me to vec zivcira,citam o ovome otakd imam net(2001.g) i svake godine ista priča.onda?

Ja bih rado na svom PC-u igrao sve vrhunske igre koje izađu i koje vidim po siteovima, časopisima, recenzijama. Krivo mi je što ne mogu zaigrati RDR, pa sad nadolazeći LA Noire, Heavy Rain, itd. AC Brotherhood moram čekati do 3. mjeseca. Puno je više naslova koje ili ne mogu igrati ili moram čekati dok igrači na konzolama propuštaju jako malo jer je golema većina multiplatformskih naslova dostupna tamo od prvog dana.

Možda se s time treba pomiriti ali ako znaš da nekad nije bilo tako, da je PC bio one and only, ultimate platforma na kojoj su se prvenstveno razvijale igre, a sad je četvrti na listi (Iza X360, PS3 i Wii) onda je to deprimirajuće. Mi smo ustvari freeloaderi, putnici trećeg razreda u vlaku kojeg vuku konzole, par nas plati kartu, ostali se švercaju.

Smrt je prejaka riječ, bit će PC gaminga još dugo, ali zlatno doba je prošlo. 

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Kako će umrijeti PC gaming
Toni93 kaže...
Da postoji mreza ramjene i prodaje HD filmova(dvd je proslost) sigurno bi ih kupovao. Ovo mozda i nije opravdanje ali bar nisam kao ostali kojih boli neka stvar za proizvodace

da, ti places dok ih pljackas.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice