Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 563
|
čitano: 74.106
|
moderatori: Danny_HR, Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, Tonči
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
6 godina
neaktivan
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Tawals kaže...

Inače, kada netko postavlja temu sličnu ovoj koju ja otvaram napiše nešto o tome ili neki tutorial. Kod mene je suprotno.{#}

Jučer sam naišao na ovo na Dnevnik.hr-u:

http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/jesmo-li-spremni-za-digitalnu-valutu.html

Ne želim vam sada stavljati linkove na video koji možete pogledati u prvih par rezultata kada upišete Bitcoin na YouTubeu, mene zanima dali ima netko tko bi nam na hrvatskom, malo pobliže objanio tu digitalnu valutu.

radi se P2P sustavu ( slicno kao torrent ) valute , sto znaci da je decentralizirana ..odnosno tesko da itko moze iskljuciti Bitcoin mrezu

i djelomicno je anonimna

moj stav je da postoji mogucnost da svejdocimo radjanju neceg velikog i revolucionarnog

vrijeme ce pokazati

2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ako nekog zanima ja sam otvorio pool. Jos je u fazi testiranja, pa ako ima koja dobra dusa zaljna da mi pomogne nek ode do http://46.4.148.165/ (jos nemam domenu) i pocne minirat.

Kad bude potpuno funkcijonalna obijavit cu to na forumu, pa ce Bug.hr imati svoji vlastit pool {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 23:00 (Die991).
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan

Pool krece u beta fazu, i ostat ce u beti dok se ne rijese 2-3 bloka. Ja i nekoliko kolega smo prosli kroz aplha testiranje i nismo primjetili probleme tako da je sad na vama da se ukljucite u projekt i omogucite bitcoinima da zažive. Ako imate kakvih pitanja stranica ima i svoji forum tako da slobodno se raspišite a ja cu se  potrudit odgovorit sto prije. Fee ce za prvi blok iznosit 10% da bi mogao kupit domenu i jaci server, nakon prvog bloka cu ju smanjit na 2-3% (mozda i manje) ovisno o tome koliko cemo brzo rijesavat blokove. Pozdrav

http://46.4.148.165

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina

Problem kod toga je što osoba sa prosječnim računalom jako sporo napreduje. Troši puno resursa i jednostavno treba dosta živaca i vremena, ali se isplati.

We are nothing but the stones to pave the way...
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan

s prosijecnim racunalom da, to sporo napreduje pogotvo ako se minira sa procesorom onda se nikako ne isplati. Ali ako imas komp koji ti stoji u sobi ugasen i skuplja prasinu zasto nebis ga zaposlio nekako, isto tako ako ga koristis pa ti smeta da ti ga nesto usporava ti mozes postavit aplikaciju za miniranje da koristi samo 50% gpu-a ili manje tako da ti mozes nesmetano radit dalje

7 godina

Danas sam tu na bugu prvi put vidio za tu valutu.

Vidim da se može zaraditi preko toga.

Koristi tko to još ovdje na forumu?
Kakva su iskustva?

Mogu li se ti novci prebacit na račun u banci?

Ako se ne mogu što onda s tim novcem mogu kupit, a da je opipljivo?

Kakve konfiguracije računala su preporučene za to rudarenje?

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 16:19 (Gremlin144).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
Gremlin144 kaže...

Kakva su iskustva?

"Kopaš" tu valutu. I skupljaš te coine, 1 sad košta oko 80$, ali da skupiš jednog moraš neprestalno kopati 0-24sata. 

I valjda čak i do dva tjedna sad da dobiješ 1 coin. Ali s time da imaš grafu dobru. Po mogućnosti što jaču, i ATI kažu. 

S time da ti grafička radi na 99% cijelo vrijeme, i vuče struje fino.

I upitno je koliko komponente mogu to dugo sve izdržati.

A taj coin možeš prodati nekome tko to hoće kupiti, ima puno stranica za trejd.

Sve u svemu, frend i ja smo krenuli, i uvidjeli da nema to smisla. Jer dok rudariš možeš zaboraviti da ćeš normalno komp koristiti, i jako dobre dere internetsku vezu.

Đuro#2155,
7 godina
neaktivan
Franjo15 kaže...
Gremlin144 kaže...

Kakva su iskustva?

"Kopaš" tu valutu. I skupljaš te coine, 1 sad košta oko 80$, ali da skupiš jednog moraš neprestalno kopati 0-24sata. 

I valjda čak i do dva tjedna sad da dobiješ 1 coin. Ali s time da imaš grafu dobru. Po mogućnosti što jaču, i ATI kažu. 

S time da ti grafička radi na 99% cijelo vrijeme, i vuče struje fino.

I upitno je koliko komponente mogu to dugo sve izdržati.

A taj coin možeš prodati nekome tko to hoće kupiti, ima puno stranica za trejd.

Sve u svemu, frend i ja smo krenuli, i uvidjeli da nema to smisla. Jer dok rudariš možeš zaboraviti da ćeš normalno komp koristiti, i jako dobre dere internetsku vezu.

lupaš bezveze,.rudarim-- bez pardona uz to-surfam po netu,klinac na netu na drugom kompu-žena na laptopu--nema uopče zagušenje mreže.. za manje od 24 sata-oko 0.03 coina sam  skemijal-pa sad izračunaj kolko možeš natuči mjesečno--xfx 7850 v pitanju grafa..trenutna cjena je 800kn za 1coin!

Nemamo mamića, nemamo suce, samo jedno Hajdučko srce!Što ga više lome to ga više volim!
8 godina

Ja kažem kako je kod mene bilo, dva laptopa spojedna, i ja sam radio ok na netu. Ali drugi korisnici ne. 

Imao sam tad od 4Mb/s vezu, sad imam 10, ali nisam probao nikako.

Ako ti kažeš da ti se isplati kopati, a imaš dobru pilu. I uz to da imaš mogućnost da će ti nešto riknuti i struja i isplativost.

Naravno, samo naprijed. Ja govorim svoja iskustva.  

Đuro#2155,
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina

po meni realno ne isplati se.

ja sam malo iz ciste radoznalosti testirao

2x 7970 radeonke, svaka daje nesto iznad 500 mega hasha, u totalu oko 1.1G/hasha ako se dobro sjecam oznake.

No medjutim to znaci da obe rade ne 100% opterecenju, evntilatori urlaju, grije se sve ko luda da o struji ne govorim.

E sad koliko sam vidio za 1 bitcoin tako da se izrudari treba ihahaj.

Dok bi dosao do cijene koji bi isplatila makar potrosenu struju treba dosta rudarenja tj rada nonstop, a tek da bi otplatilo cijenu makar jedne graficke treba bog te pitaj koliko.

I recimo da se edsi u tom periodu da crkne jedna ili mozda i obe graficke sta onda?

Upadnes u minus nenormalan koji tek tad nema teorije da se otplati.

Tako da ako ne planiras sastaviti posebno mining farmu, staviti daleko  u neku sobicu da ih ne ucjes i da ti je struja skoro pa dzabe... tesko da se ispalti

To je barem po meni.

Volio bih da grijesim pa da mogu iskoristiti to sto imam ali do sada se tako nije pokazalo.

Jos sad sa ovim AISIC masinama gdje za cijenu jedne ove grficke koja pravi 500Mega hasha dobijes mining comp koji pravi 25 giga hasha....

tesko da se isplati ako ne planiras na to prelaziti posto takodje kao sto sam razumio mining je sve tezi i tezi kako vrijeme ide i uskoro se ni par mining compova za gpu nece isplatiti uopste nego tek farme aisic masina.

sto se mene tice.. pogledao radoznalosti radi, vidio o cemu se radi i uklonio.

Brze i vise zaradim radeci svoj posao na compu za 8 sati radnog vremena nego sto comp sam moze iskopati bit coina za mjesec dana. 

e sad ko hoce hljeba bez motike... heheh

Moj PC  
5 1 hvala 1
7 godina
neaktivan
mirkoj kaže...

po meni realno ne isplati se.

ja sam malo iz ciste radoznalosti testirao

2x 7970 radeonke, svaka daje nesto iznad 500 mega hasha, u totalu oko 1.1G/hasha ako se dobro sjecam oznake.

No medjutim to znaci da obe rade ne 100% opterecenju, evntilatori urlaju, grije se sve ko luda da o struji ne govorim.

E sad koliko sam vidio za 1 bitcoin tako da se izrudari treba ihahaj.

Dok bi dosao do cijene koji bi isplatila makar potrosenu struju treba dosta rudarenja tj rada nonstop, a tek da bi otplatilo cijenu makar jedne graficke treba bog te pitaj koliko.

I recimo da se edsi u tom periodu da crkne jedna ili mozda i obe graficke sta onda?

Upadnes u minus nenormalan koji tek tad nema teorije da se otplati.

Tako da ako ne planiras sastaviti posebno mining farmu, staviti daleko  u neku sobicu da ih ne ucjes i da ti je struja skoro pa dzabe... tesko da se ispalti

To je barem po meni.

Volio bih da grijesim pa da mogu iskoristiti to sto imam ali do sada se tako nije pokazalo.

Jos sad sa ovim AISIC masinama gdje za cijenu jedne ove grficke koja pravi 500Mega hasha dobijes mining comp koji pravi 25 giga hasha....

tesko da se isplati ako ne planiras na to prelaziti posto takodje kao sto sam razumio mining je sve tezi i tezi kako vrijeme ide i uskoro se ni par mining compova za gpu nece isplatiti uopste nego tek farme aisic masina.

sto se mene tice.. pogledao radoznalosti radi, vidio o cemu se radi i uklonio.

Brze i vise zaradim radeci svoj posao na compu za 8 sati radnog vremena nego sto comp sam moze iskopati bit coina za mjesec dana. 

e sad ko hoce hljeba bez motike... heheh

koji miner si koristil za multy gpu sistem?

Nemamo mamića, nemamo suce, samo jedno Hajdučko srce!Što ga više lome to ga više volim!
5 godina
neaktivan

Zanima me kako isplatiti zaradene bitcoine na pay pal ili na kreditnu karticu....koji je najbolji nacin?

0 1 hvala 0
5 godina

guiminer

prilincno jednostavno za nastimati, samo aktiiras dva workera svakom dodijelis drugu graficku posto detektuje obe it o je to.

takodje i na poolu treba nastimati naloge za oba workera naravno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran

licno smatram da se bitcoin ne isplati ulagati u to.

kolega mi je uzeo da testira dve asus 7970 top edition grafike, kopaju mu dva novcica mjesecno...

tezina kopanja stalno raste, a sada dolaze masine koje su striktno napravljene da kopaju, i po dostupnim podacima kopat ce 30novcica mjesecno...

tako da obicni korisnik ispada iz price...

a da ne pricam o potrosnji struje, ipak grafike u full rade 24h...

sve u svemu, ko je od pocetak u prici uzet ce kes, ostali slabo...

4 0 hvala 0
6 godina

Jel ima netko da bi prodao bitcoinove?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
k1klop kaže...

Jel ima netko da bi prodao bitcoinove?

imam ja, javi mi se u pm. ako jos netko trazi javite se

4 godine

Imam HD 7870

Da li mi se isplati uopće pokušavati rudariti? Barem 1 bitcoin :D

http://crossfire-balkan.org/
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
Hurki kaže...

Imam HD 7870

Da li mi se isplati uopće pokušavati rudariti? Barem 1 bitcoin :D

Itko?

http://crossfire-balkan.org/
5 godina

ne isplati se nikako drugari batalite to.

evo vec na youtube imas imasinice koejsa potrosnjom struje od 30w kopaju 5 mega hash/sec.

Poredjenja radi dok sam malo to sve testirao iz radoznalosti sa dve radeonke 7970 islo je oko 1 mega hash /sec, obe grafike ana 100% i potrosnja struje citavog sistema compa. 

uglavnom batalite iskreno.

ako ko zaradi sa bitconimima to ce biti zbog toga sto im cijena varira nenormalno pa je jednom 30tak dolara po coniu drugi put bude i 200 i tako skakce pa ko ubode. 

ovi koji trguju sa njima ce mozda nesto i zaraditi ovi ostali koji kopaju samo su ludi sto trose svoje compove i struju sa nadom da ce isplatiti ulozeno ali to realno tesko.

iskreno radije naucite animaciju.. arhitekturu.. ma i kucanje maturskih radova ce vam brze i vise para donijeti nego da opremate comp za bitcoin mining :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
6 godina
odjavljen

a koje programe koristite za mining,i koje su to specijalizirane farme,di ih ima narucit?

0 0 hvala 0
6 godina
odjavljen

neznam jel se isplati minat al bogami onome koje 2009 i 2010 uzeo po niskoj cijeni puno bitcoina danas moze postat milijunas,vrijednost skocila skoro pa duplo i probila zid od 460 dolara za jedan bitcoin,eto sad mi je zao stvarno sta nisam 2009 uzeo par

1 0 hvala 0
5 godina

Jel se isplati iznajmiti par servera po 5€ i ostaviti njih da rade ? 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
odjavljen

moze li netko staviti onu stranicu gdje chatanjem dobijas bitcoine,bila je na bughru prije nekih mjesec i po dana al sad je nemogu nac nit sjetit se naziva

0 0 hvala 0
6 godina

Ne isplati se to više mineat, prošla baba s kolačima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan

Gledam ovo i svaki dan je sve više i više, samo raste i pitam se do kada će tako lol

0 0 hvala 0
6 godina
odjavljen

da vrijednost je sada 493$

0 0 hvala 0
8 godina

Da li je iko kupovao bitcoin-e? Ima li gdje tutorial kako da ih kupim? Znam da je sad preskup, ali može se i dalje kupiti za 20$ koliko god da je coin-a.. A gledano statistički u budućnosti bi vrijednost mogla biti barem duplo veća nego sad, s obzirom da su tek sada počele da korite neke kompanije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2013 12:33 (cristaln).
6 godina
odjavljen

0 0 hvala 0
5 godina

https://dogewallet.com/

Tako je.
Dogecoin 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina

Zaradite bitcoin svakog sata ako vec sjedite za kompjuterom zasto ne i zaraditi malo para nema nikakvih uplata nikakvih skriveni namjera sve sto trebate je registrovati se i svakog sata dobijate sansu za dobitak.

Mozete se prjaviti preko ovog linka: http://freebitco.in/?r=168892

Moj PC  
0 9 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice