Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 896.694
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Switch kaže...

 Ovo što si ti sad rekao stoji i takav je trebao biti odgovor. Jer ti iz pitanja "Koji wallet koristite za altcoinove?" jednostavno ne moš dati odogovor: "mjenjačnica"!

Ne znaš o kojim se iznosima radi, jesu veliki mali, jel misli trejadti na dnevnoj bazi ili kupiti pa čuvati...itd. 

Znači ako misliš se igrati s valutama, trejdati, nisu neki veliki iznosi, ok, drži ih na mjenjačnici ali za sve ostalo moraš imati decidirani wallet.

 Mjenjačnice ti nekad ne daju nakon forka oba coina, znaju banat korisnike iz neke države tipa Bittrex i Iran. Znaju uvodit KYC. Dalje da ne nabrajam. I ako se radi o sitnim iznosima burze su ok jer te ne brine par posto ili te ne brine ni ako sve izgubiš. Ali ako se radi o velikima onda će se paziti za svaku sitnicu. Za wallete mislim da je nezahvalno davat preporuke jer kao što mjenjačnice imaju svoje probleme (pokradu ih, nabijaju si promet, banaju neke korisnike, ne odgovaraju na upite itd) tako i walleti imaju svoje probleme (podrška nije dobra, ne rade kako treba na svim os, desi se propust u kodu pa ih se pokrade itd itd.) Trebao bi netko možda napraviti veliku recenziju i jednog i drugog. Ali tu je jako puno posla i uvijeti se mijenjaju iz dana u dan. Tako da je to vrlo nezahvalan posao jer smo skoro svi u ovom novi pošto se radi o tehnologiji koji i dalje koristi jako mal broj ljudi (iako rapidno raste).

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
tireN1337 kaže...
stirko55 kaže...
tireN1337 kaže...

Otkazan fork, sada krece cvjetanje altcoinsa 

 Bome mojih 5, u koje sam ulozija dok je bila prica oko tog forka, relativo cvjetaju (Sustratum, Lisk, Vereg, VeChain, Monetha)

 Meni je skoro sve ulozeno u Vertcoin, u njega sam usao kada je bio 0.97$... A sada gledam da ulozim nesto u NAV on ima potencijala i LTC bi mogao skociti daleko

 Bas sam i ja gleda za ulozit u NAV cini mi se da bi mogao rasti

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Koji je najbolji (najjeftiniiji) način prebacivanja bitcoina u cash (bittrex)?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Switch kaže...

Evo i jedna zanimljivost. LINK

 

Grad Osijek planira uvesti plaćanje komunalne naknade sa bitcoinom.

E sad baš me zanima kako to planiraju sprovesti budući da HNB po njihovom zadnjem mišljenju bitcoin ne smatra sredstvom plaćanja u Hrvatskoj iliti kako oni kažu: "bitcoin ne predstavlja novac, niti sredstvo plaćanja u Republici Hrvatskoj niti stranu valutu odnosno strano sredstvo plaćanja".

 

Lol, s obzirom na astronomske transaction fee-jeve, bitcoin je prilicno beskoristan za male transakcije...

12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Dodajmo porez i konstantno "turbo" variranje vrijednosti, ovo je najtupavija stvar koju sam dugo čuo.

 

Ali eto....

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Otvoren je novi ISO projekt. Messenger e chat s mogućnošću kripto-valute novčanice.

 
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Jos jedan sajt koji je bespotreban i naravno uzima proviziju.

11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Dali netko ima iskustva sa Coinomi Walletom,na androidu,nešto mi se zeznulo sa lozinkom i nemogu povuć BTC.Lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Dijelim "Coinify" iskustvo.

 

Oni koji zele napraviti jednaku gresku i prodati direktno s Blockchain walleta na tekući račun oprez. 

1) Iako se napravi nalog u 9pm po jednoj cijeni, zapravo ce nalog biti proveden ujutro kad Danska banka pocne raditi i po cijeni ujutro, ne kad je nalog napravljen

2) Isplata na tekući račun nije problem ako je do 10.000kn iznad toga se odbija natrag u Coinify

3) Sluzba za korisnike im je nesnosno spora. Do sad nisam dobio niti jedan reply u manje od 24h. 

 

Bio sam idiot i nisam procitao T&S. Preporucam naravno da procitate pobliznje isti prije nego se zaletite ko ja. 

In vino veritas
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Uplata iz danske banke u našu? Pa kolike su provizije?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Uplata iz danske banke u našu? Pa kolike su provizije?

 Transfer novca je najmanji problem kad te oderu zbog razlike u cijeni. Ja sam prodavao kad je cijena bila 7400 a ujutro me docekala 6900 cijena. To me "speklo" vise nego provizije. 

Probat cu izracunati ako nađem vremena, no ukupan trosak nije visok. Mislim da je najveci problem vrijeme kad se transakcija obavi.

In vino veritas
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
GranDaddo kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Uplata iz danske banke u našu? Pa kolike su provizije?

 Transfer novca je najmanji problem kad te oderu zbog razlike u cijeni. Ja sam prodavao kad je cijena bila 7400 a ujutro me docekala 6900 cijena. To me "speklo" vise nego provizije. 

Probat cu izracunati ako nađem vremena, no ukupan trosak nije visok. Mislim da je najveci problem vrijeme kad se transakcija obavi.

 Kako si porez riješio na isplati ?

16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

 Kako si porez riješio na isplati ?

Planiram uzeti racun koji sam dobio od mjenjacnice kad sam kupio valutu i racun za isplatu koji sam primio i na tu razliku platiti 12% poreza (nema prireza u mom kraju :)). Imam vremena do kraja veljace iduce godine. PDV se ne placa. 

In vino veritas
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

dobar je bitconnect ulozio 950$ od 7.10 i imam 311$ zaradenih..

cak sam isao i na isplatu 150€ da vidim koliko ce mi uzet i sjelo mi je 146.86€

a ovo ponzi je cista glupost ti zaradujes odlicno i bez pozvanih ljudi...

a ljudi se u meduvremenu bogate za poludit....

na svakome je da odluci sta ce zz

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 18:54 (thabigjc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nije ponzi i onda lupi pet piramida u linkovima.

 

Odma se sjetim Jima i the officea

 

Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

kazem da je ponzi opcionalno :D

ti dobivas prosjecno 1% dnevno od svega sta ulozis i to traje od 3mj 2016 otprilike i svakodnevno isplacuju kamatu...

zanimljivo je da ne ovisi o tezini izracuna od bitcoina...

jer stranica radi na principu trgovanja bitcoinom i ako je cijena btca konstantna cijelo vrijeme onda su postotci blizu 0...

da bi poceli zaradivat na bitconnectu trebate prvo prebacit btc na njihov sajt i zamjenit ga za njihov novcic koji se zove bcc i nalazi se na coinmarketcap

tada lendate bcc na maximalno 10mj do iznosa 1010$ sve preko toga je povoljnije...

uglavnom ako se bavite bitcoinima tada je ovaj sajt korak naprijed za vas...

 

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Molim vas za pomoc u vezi sastavljanja mining konfiguracije...

Ono sto me zanima koliko je bi ista trosila struje u kn?

Totalni sam pocetnik, komp pi kostao oko 21tis kn...

Hvala unaprijed!

Spec:

Matična ploča: MSI Z270-A Pro
Procesor: G4400 3.30GHz/s. 1151
Memorija: 8GB DDR4 2400MHz Crucial
Pohrana podataka: Kingston 120GB SSD UV400
Napajanje: Fortron Aurum PT 1000W
Adapter: 6x Extender Riser Card 007s
Grafička kartica: 6x Sapphire RX580 Nitro+

dmati1987
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ma kakvo majnanje sa kompovima????

ili se regaj na genesis-mining i pricekas kad budu ugovori dostupni

ili hashflare.io

ili bitconnect.co

na genesis majning ugovori za btc koliko god kostaju na trenutnoj cijeni vratis ulozeno kroz 5-6mj i imaju open-ended ugovore

a na hashflare svi ugovori traju oko 1god  :/

bitconnect vraca ulozeno kroz 3mj

pa ti vidi....

sve to je provjereno i isplacuje ako tko zeli dokaze rado ih dostavim...

cca 800$ dosad zaradeno

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 18:55 (thabigjc).
Moj PC  
0 4 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Prvi put pisem u ovu temu pa da ne trazim, gdje je najmanji fee za kupovanje jednog cijelog BTC-a?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nisam tjedan-dva gledao cijenu i sad vidim preko 8k wtf ... 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Zanima me ovo geniss maming jel isplativo to i za bitcoin rudarit? nema ugvora ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

na genesis mining je tesko zakupit hash za bitcoin...

sad su rasprodali ugovore koji pocinj tek 28.02.2018 rudarit jer tesko mogu nasmagat hardwarea za sve...

ja imam 3.8ths i kalkulator pokazuje da zaradujem pri ovoj cijeni 4$ dnevno

1ths otprilike ide oko 1$ dnevno cca 150-160dana dok isplatis

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav, ulazim kao padobranac sa malo amaterskim pitanjem. Htio bih napraviti withdrawal s Coinbasea te za tu potrebu moram registrirati banku (točnije PBZ) pod Payment Methods. Je li itko radio tu registraciju? Potrebno je izvršiti SEPA plaćanje, koje mene u zadnjem koraku zeza jer valuta ne štima, tj. ne mogu promijeniti kunu na tekućem/žiro računu kao valutu plaćanja. Nije valjda da moram raditi devizni?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

e to i mene zanima dodao sam banku i sve i tu sam zapeo na sepa placanju...

jer preko mobilnog bankarstva ne kuzim kako uplatit....

any help?

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

bitkojneri evo tradingview ima black friday popust na pro pro+ te premium ako nekoga zanima, samo godišnja pretplata nema 30 dana trial 

 

https://www.tradingview.com/black-friday/

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nego, malo je i eth zivnuo... nikako da pukne taj balon 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Kant kaže...

Nego, malo je i eth zivnuo... nikako da pukne taj balon 

 I to dobro zivnuo.. trenutno 473$ 
Je li isplativo sada uloziti u eth?

15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Kant kaže...

Nego, malo je i eth zivnuo... nikako da pukne taj balon 

 

Je i to posteno, ja sam ga kupio za 1100kn prije mjesec dana, sad je na nekih 1600kn. Covjeka veseli, tko zna mozda krene kao i bitcoin.

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
bullyq14 kaže...

Pozdrav, ulazim kao padobranac sa malo amaterskim pitanjem. Htio bih napraviti withdrawal s Coinbasea te za tu potrebu moram registrirati banku (točnije PBZ) pod Payment Methods. Je li itko radio tu registraciju? Potrebno je izvršiti SEPA plaćanje, koje mene u zadnjem koraku zeza jer valuta ne štima, tj. ne mogu promijeniti kunu na tekućem/žiro računu kao valutu plaćanja. Nije valjda da moram raditi devizni?

 

sepa = single euro payments area

 

daklen, moraš imati devizni

monetary revolution
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice