eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.379
|
čitano: 5.117.551
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Zna li tko dali postoji mogućnost  povlačenja pozitivne ocjene i pokretanje procesa  refunda?

Dosad mi je bilo sve ok, i uglavnom uvijek dajem ocjenu kad dobijem,ne gledam ispravnost  proizvoda ,imam problem sa 2 proizvoda. 

sad mi se dogodilo eto upravo pokušavam isprobat međutim ne radi,a  druga stvar je premalih dimenzija nego proizvod za koji je namijenjena,ne stane jednostavno.

Što sad da napravim,  obe stvari su oko 5 dolara,kako da dobijem  povrat novca?Nije neki iznos,ali kad ti je stvar neupotrebljiva i za bacit u smeće.  Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 13:56 (Atomic-7).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
9090 kaže...

  Što se tiče ovog "1 request or case is still open" kad stisnem umjesto plavih slova dobijem ljubačasta i stranica se samo refreša (isto je i sa ovim ispod "1 request or case awaits other members' responses" slovima).

 

 

a kad kliknem na See details ovo:

Seller nije odgovorio, ako ne odgovori do određenog roka koji ima slučaj se presuđuje u tvoju korist, ako se ne varam.

 

Nema nikakvog escalatea dok seller ignorira, a ako nastavi ignorirati dobit ćeš pto si zatražio pri podizanju casea.

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Atomic-7 kaže...

Zna li tko dali postoji mogućnost  povlačenja pozitivne ocjene i pokretanje procesa  refunda?

Pa u prethodnoj poruci sam dao linkove!

 

Nema jednostranog povlačenja. Možeš zatražiti od prodavača da poništi tvoju ocjenu. Doduše, ne znam zašto bi to učinio u tvom slučaju.

 

Atomic-7 kaže...

Dosad mi je bilo sve ok, i uglavnom uvijek dajem ocjenu kad dobijem,ne gledam ispravnost  proizvoda ,imam problem sa 2 proizvoda.

Kuda ide ovaj svijet... Ti daješ ocjenu bez da uopće provjeriš je li sve ok, a ovaj prije tebe daje ocjenu nakon otvaranja casea.

 

Atomic-7 kaže...

Što sad da napravim,  obe stvari su oko 5 dolara,kako da dobijem  povrat novca?Nije neki iznos,ali kad ti je stvar neupotrebljiva i za bacit u smeće.  Hvala

Imaš dvije opcije, ne? Možeš se pozdraviti s tih nekolko dolara. Ili možeš otvoriti case, samo što ćeš se onda vjerojatno biti ispitivanja zašto si potvrdio da je sve OK pa se sad žališ. Na mjestu kupca (i eBaya) i ja bih bio sumnjičav. {#}

 

assassin.st kaže...
9090 kaže...

 Što se tiče ovog "1 request or case is still open" kad stisnem umjesto plavih slova dobijem ljubačasta i stranica se samo refreša (isto je i sa ovim ispod "1 request or case awaits other members' responses" slovima).

 

 

a kad kliknem na See details ovo:

Seller nije odgovorio, ako ne odgovori do određenog roka koji ima slučaj se presuđuje u tvoju korist, ako se ne varam.

U pravilu da - ako se prodavač ne javlja, presuđuje se u korist kupca. Samo što kod njega nije jasno do kad mu se prodavač može javiti.

14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Uvijek provjerim dal je sve na broju i dali je to ono što sam naručila.  Rijetko naručujem električne proizvode,ali te baterije sam prije naručivala i sve je bilo OK,znam ja da nisu kapaciteta kao što piše, ali su radile. A ove ne rade kad se napune.

Druga stvar je maska za mobitel,nisam imala razloga provjeravati kad piše da je za taj mob i na pogled sve je odgovaralo,medutim jučer hoću zamjeniti masku i mobitel uopće nejde unutra,fali nekoliko milimetara sa svih strana,sfušana je totalno. 

Znam da je sad možda kasno, trebala sam provjeriti prije davanja ocjene, ali na pogled mi se učinilo ok jer je original spakirano,novo i nekorišteno

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Atomic-7 kaže...

Znam da je sad možda kasno, trebala sam provjeriti prije davanja ocjene, ali na pogled mi se učinilo ok jer je original spakirano,novo i nekorišteno

Ovo ti je sad bila škola. {#} Nikad ne pretpostavljaj - uvijek provjeri. Idealno bi zapravo bilo snimiti otvaranje paketa, tako da imaš dokaz ukoliko nešto u paketu fali ili je stiglo slomljeno ili pokvareno. Ja sam doduše dosad snimao samo dvaput, i to kad sam naručivao stative, jer se radilo o nečem malo skupljem.

14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Da,dobro je  snimiti za te skuplje stvari,ali  ja  recimo ne naručujem nešto skupo,uglavnom jeftinije stvari do nekih 10 dolara,a  ovo mi je prvi put da nešto ne valja. :(

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 19:25 (Atomic-7).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
Atomic-7 kaže...

Kuda ide ovaj svijet... Ti daješ ocjenu bez da uopće provjeriš je li sve ok, a ovaj prije tebe daje ocjenu nakon otvaranja casea.

dao sam ocjenu prije nego sam otvorio slučaj

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Evo meni su vratili bez problema novce za baterije :)  a  za masku još nema odgovora od sellera

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Imam pitanje u vezi shippinga. Znaci hocu prodati graficku karticu na eBayu pa me zanima koji shipping da stavim (i koje cijene).
Kako da posaljem to? Vidio sam ono economy shipping itd te pise da je to besplatno. 
Sad me zanima ako stavim na eBayu da dajem taj economy shipping (free shipping) hoce li mene kostati sto na posti kad saljem?
Recimo da saljem za Ameriku. Ako mi moze netko objasniti to malo 

Hvala 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
xXxBartmanxXx kaže...

Vidio sam ono economy shipping itd te pise da je to besplatno. 
Sad me zanima ako stavim na eBayu da dajem taj economy shipping (free shipping) hoce li mene kostati sto na posti kad saljem?

Ajde reci da se šališ! http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
xXxBartmanxXx kaže...

Vidio sam ono economy shipping itd te pise da je to besplatno. 
Sad me zanima ako stavim na eBayu da dajem taj economy shipping (free shipping) hoce li mene kostati sto na posti kad saljem?

Ajde reci da se šališ! http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Ne salim se, zanima me. I nije mi odgovoreno na sva pitanja. Trebam upute

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
xXxBartmanxXx kaže...
mbaksa kaže...
xXxBartmanxXx kaže...

Vidio sam ono economy shipping itd te pise da je to besplatno. 
Sad me zanima ako stavim na eBayu da dajem taj economy shipping (free shipping) hoce li mene kostati sto na posti kad saljem?

Ajde reci da se šališ! http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Ne salim se, zanima me. I nije mi odgovoreno na sva pitanja.

Odgovoreno ti je na smiješnu ideju da ćeš nekome besplatno slati nešto (u FAQ-u ti lijepo piše što znači "besplatna dostava"). Pa pošta nije dobrotvorna ustanova! http://www.posta.hr/potanske-usluge/aljem-poiljku/-u-inozemstvo/pismo-139

Odaberi si neku dostavu koja nije free shiping i specificiraj cijenu dostave koju ćeš iščitati iz poštinog cjenika (ili pitaj na pošti ako se ne možeš snaći).

14 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
xXxBartmanxXx kaže...

Pozdrav!

Imam pitanje u vezi shippinga. Znaci hocu prodati graficku karticu na eBayu pa me zanima koji shipping da stavim (i koje cijene).
Kako da posaljem to? Vidio sam ono economy shipping itd te pise da je to besplatno. 
Sad me zanima ako stavim na eBayu da dajem taj economy shipping (free shipping) hoce li mene kostati sto na posti kad saljem?
Recimo da saljem za Ameriku. Ako mi moze netko objasniti to malo 

Hvala 

minimalno će ti biti poštarina  30 kn, ne isplati se prodavati  kad mi imamo visoke poštarine. probaj prodati preko njuškala ili neke druge stranice

14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

S vremena na vrijeme se na ebayu pojavi neka "brutalno" jeftina ponuda sto se tice LED svjetiljka (to pratim) i sad me zanma jel ima ko kakvih iskustva s robom koja je 7-10 PUTA jeftinija nego kod ostalih ponudaca.
Hoax ili je "palo s kamiona"

PRIMJER:

http://www.ebay.com/itm/121470257957?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

&

http://www.ebay.com/itm/15000Lm-12x-CREE-XM-L-XML-T6-LED-Flashlight-Torch-6x-18650-Car-Charger-/261374867058?pt=AU_Sport_Camping_Hiking_Lamps_Torches&hash=item3cdb27f672

 

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Na svoje pitanje si si odgovorio sam: Hoax ili je "palo s kamiona".

 

Ovaj s "ultra-jeftinom" svjetiljkom ima samo 60 feedbackova! I ako ih pogledaš, vidiš da ni jedan prodani proizvod nije skuplji od 2 dolara ili funte! To ti govori da je ovaj prodavačev račun "uzgajan" za nešto. Pa sad ti vidi hoćeš li riskirati prijevaru (bez novca vjerojatno ne bi ostao zbog eBayeve zaštite) ili ćeš svjesno pokušati kupiti ukradenu robu.

10 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozz ljudi evo stiglo mi nesto tu ja nemam pojma odkud to sad tu. Nikad narucio s ebaya. Jel mogu kako provjerit otkud je to osim sto ima Return adress.

BF3: MicroGuyCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
MrSneakyGuyGaming kaže...

Jel mogu kako provjerit otkud je to osim sto ima Return adress.

Ne. Ali s obzirom da je stiglo na tvoju adresu, vidim dvije mogućnosti:

  1. Greškom je netko od koga si već kupovao nečiji tuđi paket poslao na tvoju adresu.
  2. Netko je s tvojom kreditnom karticom ili podacima s PayPala kupio taj paket i unio drugu adresu, a prodavač je poslao na adresu koja stoji u PayPalu. Provjeri si transakcije na PayPalu. I od banke. {#}
10 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Rekao bih da je ovo prvo. Jer na paypalu nema nikakvih transakcija koje su mi nepoznate.

BF3: MicroGuyCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
MrSneakyGuyGaming kaže...

Rekao bih da je ovo prvo. Jer na paypalu nema nikakvih transakcija koje su mi nepoznate.

Da si čuvao kuverte dosadašnjih pošiljki, onda bi možda i mogao identificirati. Provjeri piše li na paketu e-mail adresa pošiljatelja ili ako možeš iščitati ime pa si to potraži u e-mailu. Ili možda piše jedinstveni broj predmeta na eBayu.

10 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pise mi neki broj predmeta tu. Gdje ga mogu provjeriti?

BF3: MicroGuyCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
MrSneakyGuyGaming kaže...

Pise mi neki broj predmeta tu. Gdje ga mogu provjeriti?

Upišeš u polje za pretragu na eBayu.

12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jedna stvar mi nije jasna oko ebaya i paypala.

 

Dobio sam refund neuspjele transakcije i to mi stoji na paypal računu.

Kada nešto kupujem sa ebaya uvijek plaćam puni iznos, ne uzima mi ovo što imam na paypalu.

Zanima me zašto je to tako?

Vidim da sa paypala mogu povuci novac ali je naknada 5 dolara,posto imam nekih 20ak dolara sve skupa tamo ne povlači mi se novac na račun nego bi to iskoristio za neku kupovinu.

Da li se to može napraviti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
keymaster kaže...

Jedna stvar mi nije jasna oko ebaya i paypala.

 

Dobio sam refund neuspjele transakcije i to mi stoji na paypal računu.

Kada nešto kupujem sa ebaya uvijek plaćam puni iznos, ne uzima mi ovo što imam na paypalu.

To nema veze s eBayom. A što se tiče PayPala, tema je ovdje: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/paypal-pitanja-odgovori/22500.aspx

 

PayPal inače nije banka, znači ti nemaš tu lovu "na paypal računu", nego je to transakcija iz prodavačeve banke u tvoju banku (a ne na tvoj račun na PayPalu) koja još nije provedena, koja je na čekanju. Znači, ili ćeš lovu sam povući na svoj račun u banci ili ćeš čekati da PayPal to učini (ne znam točno kolko često se to događa - jednom mjesečno?).

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

dobih ovo preko mejla:

 

Action Required - Escalate your case if you haven't worked things out with the seller (bez službenog kontakta, samo bot koji ima moj problem pod "slučaj otvoren")

 

   .....

 

Your case is open, and we noticed the seller hasn't responded yet. You are now eligible to escalate this case to eBay Customer Support for a final decision.

If we don't hear from you by 09-11-2014, we'll assume you worked things out with the seller and your case will automatically close.  Once closed, it cannot be re-opened.

Details on how to escalate your case:

           Follow the Case Details link below
           Click "Respond to Case"
           Select "Escalate this case" to eBay Customer Support
           Click "Submit" after providing additional details you'd like to share about your case

If you were able to work things out with the seller, please close this case:

           Follow the Case Details link below
           Click "Respond to Case"
           Select "Close the case"
           Click "Submit"

Here are the details of your case(s):

    ........

 

no ja i dalje nemam tu opciju, a našao sam na ebay forumu da nisam jedini sa tim problemom i bez obzira na zemlju i kontinent, no kad se nađe rješenje nepotraje dugo jer sam ebay opet nešto promjeni iz samo njima poznatog razloga, isto tako nema veze koji web browser koristim i jel ima adblock ili nešto što bi moglo smetati, pa je to možda razlog što to nemam/ne vidim...a vrijeme curi

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
9090 kaže...

no ja i dalje nemam tu opciju, a našao sam na ebay forumu da nisam jedini sa tim problemom i bez obzira na zemlju i kontinent, no kad se nađe rješenje nepotraje dugo jer sam ebay opet nešto promjeni iz samo njima poznatog razloga, isto tako nema veze koji web browser koristim i jel ima adblock ili nešto što bi moglo smetati, pa je to možda razlog što to nemam/ne vidim...a vrijeme curi

Jedan potencijalni razlog znamo - bio si zločest i dao ocjenu prije nego je stvar riješena. {#} Jedino što ti preostaje je kontaktirati eBay. Nemaš drugu mogućnost.

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

samo što ih nemogu kontaktirati ...koda su tajna organizacija, kad god nešto nađem i mislim to je to naletim "na zatvorena vrata" od tako jednostavne stvari kao što je javit se na bilo koji način oni su stvorili živi zid a kao brinu se i imaju "support"

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
9090 kaže...

samo što ih nemogu kontaktirati ...koda su tajna organizacija, kad god nešto nađem i mislim to je to naletim "na zatvorena vrata" od tako jednostavne stvari kao što je javit se na bilo koji način oni su stvorili živi zid a kao brinu se i imaju "support"

Zamisli da ih deseci ili stotine tisuća ljudi svakodnevno dave sa stvarima koje čitamo u ovoj temi! Pa ničim drugim se ne bi mogli baviti! Ako hoćeš kvalitetni support, onda nećeš kupovati preko eBaya. Drugim riječima, na eBayu support mijenjaš za niske cijene.

 

http://community.ebay.com/t5/Archive-eBay-Stores/How-do-I-contact-eBay-directly-as-in-email-or-phone-call-Contact/qaq-p/6015505

 

BTW zar nema PayPal svoj Resolution Center? Probaj tamo otvoriti case.

 

12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Imam frenda u SAD-u koji bi mi poslao par svojih starih komponenti koje ne koristi. ( Radi se o grafičkoj HD 4670 i athlon 64 dual core procesoru, eventualno ram memoriju ddr2 2GB ako bi ju pronašao u svojim starim komponentama. )

Znači sve je to korišteno i staro nekoliko godina.

 

Na carinskoj stranici piše

 

"Besplatne pošiljke koje fizička osoba šalje fizičkoj osobi namijenjene osobnoj uporabi, vrijednost do 45 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti - Oslobođeno carine i PDV-a"

 

Sad kako oni mogu procijeniti koliko vrijede te stare komponente koje se više ni ne proizvode? I da li bi mi oni to procijenili kao vrijednost preko 45 EUR-a? Ja to ne bi ništa platio, nego bi mi on poslao ovako kao poklon jer njemu ne treba a meni će poslužiti. S time da bi on još i platio shipping. Znači nije nikakva prodaja nego običan poklon. Unaprijed se ispričavam ako je kriva tema!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Prvo pročitaj ovo: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Ako ti carina pošalje zahtjev za dostavu računa, ti ćeš morati napisati vrijednost robe i svojim potpisom jamčiti da to košta toliko koliko si napisao. Carina ti to ne mora povjerovati - ako ti ne povjeruje, obavit će procjenu i zaračunati ti PDV na to.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice