eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.075.866
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!

 

Naručio sam nešto što se prodavalo u 10% cijene i normalno da je fake.. Sad seller ima feedbacke po kojima se vidi da je seronja pa me zanima može li se otvoriti kakav case prije isteka roka?

 

seller

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

ne. na šta bi se žalio?

9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Prošlo je 5 dana i još nije poslao item. Sve što je prodavao je maknuto i zadnjih 10-ak feedbacka je negativno.

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Pokusaj pa ako ti ebay ponudi opciju otvori ali ne vjerujem....

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Dario5432 kaže...

Naručio sam nešto što se prodavalo u 10% cijene i normalno da je fake.. Sad seller ima feedbacke po kojima se vidi da je seronja pa me zanima može li se otvoriti kakav case prije isteka roka?

Hm... Što li inače piše u FAQ-u?

 

P: Pronašao sam super-jeftin uređaj na eBayu - košta 10-20% cijene koliko bi inače trebao koštati. Kako je to moguće? Prodavač ima 100% pozitivnih recenzija.

O: Odgovor je vrlo jednostavan - uz možebitno pokoju iznimku, nije moguće, nego je u pitanju:

  • - čista prijevara - neki prodavači otvore lažni račun, kroz koji mjesec ili godinu prodaju par desetaka sitnica od po koji dolar tek toliko da se skupe pozitivne recenzije i onda u jednom trenutku prodaja nepostojeće ultra jeftine robe radi prijevare

  • - ukradena roba

  • - krivotnorena roba

  • - fejk roba - čest slučaj su memorijske kartice i USB stikovi s lažiranim kapacitetom, čijim korištenjem onda dolazi do gubitka podataka

  • ...

 

Hm...

9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Hehe.. Ma sve je to meni jasno, samo uvijek bude ono šta ako nije prijevara. :-)

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Znači pohlepa prevlada uvijek ;)

 

 

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Trazim si neku jeftinu bezicnu slusalicu za ured, nesto skroz malo da drugi ne vide a da opet imam oke zvuk, ne planiram slusat muziku nego za filmove i malo youtuba.. jel ima tko iskustva s time jer gledam ove za 8$ pa ne znam jel su smece il ce posluzit za ovo malo nezahtjevnog sto trebam

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
domac5 kaže...

 

Imaš na YouTubeu recenzija tih slušalica ko u priči. https://www.youtube.com/results?search_query=QCY+Q29+

14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Dario5432 kaže...

Hehe.. Ma sve je to meni jasno, samo uvijek bude ono šta ako nije prijevara. :-)

 Ne znam jesi što riješio, ali ja sam ti imao sličan slučaj, ebay uklonio listu, ja onda na PayPal, otvorio case i stavio "ilegal transaction" i novci u minut, vraćeni.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Uspio sam otvoriti case i čim sam ga otvorio vratili su lovu. Seller više nije bio aktivan na eBayu pa možda zato.

11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

prodal sam nekaj na ebay, koliko dana proći treba da pare sa pay pal sjednu na karticu

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

moras povuci na karticu sam. Koliko znam nema vise automatskog povlacenja na karticu

7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
I vjv su ti pare u pending balance na nekih mjesec dana ak se dobro sijecam
Potpis
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

jbt prodas nekaj i mjesec dana nemos do para a item vec i zaboravio

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

A sta mislis odakle pare za refund ako te seller prevari? TO su te pare.....

11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

ako odem na withdrav funds koliko mi uzimaju naknade kad povucem pare?ako automackog više nema?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Imas negdje na paypalu sve oko provizija....

7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
5$ uzmu
Potpis
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
GSP kaže...

ako odem na withdrav funds koliko mi uzimaju naknade kad povucem pare?ako automackog više nema?

 https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=%5fdisplay%2dwithdrawal%2dfees%2doutside&dispatch=5885d80a13c0db1f8e263663d3faee8d83a0bf7db316a7beb1b14b43acd04037

13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Novim selerima sjednu pare nakon 20 dana čini mi se i to prvog u mjesecu. Znači ako se proda 12 u mjesecu treba čekati 20 dana + da prođe cijeli mjesec i onda isplate prvog dana sljedećeg mjeseca. Tako barem meni sjedaju pare.

Ako digneš ranije uzmu 5$ ali prije isteka 20 dana se ne mogu podići novci.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 12:26 (planety).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozz svima (ispricavam se na cudnom tekstu)

Dakle puno puta sam kupovao na ebay-u i manje vise sve stima jako zadovoljan.

Nasao sam mobitel na ebay.de HTC 10 Carbon gray...gledam feedback reko jako dobro...ok
Pise NOVO, ZAPAKARINAO, FOLIRANO
Pitam prodavaca TO JE NOVO ZAPAKIRANO ? Veli DA
Ok ja kupim platim odmah...mobitel stigne u roku od par dana relativno dobro zapakiran.
Da skratim mobitel sve ok ALI imao je neku tockicu na ekranu tocnije izmedu stakla i lcd-a i bas se vidi kad je upaljen zaslon ili ugasen.
Kontaktiram prodavaca u vezi tog problema i kaze ili hocu povrat novca ili drugi mobitel...
Ja reko posto nemam drugi rezervni posaljem njemu taj mobitel a u meduvremenu kupim drugi HTC 10 Lava Red od njega ALI SAD TU PISE:
NOVO NEKORISTENO KUTIJA OTVORENA SAMO RADI KONTROLE !
Reko ok
Pratim ja svoj stari mobitelpo onome broju za pratiti i vidim prodavac je dobio moj paket !!!
PAZI SAD nakon cca 45 minuta taj prodavac stavi novi oglas HTC 10 CARBON...ja reko ehh mogao sam tu isto boju sad dobiti da sam malo pricekao...i meni vrag neda mira idem malo detaljnije nuskat toga oglasa...i vidim pise neki EAN broj i jos neki...a srecom sve sam poslikao doma kad sam ga imao...i brojevi se slazu
Znaci prodavac je taj moj mobitel dobio neispravan i koristen tjedan dana i vec za 45 minuta ga je stavio na oglas sa neispravnim ekranom i pise: NOVO NEKORISTENO KUTIJA OTVORENA RADI KONTROLE !

Stigne meni drugi mobitel........opaaaaa......
Znaci mobitel je koristeni NIJE novi i zamotani u neki plasticnu vrecicu a ne onu original......I OPET CRNA TOCKICA NA EKRANU samo na drugom mjestu.......UZAS........(a jos sam mu napomenuo dal sve radi pogotovo ekran)

MOLIM VAS dajte mi savjet sta sada ? Neda mi se opet slati natrag i biti bez moba...
Dal prvo kontaktiram ebay i sve to objasnim i trazim neki novac ili prvo prodavaca (opet) ili neznam sta vec....
Zakljucak je da je prodavac prevarant i laze.

...lik ima oko 25 komada mobitela koje prodaje i pola pise NEW a pola otvorena kutija... funkmobil4u_24

I da sjetim se...pazi lika...stavio je fotku od moba prednju stranu upaljenu ALI na mobitelu se vidi datum dan ranije nego ga je dobio natrag...mislim promjenio datum dan unatrag da vjerojatno ne skuzim...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Od njega traži povrat novca, i nakon toga ga prijavi eBayu uz opis svega što si i tu napisao. Ili ga prijavi odmah, novac svakako moraš dobiti nazad. Ali potrudi se pisati normalno i točno jer ako im ovako napišeš veće su šanse da će tebi uzeti novac nego njega kazniti.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

...naravno da bi napisao tekst drugacije kako treba i mogu priloziti slike...broj za pracenje i sve ostalo.

Ne razumijem te u kojem smislu bi meni uzeli novac ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ma sprdam te jer tekst izgleda kao da ga je pisala napaljena tinejdžerica..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Znači kako su te savjetovali. Prijavi EBayu i traži novac natrag od njega. Ako EBay presudi u njegovu korist onda idi u svoju banku i otvori case. Mnogi koji kupuju nisu upoznati s time da je tvoja banka zadnja linija obrane. Znači sve prepiske isprintaj, tracking broj da je podigao paket s transakcijama novca na njegov račun. U roku 20 dana bude riješeno a tebi vraćen novac ili ne, ovisi o slučaju.

Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Paypa je zadnja linija odbrane. Zato bi Banka bilo sta uradila? Sve transakcije je on odobrio. Banka se neće miješati u to. Autorizovanu transakciju banka mora izvršiti.

14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Tribam savjet u vezi Ebaya. Prije mjesec i pol dana uzeo sam jedan item koji je stigao neispravan, svaki put kad bi kontaktirao sellera on bi davao iste generičke odgovore (govorio da mu pošaljem slike, pa se onda žalio da je slika loše kvalitete, pa da mu nije stigla na mail i dr...), prije par dana sam otvorio case na ebayu i danas mi je on ponudio da mu pošaljem item nazad, da će on platiti shipping i da će mi vratiti novac. Pošto je lik neki muljator-seronja ja mu ne vjerujem. Da li je bolje čekati još par dana pa da službeno uleti ebay unutra ili da prihvatim njegovu ponudu, imam li neko osiguranje da će on platiti? Kolike su cijene poštarina prema Kini?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Rade cekaj ebay da veli kaj.. A cijena postarine ovisi kaj saljes..
Potpis
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Najjeftiniji paket za Kinu je 180kn i kad jednom pošalješ paket može se jako zakomplicirati. Bolje sačekati da ebay to rješi.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Moj PC  
0 1 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice