Firefox - plugin container.exe

poruka: 19
|
čitano: 26.691
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Firefox - plugin container.exe

ne znam da li ste primjetili taj novi proces u task manageru,ja jesam i digla mi se kosa na glavi
plugin container  pokreće se u flashu kod gledanja videa na youtube-u i sl, a kao trebao bi zaštititi firefox od kompletnog rušenja
a ostaje aktivan nakon aplikacija u flashu,prava napast


no da skratim , može se iključiti na slijedeći način:

1 u address bar upisati: about:config (klik na strelicu/go to the address in the location bar)
2 pročitati upozorenje - potvrditi
3 scrollati prema dole i naći filter: dom.ipc.plugins.enabled.npswf32dll
4 dvoklik na njega i promijeniće se u false
5 izađite
6 dignite task manager , desni klik na plugin- container.exe > end process
i neće se više pojavljivati..


edit:zaboravih reći,sve radi normalno i bez njega


Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 20:52 (seneka).
Moj PC  
14 1 hvala 15
16 godina
neaktivan
offline
Firefox - plugin container.exe

Firefox polako ali sigurno postaje Bloatware. Neodlučan

 

Peace and Love _ Frankenstein Build
 
3 4 hvala 1
16 godina
offline
Firefox - plugin container.exe

Nije to bas problem zapravo uopce, ak imaš 2 gb memorije na kompu pa i samo 1gb na XP. Meni recimo sad Firefox i bez tog procesa trosi sitnih 350MB memorije,Nevinašce no s obzirom na puno tabova otvorenih niti to nije puno uopce. Za slabe kompove s malo memorije sve je problem danas. Ali za normalan komp problema nema, sve ok uglavnom dok taj proces ne zahtjeva vecu procesorsku snagu a kolko sam primjetil ovaj je slab na potrosnji procesora.Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox - plugin container.exe

 
 dosadan je,ostaje aktivan nakon flasha,ako radi bez njega ,zašto da troši

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2010 18:58 (seneka).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox - plugin container.exe
seneka kaže...

 rambox -  znam da tebi ne znači, ali 30 mb je nekom punoNeodlučan
a i dosadan je,ako radi bez njega ,zašto da troši

Meni samo 18 MB troši. Koliko nas ima ovdje kojima je to puno i utječe na rad ikako? Belji se

16 godina
offline
RE: Firefox - plugin container.exe
seneka kaže...

 rambox -  znam da tebi ne znači, ali 30 mb je nekom punoNeodlučan
a i dosadan je,ako radi bez njega ,zašto da troši

Tak sam i rekel meni ne znaci da, no mnogi nadobudni bi rekli da mi je komp slab za danasnje vrjeme jer mu fale dvije jezgreSmijeh no nemres ocekivat da na slabom kompu bude samo to problem.Cool Na takvim slabim kompovima s manje memorije i procom slabim, je antivirus znatno veci problem i opterecenje nego taj Firtefox proces to je realnost.Cool

16 godina
neaktivan
offline
Firefox - plugin container.exe

Firefox je trenutno najsporiji browser, čak je IE brži.

Opera za FF je F1, a troši 5x manje, a o gotovo "svakodnevnim" sigurnosnim patch-evima suvišno je govoriti.

FF koristim samo kad Opera zeza.

Peace and Love _ Frankenstein Build
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox - plugin container.exe

Plugin container proces ti guta rama onoliko koliko ti flash guta, pa si ti sada misli. Sad kad su izvukli flash u zaseban proces mozes ga detaljno analizirati i sablaznjavati se. Bit ce svima jasno koliko proca flash zdere i koliko memorije voli.

 

To jest, da malo bolje objasnim. Plugin container.exe JEST flash + nesto malo overheada. To je pomocni programcic na kojega se kaci flash a on potom komunicira sa firefoxom. Flash je sada potpuno izvucen iz firefoxa i ne bi trebao imati ikakav utjecaj na potrosnju RAM-a i zauzece procesora firefox.exe procesa. Ali ako se iskljuci Out of Process Plugins onda je sve po starom i flash je integriran sa firefox.exe procesom.

 

EDIT: plugin containter? kako samo uspijem dvaput isti typo ponoviti? :S

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2010 1:07 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox - plugin container.exe
rustweaver kaže...

Plugin containter proces ti guta rama onoliko koliko ti flash guta, pa si ti sada misli. Sad kad su izvukli flash u zaseban proces mozes ga detaljno analizirati i sablaznjavati se. Bit ce svima jasno koliko proca flash zdere i koliko memorije voli.

u principu,ali nakon npr odgledanog videa on će ostati aktvan i može ga se ručno rušiti u tasku,što je besmisleno
isključivanjem se stvar pojednostavljuje,jednostavo se više neće pojavljivati

14 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox - plugin container.exe

Seneka.      Definitivno najbolje rješenje

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2010 19:13 (magellan).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox - plugin container.exe
seneka kaže...

ali nakon npr odgledanog videa on će ostati aktvan i može ga se ručno rušiti u tasku,što je besmisleno

Vidis, to nisam primjetio. I meni je iskljucen, ali iz posve drugih razloga (ionako nikad nisam imao velikih problema sa stabilnosti flasha).

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - plugin container.exe

Uputite žalbu:

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=501485#c4

Smijeh

Meni lično i ne smeta.

Većina sajtova ima flash, tako da bi se proces stalno uključivao/isključivao.

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Firefox - plugin container.exe

kako napraviti da ovo funkcionira u firefoxu 4.0 beta 3?

 

jer ovdje nema onog dom.ipc.plugins.enabled.npswf32dll ni išta slično

Atomska bubamara
14 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox - plugin container.exe

desni klik new->boolean, i napravi ih sve i postavi na false, nakon toga restartaj firefox i vidi radi li.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox - plugin container.exe
jurluk kaže...

kako napraviti da ovo funkcionira u firefoxu 4.0 beta 3?

 

jer ovdje nema onog dom.ipc.plugins.enabled.npswf32dll ni išta slično

Kako nema?

dom.ipc.plugins.enabled staviš na true ako želiš odvojen proces, a na false ako ne želiš.

http://redfoxyhead.blogspot.com
15 godina
offline
RE: Firefox - plugin container.exe
icecold kaže...
Kako nema?

dom.ipc.plugins.enabled staviš na true ako želiš odvojen proces, a na false ako ne želiš.

ehh, nisam odmah vidio. riješeno je sad http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif

Atomska bubamara
16 godina
neaktivan
offline
Firefox - plugin container.exe

Čemu strka oko tog plugin containera? Bez njega je nemoguće pokretati flash u FF-u. Ako ga "isključite" na onaj način, više se neće prikazivati u task manageru, ali će i dalje biti pokrenut i trošiti resurse pošto FF ne može pokretati flash bez njega. Ako ne vjerujete, usporedite potrošnju RAM-a u performance kartici sa zbrojem potrošnje RAM-a u processes kartici - po mogućnosti gledajući neki video na YT-u.

 

Ionako u idle modu troši mizernih 6-7 MB, a gasi se isključivanjem FF-a. Plugin container je plus, a ne minus u FF-u.

If a tree falls on a woman and no one is around, does it make a sound? -- More importantly, why is there a forest in the kitchen?
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2010 3:18 (i_rambo_plache).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox - plugin container.exe

Ovo je potpuno krivo, bez njega je itekako moguce pokretati Flash u firefoxu. Plugin helper sluzi za dvije stvari, otvaranje izoliranog procesa na kojem ce biti flash, te komunikaciju tog procesa sa firefox procesom. Zamisao iza toga je da se flash rusi u svom zasebnom procesu i time ne ometa rad firefoxa. Ako se onesposobi Out Of Process Plugins tada se plugin container mehanizam potpuno zaobilazi i flash plugin se spaja direktno na firefoxov proces kao sto je bilo i prije uvodenja toga.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
15 godina
offline
Firefox - plugin container.exe

copy/paste sa jednog foruma:
(meni je pomogladruga metoda uz restart windowsa)

 

First method

  1. Enter about:config in your address bar
  2. Search for dom.ipc.plugins.enabled
  3. Set their values to false

Sadly the above method doesn’t seem to work anymore with the newer versions of Firefox. Luckily there is a different workaround which can achieve the same exact result by setting a system or a user environment variable. Follow the steps below if the first method did not work for you.

Second method

  1. Right click on your computer icon on the desktop and click properties
  2. Go to Advance system settings
  3. Click the button called "Environment Variables"
  4. Click the “New” button under User variables or System variables depending if you want the change to affect all the users on the system or just the one you are currently logged as
  5. Set the variable name to MOZ_DISABLE_OOP_PLUGINS and its value to 1
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice