IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

poruka: 7
|
čitano: 13.886
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Evo konacno je i to doslo u Bih. U petak 26.06.2010 konacno sam dobio IPTV od Mtel-a i kao sto sam obecao pisem prve utiske o toj usluzi. Poucen iskustvom sa Mtelom koja su do sada uglavnom losa sto se tice podrske i brige o korisnicima do dobre sto se tice kvaliteta ADSL usluge.

 

1.Paketi

Dostupna su tri paketa. Dva su klasicna triple play dok je najeftiniji samo paket IPTV I telefonija. Cijena paketa se ne moze gledati globalno vec samo u odnosu na mjesecnu potrosnju telefona. Sto je veca potrosnja unutar fiksne mreze realna cijena je manja jer paketi ukljucuju flat rate razgovore unutar fiksne mreze Mtela.Sve detalje mozete vidjeti na linku koji je dat ranije.

 

2. Programi

 

Dostupna su 4 paketa programa i to osnovni paket Koji ukljucuje 54 programa i to 20 "domacih" i 34 strana programa od kojih je 8 sa titlom ili komentarom na nasem jeziku i to Eurosport, Eurosport2, MiniMax, National Geographic, Discovery Channel, Discovery Animal Planet, Discovery Travel&Living i Travel TV. Namjerno kazem nasem a ne srpskom da ne izazivam flame war.Po meni vrlo zanimljivi programi i definitivno bolja ponuda od Total TV-a. Mana je sto ni u jednom paketu za sada nema HD programa. Unutar dodatnog paketa open IPTV plus ni jedan program nije sa prevodom. Open IPTV sport ima 4 sportska kanala koji uglavnom imaju samo reprize i americke sportove tipa basebal, americki footbal i sl. HBO je svima poznat i sva tri kanala su sa prevodom.

 

3. Kvaliteta signala.

 

Ovo mi je bila najveca strepnja u neku ruku. Kazem u neku ruku zato sto Mtel nudi 30 probnog perioda unutar kojeg imate sve programe i dodatne usluge u ponudi i otkljucane. Ako vam se ne svidi otkazete i naplate vam samo 5 KM+PDV.

za divno cudo kvaliteta signala je perfektna. Niti jedno smrzavanje, artefakti niti bilo sa slicno. Perfektno. Da li je to zato sto je usluga stvarno kvalitetno odradjena poucena istom uslugom u Srbiji ili je to zato sto jos sistem nije opterecen ne bih znao. Uglavnom Zvuk i slika 5+. Zvuk mi ide na moje Z-5500 pa to jos vise dize kvalitet svega toga.

 

4. Oprema

 

Citajuci divnu kolumnu jednog od omiljenih novinara BUG-a mislio sam da ce isto tako biti i kod Mtel-a. Za divno cudo uredjaj koji su mi instalirali daje utisak kvalitete. Tehnicke karakteristike mozete procitati na tom linku ali utisak je da je kvalitetno napravljen i vjerujem da i to doprinosi kvaliteti same usluge. Uredjaj se pali u dvije sekunde i programi su vam dostupn za razliku od uredjaja za odstrel iz kolumne Drage Galica (obavezno procitati). Daljinski je klasicni univerzalni daljinsski koje je srednja zalost ali opet bolji od daljinskog iz spomenute kolumne. Ionako imam Logijev Harmony i sve ide na logija. Software je jasan, pregledan brz koliko software od IPTV-auopste moze biti brz. Prebacivanje unutar softwarea ili kanala ima zadrsku od 1-1,5 sek i nije nepodnosljivo. Nudi dosta funkcija ali ga ne mogu porediti sa ostalim IPTV sistemima jer nisam imao dodira sa njima. Nudi pretrazivanje po imenu ili zanru, automatsko prebacivanje na kanal koji oznacite za to, listu omiljenih kanala i sl. U ponudi je i videoteka koja je trenutno vrlo oskudna al vjerujem da ce se vremenom to popunjavati. Meni nezanimljivo jer imam svoju videoteku a za ostalo tu su torrenti ;).

Unutar softwarea mozete upravljati svojim nalogom, imate pregled trenutnog zaduzenja pa vas racune ne bi trebao iznenaditi.

 

5. Zakljucak

 

Po meni ocjena je vrlo pozitivina pogoto ako se uzme u obzir da je to usluga koja je tek u povojima na nasim prostorima. Vrlo vjerovatno cu je zadrzati i uzeti jos jedan set top box za roditelje jer to kosta po meni vrlo prihvatljivih 6 KM+pdv.

 

Za sva pitanja stojim na raspolaganju.

 

:)
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Prvo pozdrav.

Imao bi nekoliko pitanja:

Koliko se protok odrazava na adsl internet dali je sporiji internet nego prije mislim po njihovom deklarisanom...neznam koliko je?

Dali se placanje svodi na jedan racun, tj sve zajedno placas jednim racunom ili kao prije adsl posebno a posebno telefon?

Kakvi su ti utisci sad posto vidim da si postovao 28.6.2010?

Imali veze pri prikljucivanju sto mi je tv u drugoj sobi, mislim dali oni obezbjede dovoljnu duzinu kabla(malo glupo pitanje ali me interesuje)?

14 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
dakon kaže...

Prvo pozdrav.

Imao bi nekoliko pitanja:

Koliko se protok odrazava na adsl internet dali je sporiji internet nego prije mislim po njihovom deklarisanom...neznam koliko je?

Dali se placanje svodi na jedan racun, tj sve zajedno placas jednim racunom ili kao prije adsl posebno a posebno telefon?

Kakvi su ti utisci sad posto vidim da si postovao 28.6.2010?

Imali veze pri prikljucivanju sto mi je tv u drugoj sobi, mislim dali oni obezbjede dovoljnu duzinu kabla(malo glupo pitanje ali me interesuje)?

Brzina interneta je 1,5 Mbit/s,a da li je brzi od tvog trenutnog,sve zavisi koji paket imas.

 

Da placa se sve u jednom racunu,adsl,iptv i mjesecna pretplata fixnog telefona. Sve zajedno kosta 55KM plus pdv.

 

Na ostala pitanja neka ti odgovori logic posto meni jos nije stigao iptv,mozda su i dolazili nije mi bilo nikoga kod kuce vecinu vremena. A sad cu i na more pa ko zna kad ce mi to prikljuciti.

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Ne odrazava se na net, cak mi je malo i brzi cini mi se.

jedan racun za sve.

Odlicni utisci. Kvalitet slke 10  zvuka 10 artefakti jaaaaaaaaaaaaaaaaaaako rijetko sto znaci jednom u par dana na sek ili dvije. Zanemarivo. Od routera do set top boxa ide klasicni utp kabel pa mozes vuci kud hoce. Oni donose kabel. Nista ne brini.

:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Hvala na odgovorima ce da probamSmijeh

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2010 15:17 (dakon).
13 godina
neaktivan
offline
IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci
Kada duže vrijeme gledam kanale IPTV-a,neće da mi prebaci na drugi kanal ša god stiskao na daljinskom,ne znam zašto.....
Onda ugasim TV i ponovo upalim (sa daljinskim ne da ga ištekam iz utičnice) i onda radi normalno
i opet nakon nekoliko minuta ista stvar???
Nekad se desi da bude u redu cijeli dan a nekad po cijeli dan se samo to dešava.
Da li možda znate u čemu bi bio problem???
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: IPTV od MTEL-a u BiH Prvi utisci

Kakve veze ima tv sa prebacivanjem kanala od IPTV-a? Vjerovatno ti se pregrijava. Stvai ga negdje gde ima prostora oko njega. Ako to ne rijesi problem prijavi kvar. U roku 48 sat ce ti to rijesiti.

:)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice