MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

poruka: 99
|
čitano: 31.948
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: HITNO mi trba pomoc kod max adsla
Nello kaže...

Pozdrav, kao prvo kad kompjuter ugasiš i zašto ostaviš kada je router upaljen? Jer router radi ko antena pa kad netko s laptopom moguče ulovit vezu i surfa bez tvog znanja a račun ide na tvoj. Najbolja rješenja: Prvo kada ugasiš kompjuter i onda ugasiš router i ištekaš pa ti nebu nabil račun!!! To vrijedi pravili, a vi lijeni koji ostavite router upaljen pa ti je krivo što je velik račun.  Sada kad znaš ubuduče  najviše paziš pa nije ti teško upališ komp i  sve redom upališ router. Kad dobiješ račun i vidjet češ da je puno umanji račun! Pozdrav.

on zivi u mjestu sa 3 kuce i ne razumije se u racunala, u tom mjestu jedino on i ima internet

Apple iPhone 3G 16GB
14 godina
neaktivan
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

Onda ga je pretero sa prometom... Smijeh A mozda ima neki virus koji salje mailove ili podatke...

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 13:09 (nidjo123).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2014 8:47 (Teo17).
16 godina
offline
Re: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Teo17 kaže...

Ja imam isto takav problem. Veza traje točno 24 sata i potroši 1GB+.

Stavio sam i neke slike.

to što ti traje točno 24 sata ti je (ako se ne varam) zato što se svakih 24 sata nova IP adresa daje, kad pogledaš ispis slijedeća spajanja počnu točno 15sekundi nakon tih od 24sata. to ti se netko prikačio na mrežu i koristio ju

14 godina
neaktivan
offline
Re: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Wolverine kaže...
Teo17 kaže...

Ja imam isto takav problem. Veza traje točno 24 sata i potroši 1GB+.

Stavio sam i neke slike.

to što ti traje točno 24 sata ti je (ako se ne varam) zato što se svakih 24 sata nova IP adresa daje, kad pogledaš ispis slijedeća spajanja počnu točno 15sekundi nakon tih od 24sata. to ti se netko prikačio na mrežu i koristio ju

Da ako je kačio preko wifi ( samo ako je uključena i sa wep enkripicijom tada lako probije i surfa ). Ako je wifi uključen a enkripicija wep , treba promjenit u Wpa2-psk. i to je to.

 

Nenad
11 godina
odjavljen
offline
Re: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

Koristim WPA2-PSK zaštitu,  neznam baš da mi se je neko spojio jer bi pisalo na 192.168.1.1 pod Wireless kao što mi piše za laptop i mobitel.

14 godina
offline
Re: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Teo17 kaže...

Koristim WPA2-PSK zaštitu,  neznam baš da mi se je neko spojio jer bi pisalo na 192.168.1.1 pod Wireless kao što mi piše za laptop i mobitel.

To se da obrisati sa pristupom sučelju. A 24 sata trajanje konekcije nije nikakav znak, konekcija se restarta nakon 24 sata radi obnove IP adrese.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
13 godina
offline
Re: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

Otkuda si teo?? i kolikok ti je u kn. trosak? jel mozes skuziti tkok krade??

13 godina
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

Svatko tko sumnja da mu netko krade Wi-fi promet, može probati iskoristiti ovaj programčić (besplatan je). Jednostavnom metodom eliminacije, može se utvrditi da li je to stvarno ili ne. Vodite računa o tome da onaj tko se prikači obično pokušava klonirati MAC adresu. Kad ga otkrijete, ako se stvarno prikačio, na vama je da odlučite što dalje. Možete mu zagorčati život ili ga jednostavno otkantati s mreže. Postoje razne metode a google je prijatelj.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice