Njuskalo prevara

poruka: 660
|
čitano: 443.705
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Pokušaj kupnje iIphone 13 pro na Fb. Traženo 400 e ali nije fiksno. Znam da je nerealno rekoh hajde da probam.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Njuskalo prevara
Njuskalo se jako srozao u zadnjih godinu, previse prevaranata i kad kupujes i kad prodajes, nije ih tako tesko izbjeci ali sam siguran da nisu svi tako strucni. Najvise spasava sto su prevare ocite ko dan.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
ZdravkoZ kaže...
Pokušaj kupnje iIphone 13 pro na Fb. Traženo 400 e ali nije fiksno. Znam da je nerealno rekoh hajde da probam.

 Nadam se das si prijavio

12 godina
offline
Njuskalo prevara

Ja redovito prijavljujem te prevare...

 

Dao sam si truda pa sam istražio kako funkcionira.

 

Payprotect - zahtjevaju da uplatiš mimo njuskalo aplikacije.

Stranica je tako složena da izgleda kao da je njuskalo.


Čak imaju njuskalo agenticu Sofiju s kojom sam se također dopisivao jer "nije" mi plaćanje prolazilo.

 

Slika - gdje me prodavač uvjerava da pošaljem slobodno Sofiji broj kartice.

 

Slika - gdje bi trebao upisat broj kartice 

 

Slika - genericka sistemska poruka koja glumi njuskalo - da platim putem linka i tu nastupa Sofija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2023 21:17 (R36).
 
6 0 hvala 3
12 godina
offline
Njuskalo prevara

Također KataRolf22 - dosta oglasa - oko 50-60 proizvoda po niskim cijenama.

 

Njega sam izvrijeđao...

 

Po pisanju vidim da je Hrvat u pitanju...rekao bi sjeverni dio HR.

 

Na njuškalu ih ima 4-5 osoba koje generiraju lažne profile i oglase i samo vrte nadimke/brojeve.

 

Ne mogu oni generirat toliko oglasa koliko ih ja mogu prijavit...

 

 

 

 

 
7 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Da, naravno
Sve da i imam,otkud mi
14 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Nije njuškalo prevara , nego dostava nekakvog paketa...smrdi na prevaru jer ovaj broj nemam nigdje prijavljen na profilima webshop ova....
Evo i link:
https://s.id/21a3I?ACK=PC1JbaY9LA
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Njuskalo prevara
srco1978 kaže...
Nije njuškalo prevara , nego dostava nekakvog paketa...smrdi na prevaru jer ovaj broj nemam nigdje prijavljen na profilima webshop ova....
Evo i link:
https://s.id/21a3I?ACK=PC1JbaY9LA

 Jasno se vidi na drugom screenshotu adresa je postalhr.com

To nije domena Hrvatske pošte.

https://www.posta.hr/

 

Tigar Krezumica
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Njuskalo prevara
fromcelltohell kaže...

To nije domena Hrvatske pošte.

https://www.posta.hr/

 

 Bravo Sherlock, a to što ovi traže podatke s kartice nije sumnjivo, bitna je domena :facepalm:

16 godina
offline
Njuskalo prevara

Samo treba prijavljivat oglase, na njuškalu ima svega, a prevara pun kufer, iz aviona se vidi da lažni oglasi smrde na kilometre, al oni koji nisu upućeni, lako ostanu uskraćeni za navedene cifre, zato treba čim više to čistit po sistemu prijave sumnjivog tj lažnog oglasa.

 

U startu dok krene konverzacija prek poruke, lažnjak se odmah otkrije s jeftinim "forama".

Ne nasjedat na sumnjivo preniske cijene, kao ni slanje osobnih podataka, o tome se trubi svakodnevno, nažalost, neko uvijek naleti "na minu", ak ne nauči na tuđim greškama, onda mu ne gine učeći na svojim greškama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Njuskalo prevara

Ma meni tip prodao fake airpod pro... Vratio ih odmah (jer je cool poštarica), prijavio njuskalu - uglas uredno ostao mjesecim jer je bio plaćen....

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
srco1978 kaže...
Nije njuškalo prevara , nego dostava nekakvog paketa...smrdi na prevaru jer ovaj broj nemam nigdje prijavljen na profilima webshop ova....
Evo i link:
https://s.id/21a3I?ACK=PC1JbaY9LA

 

svi portali bruje o tome već danima (iako nije novi scam) - i pošta se oglasila neki dan da ljudi pripaze na takve poruke (mislim čak da je bilo riječi o tome i ovdje na temi o pošti)

15 godina
online
Re: Njuskalo prevara
bmx65 kaže...
fromcelltohell kaže...

To nije domena Hrvatske pošte.

https://www.posta.hr/

 

 Bravo Sherlock, a to što ovi traže podatke s kartice nije sumnjivo, bitna je domena :facepalm:

 Daj lupi glavom o nekakav armirani beton, možda se osvjestiš. Sherlok.

Jel se mora crtati sve ili šta?

Jbt, pa dovoljno je vidjeti fake domenu. Šerloče 

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2024 17:56 (fromcelltohell).
13 godina
offline
Njuskalo prevara

Ne šaljite stvari Robertu Dopateru iz Pozege jer naruci paket i onda ne zeli preuzeti.

Podsjetim ga porukama da preuzme paket jer stoji u posti a on to ignorira.

Jednom se slucajno javio na moj poziv da mu javim da preuzme paket jer cu u protivnom morat platit duplu postarinu, poceo je mucat i lagat kako nije dobio nikakvu obavijest a lijepo sam napisao i njegov br mobitela na paket.

Tu mi je vec sve bilo jasno. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2024 19:30 (domac5).
Moj PC  
1 0 hvala 5
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Njuskalo prevara
fromcelltohell kaže...
Jbt, pa dovoljno je vidjeti fake domenu. Šerloče 

 Ne, laik ni ne treba znati što je "domena" kao što 99% ljudi ni ne zna.

Sama činjenica da te netko traži preko poruke da ukucaš sve podatke s kartice znači da je prevara, taman i da je stiglo s PRAVE domene.

Tako da ne trkeljaj nepotrebno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2024 18:22 (bmx65).
15 godina
online
Re: Njuskalo prevara
bmx65 kaže...
fromcelltohell kaže...
Jbt, pa dovoljno je vidjeti fake domenu. Šerloče 

 Ne, laik ni ne treba znati što je "domena" kao što 99% ljudi ni ne zna.

Sama činjenica da te netko traži preko poruke da ukucaš sve podatke s kartice znači da je prevara, taman i da je stiglo s PRAVE domene.

Tako da ne trkeljaj nepotrebno.

 

 

Ovak, naporan si i bezobrazan.

Koliko sam te upratio na forumu, u ta 2 mjeseca što si pod tim nickom tu, svima sereš i obraćaš se s visoka.

Samo nastavi u istom tonu, dugo će ti potrajati taj bmx.

Poanta mojeg posta je bila da je već samo ime domene i više nego sumnjivo,

ako to nije dovoljan razlog da se upali alarm, onda ne znam što je.

Jel ti ostavljaš svoje podatke na sumnjivim domenama?

Al' nek si ti meni rekao, kao i drugim forumašima po ostalim temama gdje sudjeluješ.

I ja se nađem sa svakakvima raspravljati, evo mi jedan 

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2024 19:13 (fromcelltohell).
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Njuskalo prevara
fromcelltohell kaže...
Poanta mojeg posta je bila da je već samo ime domene i više nego sumnjivo,

ako to nije dovoljan razlog da se upali alarm, onda ne znam što je.

 A poanta mog posta je bila da čim te traži karticu ne trebaš ni gledati ništa više nego brišeš poruku.

Ne treba ti se ni paliti nikakav alarm niti trebaš gledati detalje poruke kao što je domena.

Podaci kartice se ne ukucavaju nigdje... ali vidim da i dalje ne kužiš što ja pišem...

15 godina
online
Re: Njuskalo prevara
bmx65 kaže...
fromcelltohell kaže...
Poanta mojeg posta je bila da je već samo ime domene i više nego sumnjivo,

ako to nije dovoljan razlog da se upali alarm, onda ne znam što je.

 A poanta mog posta je bila da čim te traži karticu ne trebaš ni gledati ništa više nego brišeš poruku.

Ne treba ti se ni paliti nikakav alarm niti trebaš gledati detalje poruke kao što je domena.

Podaci kartice se ne ukucavaju nigdje... ali vidim da i dalje ne kužiš što ja pišem...

 Kao i ti šta ne kužiš šta ja pišem.

Ako vidiš da nešto ne štima sa domenom na kojoj te traži osobne podatke,

logikom možeš zaključiti da onda nećeš ostaviti podatke na takvoj stranici.

U pravu si da se podatci ne ostavljaju samo tako na bespućima Interneta,

al' mislim da niti ja nisam u krivu, jbg.

Nego, ajmo mi ovo privesti kraju, nema smisla ovak se nad*ebavati.

Pozdrav i živio 

Tigar Krezumica
12 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Kakvih sve lažnih oglasa tek ima na Marketplace-u. A ako sam prodaješ neku stvar od desetak eur. obavezno ti se javi neko tipa Jonathan, Rita... koji bi uzeli predmet al im trebaju svi živi podaci o tebi🫣
npr. ako prodaješ rabljeni umivaonik od 6-7 kila za 15.e računaju da si jadan i neuk te pogodan za prevaru...
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 9:13 (ZdravkoZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Njuskalo prevara

Meni osobno je fb marketplace postao gori od njuškalo botova.

Doslovno na svaki oglas na marketplaceu se javlja ekipa s random stranim imenima i traži dpd/gls dostavu :)

 

I svaka poruke kreće, da li je dostupno.

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Njuskalo prevara

Prije godinu dana sam mob stavio na fb marketplace i to mi je bio prvi i zadnji oglas tamo zbog hrpe takvih mutikaša koji su se javili u roku 24 sata. Samo stavljam na fb oglasnike iz okolice, primopredaja i bok. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Njuskalo prevara

Gledam malo po Njuskalu mobitele i svaki sumnjivi oglas ima u opisu Whatsapp te je broj telefona registriran u Sloveniji.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
El Torro kaže...

Gledam malo po Njuskalu mobitele i svaki sumnjivi oglas ima u opisu Whatsapp te je broj telefona registriran u Sloveniji.

 ma sve te oglase zaobiđi, dosta dugo u početku su i scameri koji su se javljali na tvoje oglase bili baš s non HR brojevima.

12 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Eh da sam to znao sinoc sad bih imao 250e u djepu,jebga iako sam preoprezan ovaj put sam pao jer sam u auti odradio i nisam bio dovoljno usredotocen,uglavnom poslana ponuda dobio na sms da prodavatelj prihvaca ponudu,uplatio preko linka iz sms poruke,otislo nekome na revolut racun,kad sam dosao doma uvidio sam gresku,kasno je za kmekanje,kontaktirao aircash kazu da ne mogu nista jer je transakcija provedena....na policiji uzalud trosit vrijeme....dobra pouka u zivotu da nista ne treba brzopleto raditi jer nece dobro zavrsiti,ajmo sad pljucanje,hvala....
14 godina
online
Re: Njuskalo prevara

Nema tu nikakvog pljuvanja, ja razne stvari ne volim raditi preko mobitela jer nekako nisam usredotocen i bolji mi je fokus na racunalu. Svakome se desi iz brzopletosti, sretno. Da nadodam jos da na racunalu lakse vidim je li nesto fejk ili ne zbog izgleda stranica, mobitel je mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 14:10 (rocko9).
12 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

istina,covjek se uci ili na svojim ili tudjim greskama.....

3 mjeseca
offline
Njuskalo prevara

ne mogu linkati post na njuskalo jer je oglas obrisan, nije ni bitno naravno, no bilo je zbilja smijesno.

 

uglavnom prije nekih 15ak dana gledam audio video sekciju tamo i lik oglasava bowers&wilkins 702 s2 par zvucnika za 350E, dostava 90 centi. lokacija: neko mjesto na visu, telefon registriran u sloveniji

 

ne znam u cent tocno, ali cijena novih vani je preko 5000E. i javim se ja njemu oko ponoci da sam na visu trenutno kod rodbine i da sam zainteresiran za kupovinu pa da se nademo iduci dan i to rijesimo na licu mjesta.

 

odgovor stize za par minuta da nema potrebe da se nalazimo jer za samo 90 centi dostavit ce paket na moju adresu. opet uzvratim da mi je najzgodnije to rijesiti uzivo odmah iduci dan jer ne znam koliko ostajem etc.

 

na to nisam dobio konkretan odgovor odmah, nego za sat-dva, da se sjetio da je sutra zauzet cijeli dan ali da mu rado pisem na whatsapp gdje ce mi on dat podatke za uplatu i sl....

 

 

iduce jutro, oglas naravno izbrisan....zanimljivo kako skoro iskljucivo izaberu neka zabacenija mjesta po hr, valjda bas da izbjegnu mogucnost ''primopredaje'', a na ovaj nacin ko nasjedne - nasjedne.... 

Moj PC  
0 0 hvala 3
2 godine
offline
Re: Njuskalo prevara

Ne bi nikad kupio sa Njuskala ako nije oosbna primopredaja. Taman da treba sjesti u ato i otici 100 km dalje. Bolje to nego da popusim par stotina eura. Ima toliko prevaranta da se jednostavno ne isplati.

12 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Nije prevara, ali ...
Ja prodavao neku konzolu prije par godina i lik baš jako kasno navečer (23.00)nazove i pita je li dostupno??
Ja mu kažem čovječe pa ne zove se tako kasno i prekinem. Poslje me zvao uredno oko pola noći svako toliko i piše privatni broj.
Sad nakon par godina opet zove oko pola noći i pita za konzolu. Blokirao mu 2 broja.
Manijak, ali preko telefona. I ti sad stavi broj na njuškalo.
Moj PC  
5 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Šapuće li ti na sslušelicu.....Boboooo

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice