Njuskalo prevara

poruka: 660
|
čitano: 443.749
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Njuskalo prevara

bas zato, broja nema....

 

imas mail, posalji poruku kao normalan covjek, ako si normalan, to ti nije ni najmanji problem.... znam, meni nije, a ja sam samo relativno normalan, tako da....

 

E onda kad vidim dali ti mene samo dobro zaj.... ili mi dogovaramo nesto, onda dobis broj, ako bas inzistiras....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Pazite se ovog i sličnog sistema. Njuškalo ima neki svoj njuškalo pay protect . Tada je to bilo nešto novo, dogovaram se sa likom i pita me može li preko njuško pay da plati i dogovorimo dostavu. Pristanem ali kako nisam imao pojma o tom načinu plaćanja i dostave, lik mi pošalje link ali ne na njuškalo pay nego kopija te stanice isti izgled, iste boje, logo ali nisam obraćao pažnju da je stranica njuškalopay. org tako nešto. Uredno sam ispunio podatke i ostao bez novca 🤬
Imali su šemu da otvaraju non stop slične lažne kopije stranice, sličnog imena kao njuškalo payprotect.
 
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Damir22 kaže...

bas zato, broja nema....

 

imas mail, posalji poruku kao normalan covjek, ako si normalan, to ti nije ni najmanji problem.... znam, meni nije, a ja sam samo relativno normalan, tako da....

 

E onda kad vidim dali ti mene samo dobro zaj.... ili mi dogovaramo nesto, onda dobis broj, ako bas inzistiras....

Ja pak kod kupovine preskačem oglase na njuškalu koji nemaju broj telefona.

10 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
sosta kaže...
Damir22 kaže...

bas zato, broja nema....

 

imas mail, posalji poruku kao normalan covjek, ako si normalan, to ti nije ni najmanji problem.... znam, meni nije, a ja sam samo relativno normalan, tako da....

 

E onda kad vidim dali ti mene samo dobro zaj.... ili mi dogovaramo nesto, onda dobis broj, ako bas inzistiras....

Ja pak kod kupovine preskačem oglase na njuškalu koji nemaju broj telefona.

 Također i ja

8 godina
offline
Njuskalo prevara

naravno, nista ne propustate, svako radi kako misli da je najbolje.....

 

nikakav problem telefonski dogovoriti ako je netko ozbiljan, ali odgovarati na pozive u bilo koje doba u kojima se nude bakine proteze, lijevo krilo desnog prozora i slicno u zamjenu.... nemam ja tih zivaca i tog vremena..... :)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Njuskalo prevara

Pozdrav,

 

Prodajem prvi put na njuškalu. I ide kao preko pay protecta. Kupac mi je poslao link i sad sam na nekoj stranici https://njuskalo.transfermoneyfazx.cc/product/blabla i trebala je autorizacija banke koja nije prošla i sada me poslalo na stranicu gdje trebam unijeti podatke s kartice. Je li to scam ili je normalno?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 16:24 (Hazar).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Hazar kaže...

Pozdrav,

 

Prodajem prvi put na njuškalu. I ide kao preko pay protecta. Kupac mi je poslao link i sad sam na nekoj stranici https://njuskalo.transfermoneyfazx.cc/product/blabla i trebala je autorizacija banke koja nije prošla i sada me poslalo na stranicu gdje trebam unijeti podatke s kartice. Je li to scam ili je normalno?

 

 

 Trolaš ili si ozbiljan? Zbog čega bi ti kao prodavač unosio podatke svoje kartice? Dok prodaješ ide samo broj IBANA ako ti netko već uplaćuje na račun, sigurno ne daješ broj kartice, datum isteka i CVC broj s kojima ti onda može skinuti pare s računa. Ovo je scam samo takav, doslovno vrišti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 16:44 (SolidSnakeCRO).
16 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Ajd dobro da to jos ne pise na prvoj stranici njuskala i gdje vec.
Ne kuzim koliko slabo moras biti pametan da ti upisujes broj kartice, cvv i trajanje dok cekas uplatu.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Njuskalo prevara

A pitam jbg, nisam nasjeo, zvao sam i korisničku, rekli prevara zicer. Stavit ću samo primopredajom da prodajem, jbt prvi put nešto stavim na njuškalo prodavat odmah stižu hijene.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Đaba ti avatara 

13 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Hazar kaže...

A pitam jbg, nisam nasjeo, zvao sam i korisničku, rekli prevara zicer. Stavit ću samo primopredajom da prodajem, jbt prvi put nešto stavim na njuškalo prodavat odmah stižu hijene.

 Hazar

Odma ALT F4 i ištekat komp iz struje.

Glavu prije upotrebe treba promućkati. 

13 godina
offline
Njuskalo prevara

13 godina član foruma, a sad tek prvi put na njuškalu prodaješ :)
U globalu i FB marketplace i njuškalo vreba hrpa strvinara i pravilo je da nikakve linkove ne klikećeš.
Ako prodaješ:
- osobno primopredaja

- slanje tiskom (prethodna uplata na tvoj račun - iban samo daješ)

- slanje HP-om (plaćanje pouzećem ili prethodna uplata prije slanja predmeta, i to je to).

Nikakvi gls,dpd,overseas itd itd. i naravno svoju karticu nikada nikome ne daješ,pokazuješ,čitaš brojke s nje i slično

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Koristio sam Payprotect jednom i funkcionira sasvim ok. Sve se rješava preko Njuškalo app ili web stranice. Mislim da čak ne trebaš uopće komunicirati direktno sa kupcem ukoliko ne želiš.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Pa pretpostavka tog sustava je da su obje strane u postupku normalne i ne idu s ciljem nekoga prevariti. U tom slučaju štiti obje strane.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Njuskalo prevara

Citam temu i smijem se. Ista situacija i kod nas u BiH...i sa ovim scammerima a i sa neupucenim ljudima na kupoprodajnoj platformi.

Kod nas je olx.ba,kod vas njuskalo a isti prevaranti operiraju na obje stranice i sa istim forama i svakodnevno uspjesno varaju ljude,jer su kod nas ljudi generalno nepismeni informaticki,ne kontaju logiku internet trgovanja i ne razmisljaju uopste o prevari,posebno kada nesto prodaju,jos ako je to neko smece koje su oglasili iz podruma i onda se iznenada pojavi neki sveti kupac,koji bi to njihovo smece i platio,oci im se ozare a mozak zablokira . Naravno,u par minuta ispune sve trazene podatke i onda ide...prevarili me ,jao,ne valja internet,ne valja platforma,svi krivi osim njih samih.

A isto kao i kod njuskala,na pocetnoj stranici i u poruke kada udjes,vriste pop up poruke koje ukazuju da ne dajete podatke sa kartice i da pazite :D

 

Bukvalno i u BiH i u Hr identicno sve 1/1 :D

 

Ja trgujem godinama na tim platformama i opreza nikada dosta,redovno mi se javljaju ti scammeri,ja ih malo trolam i prijavim,obrisu ih i dodju neki novi i tako u krug.

Kod nas je problem i sto je prosle godine bio redizajn stranice olx.ba i nesto je poremeceno bilo sa siframa za logovanje,tako da su mnogi stari korisnici ostali bez profila a nisu znali da se obrate podrsci da im rijese problem i sada ovi prevaranti hakiraju te stare naloge i koriste za prevare,jer su accounti stari po 10 godina i ljudi misle stari neki clan,nije prevarant.A sifre na takvim accountima su vjerovatno ono ime+123 ili genericke,koje se razvale brute force za 3 sekunde :D

I kod nas su prevaranti istocnjaci...Rusija i tamo istocni blok.

 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Kolike su šanse da ovaj lik ima više artikala Parkside alata nego Kaufland i Lidl zajedno?
Tražim bateriju Parkside x20v već mjesec dana i nema u trgovinama a ovaj lik ima u zalihama nove neotpakovane. I ne samo to nego ima sve vrste kosilica... 125 novih artikala Parkside???
https://www.njuskalo.hr/korisnik/MarkoHorvatZG
Da ja to prijavim?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
ajimerej kaže...
Kolike su šanse da ovaj lik ima više artikala Parkside alata nego Kaufland i Lidl zajedno?
Tražim bateriju Parkside x20v već mjesec dana i nema u trgovinama a ovaj lik ima u zalihama nove neotpakovane. I ne samo to nego ima sve vrste kosilica... 125 novih artikala Parkside???
https://www.njuskalo.hr/korisnik/MarkoHorvatZG
Da ja to prijavim?

 Konkretno šta bi ti prijavio što se tiče tog oglasa?

14 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
pitanje .
Ako je mb 330e nov u trg, a 250e neotpakiran novi u oglasu . ..

Smrdi il?
R33mba#2892
Moj PC  
1 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Njuskalo prevara
R3nchi kaže...
pitanje .
Ako je mb 330e nov u trg, a 250e neotpakiran novi u oglasu . ..

Smrdi il?

Ako ima račun garanciju i vidiš mob uživo zapakiranog sve 5.

2 godine
offline
Re: Njuskalo prevara
ajimerej kaže...
Kolike su šanse da ovaj lik ima više artikala Parkside alata nego Kaufland i Lidl zajedno?
Tražim bateriju Parkside x20v već mjesec dana i nema u trgovinama a ovaj lik ima u zalihama nove neotpakovane. I ne samo to nego ima sve vrste kosilica... 125 novih artikala Parkside???
https://www.njuskalo.hr/korisnik/MarkoHorvatZG
Da ja to prijavim?

 Meni se čini je Lidl otvorio njuškalo račun i prodaje, olfo Marko Horvat Zg , ali ne vidim problem. Sve legit. Lidl se i nalazi baš na toj lokaciji, Lanište. Prodaju po nižim cijenama samo da se riješe, zajebali su se sa Parkside'om očito.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 11:26 (OnTime).
16 godina
online
Njuskalo prevara

I sve objavljeno 16.3. :)

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
online
Njuskalo prevara

Koji car, nazoveš, on mrkne i pričekaš ga pred dućanom.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Ljudi (ne svi) mućnite glavom kao što sam već napisao, tih proizvoda (baterija i punjača) u lidlu nema već mjesec dana koliko ih čekam, nekih alata što je lik "prodavač" objavio nema sigurno godinu dana, a on ih sve pokupovao neki dan i sve objavio na njuškalu.
Također je sumnjivo ako u tražilicu upišete Parkside x20v baterija izbaci dva njuškalo oglasa, jedan je deaktiviran https://www.njuskalo.hr/aku-elektricni-alati-ostalo/parkside-punjac-aku-baterija-8ah-4ah-2ah-parkside-20v-alate-oglas-38884131 ima isti sistem kao onaj spomenuti kao nakupovao sve što nije dostupno u lidlu i prodaje ispod cijene. Ali misteriozno je nestao sa njuškala. Sad ovaj ima zalihe i prodaje... pa tko kupi sve vrste kosilica i baterija pa prodaje ispod cijene?
Ako je tko od vas iz ZG zamolio bih ga da mi provjeri robu kod "prodavača", uzimam aku kosilicu, aku usisavač, tri baterije x20v najjače i aku pumpu za bicikl. I provjerite te garancije sa računa.
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Njuskalo prevara

Ma, Lidl ti to vraća u ponudu svakih par tjedana.

Kad imaju recimo tjedan alata, onda ti je sve puno toga, more baterija.

Npr. sad su u Sloveniji imali takvu akciju (mislim da još imaju), tak da za dva tjedna očekuj kod nas.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 15:23 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Njuskalo prevara

kazu ljudi da postoje lakomislenost, oprez i paranoja....

 

samo jedno covjeku stvarno pomaze.....

 

i nije presudno kako se prodaje, malo je kontraproduktivno odmah sve koji salju postom - a salju jer koliko god nevjerovatno izgledalo, ne zivimo svi u zg, ili idemo za zg 4 puta tjedno proglasiti sumnjivima, bas kao i slijepo vjerovati svakome koji nudi da se "nadjemo"......

 

mislim, da me se krivo ne shvati, nitko to ne tvrdi, ali da se iscitati ta nota iz pojedinih postova.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Njuskalo prevara

Eo poslao tom liku sa njuške poruku

 

"Znači ovo je Lidl otvorio account :), zeznuli ste se sa Parkside'om i nikako prodat? :), Sve legit, samo rokajte :)"

 

i lik mi odgovara, slika u attachu, haha.

 
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Njuskalo prevara

Eto, a mogao si dobiti jednu bateriju 4Ah Performance.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 2:45 (El Torro).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Njuskalo prevara

Odmah po p****, nema dalje rasprave, bye bye 👋 

LOL: Crobrother
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Najbrži kaže...

Odmah po p****, nema dalje rasprave, bye bye 👋 

 

kirurška služba? :D :D

13 godina
offline
Njuskalo prevara

da li netko zna u cemu je fora, znaci ja prodajem TV, javi se lik na whatsapp bez ikakvog pitanja o Tv-u, kao on ce organizirati dostavu, neka mu napisem adresu.

 

Reko ok, saljem iban pa uplaitite, nakon toga salji dostavu..kao ne ne, treba mu moja adresa...

 

Mislim, riskantno je i kupcu da plača a ne zna kome..ali sam se ponudio da plati na račun..

 

Ocita je prevara jer samo je htio saznati moju adresu, ni jedno pitanje o TV-u, ali sto ima od moje adrese ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice