PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

poruka: 331
|
čitano: 190.679
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Moje isprike za sumnju u vaše znanje kolega, ali onaj šturi odgovor me naveo na to, da si napisao odmah ovo ne bi imali 'problema'

 

Vidiš, nisam znao za to.. Koja ciganska fora.. Znači prije tog sranja sam mogao na računu imati u lipu novca i kupovati bez problema, a sad nikad ne znam koliko mi treba jer su oni nametnuli proizvoljni tečaj.. Odlično

 

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Moja prvotna poruka PayPalu:

Hello.
Yesterday I bought a book from BookDepository for 16,71€.
Since my domestic account is in HRK (Croatian kuna), there was currency exchange, like always when I buy something.
At my PayPal account I have selected "Bill me currency listed on the seller's invoice" so currency exchange rate is rate from my bank. Yesterday it was 7,58HRK=1€ which means that for that book my account should be charged 7,58HRK*16,71€=126,66HRK, but it is not that way. My account has been charged 127,93HRK. When you take that into equation, 127,93HRK/16,71€=7,656 currency rate, which is significantly more that 7,58 from my bank.
This unfair currency exchange started happening couple of month ago, before that everything was normal for years, but in the last couple of month I always exchange money by lot higher rate than it truly is in my bank.
I made no changes in my account before or after that started to happen and I would like you to ask why is that happening because that is stealing from me. I have selected that my currency exchange goes by my banks currency list, but you guys are doing it differently.
I would like to know why and I would like to know who and how is going to give me back money that it is stolen from me in that several months. Thank you.

 

Njihov odgovor:

Thank you for contacting PayPal regarding currency conversion.
My name is Rose and I have reviewed your account and it shows that the currency conversion is been done by your card issuer, if you click in to Activity in your PayPal account you will see your transaction History and as you can see there is no conversion for the payments.
Note the last payment under transaction ID 7KG89351EU585901D, we have requested your bank the amount of €16.71 EUR has you can see in the details.
Kindly note I would recommend you to contact you bank and ask them why they are over charging you, please note that you can use this email has proof that they are the once overcharging you and legally they have to refund you back all the extra charges.
If you have any problems on receiving a refund from them, please let me know so that we create a proper email showing what PayPal has charged, and this will prove that they have overcharged you for currency.
I am very happy you have contacted us in regards to this matter.
Let me know if you need further assistance, I will be more than happy to help.
Yours sincerely,
Rosamaria
PayPal

 

Sad budem to isprintao sve i idem u banku kod stručnjaka pa da čujemo i drugu stranu..začarani krug, nisam ja on je

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
2 0 hvala 4
15 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Eto baš me zanima šta če banka da kaže no i oni če se vjerovatno ograditi. 

 

Uspio sam naći i link za promjenu kako se naplaćuje no očito je sve to ista stvar.

 

https://www.paypal.com/bg/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Pozdrav, ako moze jedna informacija, nedavno sam otovorio paypal racun i pri nedavnoj kupnji mi je prodavac vratio novac pa me zanima na koji nacin se taj novac moze prebacit na karticu?

Prije se prebacivalo automatski svaki mjesec dok nesto po novome bi se trebalo platit 5$  za prebacit novce na karticu pa me zanima dali se to moze zaobic nekako da mogu novci povuc na karticu bez placanja tih 5$?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Hacker002 kaže...

 Bullshit odgovor iz banke na moj upit..

 

Znači danas odem tamo i tražim nekoga tko se dobro razumije u PayPal, a umjesto toga dobijem tipa od 50 godina koji Internet explorer pokreće iz taskbara sa dva klika.. Toliko o tome. Naravno da ne zna zašto i što je tako, ali kaže napisat će prigovor i prosljedit dalje pa me kontaktirati kad dobije odgovor. I evo prije par minuta me zove, dobio je odgovor, od 25.7.2016 banka primjenjuje KARTIČNU TEČAJNICU (???!?!!?!) za takve kupovine koja je drukčija od standardne tečajne liste i zbog toga mi se događa ta razlika. Uredno sam se zahvalio, čovjek je korektno obavio svoj posao iako nije znao ništa o ičemu vezano s time..

 

E sad, koja banda.. Zagrebačka banka inače. Kad odem na tečajnu listu, moram otići na sve tečajne liste, pa tamo ima sekcija kartice.. I taj tečaj odgovara onome po kojemu je meni računano.. Napomenut ću da apsolutno nikada nisam dobio nikakvu obavijest vezanu uz tu promjenu naplate tečaja jer bi onda znao i ne bi došlo do ovakvih gluposti..

 

Tako da uzmite u obzir i vi ostali to, jer ako ovi to imaju vjerojatno su i ostale banke uvele isto sranje.. nevjerojatno. Ima li vas iz drugih banaka da vam se iste stvari događaju?

 

P.S.: Prosperitetna zemlja za mlade, za budućnost, za poduzetnike i sve stanovnike. Lijepa naša Hrvatska!

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Hacker002 kaže...

P.S.: Prosperitetna zemlja za mlade, za budućnost, za poduzetnike i sve stanovnike. Lijepa naša Hrvatska!

 Budem obratio pozornost kod iduće paypal kupnje, inače sam u PBZ. 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
14 godina
odjavljen
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Zagrebačka banka, jedna od najgorih, ništa čudno.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Jakovp kaže...

Zagrebačka banka, jedna od najgorih, ništa čudno.

 A čuj, kad pogledam ostale ova je još i dobra.. Prednost za mene je što imam račune i sav popratni sadržaj a plaćam 0kn mjesečno.. Dok bi u PBZu na primjer isto to platio 5kn mjesečno (i da, nije neka lova, ali ako ne moram platiti zašto bi).. Za mene je Zagrebačka, bez obzira na ovu situaciju, i dalje broj 1 banka u Hrvatskoj. Tu uzimam u obzir i mrežu poslovnica, bankomata, dizanje novca bez provizije na raznim mjestima i u inozemstvu..

I plus, jedna interesantna anegdota iz PBZa od prije mjesec dana otprilike.. Uputim se u njihovu poslovnicu uplatiti njihovom klijentu na račun 100kn, i frajeri mi uzmu 8kn provizije jer je to uplata na žiro račun, ja stao i gledam WTF stari!! Dođem u njihovu banku, uplaćujem na račun u njihovoj banci i uzmu mi 8kn provizije?? Jeftinije je da sam prebacio sa svog računa m-bankarstvom.. Tad sam ušao u PBZ, više ne..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Hacker002 kaže...
I plus, jedna interesantna anegdota iz PBZa od prije mjesec dana otprilike.. Uputim se u njihovu poslovnicu uplatiti njihovom klijentu na račun 100kn, i frajeri mi uzmu 8kn provizije jer je to uplata na žiro račun, ja stao i gledam WTF stari!! Dođem u njihovu banku, uplaćujem na račun u njihovoj banci i uzmu mi 8kn provizije?? Jeftinije je da sam prebacio sa svog računa m-bankarstvom.. Tad sam ušao u PBZ, više ne..

 Naravno, tako sve uplate i ja vršim preko mPBZ. Ako prebacujem na račun druge banke, naknada je 2kn. A mogu otići i do centra i uplatiti direktno u korisnikovu banku bez ikakve naknade, al' onda kad sam već u centru "ajd' na kavu" i tako to.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
16 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Najbrži kaže...

 Naravno, tako sve uplate i ja vršim preko mPBZ. Ako prebacujem na račun druge banke, naknada je 2kn. A mogu otići i do centra i uplatiti direktno u korisnikovu banku bez ikakve naknade, al' onda kad sam već u centru "ajd' na kavu" i tako to.

 Da, slažem se, samo što sam u ovom slučaju ja otišao u korisnikovu banku i platio astronomsku naknadu, što je nelogično i bezobrazno od te banke i zbog toga je ona za mene prekrižena.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Pozdrav
PayPal sam otvorio davne 1998 godine, uredno ga koristim i nikad nisam mijenjao postavke znači da mi oni vrše pretvaranje valuta.
Nikada mi nisu naplatili pretvaranje u bilo koju valutu ni iz bilo koje valute? Sve je bilo pretvoreno po HNB do treće znamenke zadnja kupnja i 12.2016. Imam vezanu karticu Master prepaid Hypo banke (po novom Adiko)
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Poštovanje, nov sam korisnik Paypala i između ostalog, najviše me zanima jedna stvar:

Ako radim withdraw (povlačenje s Paypala na karticu), koliko sam razumio, pošto je prvi dan u mjesecu - neće mi se naplatiti. 
Svim drugim danima moram neki postotak ostaviti paypalu u slučaju povlačenja sredstava sa paypal walleta!?

Uglavnom, već sam odradio par kupnji i poslao lovu sa svog računa na tuđi, al danas bih trebao odraditi prvu transakciju vice versa. Dakle, netko će poslati lovu na moj račun. 
Zato me zanima ovo što sam pitao gore. Hoću li imat instant uvid u te novce koje mi se uplate i mogu li ih staviti na karticu do kraja dana bez plaćanja naknade?

 

Hvala i ispričavam se ako se već pričalo o ovome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Pozdrav,
Moraš čitati sitna slova :)
Na paypal sezonu moraš maknuti a liste pre aproved.
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Pozdrav,
Imao sam sličan problem, nova kartica, ali kod mene isti broj i onda se ništa ne mijenja ostane stara i sve radi kao i prije. Na novoj kartici je samo promjena datuma valjanosti, a to izgleda ništa ne znači.
7 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Rekao si poviše da se koristiš paypalom od 1998. 
Ne misliš li da bi početniku, ako već ideš pomoći, trebalo malo više informacija od tog zadnjeg posta? :)

EDIT: u međuvremenu si napisao još jedan komentar, ali i dalje ne shvaćam što želiš reći.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2017 11:34 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Pozdrav, bez nule :)
14 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Ne, povlacenje uvijek kosta 5 dolara, nema veze ako je prvi u mjesecu lol
7 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Hm, po onome što sam čitao na webu - prvo je withdrawal bio besplatan, pa se naplaćivao svim danima osim prvoga u mjesecu, a sad su ukinuli i to.
Malo kurvanjski, al dobro. Vjerujem da ima dovoljno pozitivnih strana da to nadomjesti :)


14 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Pozdrav kolege forumasi,
otiso sam u erste banku i otvorio devizni racun i dobio VISA Electron karticu.
Sve u svrhu otvaranja paypal i placanja online, jel...
Ne znam dali nesto krivo radim, buduci da sma pratio sve korake teme prilikom registracije na paypal, i unio podatke s kartice.. Medutim, nigdje nema koda da potvrdim svoju karticu?!
unio i csc i xxxx-xxxx-xxxx-xxxx broj kartice, ali koda nigdje?!
Imam internet bankarstvo, i pretpostavljam da bi tamo morao vidjet da sam nesto platio i u tom opisu placanja bi trebao biti kod, jel tako?
Medutim, novci su svi gore (6 eura), a koda nigdje vec 2 dana...
Da stisnem "get a new code" ili da pricekam? nebi volio da mi 2x skinu 1,95$, mada bi koliko sam skuzio to banka trebala me refundati?!
14 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Hacker002 kaže...

* Svakako promjenite da vam konverziju valuta vrši banka a ne PayPal jer vam PayPal tako masno naplaćuje. To radite ovako: Profile ->My money -> My preapproved payments -> Update ->  Set Available Funding Sources(desni gornji kut tablice) -> Conversion Options -> i odaberi drugu opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".

 

 

 

Novi sam U PP vodama.

Kako se ovo sad radi, proslo je podosta vremena od 1. posta u temi, i ne vidim nigdje tu opciju?!

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2017 13:04 (x360gamer).
16 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Desni gornji kut, kotačić za postavke -> Payments -> Manage pre-approved payments -> gornji desni kut tablice, Set avaliable funding resources -> Conversion options -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Hvala ti puno!
To bi trebalo smanjiti troskove na minimalno?
Dal mozda da stavim euro kao glavni valutu na paypalu, buduci da mi je PP povezan s deviznim tekucim na kojem je euro glavni?!
Ili to ne igra nikakvu ulogu?
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Naplacuje ti se u valuti koja je na racunu od prodavca a banka vrsi koverziju tako da to nema nikakvog znacaja....

14 godina
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Jos jedno pitanje... Nije konkretno za PP, ali je povezano..
Registrirao sam svoju Visa electronic karticu (na koju je povezan i PP) na aliexpress, buduci da seller nije primao PP kao nacin placanja. Uglavnom, prvo placanje proslo bez problema! Idem sljedece placanje, kad ono "nemate dosta novaca" ... Nejasno sta se desava (stavio sam 100 kn, a stvar koju sam htio kupiti je 2$) odem na erste net banking i vidim da imam otvorena izmedu ostalih 2 devizna!!!
Jedan koji sam sam otvorio u banci, gdje je euro kao primarna valuta i gdje stoji tih 100 kn, samo preracunato u eurima.
A drugi devizni je potpuno istog IBANA, samo sto je primarna valuta USD. takoder, na racunu je raspolozivi saldo 1,95$.
Taj racun se "sam" otvorio ocito kada mi je PayPal vratio dolare za verifikaciju kartice...
Sta sad da radim? Ocito je da je kartica zblesirana, posto imam 2 racuna i da ne moze/ne zna odakle povuc novce. Prvu narudzbu (0,95$) je povukao s tog "PP racuna" i ostalo je raspolozivo 1$... Bas kako treba! Medutim, kada sada zelim platiti drugi artikal od 2$, pise da nemam dovoljno novaca... Nece jednostavno potegnuti s drugog racuna (premda je isti?!). Cak sam isao da prebacim eure s deviznog #1, u USD na devizni od PP... I stvarno, prebacilo je - kao da imam 2 razlicita racuna?!
Medutim, opet javlja da nemam dosta novaca za platit..
9 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Kartica nije zblesirana, a za svaku valutu ti se otvori devizni. Ja imam npr 4 devizna za $, €, £ i au$. Prebaci još para, trebaš imat bar 4-5$ više na računu da bi kupnja prošla, bar je tak kod mene iako je nekad prolazilo dok sam imao i na cent točno.
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

NLB bih. Nikakav devizni ne treba niti mi otvara a koristim visu classic i master card....

7 godina
neaktivan
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Mislm pomocu paypal racuna platit neku svotu novaca jednom gaming serveru al neznam tocno kako da uplatim novce na paypal racun pa bi molio da mi neko objasni postupak.I probao sam otvorit paypal racun,sve sam ispunio al neznam sta bih trebao stavit pod State jel mi tamo izbacuje samo neke americke pokrajine,hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)
Slobodno pročitaj prvi post, nećeš pogriješiti
11 godina
offline
PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

Mene zanima da li se ovaj PayPal Buyer Protection odnosi za kupovinu samo preko ebaya ili bilo kakvu kupovinu.Npr. zelim kupiti neke stvari od firme koja nije na ebayu i sta ako mi ta firma ne posalje robu, da li ja imam nekakvo osiguranje, znaci na paypalu odaberem opciju da saljem novac za robu, napisem u napomeni za sta je taj novac i ako roba ne stigne da li mi paypal vraca novac?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - Često postavljana pitanja (FAQ)

jesi li igdje pokusao naci odgovor? Help od paypala ili recimo u faq dijelu ove teme?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice