PayPal u Hrvatskoj? zaključana tema

poruka: 192
|
čitano: 76.336
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Poštovanje,

želim kratak i jasan (dobro ne baš prekratak, ali jasanSmijeh) odgovor. Može li se novac od prodanih stvari na eBay-u platiti na moj račun na PayPal-u. Ako ne kakva je alternativa. Molim mišljenje i pomoč. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Poz,

 

koliko ja znam ali nisam 100% siguran nemoze se novac sa paypal racuna isplatit tj. nemozes kada ti neko drugi uplati na tvoj paypal racun dignut ga u banci nego ga samo koristit preko paypala za daljnju kupovinu.

A.D.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Ja isto nisam 100% siguran, ali kako znam iz iskustva ne dode ti ni lipe na PayPal acc. Zbog toga ko fol oni nama ne "vjeruju" mislim da je to besmisleno,ali sta je tu je. U jednom od BUG-ova imas kao Temu broja pod naslovom: PayPal i eBay. Ako si vjerni čitatelj vjerovatno se sjecas, a ako ne potrazi. cheers Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 20:08 (Razerlake).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Razerlake kaže...

Ja isto nisam 100% siguran, ali kako znam iz iskustva ne dode ti ni lipe na PayPal acc. Zbog toga ko fol oni nama ne "vjeruju" mislim da je to besmisleno,ali sta je tu je. U jednom od BUG-ova imas kao Temu broja pod naslovom: PayPal i eBay. Ako si vjerni čitatelj vjerovatno se sjecas, a ako ne potrazi. cheers Smijeh

 Čekaj oćeš reći da ne dođe novac koji ti kupac pošalje na PayPal account?
15 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Tako nesto jer ja nisam kupovo niti prodavao preko eBay-a, ali nesto slicno i nisam dobio pare.Mom prijatelju nisu dosle pare pa je imao cijele komplikacije u vezi sa isplatom.Ja osobno sam se odreko eBay-a zbog ne sigurnosti btw. vise preporucujem staro "oci u oci" nego tako preko neta, e da jos nesto bio sam citao negdje na netu kako neki lik je kupio auto a dostavili su mu samo sliku auta pa je on tuzio eBay itd. Ne znam dali se netko ovdje bavi tom kupnjom preko eBay-a, nek vam on objasni ja nisam bas upucen u to. soz :(

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 20:19 (Razerlake).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?

Kupnja oči u oči u 21. stoljeću? Da, baš ću za CD od Queena otići na par dana na Borneo...

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
15 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Pa ne trebas kupovati preko eBay-a tko kaze da moras lol

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?

i kako ti to nazove "oci u oci" ti more uvalit sranje tako da ti to nista ne znaci, ja san na ibeju kupija brdo svega i nikad problemi, a pisdarije ima svudan pa tako i tamo, a nadje se bogaremi i dobro stvari jos ako imac cagod rodbine tudan blizu pa lipon posaljes njima i zajebes carinu mores kupit odlicni stvari za lipu paru

 

ali tema ni ibej, na pejpal mores dobit pare ali ih ne mores dobit na kontu u nasoj banki, daklen kati neku izvani uplati novce mores komotno njimi kupovat po internetu ali ih na ruke ne mores dobit

 

jedina iznimka je kad nekome uplatis ako nesto ides kupit, unda se dogodi pisdarija pa ti taj mora vratit pare, unda se pare uredno vracaju na racun, dakle refund dobijas nazad

 

 

e, sase idjen kupat dosla je eskurzija poljakinja

 

bok

 

 

nu, glamac, djava ga odnija
15 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Sve sto je ribar napisao stoji. Znaci refund radi, ali ako ti netko zeli poslati novce na paypal javiti će mu poruku: "Currently PayPal accounts in Croatia are only able to send payments. This recipient is not eligible to receive funds."

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Aerendyl kaže...

Sve sto je ribar napisao stoji. Znaci refund radi, ali ako ti netko zeli poslati novce na paypal javiti će mu poruku: "Currently PayPal accounts in Croatia are only able to send payments. This recipient is not eligible to receive funds."

 A jeli moguće otvoriti "fiktivni" (lažni) account na PayPal-u da napišem mjesto stanovanja Slovenija, Ljubljana 1000 ili koj već broj i tako primiti lovu? Znam da neću moći transferirati lovu na karticu, ali dali ću uopće moći primiti na taj account novac i onda ga; barem samo preko PayPal-a trošit na razne stvari... eBay, RapidShare accounti, neznam, neke online trgovine, muziku? Molim pomoć jer neznam kak da prodam igre? Jel iko zainteresiran za 16 oriđiđi igara? Da budem ko na placu, sve po 31 kunu, komplet 475,50 kn. Molim vas pomoć!
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
naxeem kaže...

Kupnja oči u oči u 21. stoljeću? Da, baš ću za CD od Queena otići na par dana na Borneo...

 pa ddd
xd
AlfaDelta kaže...
 A jeli moguće otvoriti "fiktivni" (lažni) account na PayPal-u da napišem mjesto stanovanja Slovenija, Ljubljana 1000 ili koj već broj i tako primiti lovu? Znam da neću moći transferirati lovu na karticu, ali dali ću uopće moći primiti na taj account novac i onda ga; barem samo preko PayPal-a trošit na razne stvari... eBay, RapidShare accounti, neznam, neke online trgovine, muziku? Molim pomoć jer neznam kak da prodam igre? Jel iko zainteresiran za 16 oriđiđi igara? Da budem ko na placu, sve po 31 kunu, komplet 475,50 kn. Molim vas pomoć!
iz iskustva, a stvarno dosta kupujem preko e-baya i plačam pay palom, možeš otvoriti račun i kao mjesto stanovanja / prebivalište staviti UK, npr. tada  će ti novac uredno stizati na račun, ali ti ga nečeš moći "podignuti " , već ćeš ga morati trošiti preko pay pala.
takodjer, preporučam da daš na internet (njuskalo.hr i sl.) oglas o prodaji jer možda stvarno uspiješ to prodati "oči u oči" sistemom.
naravno, za sve ostalo, tu je PAY PAL FAQ koji je dosta iscrpan, ako se ne varam.
a možeš i meni poslati pp.
Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete čvrsti razlog za to. :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
puma1400 kaže...
naxeem kaže...

Kupnja oči u oči u 21. stoljeću? Da, baš ću za CD od Queena otići na par dana na Borneo...

 pa ddd
xd
AlfaDelta kaže...
 A jeli moguće otvoriti "fiktivni" (lažni) account na PayPal-u da napišem mjesto stanovanja Slovenija, Ljubljana 1000 ili koj već broj i tako primiti lovu? Znam da neću moći transferirati lovu na karticu, ali dali ću uopće moći primiti na taj account novac i onda ga; barem samo preko PayPal-a trošit na razne stvari... eBay, RapidShare accounti, neznam, neke online trgovine, muziku? Molim pomoć jer neznam kak da prodam igre? Jel iko zainteresiran za 16 oriđiđi igara? Da budem ko na placu, sve po 31 kunu, komplet 475,50 kn. Molim vas pomoć!
iz iskustva, a stvarno dosta kupujem preko e-baya i plačam pay palom, možeš otvoriti račun i kao mjesto stanovanja / prebivalište staviti UK, npr. tada  će ti novac uredno stizati na račun, ali ti ga nečeš moći "podignuti " , već ćeš ga morati trošiti preko pay pala.
takodjer, preporučam da daš na internet (njuskalo.hr i sl.) oglas o prodaji jer možda stvarno uspiješ to prodati "oči u oči" sistemom.
naravno, za sve ostalo, tu je PAY PAL FAQ koji je dosta iscrpan, ako se ne varam.
a možeš i meni poslati pp.

 

 

Ako se otvori racun kao mjesto stanovanja SLO, moze li se na taj racun vezati kred.kartica izdana u HR, jer ako racun na PayPal-u nije verificiran, racun je limitiran na 100 E ili $ sto se tice  send paymenta ili kupovine (nisam siguran koja je valuta u pitanju).

Treba savjet kako prebaciti lovu na PayPal jer u pitanju je oko 500E sa Rapidshare-a!!!

NeonXray
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
NeonXray kaže...

Ako se otvori racun kao mjesto stanovanja SLO, moze li se na taj racun vezati kred.kartica izdana u HR, jer ako racun na PayPal-u nije verificiran, racun je limitiran na 100 E ili $ sto se tice  send paymenta ili kupovine (nisam siguran koja je valuta u pitanju).

Treba savjet kako prebaciti lovu na PayPal jer u pitanju je oko 500E sa Rapidshare-a!!!

Ne može jer on odmah provjeri karticu i vidi da se kartica ne poklapa sa državom!

Možeš otvoriti fiktivni i ne vezati karticu na njega vec koristiti taj novac za kupnju preko ebay-a!

 

Nema nacina da se lova sa paypala prebaci na racun u Hrvatskoj!

14 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?

Sto znaci fiktivni racun? Ako registriram PayPal u SLO ili UK i kupujem nesto na Ebay-u i navedem pravu adresu i drzavu, hoce li to proci?

NeonXray
16 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Ako registriraas racun u SLO ili UK mozes primati i placati parama koje primis, ali ih ne mozes podici i ne mozes registrirati hrvatsku karticu da platis s njom.

Sto se tice dostave mogu ti poslati u Hrvatsku, to je do prodavaca, a ne do e-baya

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 22:58 (Dr.Malenica).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Hvala na iscrpnim odgovorima, jos me samo zanima, da li postoji limit na takvom racunu koji nije vezan za karticu, odnosno mogu li potrositi 500E odjednom ili sam limitiran na 100E po transakciji?

NeonXray
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
NeonXray kaže...

Hvala na iscrpnim odgovorima, jos me samo zanima, da li postoji limit na takvom racunu koji nije vezan za karticu, odnosno mogu li potrositi 500E odjednom ili sam limitiran na 100E po transakciji?

Ako nije verificiran (a u tvom slucaju nema kako biti verificiran) imas limit 100% samo se ne sjecam koji, i taj limit ti je opci (koliko se sjecam), znaci ako imas limit 100$, ukupno mozes 100$ prebaciti a ne X puta 100$!

 

Samo da znas ako kupis nesto vrijednije od 300 kuna placas carinu....

14 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Otužna je činjenica da kod nas ne možeš promati novce .... pitanje je dal ima naznaka kada otprilike će to bit moguće kod nas ???

 

http://www.woodgamesfx.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
woodgamesfx kaže...

Otužna je činjenica da kod nas ne možeš promati novce .... pitanje je dal ima naznaka kada otprilike će to bit moguće kod nas ???

 

A svi spominju kad se ode u EU, jer cemo imati isti bankarski sustav kao i svi oni a koliko sve zemlje clanice (izuzev Rumunjske, Bugarske jer znamo zasto su usle) mogu primati no vce preko paypala!

Najavljivali su vec 2006 da cemo moci pa 2007, 2008., sad nista...

15 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?
Zašto ne mogu plati paypalom na ebay? Do sada je išlo sve OK ,a sada me traži da upišem redimption code , gift card, cericifate, ili kupon , ako to jednostavno preskoćim i idem dalje napiše mi kao da kartica nije u redu . Imam visa electron i do sada sam savim normalno kupovao . Dali netko ima slična iskustva i da li može pomoći . Hvala
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
pop84 kaže...
Zašto ne mogu plati paypalom na ebay? Do sada je išlo sve OK ,a sada me traži da upišem redimption code , gift card, cericifate, ili kupon , ako to jednostavno preskoćim i idem dalje napiše mi kao da kartica nije u redu . Imam visa electron i do sada sam savim normalno kupovao . Dali netko ima slična iskustva i da li može pomoći . Hvala

Istekla kartica? Nedovoljna svota na racunu?

15 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
pop84 kaže...
Zašto ne mogu plati paypalom na ebay? Do sada je išlo sve OK ,a sada me traži da upišem redimption code , gift card, cericifate, ili kupon , ako to jednostavno preskoćim i idem dalje napiše mi kao da kartica nije u redu . Imam visa electron i do sada sam savim normalno kupovao . Dali netko ima slična iskustva i da li može pomoći . Hvala

Možeš plaćati ali nemožeš primati novce

Ne ostavljaj ništa nedovr <a href="http://najboljadijeta.blogspot.com">Dijeta</a>
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Joso162 kaže...
pop84 kaže...
Zašto ne mogu plati paypalom na ebay?

Možeš plaćati ali nemožeš primati novce

Čitaj tekst...

15 godina
offline
PayPal u Hrvatskoj?

STa se tice kreiranja racuna van HR i prebacivanja novaca sa PP na npr moneybookers, cuo sam od ljudi da ako te PP skuzi da izvodis muljaze sa accom da ti jednostavno mogu uzet sredstva sa PP racuna.

 

Ok je kad se tu radi o parsto kuna, ali ako se radi o velikim ciframa (tipa odradjivanje fusherskih poslova van RH i placanje istih preko PP a to su cifre od par tisuca ili desetaka tisuca $) onda moze bit zeznuto da ti skine toliko novaca s kojima se mos pozdravit (procitati terms&conditions)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Kartica nije istekla , a kolko bih novaca trebalo biti na računu ? I Kada već spominjete , neki dan mi je uredno uplačeno 15$ na Visu , nekakav povrat zbog manjeg shipinga .
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
tnakir kaže...

STa se tice kreiranja racuna van HR i prebacivanja novaca sa PP na npr moneybookers, cuo sam od ljudi da ako te PP skuzi da izvodis muljaze sa accom da ti jednostavno mogu uzet sredstva sa PP racuna.

 

Ok je kad se tu radi o parsto kuna, ali ako se radi o velikim ciframa (tipa odradjivanje fusherskih poslova van RH i placanje istih preko PP a to su cifre od par tisuca ili desetaka tisuca $) onda moze bit zeznuto da ti skine toliko novaca s kojima se mos pozdravit (procitati terms&conditions)

Gle ajde ti meni reci tko bi isao muljati i ici prebacivati toliku lovu preko paypala i to jos na taj nacin?!

pop84 kaže...
Kartica nije istekla , a kolko bih novaca trebalo biti na računu ? I Kada već spominjete , neki dan mi je uredno uplačeno 15$ na Visu , nekakav povrat zbog manjeg shipinga .

Refund i primanje novca nije isto! Refund mogu svi dobiti! Pa jesi imao tocno u kunu koliko treba kostati? Jesi dobro izracunao tecaj? Ne gledas srednji nego onaj najskuplji...

Stavi 20 kn vise nego sto treba i ne bi trebao imati problema ako si do sada bio uspjesan (znaci nije do toga da banka ne podrzava)!

 

Da li si do sada kupovao samo nesto jeftino a sada preko 100$?4

Daj informacija covjece... ;D

15 godina
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Luka kaže...

Gle ajde ti meni reci tko bi isao muljati i ici prebacivati toliku lovu preko paypala i to jos na taj nacin?!

Ja :)

 

Dakle fusherski poslovi vani se placaju najcesce preko PP. Vani se takodjer posao dizajnera/programera puno vise placa nego u RH (npr tu 2000 kn vani je = $2000) tako da nije problem skupiti vece novce u malo vremena na PP...

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Luka
samo jeftino ,a i ovo što sam htio isto je jeftino cca 19$ . Možda je problem zato što na deviznom imam i eure i dolare ( 0,5 eur. i 25$ ) pa prepoznaje samo pola eura ??? Novi sam u svemu tome , tak da mi ne zamjerite
14 godina
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
NeonXray kaže...

Sto znaci fiktivni racun? Ako registriram PayPal u SLO ili UK i kupujem nesto na Ebay-u i navedem pravu adresu i drzavu, hoce li to proci?

 

Dr.Malenica kaže...

Ako registriraas racun u SLO ili UK mozes primati i placati parama koje primis, ali ih ne mozes podici i ne mozes registrirati hrvatsku karticu da platis s njom.

Sto se tice dostave mogu ti poslati u Hrvatsku, to je do prodavaca, a ne do e-baya

 

Daklem, što se tiče primanja para na PP za Hrvate, postoji jedna kombinacija, istina donekle komplicirana, ovisno gdje živite. Registrirate PP račun na Sloveniju, po mogućnosti neku stvarnu adresu date (ako imate nekog poznatog u Slo). Odete u Sloveniju, uzmete njihov porezni broj u njihovoj poreznoj (davčna številka), nađete najbližu poslovnicu ABanke (najbliža Zagrebu je u Krškom, nažalost radi samo radnim danom do 16:00), otvorite račun za nerezidenta. ABanka je jedina koliko ja znam koja daje Visu Electron po računima nerezeidenta, sve ostale banke daju Maestro karticu koja se NE MOŽE koristit na Internetu jer nema security code. Tražite Visu Electron, kao adresu u Slo date adresu koju ste dali i PayPalu, ako ste dali adresu na kojoj nemate nikoga tražite u banci da vam izvode ne dostavljaju poštom, nego da ćete sami preuzimat u poslovnici. Registrirate karticu na PP i voila ;)  Limit se diže (meni je trenutno godišnji limit za primanje 3300 US$), novce možete spustit sa PP-a na račun u banci ako vam treba cash. Ako vam treba još veći limit morate verificirat adresu, što je malo kompliciranije, ali nije neizvodivo ako imate nekog u Slo.

 

BTW, ako prijavite račun u npr. Slo i ne registrirate karticu, limit za primanje vam je fiksiran na 100€ (ili možda dolara ne sjećam se više), znači može vam protrčat 100 nečega kroz taj račun i doviđenja dok ne registrirate karticu.

 

pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2009 13:57 (Z3k0).
16 godina
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Ja uredno prodajem na ebayu i primam lovu na paypal.

 

Napravio sam to na taj način da sam registrirao account sa adresom u engleskoj, kod prijatelja. Mogu primati lovu na taj račun i onda tu lovu iskoristiti za kupovinu. Doduše ne mogu ju fizički uzeti, ali svejedno, koristim je za kupovinu.

 

A uz to imam i lokalni paypal account sa kojim plaćam ako na ovom drugom nema sredstava.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice