PayPal u Hrvatskoj? zaključana tema

poruka: 192
|
čitano: 76.432
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Nova kartica ZABA žiro računa se može registrirati na PayPal - PROVJERENO! :-)

 

Izgleda da banka naplaćuje 1 USD po svakoj transakciji putem PayPala... Ne znam kako je kod drugih banaka i kartičarskih kuća?

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
PayPal u Hrvatskoj?

Možda je to radi konverzije valuta?

 

Ja radim preko PBZ deviznog računa u eurima. Kod plaćanja preko PP, defaultno uključena postavka da ti konvertira valutu plaćanja u kune, to pošalje PBZu koji to open konvertira u eure - i to te košta ~3% transakcije (odokativno).

Od kad sam to promjenio i rekao PP da ne radi nikakve konverzije, s računa mi uzmu točno toliko kolika je cijena proizvoda - ni lipe više.

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?

Da, vrlo lako moguće. To je kartica kunskog žiro računa tako da mora doći do konverzije valuta.

14 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Gdje se nalazi postavka konverzije valuta na PayPalu
16 godina
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Kad se logiraš na onom overview ekranu imaš link Currency converter. Klikni na to i promijeni defaultnu valutu.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Danny_HR kaže...

Kad se logiraš na onom overview ekranu imaš link Currency converter. Klikni na to i promijeni defaultnu valutu.

 

 

Mislio sam na ovu opciju prilikom plaćanja:

Opcija prilikom plaćanja Opcija prilikom plaćanja
Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Nevals kaže...

Nova kartica ZABA žiro računa se može registrirati na PayPal - PROVJERENO! :-)

 

Izgleda da banka naplaćuje 1 USD po svakoj transakciji putem PayPala... Ne znam kako je kod drugih banaka i kartičarskih kuća?

Nevals kaže...

Da, vrlo lako moguće. To je kartica kunskog žiro računa tako da mora doći do konverzije valuta.

Ne uzima nikakvu naknadu nego vi gledate srednji tecaj ili prodajno/kupovni a trebate onaj najskuplji -PRODAJNI za efektivu, čekove i kreditna pisma! (najskuplji)

14 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Ne bi se složio s tobom s obzirom da mi u izvatku od banke piše - naknada za korištenje...bla bla bla... 1 USD

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Nevals kaže...

Ne bi se složio s tobom s obzirom da mi u izvatku od banke piše - naknada za korištenje...bla bla bla... 1 USD

Za ZABU ne znam! Cuo sam da sve zivo naplacuje! DO nedavno nisu niti izdavali VIsa Electron sa CVV kodom...

 

ALi PBZ provjereno (vise od 200 puta) nema nikakve naknade ako je Visa Electron vezana na ziroracun!

Ovo 1 dolar je previse, do sada bi im 1000 kuna dao, znaci ipak nisu sve sredili kako treba! :D LOLCINA

14 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

A možda si ipak u pravu jer sam sad dobio odgovor od Zagrebačke:

 

Vezano uz Vaš upit obavještavamo Vas da informacija kolike su naknade za
plaćanja na internetu nije u domeni poslova Zagrebače banke.
Tarife poslovanja preko interneta određuje davaoc usluga te Vas molimo da
se obratite njima.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Kažem ti, računao si krivi tečaj ,a razlike bome ima, recimo dolar srednji je 4,834, prodajni 4,93 a onaj koji tebe zanima je PRODAJNI za efektivu, čekove i kreditna pisma koji je 5,029, znči razlika je od 20 lipa pa ako kupis nesto za 20$, razlika je 4 kune!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Hvala svima koji su mi pomogli svojim odgovorima. Otvorio sam PayPal racun na Sloveniju jer je ocigledno da se u Hrvatskoj ne moze primati novac na PayPal racun koji je registriran na Hrvatsku. Posto na Rapidshare-u imam prko 500E, odlucio sam 100.10E prebaciti na novi racun koji sam otvorio na Sloveniju i ljudi to stvarno sljaka! Cool. Sada sam napravio transakciju na E-bay-u i sve je proslo kako treba. Sada mi samo ostaje da cekam paket! Smijeh

Koliko sam skuzio, na tako otvorenom racunu na koji ne mozes vezati karticu postoji limit (150$ u godinu dana).Ali to se da rijesiti otvaranjem novog racuna.

NeonXray
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
NeonXray kaže...

Hvala svima koji su mi pomogli svojim odgovorima. Otvorio sam PayPal racun na Sloveniju jer je ocigledno da se u Hrvatskoj ne moze primati novac na PayPal racun koji je registriran na Hrvatsku. Posto na Rapidshare-u imam prko 500E, odlucio sam 100.10E prebaciti na novi racun koji sam otvorio na Sloveniju i ljudi to stvarno sljaka! Cool. Sada sam napravio transakciju na E-bay-u i sve je proslo kako treba. Sada mi samo ostaje da cekam paket! Smijeh

Koliko sam skuzio, na tako otvorenom racunu na koji ne mozes vezati karticu postoji limit (150$ u godinu dana).Ali to se da rijesiti otvaranjem novog racuna.

Laž. Može se.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
16 godina
online
PayPal u Hrvatskoj?

Možeš primati novac na paypal u RH, al ga ne možeš prebaciti u banku.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?

Nije laz, vec susta istina!!!!!!

Evo ti i dokaz:

Croatia is a 'Send Only' country, therefore cannot receive
payments. We are currently working on a way to change this but for now you
will not be able to receive funds to your PayPal account.

To receive the payments from rapid share you will have to organise a
different way of getting the payments with the buyer.

I apologise if this has caused you any inconvenience.



Don't forget, we're always around if you need us. Just click "Help" at the
top of any PayPal page to visit our improved Help Centre.

Sincerely,
Sean
PayPal, an eBay Company

Copyright © 1999-2009 PayPal. All rights reserved.
PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions
Registered Office: 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg
RCS Luxembourg B 118 349
NeonXray
14 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?

Ne kuzim zasto ste svi zatucani. Nitko ti ne moze staviti lovu na PayPal racun ako si za drzavu odabrao Hrvatska!!!!!!!!!!!!!!!!1

NeonXray
14 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?

Tko ne vjeruje neka provjeri!!!

 

https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_display-country-functionality-outside&dispatch=5885d80a13c0db1ffc45dc241d84e953d0e88f8d71535079b246201019c8adab

NeonXray
16 godina
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
NeonXray kaže...

Ne kuzim zasto ste svi zatucani. Nitko ti ne moze staviti lovu na PayPal racun ako si za drzavu odabrao Hrvatska!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ja ne kuzim zasto si ti toliko nerovozan i zasto vrijedas? I zasto spamas, imas 3 poruke za redom. Koristi gumb UREDI.

 

 

OT: Mozda je najbolje rijesenje otvoriti jedan racun iz hrv. sa kojeg se placa, i jedan u npr. sloveniji ako prodajemo nesto s tog racuna prodajemo, jer se na njega moze uplatiti.

We are born naked, wet, and hungry. Then things get worse. It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
online
PayPal u Hrvatskoj?

Slobodno ti meni pošalji lovu na moj acc, pa provjeri da li radi.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Elles D. kaže...

Slobodno ti meni pošalji lovu na moj acc, pa provjeri da li radi.

Tebi ne radi ni glava. a kamoli account!!!!!

NeonXray
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Elles D. kaže...

Slobodno ti meni pošalji lovu na moj acc, pa provjeri da li radi.

Sto, aktivirao si Premiere account i sada mislis da mozes oprimiti lovu? hahaha :D

14 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Z3k0 kaže...

Daklem, što se tiče primanja para na PP za Hrvate, postoji jedna kombinacija, istina donekle komplicirana, ovisno gdje živite. Registrirate PP račun na Sloveniju, po mogućnosti neku stvarnu adresu date (ako imate nekog poznatog u Slo). Odete u Sloveniju, uzmete njihov porezni broj u njihovoj poreznoj (davčna številka), nađete najbližu poslovnicu ABanke (najbliža Zagrebu je u Krškom, nažalost radi samo radnim danom do 16:00), otvorite račun za nerezidenta. ABanka je jedina koliko ja znam koja daje Visu Electron po računima nerezeidenta, sve ostale banke daju Maestro karticu koja se NE MOŽE koristit na Internetu jer nema security code. Tražite Visu Electron, kao adresu u Slo date adresu koju ste dali i PayPalu, ako ste dali adresu na kojoj nemate nikoga tražite u banci da vam izvode ne dostavljaju poštom, nego da ćete sami preuzimat u poslovnici. Registrirate karticu na PP i voila ;)  Limit se diže (meni je trenutno godišnji limit za primanje 3300 US$), novce možete spustit sa PP-a na račun u banci ako vam treba cash. Ako vam treba još veći limit morate verificirat adresu, što je malo kompliciranije, ali nije neizvodivo ako imate nekog u Slo.

 

pozdrav

 

Hvala na detaljnim uputama, no jos par detalja bi bilo super =)

Zar ovima u banci nije sumnjivo ako se otvara racun za nerezidente, a istovremeno daje adresa u sloveniji? Taj dio me najvise muci...

Za verifikaciju adrese vjerojatno salju postom nekakav pin/kod na tu slovensku adresu? 

 

hvala i pozdrav 

16 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

mah..meni osobno je najbitnije da mogu trošit.

samo to je prevelik korak, zamislite da nema ni toga u rh.

 

platit seedbox ,rapidshare,kupit antivirus i slične sitnice...to je paypal

za nas luzere u rh i meni dovoljno.

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?

Nema BOGA da dignes novce sa PayPala ako si iz Hrvatske jer vec po IP u vide di si i sto si , i onaj koji je rekao da PayPAL  NEUZIMA proviziju na transakciju , ROFLMAO, naravno da uzima, samo probaj kupiti RapidShare account. Ta muljaza sa Slovenijom ti se jako lako može odbiti od glavu .

 Pametnije bi bilo da nadjes nekoga kome trebaju stvari sa interneta, a koji ni nemaju PayPal account pa mozes njima ubost stvari recimo Warcraft Prepaid bonove i dignut cistu lovu sa gubitkom 2-3 kune po prodaji ili 2 posta na forumu ali čes ziher imati svoju lovu . Ponudi prodaju WoW golda, netko ti se javi , neka dodje kod tebe, ti mu kupis gold, on stoji pored tebe i da ti cash ista stvar, gubitak 0kn, 5 minuta vremena, sigurna isplata. I takvih primjera milion...

14 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Buffer Overflow kaže...
NeonXray kaže...

Hvala svima koji su mi pomogli svojim odgovorima. Otvorio sam PayPal racun na Sloveniju jer je ocigledno da se u Hrvatskoj ne moze primati novac na PayPal racun koji je registriran na Hrvatsku. Posto na Rapidshare-u imam prko 500E, odlucio sam 100.10E prebaciti na novi racun koji sam otvorio na Sloveniju i ljudi to stvarno sljaka! Cool. Sada sam napravio transakciju na E-bay-u i sve je proslo kako treba. Sada mi samo ostaje da cekam paket! Smijeh

Koliko sam skuzio, na tako otvorenom racunu na koji ne mozes vezati karticu postoji limit (150$ u godinu dana).Ali to se da rijesiti otvaranjem novog racuna.

Laž. Može se.

Jos jedan pametnjakovič se našo.

15 godina
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Crotiger kaže...

 i onaj koji je rekao da PayPAL  NEUZIMA proviziju na transakciju , ROFLMAO, naravno da uzima, samo probaj kupiti RapidShare account.

koliko uzmu provizije? di to piše na računu?

16 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

neću se vele miješat, jer me nije briga uzmu li dva-tri €.

kad klikneš rapidshare na godinu dana i kupiš ga,

on košta 54.99€...odmah odem na e banking i vidim rezervirana

sredstva za paypal 57.16€.

ko uzima 2.17€,banka ili oni,sve jedno mi.  zanemariva svota.

eh još za naglasiti,primarna valuta kartice je €.

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: PayPal u Hrvatskoj?
torrente kaže...
on košta 54.99€...odmah odem na e banking i vidim rezervirana

sredstva za paypal 57.16€.

Koja se kroz par dana vrate na pravu vrijednost robe - 54.99€.

Da si pitao banku što znači stavka "Rezervirana sredstva" ne bi to spominjao ovdje.

 

PayPal ne uzima proviziju za plaćanje.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
neaktivan
offline
PayPal u Hrvatskoj?

Uzima proviziju SAMO onome koji prodaje/prima novce! Za sitnije transakcije to je 0.3$ + 3.5%! To se tice prodavaca i onoga koji prima novce, naglasavam opet!

To sto netko nema pojma ne daje mu pravo da siri dezinformacije!

 

Tko vam je kriv sto ne znate da se ne gleda prodajni tecaj nego PRODAJNI za efektivu, čekove i kreditna pisma (razlika obicno 20 lipa)!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PayPal u Hrvatskoj?
Elles D. kaže...
torrente kaže...
on košta 54.99€...odmah odem na e banking i vidim rezervirana

sredstva za paypal 57.16€.

Koja se kroz par dana vrate na pravu vrijednost robe - 54.99€.

Da si pitao banku što znači stavka "Rezervirana sredstva" ne bi to spominjao ovdje.

 

PayPal ne uzima proviziju za plaćanje.

eto ,ti radiš u banci pa si nas prosvijetlio, te prvi ja

više neću spominjat gluposti na ovom presvetom mjestu.

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice